Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Speeedfire #10825 üzenetére

    A szövegkörnyezet úgy hangzott, mintha a monolitikus meg a mikrokernel kerülne összehasonlításra... Számomra a mikrokernelnek még van bizonyítani valója. A bsd-linux kernelek között dönteni már nehezebb, azt adott alkalmazásra és adott környezetre meg kellene mérni. Az kétségtelen tény, hogy linuxra többen fejlesztenek, mint bsd-re, nem biztos, hogy mindent megtalálsz bsd alatt.

    Nem kell ide privi, publikusan is vállalom a véleményem:)
    Nem hiszem, hogy van általánosan jó disztró. Kinek mi a célja. Nekem:
    - stabilitás mindenek felett (nem kívánom naponta buherálni a gépeimet. 800 napos uptime-om is volt már, ez a stabilitás, a többi csak porhintés)
    - lusta vagyok, mint a főd:) vagyis minél több munkát végezzen el a közösség, ami összerakja a disztrót, mert az úgy takarékos
    - biztonságos legyen
    - rendesen legyen összerakva
    - energiatakarékos legyen abból a szempontból is, hogy korábbi ismereteket minél jobban lehessen használni rajta
    - és mindenképpen van egy történeti dolog, én nem szeretek állandóan disztrókat buherálni, mert nem az a célom, ezért ha találtam egyet, ami megfelel, igen nehezen vesznek rá a váltásra.

    Ergo debian. Mert:
    - stabil.
    - készen kapom a csomagokat, nem nekem kell a fordításával vesződni. amiből az is következik, hogy a csomagok egymáshoz is össze vannak csiszolva, nincs olyan, hogy upgradelek egy libet és fejreáll a többi program is.
    - rendesen van összerakva, leginkább ez hasonlított anno az svr4-re, a solarisra.
    - ezen működik az upgrade. nem láttam még más deb alapú disztrót, amin működne, az rpm-mel meg az a bajom, hogy amikor megnéztem, még nagyon sokkal butább volt, mint a deb, azóta meg nem izgatott fel a kérdés, hogy megint időt pazaroljak rá.
    - a történetiség miatt nem lesz redhatom, fedorám. gentoot, archot megnéztem, nem estem hasra tőle. főleg a csomag fordítgatások meg a rolling terjesztés nem tetszik, egyrészt akkor nincs felelőse semminek (ha én fordítom a csomagot, akkor az én saram, ha rossz), másrészt meg hogy kapsz támogatást egy olyan csomagra, amiről senki nem tudja, hogy mi van benne? Aláírt debianos csomagokkal reprodukálni lehet a környezetet, amiben a hiba előjött és ez számít.

    A buguntuval a legnagyobb bajom, hogy a buguntunál az első szempont a határidő. Jön a határidő, kiadjuk, amink van, úgy, ahogy éppen van. Most volt hír, hogy jön a határidő, akkor nem lesz rc kiadás a következő buguntuból. Minőség meg senkit nem érdekel. Egyébként meg csak rontanak a debianos cuccokon, egyszer volt a kezem alatt buguntu szerver, de gyorsan kikezeltem.

    Szóval nekem debian. De ha neked attól nő az e-peród, hogy mindig mindenből a legújabb van és nem számít, ha időnként összedől vagy nem tudod upgradelni, akkor neked lehet más is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák