Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes (vagy inkább idegesítő) problémával találkoztam, Ubuntu server 16.04.2 64bit-es szépen felmegy, 2 hálókártya van telepítve, az 1. automatikusan van beállítva, 2. kártyát manuálisan beállítom, tűzfalon beállítom a routing szolgáltatást pl. ez alapján.
    Az átjáró a 2. hálókártya, a kliens erre csatlakozik, dhcp híján manuális beállításokkal, működik is szépen. A szerver az 1. hálókártyával éri el a netet.
    Sajnos innentől kezdve a szerveren elveszik a DNS, míg a kliens Lubuntun van internet, és működik a névfeloldás, a szerveren már nem. A tűzfal babrálása előtt működik a frissítés is (apt-get update, upgrade), innentől kezdve nem. Sikertelen letöltés, átmeneti hiba xy.com feloldása közben. Bármilyen IP címet tudok pingelini, de már névvel nem megy a ping, a kliens gépen igen.
    Mi lehet a hiba oka? Hiába kapcsolom ki a tűzfalat indítom újra a hálózati szolgáltatást, meg az egész szervert, semmi nem segít.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz GD #25257 üzenetére

    Sziasztok!

    Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
    Másnap meglett a hiba oka, csak az összefüggést nem értem. A telepítéskor kiválasztottam melyik lesz az elsődleges kártya, amely DHCP-n keresztül kapja az IP címet, szépen be is állította, működött a DNS is.
    ifconfig parancs ugye csak az első kártyát listázza, a 2. nincs listán.
    Az /etc/network/interfaces -be bejegyzem a szükséges sorokat, ahol látható, hogy az első kártyához sincs hozzárendelve dns-nameserver, de ahogy a következő sorokat beillesztem, a játéknak vége.

    #Belso csatolo
    auto eth1
    iface eth1 inet static
    address 192.168.1.1
    netmask 255.255.255.0

    ehhez kell még legalább a: dns-nameserver 8.8.8.8

    Ezek után a /etc/resolv.conf-ba bekerül a 8.8.8.8-as cím és így már működik. Eleve hozzá sem nyúltam a resolv.conf-hoz, nem értem miért állítja/állította el a dns címeket.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy virtualboxban futó Lubuntu 16.04, ezidáig tökéletesen működött a Ttransmission GUI, ami neten keresztül egy nashoz kapcsolódik. Semmi probléma nem volt.
    Ma rávettem magam, hogy kössem össze a gazdagép 1-2 mappáját a virtuális géppel, azaz megosztott mappákat hoztam létre a Virtual boxban, ezután feltelepítettem a vboxadditions csomagot, mivel anélkül ez nem megy, létrehozta a megosztás, már csak jogosultsági problémák voltak. Ez megoldottam azzal, hogy magamat betettem az virtualbox által létrehozott csoportba, amely a megosztott mappák tulajdonosa (tulajdonost nem tudtam váltani, hiába nyugtázta, hogy megtörtént, nem történt meg), mind1 a csoporthoz adás megoldotta, működik is szépen.
    Viszont a Transmission gui meghalt, egy pillanatra felvillan az ablaka, és utána semmi. Töröltem a beállítási fájlokat, majd letöltöttem ismét és portable verziót gyártottam, a config fálj az alkalmazás mappájában van. Csak a run fájlba ír egy pár pontot, a config.ini üres marad. Innen nem lép tovább.
    Esetleg valaki futott bele hasonló hibába?

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Lenry #25489 üzenetére

    Bakker, elindult. Eddig nem volt terminál üzenet sem, az is pillanatra elindult majd kilőtte magát, most ezt sorolja többször: (ez lehet normális)

    (transgui: 1996): Gtk-CRITICAL **: IA_gtk_widget_realize: assertion 'GTK: WIDGET_ANCHORE (widget) | | GTK_IS_INVISIBLE (widget)' failed

    Kikapcs, bekapcs, működik. Hát nem tudom hányszor próbáltam már, igaz mindig módosítottam picit ezen azon, de a legvégén a terminálban való futtatást nem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák