Új hozzászólás Aktív témák

  • koanla

    aktív tag

    válasz izomman1 #48133 üzenetére

    Nem, rosszul írtam. 28 órát számoltam _hetente_, azzal jött ki 1920Ft 166 Ft/kWh áramár mellett.
    Akárhogy is, a géped fogyaszt mondjuk 200W-ot eleve, a GPU meg egyen mondjuk _átlagban_! másik 200W-ot. Ha ez még plusz 100W-ra jön ki (amit csodálnék - még egyszer: nem csúsról, hanem átlagról beszélek), akkor nem 400, hanem 500W-ra jön ki a buli. Vagyis a géped üzemeltetése az egyik esetben 66,4, míg a magasabb fogyasztás mellett 83Ft-ra jön ki óránként. Ha engem kérdezel, azzal, hogy NEM használod a géped, megspórolsz óránként 66,4 (vagy 83) Ft-ot, míg a gyengébb VGA-val 16,6 Ft-ot. Ugye látod, hová szeretnék kilukadni?

    Persze én miattam mindenki arra költi a pénzét, amire csak akarja. Csak egy kicsit fura nézni, hogy egy darab vasra hajlandó valaki kiadni félmillát, az üzemeltetésén meg 1920FT-os spórolna havonta...
    Kisérteties a hasonlóság arra, mikor boldog-boldogtalan vette a dízel motorral szerelt autókat évi 8-10-15km-re. Vagy mondhatnánk a homlokzati hőszigeteléseket is - a régi árakon az is 10-20 éves megtérüléssel kecsegtetett és volt, aki 5cm vastagságút építtetett csak.
    Azt mondom, hogy bármi spórolásnak az alapja a számolás. Nem kell hozzá semmi, csak egy "kockás" füzet és a végén kijön, hogy mi mennyi.

Új hozzászólás Aktív témák