Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exom

    tag

    válasz kew #1762 üzenetére

    Élménybeszámoló Essilor Prevencia lencsés szemüvegről.

    Azért írom, hogy segítsek azon sorstársaknak, akik érdeklődnek az új lencsék után, és nem találnak semmi tapasztalati infót róla. (én is így voltam vele.)

    Egy hete használom az új szemüvegemet.

    A szemüvegkeret SPIRIT márkájú. A lencse Essilor Prevencia. A teljes készítési költség 60000 Ft.
    A garanciakártyán a készítő nevét satíroztam ki, mert nem reklámozni szeretném őket, ha nem a forumozókat segíteni.

    Az első pozitív tapasztalatom, hogy a lencse bevonata elég jó víztaszítónak tűnik. Konkréten jobb mint eddig bármelyik szemüvegemé, mivel egy mosogatószeres tisztítás után gyakorlatilag nem marad rajta vízcsepp. A lencsével teljesen jól látok, a szélein is teljesen tiszta és torzításmentes a kép.

    Ez a lencse 1,6 -os törésmutatójú, a korábbi 1,67 -es volt. A legnagyobb vastagsága az új lencsének 3,5 mm, a réginek 3,1 mm. (Tolómérővel mérve). Ezt azért tartottam fontosnak leírni, mert a szemüveg készítők igyekeznek a nagyobb (drágább) törésmutatójú lencsére rábeszélni, emiatt én is féltem attól, hogy ez majd esetleg valami brutál vatag lencse lesz. És arra a kérdésre, hogy mennyivel lesz vastagabb az olcsóbb, soha nem adtak konkrét választ. (függ ettől meg attól... stb..) Aki megnézi az árlistákat, azt láthatja, hogy a nagyobb törésmutatójú lencsék lényegesen drágábbak.

    Szóval -3,5 es dioptriánál a vastagság különbség 0,4 mm, azaz kb 10 % az 1,6 és az 1,67 *es lencse között a lencse legvastagabb pontján mérve.

    Nézzük a Prevencia bevonatot. Aggódtam, mert korábban egy fórumtárs panaszkodott a lila foltokra. A lila foltot én is látom, de csak akkor vehető észre, ha a fény a szemüveg belső felületére esik, azaz a hátam mögül jön a fény. DE! számomra egyáltalán nem zavaró ekkor sem. Ha normál módon elölről érkezik a fény, akkor semmiféle lilaság nem látszik.

    Kívülről szemlélve (mint egy beszélgetőpartner) egyértelműen látszik a kékeslila, szokatlan szín. Szokatlanul erős intenzitással.

    A szemüveggel még nem vezettem éjszaka, emiatt nem tudom, hogy ott hogyan viselkedik.

    Viszont használtam elég sokat számítógép előtt. Úgy tűnik, az új lencse jobb mint a régi (lényegesen magasabb árfekvésű 1,67-es Essilor Aszférikus közel dupla ennyibe kerülő) 5 éves lencsém.
    Hosszú, (8 - 10 óra) számítógép használattól kevésbé fárad el a szemem, mint a régi lencsémmel, és ez a lényeg. (azért csodára nem kell számítani, de tényleg jobb vele mint nélküle)

    Felvetődött még a Hoya Blue Control is, mint választási lehetőség. Úgy tudom a Hoya 3 év garanciás, az Essilor 2. Én mégis ezt választottam, amit nem tudok megindokolni. (talán ezért mert nem volt még Hoya lencsém)

    Összesítve örülök, hogy ezt választottam!

    Egy dologra azért szeretném felhívni minden új lencsés (ez nem csak a Prevenciára vonatkozik, hanem minden új lencsére) szemüveg használó figyelmét. És ez pedig a hőhatás!
    Nekem sikerült már 2 lencsét is kinyírnom ilyesmivel, és ekkor a lencse felületén mikrórepedések keletkeznek, amik nagyon zavaróak tudnak lenni. A lencse teljesen eldobható lesz miatta. Ráadásul ez nem garanciális hiba.

    Mitől tud ilyen keletkezni:
    - Hajszárítás
    - mosogatógépből kicsapódó hő
    - sütőből kicsapódó hő
    - főzés során a tűzhelyből felszálló hő
    - autóban hagyott és túlmelegedett szemüveg
    - tábortűz
    - és összességében minden hirtelen fellépő nagy hőmérséklet változás, legyen az hideg vagy meleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák