Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Dark Archon #465 üzenetére

    A "nem látok át tisztán" meg a "nem látok át" közt meg van különbség, olvasd el, hogy én mit írtam.

    Egy ideig probalkoztam -4-es "olvaso" szemuveggel egy szemeszprofesszor javaslatara, hogy ne farassza a szememet annyira a monitor (*), igy tudom mire kepes a -1 dioptria kulonbseg tavolba nezeskor.
    Kb. 5 meterig meg jo voltam, utana kezdtek csak homalyosodni a dolgok.

    (*): Valoban jobb volt, akkor 21"-esen 1600x1200-as felbontasnal siman elolvastam rendes betumerettel irt weblapokat, mig rendes szemuveggel nem igazan, eroltetni kellett.

    Csak az optikus elcseszte a csiszolast, igy hosszutavon sokkal jobban fajt a fejem az olvasoszemuvegtol, mint rendessel, igy nem hasznaltam.

    Azota mondjuk lecsereltem az eles kepet ado Radeon 9500-ot, mostani nV kartyam joval rosszabb kepet ad, 1280x960-ban is feltunoen homalyos. :O

    Sot, 9 eve olyan is volt, hogy fizika vizsga elotti este megszokott a csavar a keretbol, en meg pont hajoltam le, aztan uveg lencse placcs, millioegy darabra (akkor probalkoztam utoljara uveggel, azota szigoruan muanyag), masnap ugyanakkor vizsgazo havertol kolcsonkertem a tartalek szemuveget, de oneki csak -3-as volt, azzal mentem be vizsgazni.

    Na, az annyira meg jo volt, hogy nem vert orrba a lengoajto, meg valamennyire el tudtam olvasni a feladatlapot rendes tavolsagbol, de messzire mar tenyleg nem lattam vele, plusz annyira mas volt a pupillatavolsaga, hogy szinte keresztbealltak a szemeim tole.

    Persze jol ki is rugtak a vizsgarol. :O

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák