Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Drizzt #422 üzenetére

    Igazából az a fura, hogy ez az első olyan szemüvegem, ami oldalt homályosabb, ha olyan szögben nézek oldalra,

    Idealis esetben a tavolba meredve mert pupillatavolsagnal 1-2mm-mel kisebb tavolsagra szoktak rakni a lencsek kozepet, mert altalaban az ember rovidebb tavolsagokra szokott fokuszalni.
    Ha nem esik egybe az ember szemevel a lencse optikai tengelye, akkor nem ad optimalis kepet a szemuveg, torzit. Minel kijjebb nezed eles szogben a lencset, annal jobban.

    Egyszer csinaltattam "olvasoszemuveget" szamitogephez, ami egy dioptriaval gyengebb volt, mint a rendes -5/-5.
    Optikus meg jol elcseszte, jobb szemmel egesz jol lattam vele kb. 5m-ig, ballal talan 2-ig, utana total homalyos volt a bal szemem, annyira, hogy fel-egy ora hasznalat utan allandoan megfajdult a fejem tole.
    Mint kiderult, az optikus valahogy 3mm-rel kijjebb faragta be a bal lencset, mint ahogy kellett volna, igy a lencse nem esett egybe a szememmel.
    Reklamaltam, kicserelte a bal lencset, sokkal jobb lett.

    Persze az is lehet, hogy csak a nyerget kene jol beallitani.
    Bar az csak akkor segit, ha csak a lencse aljaval, vagy tetejevel latsz elesen, masik felevel tompabban.

    De, most, hogy feltettem az elozo, sima vekonyitott (asszem 1.6-os), szemuvegemet, feltunt, hogy tenyleg joval kevesbe torzit a szeleinel, mint a mostani 1.67-es toresmutatoju.
    Mondjuk a mostani alig 5mm vastag a legszelen, a regebbi 6.5.
    Normal lencse -5-nel boven centi folott lenne.

    De ha az egyik lencse jobban torzit, akkor tuti az optikus sara, vidd vissza.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Finwe #368 üzenetére

    Ha neked megfelel a zsepi használd egészséggel, én tuti többet nem emelek zsepit a szemüvegemre. Többször maszatolta és karcolta már meg... Jah, és úgy is, hogy az én szemüvegem minden elképzelhető réteg rajta van ;)
    Igy jar, aki Zeiss lencset hasznal.

    Azokrol ugyanis 1 ev alatt total lekopik a tukrozesgatlo+karcmentesito+viztaszito reteg, aztan utana ugyanannyit tud, mint egy harmadannyiba kerulo noname lencse.

    Volt zoldre sotetedo Zeiss Clarlet Transition III lencsem, minden elkepzelheto reteggel, de annyira csapnivalo volt, ugyhogy utoljara ismet a jol bevalt Essilort vettem.
    Mondjuk ennek a Crizal retegenek sem megy mar annyira 2.5 eves koraban az ingujjal egy mozdulattal lehuzom az ujjlenyomatot mutatvany, mint uj koraban, de messze nem maszatolodik ugy, mint a Zeiss.

    De legalabb ebben nem kell esoben 5 percenkent szelvedot takaritani ;]
    Oreg Zeissen ugyanis megallt a viz, nem csorgott le rola. :O

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz fasyrt #433 üzenetére

    Romlani a szemed valószínű tovább fog 23-25 éves korodig.

    Franc se tudja, nekem 18 eves koromban megallt a szemem -5-nel, immaron tiz eve ennyi.
    Egyebkent reggel ebredeskor felvesz, este elalvas elott letesz van, mert szemuveg nelkul gyakorlatilag az orromig sem latok el.

    Vigasztaljon az, hogy nem kell majd időskori olvasószemüveg "nekünk" soha.

    Kelleni fog, de csak kesobb, hiszen ahogy romlik idoskorban a szem, nalunk eleinte pont jo iranyba romlik. :)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz fasyrt #433 üzenetére

    Néha illik megpucolni, valami tiszta pamut textília a legjobb rá

    Regebben szarvasbort javasoltak erre az optikusok, mostanaban inkabb a mikroszalas torlokendore eskusznek, az kimeletesebben+alaposabban torol.
    Sima pamut ingujj karcolhatja a muanyag lencseket. (Uveg joval kemenyebb, az nehezebben karcolodik.)

    Amire figyelni kell: ne taperold ossze, es akkor nem lesz ujjlenyomatos.
    Ha meg megis sikerult, akkor ovatosan a mosogatoszerrel/szappannal, mert nem mindegyik lencse birja oket.
    Pl. Zeiss meregdraga vedoreteget roncsolja a szappan, aztan ~1 ev utan mar csak volt reteg. :O

    Ezert kertem Crizalt a mostani Essilor lencsemre, azt kifejezetten szappanosvizes mosasra fejlesztettek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Van valakinek ra otlete, mitol szalltak el ennyire a szemuveg arak?

    Utobbi idoben jo par optikusnal erdeklodtem, mindenhol 30k/db folott lenne ugyanaz az Essilor lencse, ami 3 eve meg csak 26k/db volt.

    € arfolyam az utobbi hetek dragulasa ellenere alacsonyabb, mint 3 eve.
    Mondjuk, akkor meg csak 15% AFA volt a szemuvegen, most 20%, de ez csak 4% dragulast magyaraz meg, nem 15%-ot.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Dark Archon #447 üzenetére

    Egyetlen előnye, hogy egyben napszemüveg is az enyém, mivel fényre sötétedik.

    Lassan nem is emlekszem, hany eve volt utoljara sima atlatszo szemuvegem.
    Talan altalanosban. Annak meg mar legalabb 14 eve...

    párásodik (hiába a szuper bevonat), esőben vizes lesz, maszatos lesz

    Hmm, nincs veletlenul belegravirozva a lencse kulso feluletebe egy Z betu? ;]

    ha már fejhallgatót vagy fülest használnék nyomja a fülem,

    Erdekes, nekem nem nyomja a fulemet a fejhallgatom.
    Talan azert, mert normalisan be van allitva a szemuvegem szara?

    sportoláskor nem látok át a tornaterem egyik feléből a másikba tisztán...

    Na ne akard bemeselni, hogy -0.5 nelkul nem latsz at a tornaterem tuloldalara.

    Egyszer gimiben helyettesito tornatanart kaptunk, aki mindenaron fejebevette, hogy megtanit minket roplabdazni.

    Le is lettem zavarva az alapvonalhoz, hogy most rajtam a sor, nyissak.
    Meresztettem a szememet, tenyerembol napellenzot formaltam, aztan megkerdeztem, jo, de hol a halo?
    Nana, hogy kitort a rohoges, tanarnak elsore nem esett le, hogy mi van, aztan egybol felmentett roplabda alol :DDD

    örömmel fizetnék 100 rongyot és vállalnám a szemműtétet

    Eddig akarhany arlistat neztem, szemenkent 100...
    200k-bol meg csinaltatok 3 szemuveget, az ha jol szamolom, akkor 9-10 evre eleg.
    (3 evente szoktam ujat csinaltatni)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz eastsider #454 üzenetére

    azt hiszem az előző 4 éves volt, az első félkeretes v milyen pár hetet bírt, mert rá lett lépve :DD

    Sima muanyagot nem nagyon javasoljak damilos kerethez, furthoz meg vegkepp nem, mert tul puha, egybol kettetorik, ha raulsz.
    Polikarbonat viszont draga. (30k/db az Airwear Transition :O )

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz ngabor2 #464 üzenetére

    úgyhogym arad a fényre sötétedő játék.néha mikor megláttam, hogy mennyire besötétedik, szinte megilyedtem magamtól

    Fotokromatikus lencsek nagyon sokat fejlodtek az elmult 10 evben.
    Regebben az egyszeru noname barna lencsek 15-70% kozott sotetedtek. (vilagos allapotban is elnyeltek a feny 15%-at, teljesen sotet allapotban 70%-ot)
    Szurkek valamivel jobbak voltak, 15-75%.

    ~6 eve Zeiss Clarlet Transition III szeriabol a zold volt a legsotetebb, az 10-85% kozott sotetult. (barna 10-75%, szurke: 10-80%)
    Essilornak is volt ekkoriban zoldre sotetulo lencseje, de akkor meg csak -4-ig gyartottak, igy kenytelen voltam a nemszeretem markabol csinaltatni.
    (barna lencsevel tuzo napon egyaltalan nem latom, hogy zoldet mutat a regi tipusu kozlekedesi lampa, szurkevel ugy-ahogy, zolddel valamivel jobban. Szintevesztes nem rulz :O Szerencsere itt a belvarosban mar szinteveszto kompatibilis ledes lampak vannak :R Autosok persze anyaznak, hogy ejszaka kiveri a szemuket, de az az o bajuk :)) )

    Aztan kb. fel evig Essilorbol is lehetett volna -5-ost csinaltatni, de akkor mar megvolt a szemuvegem.
    Azota teljesen eltuntek a zoldre sotetedo lencsek a piacrol, alig 1 evig gyartottak oket.

    Sajnos idovel egyre lassabba valt a zold lencsem, most jo 10 percig nem latok semmit, ha bemegyek tuzo naprol egy epuletbe, es kb. fel ora mire teljesen kivilagosodik. :O

    Mostani 3 eves szurke Airwear Transitions lencsem 0-90% kozott sotetul, belterben nincs lathato alapszine, mig vakito hoban gyakorlatilag teljesen fekete.
    Ide-oda valtas meg par perc alatt megvan.

    Most Zeissek asszem a Clarlet Transition V-nel tartanak, elvileg ugyanazt a fenyresotedo bevonatot hasznaljak, mint a mostani Essilor lencsek, tehat ennek a sebessegevel mar nincs annyi problema, mint a III-nak, csak hat az egyeb bevonataik minosege csapnivalo.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz ngabor2 #464 üzenetére

    a damilos félkeret majdnem olyan stabil, mint a teljes keret. a vékonyított lencsékhez nem ajánlják, mivel kell bele egy hornyot marni, ahova a damil megy. amúgy rendben van.

    Vekonyitott lencse nem problema, ha -5-od van.
    Mondjuk ekkora dioptriahoz mar muszaj vekonyitottat csinaltatni, mert rendes 1.5-os lencse szele mar boven 1 centi korul lenne.
    Mostani 1.6-os lencsem 5mm.

    Kettetorik: hulye vagyok, hugomnak furt szemuvege volt muanyag lencsevel.
    Kettobol kettot kettetort ket honap alatt.

    Azota inkabb kontaktlencse parti. :))

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Dark Archon #465 üzenetére

    Hát, ha jobban megnézem, de, van benne Z-betű, de inkább belülről néz ki Z-nek :)

    Altalad leirt "hibajelensegek" nagyon jellemzoek a Zeiss lencsekre, es csak ok olyan hulyek, hogy belegravirozzak a logojukat a lencse kulso feluletebe. :))

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Dark Archon #465 üzenetére

    A "nem látok át tisztán" meg a "nem látok át" közt meg van különbség, olvasd el, hogy én mit írtam.

    Egy ideig probalkoztam -4-es "olvaso" szemuveggel egy szemeszprofesszor javaslatara, hogy ne farassza a szememet annyira a monitor (*), igy tudom mire kepes a -1 dioptria kulonbseg tavolba nezeskor.
    Kb. 5 meterig meg jo voltam, utana kezdtek csak homalyosodni a dolgok.

    (*): Valoban jobb volt, akkor 21"-esen 1600x1200-as felbontasnal siman elolvastam rendes betumerettel irt weblapokat, mig rendes szemuveggel nem igazan, eroltetni kellett.

    Csak az optikus elcseszte a csiszolast, igy hosszutavon sokkal jobban fajt a fejem az olvasoszemuvegtol, mint rendessel, igy nem hasznaltam.

    Azota mondjuk lecsereltem az eles kepet ado Radeon 9500-ot, mostani nV kartyam joval rosszabb kepet ad, 1280x960-ban is feltunoen homalyos. :O

    Sot, 9 eve olyan is volt, hogy fizika vizsga elotti este megszokott a csavar a keretbol, en meg pont hajoltam le, aztan uveg lencse placcs, millioegy darabra (akkor probalkoztam utoljara uveggel, azota szigoruan muanyag), masnap ugyanakkor vizsgazo havertol kolcsonkertem a tartalek szemuveget, de oneki csak -3-as volt, azzal mentem be vizsgazni.

    Na, az annyira meg jo volt, hogy nem vert orrba a lengoajto, meg valamennyire el tudtam olvasni a feladatlapot rendes tavolsagbol, de messzire mar tenyleg nem lattam vele, plusz annyira mas volt a pupillatavolsaga, hogy szinte keresztbealltak a szemeim tole.

    Persze jol ki is rugtak a vizsgarol. :O

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz norbert0002 #471 üzenetére

    A helyzet az hogy engem eléggé zavar a szemüveg, nagyon nehéz megszoknom, sokszor beleakad mindenbe :DD

    Hajnali kettokor hullareszegen hazaerve valoban hajlamos lehet az asszony sodrofajaba akadni, de amugy nem ertem, hogy rendeltetesszeruen hasznalva mibe akadna bele, amit szemuveg nelkul nem fejelnel le.

    Na jo, engem is zavar, ha ejjel tevezve hasra fordulok, akkor nyomja az orromat.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz norbert0002 #471 üzenetére

    sokak szerint az állandó szemüveg sem jó mert ugy mond hozzászokik a szem, megszokja hogy a szemüveg fokuszál helyettünk.

    Ebben van valami.

    Eddig akarhanyszor uj szemuveget csinaltattam, az ujjal mindig jobban lattam messzire, mint a regivel, pedig a -5-om mar nagyon reg nem valtozott.
    Jo szaz meterrol elolvastam a kocsik rendszamat az ujjal, regivel feleakkora tavolsagrol sem.
    Viszont elsore mindig furcsa a maskepp beallitott szemuveg, par napig faj az ember feje tole.

    Aztan ahogy hozzaszokik az ember, egy ido utan azzal sem lat olyan elesen, ellustul a szem.

    Mult heten brahibol a regi, zold szemuvegemben mentem melozni, hatha kollegaknak feltunik. (nem nyert, nem szoltak be erte, pedig a csapat fele meg tuti nem latott benne.)

    Erdekes modon itt is elojott a jelenseg, most a regen nem hasznalt szemuveggel lattam jobban, uj szemuvegnel szokasos fejfajas persze itt is megvolt fel napig. :(

    Persze par nap utan elegem lett a Zeiss lencse hulyesegeibol, igy megint szamuzve lett a fiok melyere.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz S W A T #481 üzenetére

    Mint korabban mar irtam, mar 10 eve -5-om van.
    Gimiben volt asszem -3.5/-4.5, egyetem elotti nyaron keszult el eloszor -5-om.
    Akkor hulye voltam, hagytam magamat radumalni az uvegre.

    Ennek persze az lett az eredmenye, hogy csak harmadik nekifutasra sikerult az optikusnak rendesen megfaragnia, ket meregdraga lencset kozben lenullazott. ;]
    (2 honapig jartam serult szemuveggel, 1mm atmeroju darab le volt pattanva a kozepebol, ugy nezett ki, mint egy apro kavicsfelverodes a szelvedon. Optikus persze anyaghibara kente, cserejet szerencsere nem kellett kifizetnunk.)

    Aztan fel ev mulva megszokott a csavar...

    Utana meg odaig eljutott az optikus, hogy fotokromatikus, meg melyik vekonyitott muanyag Essilor lencse, csak elfelejtette velem kozolni, hogy abbol pont nem lehet szurket kapni, igy majdnem elsirtam magamat, amikor megjott a kesz szemuveg, barnaban. :W

    Kozben elbaltazta az olvasoszemuvegemet is, abba sikerult 3mm-mel odebb befaragnia a bal lencset.

    Azota nem ragaszkodom ahhoz az optikushoz, plane hogy azota felkoltoztem Pestre, itt sokkal nagyobb a kinalat, kis tulzassal minden sarkon van egy optikus.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz NoLF #502 üzenetére

    gondolom a jelenlegi szemüveged lencséire nem kérted az egyik legjobb dolgot, a víztaszító réteget. ezzel a legegyszerűbb a tisztítás, mosószeres v szappanos vízzel jól megmosod, aztán ráengedsz egy kis hideg vizet ami lepereg, és kész.

    Zeiss lencsere hiaba kerte volna a viztaszitot, egy-masfel ev alatt lekopik rola.
    Utana olyan, mintha sose lett volna rajta.

    Korabban irtam mar rola, miert utaltam a zoldre sotetedo Zeiss lencsemet, pl. esoben biciklizve allandoan meg kellett allni szelvedot tisztitani, mivel a legdragabb reteguk ellenere megallt rajta a viz, aztan semmit se lattam. :O

    Multkor a reklamozott orszagos UV teszten felbuzdulva elmentem a sarki Ofotertbe, aztan megvizsgaltattam a szemuvegeimet.
    9 eves barna Essilornak semmi baja, 100% UV szures
    6 eves zold Zeissnek az egyik lencseje egyaltalan nem szur, masik ugy-ahogy. Optikus nezegette, csovalta a fejet, hogy nem erti, biztos osszekarcoltam. A nem, csak ennyire lekopott rola a bevonat.
    Mostani 3 eves szurke Airwear Transitions 100%-osan szur.
    Utobbin levo Crizal reteg sem tokeletes mar, nem tudom ingujjal lehuzni az ujjlenyomatokat, mint ujkoraban. :(

    Szoval Zeiss nem jo, de legalabb draga.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz cucmalajmc #511 üzenetére

    3.5 eve csinaltattam utoljara, akkoriban 7-8k/db-nal kezdodnek a gagyik, de olyat en nem vennek.

    Perpillanat a Transitions fotokromatikus reteg a legjobb a temaban, mert gyorsan sotetul/vilagosul, illetve szobaban teljesen atlatszo, nincs neki alapszine, mint a regebbieknek.

    Ezt a reteget hasznalja most az Essilor, a Hoya, talan a Zeiss is, de az utobbi lencse markat nagyon utalom, mert ahhoz kepest, hogy nem olcso, eleg gyorsan kopik.

    Masik: ha piros/zold szinteveszto vagy (mint a ferfiak 25%-a), akkor szurkere sotetedot vegyel, ne barnat.
    En pl. barna lencsevel egyaltalan nem latom, hogy vilagit-e a regifajta kozlekedesi lampakon a zold, szurkevel hatareset. (ha pont ravilagit a tuzo nap, akkor nem, egyebkent igen.)
    Szerencsere a kornyekunkon 1-2 eve lecsereltek oket korszeru LEDesre, azokat barmilyen szemuveggel latni.

    Ja, es ne dolj be az Ofotert Transitions lencsek vasarlasa eseten masodik szemuveg ingyen akciojanak, vastagon bele van am az szamolva az arba...
    (Ami nekem van Airwear Transitions mashol 30-32k/db, Ofotertben 40k/db :W)

    VisionExpress-ben meg csak olcso barnara sotetedo lencse szokott lenni.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Winner_hun #509 üzenetére

    ps: papírzsepi rulz :D

    Ennyire gyakran akarod cserelni a lencseidet? :DDD
    Uvegre hatareset, muanyagot viszont pillanatok alatt megkarcolja, plane szarazon.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Drizzt #524 üzenetére

    inkább mindkét lencsét cserélje(merthogy enyhén megváltozik a színe idővel). Ez szerintem csak marketing, bár ha mégse az lenne, akkor szóljatok.:D:D

    Zeiss lencsenel ez sajnos nem marketing, ugyanis a meregdraga Clarlet (viztaszito+UV szuro+feluletkemenyito+faxomtudjamithazudnakmegra) reteguk 1 ev utan mar csak multidoben merheto, mert elkopik a tisztitastol. :(

    Mondjuk az 1.67-es toresmutato eleve nem olcso, multkor nezegettem 1.67-es aszferikus fenyre sotetedo muanyag Essilor kinalatot, igencsak 30k/lencsenel indul :(
    Ja, ez csak egy sima egyfokuszu -5-os lencse, ahogy nezem a Sola lencsek raadasul progresszivek...

    Jeee, van mar Transition VI? Wow.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Drizzt #529 üzenetére

    Ahogy utanaolvastam, a Sola sokaig fuggetlen gyarto volt, de a Zeiss felvasarolta, de ettol fuggetlenul tovabbra is sajat termekeiket gyartjak, csak a Zeiss teriti a partnereinek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Drizzt #528 üzenetére

    1 ev: Ezt a Zeiss bevonatokra ertem.
    Essilore valahogy tartosabb. ;]

    Igaz az en Crizal Alizeem sem takarithato olyan konnyen 3,5 evesen, mint uj koraban, de azert valamennyire meg mindig taszitja a vizet, nem kell 2 percenkent szelvedot torolni esoben biciklizes kozben, mint Zeiss lencsevel...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Manitou #532 üzenetére

    Nyugodtan vegyel megint Hoyat, allitolag szamitogepezesre az a legjobb.

    Zeiss nem jo, de legalabb draga :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Manitou #535 üzenetére

    Pont ma tevedtem be Bosnyak ternel egy kis optikushoz, ott foleg Hoyat probaltak ramsozni, persze az 1.7-es toresmutatoju muanyag fenyre sotetedo aszferikus lencse darabja 45k. :Y
    1.67-es Essilort is hasonlo aron mertek. :O

    Ennyiert meg az Ofotertban is megkapnam, sot ott meg masodik szemuveg is jarna melle ingyen. :))
    (Mashol ugyanazt az ingyen szemuveg araval olcsobban meg lehet kapni...)

    Ehhez kepest multkor az 1.6-os toresmutatoju aszferikus Essilort 35k/db-ert lattam Crizal2-vel valahol, Airwear Transition-t meg 30k/db-ert. (ilyet csinaltattam 3.5 eve 26k/db-ert.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Manitou #537 üzenetére

    Jo lesz az, nekem ugyanez van, csak sima szferikusban, meg fenyre sotetedoben. (Airwear Transition+Crizal Alize)
    Aszferikus valamivel laposabbnak nez ki, viszont dragabb :DDD

    Gondolom furt keretbe lesz, ha torhetetlen polikarbonatot adtak muanyag helyett.
    Sima muanyag ugyanis nem nagyon birja ha csurik/csavarjak/raulnek.
    (Rendes vagy damilos keretnel ez nem gond, mert a keret/damil merevit.)

    Masik elonye az Airwearnak, hogy atlatszobb, mint a muanyag, plusz nehezen karcolodik.

    Crizal Alize: anno meg a sima Crizal, meg az Alize kozul lehetett valasztani, en az utobbit kertem, mert sokkal jobban ellenall az ujjlenyomatoknak, egy mozdulattal letorolheto akkor is, ha direkt jo alaposan osszetapizod.
    Meg direkt szappanos vizzel pucolhatora terveztek. (nem ugy, mint a Zeisseket...)

    Egyebkent tenyleg botranyosak a szemuveg arak, ma bementem abba az optikaba, ahol csinaltattam a mostanit 3.5 eve, hogy kene valami extra vekony, fenyre sotetedo cucc, meg hozza valami modern keret, erre egybol az 1.67-es AS Stylis Transition-nal jottek, aminek darabja 45k Crizal2-vel (Crizal Alize-vel "csak" 43k)
    Eggyel lejjebbi kategorias, 1.6-os AS Ormix Transition csak 30k/db :O
    (ennyi asszem az AS Airwear Transition is, csak az picivel vastagabb, 1.59-es.)

    Keretbol meg akarmelyiket neztem, 35-40k volt az, ami bejon. :(

    Szoval lehet, hogy jobban jarnek egy szemmutettel 200k-ert, mint most csinaltatni minimum 100k-ert, aztan harom-negy ev mulva megint...

    Ja, sikerult felvilagositanom az optikust, hogy a Transition V az mar regi technologia, nekem a mostanaban piacra kerulo VI kene.
    O is megerositette, hogy sokan panaszkodtak az V-re, hogy 40 fok arnyekban alig sotetedik (66%), bezzeg vakito hoban meg koromfekete. (90%)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Manitou #539 üzenetére

    Nekem 18,5k/db lesz a lencse, ez mennyire sok érte? Mert marhára nem tudom.

    Passz, nem vagom a nem sotetedos arakat.

    Egyebkent sikerult eleg csunyan beragnom a sarki optikusra, ma reggel egy ora turkalas utan sikerult kivalasztanom egy meno keretet, potom 40k-ert meri. (tobbi optikus gagyi kinalatahoz kepest nem is lenne draga...)
    1.67-es Hoya sotetedos lencse most 45k/db-rol le van arazva 38k/db-re, igy szamolt ki valami munkakoltseggel egyutt 119k-t az almaim szemuvegere, kevesbe vekony lencsevel 99k lenne.

    Erre most poenbol rakerestem a konkret keretre, angol webshopban meg is talaltam, kemeny 65 font ~22k.
    Asszem meg is rendelem online, hazhozszallitva is legalabb 10-12k-val olcsobbra jon ki mint a sarki optikus. :Y

    A legnagyobb lehuzas persze az, hogy a 40k-s keretarhoz meg hozzaszamol 1.5k munkadijat, mert nem rendes keret, hanem damilos.
    Na, nem mintha a kereten 20k, lencsenkent ki tudja meg hany 5-10k-s hasznabol erre nem futna...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #540 üzenetére

    Allat, 7 GBP-ert elkuldik postan, szoval 65+7=72-be kerul, ha megrendelem.

    Csak ez a hulye Forint ne ugralna ennyire, tegnapelotthoz kepest 22Ft-t dragult a Font :(

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz KrAt #549 üzenetére

    Ha meg nem Ofotertban csinaltattad volna, akkor akcio nelkul is olcsobb lett volna...

    (Altalam keresett parameterekkel biro lencse parja ott 80k, mashol 60k. Hajamra kenhetem, ha elengednek egy nekem tetszo 40k-s keretbol 28%-ot...)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Tudtok Pesten mondani valami optikust, aki turheto dijazasert hozott anyagbol osszerakja a hemuveget?

    Multkor kineztem a sarki optikusnal egy szep olasz keretet, 40k. 'nyad.
    Ugyanaz a keret masik optikusnal 29k, alakul.

    Angliabol hazhozszallitva kijon 20k-bol...

    A lencsere meg durvabb arkulonbseg jon ki, itthon eddig az 1.6-os Essilor Ormix Transitiont, meg a Hoya Eynoa Nulux Transitiont nezegettem, mert az fer bele a budzsebe, ~30k/db.

    Betevedtem egy webshopba, 250$ egy par 1.67-es Essilor Stylis Transition, USAbol postakoltseggel egyutt 289$, ez most 55k.
    Meg ha le is vesznek a vamon +afara, akkor is csak 66k, mig itthon ennek a lencsenek 45k darabja. :Y

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #555 üzenetére

    hülye kérdés, hol csináltassak szemüveget?

    Nezz szet egy rakas optikusnal, szinte minden sarkon van egy, aztan ott, ahol szimpatikus, meg turhetoek az arak.

    Ofotert eleg szep felarral adja az Essilor lencseket (mashol 30k/db, naluk 80/par a nekem tetszo kivitel), ugyhogy eleg hamar kiesik.
    VisionExpressnek meg lukas a kinalata, mindenfele olcso tomegcikk kaphato, de altalam meg megfizetheto felso kozep kategoria nem. Megszokott extraimmal (vizlepergeto, ujjlenyomat taszito, 1.5-nel vekonyabb...) csak felso kategorias lencsejuk van, ahhoz tartozo arral...

    ilyen fényre sötétedős lencséről konkrét tapasztalat?

    Minimum Transitions V reteg legyen rajta.
    Nem mondom, hogy tokeletes, de fenyevekkel jobb, mint az olcsobb/korabbi fenyre sotetedok.

    (Reszemrol inkabb megvarom, amig itthon is kaphato lesz a Transitions VI, mert az melegben is jol sotetul. Mondjuk nekem nem surgos a szemuveg, mivel a regivel is latok.)

    Egyebkent milyen dioptria kene?

    Alacsony dioptriahoz eleg a sima 1.5-os toresmutatoju lencse, nem lesz tul vastag, 4-5-tol felfele/damilos/furt kerethez inkabb 1.6, vagy afolottiben gondolkodnek, csak azok dragak...

    1.67 itthon aranyarban van, kulfoldon alig dragabb, mint az 1.6 :O
    1.7, 1.74-et meg tenyleg csak a milliomosok tudjak megfizetni.

    Markara Hoya, Essilor, nagyjabol egy arban vannak ha epp nem akcioznak, 28-35k/db egy 1.6-os muanyag fenyre sotetedo Transition V-tel, szferikus/aszferikus kialakitastol, extra retegektol fuggoen.
    Ha nem kell fenyre sotetedo, akkor kb. feleannyi.

    Zeiss erosen felejtos, de ezt korabban mar kifejtettem miert.

    Azt gondolom nem kell emlegetni, hogy muanyag lencsere nem art a karcmentesito reteg, ne ezen a lencsenkent 1-2-3k-n akarj sporolni.

    (Tegnap nezegettem az alapbol torhetetlen+karcallo Airwear Transitions lencsemet, eddig meg nem tunt fel, de valahogy sikerult megkarcolni :Y De az is lehet, hogy csak az antireflex reteg serult csak, feny fele tartva egy csikban vilagosabb a lencse.)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #556 üzenetére

    Ma Bartokon bementem az Optirexbe, feltenni a szokasos fogos ravasz kerdesemet, 42k/db-ert akartak ramsozni az 1.6-os Essilor Ormix Transitiont.

    Amikor kozoltem az eladoval, hogy ez mashol atlagosan 30-32k/db, akkor eleg erdekes kepet vagott, en meg fordultam is ki az ajton. :))

    Pedig tokugyanolyan Essilor katalogusa volt, mint a tobbinek, konkret lencsenel egyekkent 35k volt arnak irva, nem tudom honnan veszi, hogy arra meg rajon az afa.

    Szoval nem olcsoak, hiaba szoktak akciozni, hogy minusz az eletkorod szazalek kedvezmeny...
    Birkak persze beveszik az ilyen kamu akciokat. :(

    Utana beneztem a szomszed VisionExpressbe, tobbi optikahoz kepest nem is veszelyesek.
    Csak az a bajom, hogy a VE nem arul kozepesen penztarcabarat 1.6-os lencseket.

    Van 1.5-os olcso fenyresotetedovel paronkent 20k/-ert, 1.5-os Transitions-szel 40k-ert, vagy 1.67-es fullextras 80k-ert :(

    (1.67-es Essilor AS Stylis Transitions-on dohogtam tegnap, hogy mindenhol 42-45k/db, USAbol postazva meg itt van 66k-bol egy par. :Y )

    Egyebkent most vasarnapig akcioznak, hogy ha vekonyitott lencset veszel, akkor 15k arengedmenyt adnak az ott vett keretre.

    Khm, de akarmelyik _komoly_ fem keretet neztem magamnak, szokas szerint 40k.
    25k-ert csak turhetoek voltak, muanyag gagyiert meg adok 15-20k-t.

    15k arengedmeny termeszetesen nem jar, ha en akarom adni a keretet...

    Komolyan, elmegyek szemorvoshoz, iratok egy reszletes receptet, aztan bepotyogom az adataimat a multkor belinkelt angol webshopba, valami 199+7 fontbol kijonne hazhozszallitva a kedvenc keretem 1.67-es lencsekkel, szurkere sotetedo Transitions-szel, minden extraval.
    Ez tegnapi 285-os arfolyamon szamolva cakli-pakli 59k...
    Ma 275-tel mar csak 56.6k :))

    De ha hozzacsapok 40 fontot, akkor mar 1.74-es hiperextravekony lencset raknanak bele. (246 font=68k)

    Emlekeztetoul VE-nel az eggyel vastagabb lencse parja kerul 80k-ba keret nelkul... (vagy mostani akciosan olcso kerettel egyutt.)
    Sima optikusoknal a kettovel vastagabb...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #561 üzenetére

    Ezek az ertekek pozitivok, vagy negativok?

    Pozitiv dioptria: tavollato vagy, olvasashoz kell szemuveg.
    Par meter felett meg boven elesen latsz ilyen dioptriaval szemuveg nelkul is.

    Negativ: rovidlato, tavolra total homaly szemuveg nelkul.

    6/7-es dioptrianal mar az 1.6-os lencse is kelloen vastag tud lenni, csodalkozom, hogy 1.5-os szodasszifont ajanlott az optikus.
    (lencse kozepe sph dioptriaju, szele viszont sph+cyl dioptria!!!)

    Bar ha tavollato vagy, akkor nem olyan veszes, mivel azoknak a lencseknek a kozepe vastag (ott nalad "csak" +4D), szele keskenyebb.

    Optikus nem mutatott kulonbozo mintakat, hogy milyen vastag az adott dioptriaju lencse?

    Nalam -5D-nel az elozo 1.5-os lencsem 6mm vastag a szelein, mig a mostani 1.59-es "csak" 4mm.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #564 üzenetére

    Ezt kezdem nem erteni :DDD

    Ha egyre kozelebb kell rakni az olvasnivalot a szemedhez, az a rovidlatas tunete, nem a tavollatase, vagyis kisebb dioptriaju pluszos, vagy nagyobb dioptriaju minuszos kell, mint amit eddig hordtal.

    Cilinder ott jon a kepbe, hogy a periferialis latasod meg rosszabb, mint ahova egyenesen nezel, ezert a lencse szelenek maskepp kell tornie a fenyt, hogy ezt korrigalja.

    120%: passz, ilyen szinten nem vagom.

    Altalaban szokott lenni egy vonal a szemorvos a tablajan, gondolom az lehet a 100%, mivel az alatta levo aprobetut mar nem szoktak kerni.
    Egyebkent meg az a "megsporolhato" fel/negyed dioptria mar nem oszt/szoroz semmit, plane, hogy fel dioptriankent van csak szemuveg.

    1 egesz dioptrianyi kulonbseggel mar boven nem latsz elesen...
    (legalabbis nalam anno a -4-es szamitogepezos szemuveggel kb. 3m-ig volt jo, utana mar kezdett homaly lenni, ugyhogy amit nyertem volna azon, hogy nem eroltetem meg a szememet a monitorral/olvasassal, azt boven elvesztettem ha messzebb neztem.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #570 üzenetére

    Ofotert egy par lencsere ad arat, mig az optikusok jellemzoen darabra.

    Pl. nekem 80k-t mondtak egy parra, ami mashol akcio nelkul ~30k/db.

    Masik kerdes, milyen lencset tartalmaz a 8k-s ar.
    Mondjuk az Ofotert altal ajanlott Rodenstockot sem ismerem.

    Hoya egyebkent meg mindig akciozik, hogy raktaron levo lencseikre kedvezmeny van, csak errol altalaban szeretnek megfeledkezni az optikusok, aztan az egyedileg gyartottakra vonatkozo listaarat mondjak.
    Legalabbis ma meglepodtem, amikor 25k/db-t mondtak a Hoya Hilux Eyas Transition-re a masik sarkon levo optikusnal.

    Persze megint beigazolodott a keret kinalat vegigprobalasa utan, hogy nekem tetszo, jo minosegu keretet nem lehet idehaza 30k alatt kapni. :O
    (Most eppen a Police V8148-at sikerult kiszurnom 33k-ert, bar a 98 fontos angol arahoz kepest nem is sok.)
    Lencsekkel egyutt mar megint veri a 85k-t, ha aszferikusat akarok, akkor 91k. :W

    Sebaj, ma sikerult sorbanulnom 2 orat a keruleti SZTK szemeszeten, ugyhogy most mar minden adatom megvan almaim szemuvegenek a megrendelesehez. (na, nem mintha nem tudtam volna oket, egyedul a szemtavolsagra nem emlekeztem...)

    Csak elotte meg lelevelezem az angol webshoppal, hogy ugyan mar, aruljak el, kifele-mifele 1.74-es lencset hasznalnak, meg milyen fotokromatikus reteget raknak ra.
    Ha nem noname, es Transition VI, akkor maris megrendelem :))
    (keret+brutal lencse+hazhozszallitas banki atvaltasi sarcokkal egyutt is boven kijon 75k-bol...)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #572 üzenetére

    Amit neztem webshopot, 60 font (~17k) a difi az 1.6 meg az 1.74 lencse parja kozott.
    Itthon az 1.6 meg 1.67 kozott van 25k...

    Egyebkent barmi jo, ami legalabb 1.6-os.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Eagle16 #577 üzenetére

    Haaat, az Oakley tuti nem lesz meg 40k alatt.

    Talaltam egy olasz webshopot, legolcsobb Oakley keretuk 180$.
    Altalam multkor kinezett Police V8148 viszont "csak" 135$, ez kerul itthon 32k-ba...

    Hmm, most nezem, Essilor lencseket forgalmaznak Transition VI-tal :R Csak hat dragabbak, mint a korabban kinezett angol webshop, akiktol meg mindig varom a vegleges arajanlatot Ormix Transitions VI+Crizal2-re.

    Ja, magyar optikusokra jellemzo, hogy ok a kereten felul szamoljak a lencset, mig a webshopos arakban mar eleve benne van egy alap 1.5-os lencse...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz concret_hp #585 üzenetére

    a sötétedős bevonatról meg meggyőztek, hogy nekem olyan nem kell :D

    Gondolom nem volt nehez, eleg ha csak azt kozik, hogy abbol a leggagyibb is 10k-val dobta volna meg a ket lencse arat, plane, ha Transitions-ot akarsz, ami lencsenkent 15k :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Cy-clone #589 üzenetére

    Ja és annnyira szép keretet vettem... és csak kb. 200-at próbáltam fel :DDD

    Ugyan mar, en kb. 6 honapja kergetem az optikusokat, mikor lehet mar vegre Transitions VI-os lencseket kapni (jo hir, februar vege ota idehaza is forgalmazza oket az Essilor)

    Ezalatt legalabb 30 optikusnal jartam, van ahol tobbszor is. Atlag 30 keret siman fel lett probalva mindenhol. :DDD

    Nagyjabol letisztult a mezony, 3 kedvenc keret van: Linea Roma Brant, Police 8148, Police 8225. (ebbol van (volt?) sima szemuveg is, csak sehol nem talaltam rola kepet)
    Persze volt meg par, ami tetszett (valami Rodenstock, meg Jaguar), de azok 60-85k-s kategoriaban mozogtak, nem a kozepesen penztarcabarat 28-35k-ban.

    Novaknal tegnapelott pont kiszurtam egy 8148-at 33k-ert, csak nem volt feketeben, mindenaron bordot akartak ramsozni. :(
    Nyilvan meg mindig a Brant lenne a legolcsobb, plane webshopbol rendelve, csak az angolok csesznek arajanlatot kuldeni a komplett szemuvegre. :W

    De legalabb az Airwear Transitions VI lencse ugyanannyi, mint 4 eve volt Tr V-tel. (26k/db)
    Akarhogy szamolom, nem usznam meg 80-85k-bol... :O

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Cy-clone #589 üzenetére

    Ofotert nem olcso, mennyit gomboltak le rolad?

    Garancia?
    Szerintem tok felesleges plusz penzt adni erte.
    Ha valaki vigyaz a szemuvegere+minosegi lencset tetet bele, akkor boven nem megy tonkre ket ev alatt.
    Persze ha valaki olyan szerencsetlen, mint a hugom, aki fel ev alatt 2 szemuvegre is rault, annak persze hogy gyakran torik...

    Novaknal nagy keret turkalas kozepette elkerte a mostani szemuvegemet az optikus, berakta valami ultrahangos tisztitoba, aztan nem akarta elhinni, hogy mar 4 eves, annyira keves/enyhe karc van rajta.

    Mondjuk eleve strapabiro Airwear lencset vettem anno, meg a retegeken sem sporoltam, igy nem csoda, ha ennyire karcallo.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Kalandor #595 üzenetére

    Transitions VI-ot kell venni, az nyaron jobban sotetedik, mint az elozo V. (66% helyett 73%)
    Telen, vakito hoban tokeletes az V is. (85% vs 88%)

    Belterben mar a Tr V-nek sem nagyon volt alapszine, majdnem ugy nez ki, mint egy rendes lencse.

    Zoldre sotetedo Tr III brutalisan sarga volt belterben.

    Egyebkent multkor emlegette vmelyik optikus, hogy most akcio van, minden Tr VI lencse melle ad az Essilor egy ugyanolyan dioptriaju napszemuveglencset is, ami jol johet pl. vezetesnel. (Tr nem sotetedik szelvedo mogott, mivel az uveg szuri az UV-t)

    Egy bajuk van: draga.
    Toresallo Airwear Transitions lencsem meg mindig 26k/db...
    Viszont ezen nem mukodik olyan jol a Tr reteg, mint a rendes muanyagokon, picit lassabban reagal a fenyviszonyokra, meg nem sotetedik be annyira.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz tartlev #599 üzenetére

    Jaja, furt kerethez eselytelen a sima muanyag lencse, jo esellyel mar akkor roncsolodik, amikor furni probaljak, mert nem eleg kemeny.
    Vagy ha megis sikerul, akkor lehet, hogy ugy jarsz vele, mint a lokott hugom, hogy feleven belul 2 furt szemuvegre is rault, es mindkettonel kettetort a lencse :Y

    Damilos keretnel mindegy, ott a damil osszefogja a lencse peremet, nem engedi hajlani/torni.

    En Airwear Transitions V-ot hordok 4 eve, Crizal Alize reteggel, emlegettem mar parszor a topikban.

    Multkor csodalkozott az egyik optikus, hogy milyen jo allapotban van, alig karcos annak ellenere, hogy mar 4 eves, durva karc egyaltalan nincs rajta, csak kisebb szabad szemmel alig lathato karcolasokat sikerult osszeszednem, igy mar nem teljesen sima a lencse felulete, megall rajta a kosz, nehezebb lett takaritani. :(
    Ezert szeretnem lassan cserelni, bar az en extra igenyeimet ismerve lehet, hogy 10 even belul megterulne egy szemmutet. :))

    Viz/por/zsir/egyeb taszitas: retegfuggo.

    Eredeti Crizal reteg csak vizlepergetot tudott, Crizal Alize a zsirt+port is taszitja, eggyel ujabb Crizal 2-ot, legujabb Crizal Forte-t nem ismerem, nem tudom, mivel tudhat tobbet.

    Mindenesetre mar az Alize is sokkal tartosabb volt, mint az elozo Zeiss lencsem hiperszuperextramittudomenmilyendejodraga retege, ami 1 ev utan vizlepergetest mar nyomokban sem tudott felmutatni. :W
    (Egyik Zeiss lencsem UV szurest sem :O )

    Alize kb. 2 evig teljesen jo volt, torlokendo elso suhintasara lejott az ujjlenyomat a lencse feluleterol.

    Airwear-t most Alize-vel vagy Forte-val lehet kapni, nyilvan az ujabb dragabb, bar nem tudom, megeri-e azt a parezer felarat. Nekem bevalt az Alize.

    Masik pozitivuma meg, hogy laposabb az Airwear, mint a hagyomanyos lencsek.
    Nemreg egy masik optikus aszferikusnak nezte a lencsemet ;] , mire kozoltem vele, hogy 4 eve meg nem gyartottak aszferikus Airwear-t. :DDD
    (azota olyan is letezik, dragabban.)

    Par negativuma azert az Airwear-nek is akad:
    -eleg nagy a kromatikus aberracioja, sokkal erosebben szetvalik a feher feny az alkotoreszeire, mint mas lencseknel.
    Annyira azert nem zavaro, lehet hogy eszre sem veszed, ha nem direkt ezt figyeled.
    Mittudomen, szemed sarkaval nezed villamoson a feher kapaszkodot, akkor a bal ele narancssarga, jobb ele kek szinunek latszik.

    -fenyatereszto kepessege valamivel rosszabb, mint a hagyomanyos torheto/szanaszetkarcolhato lencseke

    -Elozobol kovetkezoen a Transitions sem sotetedik rajta annyira/olyan gyorsan, mint sima muanyag lencseken.

    Ar: en 11e/db-ra emlekeztem az optikusoknal latott Essilor katalogusokbol a raktarrol azonnal rendelhezo Airwear+Alize arara. (-5D-ig van akcioban, katalogus elejen van valahol.)
    29e/par az valoszinuleg a rendelesre keszulo Airwear+Forte nem akcios ara lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz ferkoboy #600 üzenetére

    Vehetsz hasonló rátegekkel ellátott lencsét Hoyánál is.
    pl. Hoya Hilux PNX 1,53 Super Hi-Vision - kb.9500/db.

    Airwear 1.59-es, igy valamivel vekonyabb nala.
    Ez komoly szempont lehet erosen rovidlatoknal...

    Elozo, 1.5-os lencsem 6mm vastag a szelen, nagyjabol ugyanakkora keretbe rakott Airwear lencse csak 4mm.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz neduddki #603 üzenetére

    Par honapja en is nezegettem valami modernebb fazonu Jaguar keretet (asszem ez lehetett), csak amint meglattam az arcedulat (65k), raktam is vissza a vitrinbe :DDD

    Ha a 65k-t veszem iranyarnak, meg asszem 22k/darabja a legolcsobb Tr VI-os lencseknek, boven 100k korul hagyhattal ott az optikusnal. :(

    Altalam igenyelt konfiguracio mar boven 120k lett volna. :W

    Csak tudnam, mitol kerul itthon minden keret 2x annyiba, mint az angol webshopokban. :O

    Na jo, kivetel a Police 8148, itthon sem dragabb (32-35k, persze lattam ugyanazt 48k-ert is :W ), mint kulfoldon (100-110GBP).

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Mashol is raketafokozatba kapcsoltak a lencsek arai?

    Par honap kihagyas utan hetvegen bementem par optikushoz nezelodni, meglepve tapasztaltam, hogy a tavaszi Essilor katalogusban meg 26.5k/db akcios, 32k/db nem akcios aron irt Airwear Transitions VI lencse mar 37k/db-ba kerul :Y

    Amikor ezt sokallottam, egybol nekialltak ajanlani a legegyszerubb 1.6-os Hoya lencset csupaszon 30k-ert, extra retegekkel egyutt 32-33k-ert.
    Ha jol emlekszem, az a tavaly oktoberi akcioban volt 22k/db, akcio nelkul 27k, a legkomolyabb retegekkel EGYUTT.

    1.67-es lencseknel 45k/db -> 52k/db, de hat arra eddig sem volt penzem.
    Lassan 1.6-ra sem. :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz lorcsi #627 üzenetére

    éves lencsém nincs ennyi lötyivel együtt.

    En meg ~3 evente veszek szemuveget, bar a mostani mar a negyet is betoltotte.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz neduddki #635 üzenetére

    Hogy a francba birta ki massziv karcolodas nelkul 10 evig???

    Mostani Airwear kifejezetten jol birja 4 evesen, de mar ezen is kezdenek latszodni az apro karcok.
    Zeiss lencse 1 ev utan ocsmanyabbul nezett ki :))

    Mar sejtem, honnan ismeros a mostani Jag kereted, hasonlo fazon volt 3 eve a MEEI-s Koczka Urnak, akinel vizsgaztattuk a penztargep rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Drizzt #649 üzenetére

    Sok lesz az, nekem a -5-os Airwear lencse (1.59-es) ~4.8mm a szelen, szinten damilos keretben.
    Elozo szemuvegemben az 1.5-os lencse ~6mm vastag a szelen.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Ariadne #674 üzenetére

    Zeissen kivul meg egy lencsen sem lattam marka azonositojelet, pedig volt mar par Essilor lencsem, meg egyszer Hoya is.

    Zeissnek a feluletebe bele van gravirozva egy Z betu, ha feny fele forditod, akkor halvanyan latszik.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz birno #678 üzenetére

    Sajnos a titan kereteket nem adjak olcsoert, minimum 30k. (legalabbis annyiert lattam utoljara az elozo Benetton keretemet)

    Azt viszont nem ertem, hogy egy ilyen furt keretert, amiben feleannyi fem sincs, mint egy teljes keretben, miert kernek masfelszer annyit. :(

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Mario88 #681 üzenetére

    Ha még nem volt fúrtad, azért tudnod kell, hogy ez a konstrukció sokkal nagyobb odafigyelést igényel, kialakításánál fogva a lencsék is könnyebben sérülhetnek, és pl. a félkezes levételeket is el kell felejteni.

    Keret hianyaban minden terhelest a lencse visel, muanyag lencsek meg tul puhak ehhez, nincs tartasuk, konnyen csorbulnak.
    Hugom eleg hamar leamortizalt 2 furt szemuveget is azzal, hogy veletlenul rafekudt/rault, mindketszer kettetort a lencse. :(

    Torhetetlen polikarbonat lencsek meg annyira nem olcsoak.

    Cserébe viszont szinte súlytalan, észrevehetetlen az arcon.

    Eszre sem veszed azt a kereten megsporolt 2 dekat, ha vastag lencsed van.

    Police kereteket en is nezegettem, 30-35k darabja, ez meg turheto ar, pl. egy Zegna vagy Armani 50-60k-jahoz kepest :DDD

    Mutetben meg egyetertek. Ha lesz penzem, akkor mutet+napszemuveg.
    Nincs kedvem 3-4 evente eltolni egy szazast sotetedo szemuvegre.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Ariadne #685 üzenetére

    Egeszsegpenztaron mar gondolkoztam, most allasinterju kapcsan felmerult, hogy cafeteriat lehet arra is kerni, szerintem az lesz.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz birno #688 üzenetére

    Igazából az miatt érdekelne, mert talán kevésbé zavaró mint egy keretes szemüveg, idegesít, hogy behatárolja a keret a látásomat.

    Furtnal meg a lencse szele fogja behatarolni a latasodat. :DDD
    Ugyanis addig eles a kep, ott komoly tores, azutan meg homaly.

    Kell egy kis ido ahhoz, hogy megszokd, hogy oldalra nezeshez nem eleg a szemeidet forgatni, hanem az egesz fejedet kell.
    Utana mar nem tunik fel a lencse szele vagy a keret altal lehatarolt latomezo.

    Esetleg kompromisszumkent damilos keret?
    Azoknal csak felul van "keret", alulrol szabadon van a lencse szele, a lencsebe mart horonyba feszitett damil tartja a helyen.

    Joval merevebb konstrukcio, mint a furt, nem kenyes a korabban leirt kezelesi hibakra.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák