Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bojtossapka

    csendes tag

    Sziasztok

    Van egy TP-Link WR-741ND v2-es routerem, ár/érték arány tökéletes, olcsó és rossz minőségű :O.

    - a problémám ezzel a routerrel az volt, hogy belassult iszonyatosan a net rajta (mind UPC, majd később DIGI-n is), magát a webes felületet is alig lehetett elérni, de reboot segített mindig. A kifagyást a sok torrent szál okozta, x torrentszál fölött fixen behalt a router, ami nem megengedhető 4 felhasználó esetén.

    - a probléma orvoslására először gyári firmwaret frissítettem => semmi változás
    - aztán jött a DD-WRT ami csak 20Mbps-t volt hajlandó szolgáltatni Wifin, további problémát okozott, h nem hagyta a gyári fw-t visszarakni, csak modolt gyárit vagy mit és épen offon volt a DD-WRT oldala ezért 1 napomba került mire levadásztam egy fw-t amit sikerült feltennem
    - ezután jött az openWRT, amiből kész verzát tettem fel (r29xxx), nem kellett volna, rajta csak a net fagyott ki, így megint vissza a startra => gyári fw (még mindig ez volt akkor a legjobb)
    - nem hagyott nyugodni az OpenWRT ezért leszedtem a routeremhez való trunk verzát, amin naná, h nincs Luci és teljesen kezdő vagyok a témában, de csak megoldottam és megérte, 3 napja használom eddig semmi gond vele, jelenleg ez fut rajta: r30919

    Ez a router gyakorlásnak tökéletes nekem, a jövőben szeretném lecserélni egy WR-1043ND-re sok jót hallottam róla, de addig is pár kérdés:
    - AR7240 magot húzta-e már valaki, mert most 350MHz-n ketyeg, de WR-940-esben már 400MHz-n?
    - holnap heggesztek rá USB ajzatot, tapsztalatok szerint mekkora ennek a sebessége?
    - TP-Link routerre lehete SD kártyát modolni mint a WRT54-re GPIO lábakon, valamint valaki csinált-e már hasonlót, SD kártyának mekkora így a sebessége?
    - usb hubot támogatja-e az OpenWRT

    És most jöjjön a klasszikus WRT54GL ami épp az asztal alatt ketyeg (ez haveré, de nem tudjuk kitalálni mi legyen belőle), rajta már van egy maszek USB, ami működik is szépen, erre is holnap kerül rá a második USB valamint egy SD foglalat. Az USB 1.1 nagyon behatárolja a felhasználást, torrentezésre, média megosztásra nem nagyon tudom használni ezért marad sima web szerver és lakásvezérlés.

    Van valami ötletetek mire lehetne még felhasználni?

  • Bojtossapka

    csendes tag

    Két napomba tellett, mire sikerült USB-t forrasztanom a WR-741ND-re, meg is vannak a kellő feszültségek, de nem akar menni az usb, már minden csomagot kipróbáltam, hátha, de semmi. Valami kernel módosítás írnak az oldalon, valaki tudna ebben segíteni, hogy is kéne ezt?

    Itt a két link, amin elindultam:
    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd#usb.host
    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd#hardware.mods

  • Bojtossapka

    csendes tag

    válasz vargalex #180 üzenetére

    Erre én is rájöttem, de mivel kezdő vagyok félek tőle, nehogy véglegesen tönkre tegyem, eddig 2szer hoztam vissza féltégla állapotból (egyszer az usb miatt szétnyírtam a lábakat, aztán meg az fw-t túrtam szét)

    Szóval egy kis helpet kérnék hozzá, mivel még sosem csináltam ilyet, itt a pach, hogy aztán ezzel mit kell......?
    https://dev.openwrt.org/ticket/8878

Új hozzászólás Aktív témák