Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz JulesTS #52050 üzenetére

    a Quad405 is AB osztályú volt
    "Az elv lényege, hogy kis teljesítményen egy A-osztályú erősítő fokozat keresztezési torzítás nélkül működve ( ez az A-osztály összesen két előnye közül az egyik ) biztosítja a kis torzítású jelet a kimeneten. Nagyobb áramigény esetén egy B osztályú rásegítő fokozat kapcsol be, amely sokkal nagyobb áram kapacitású, mint a kis A-osztályú fokozat, és így a teljes 100W kimenő teljesítményhez elegendő áramot tud szolgáltatni. Ennek a fokozatnak a torzítása jelentősen nagyobb volna, mint az A-osztályúé, de az erősítőben elhelyeztek egy Maxwell-Wien hídkapcsolást (módosított formában) amely tulajdonképpen az A-osztályú fokozat „tiszta” jelkimenetét hasonlítja össze a B-osztályú fokozat torzult kimeneti jelével, és egy ellenfázisú kompenzáló jelet hoz létre, amely HA fáziscsúszás nélkül érkezik, kioltja a kimeneten a jelben észlelhető torzítási komponenseket. Az erősítő ezen kívül más belső kompenzációkkal is bír, egy a meghajtó erősítőben létrehozott spektrum-kompenzált felüláteresztő tag gondoskodik a nagyon alacsony bejövő frekvenciák szűréséről ( kb. 10 Hz alatt ) míg a meghajtó kimenetén egy aluláteresztő szűrő hivatott a rádiófrekvenciás jelektől megóvni a következő fokozatokat. A hődriftből származó problémákat és a kimeneti nulla DC figyelését egy frekvenciafüggő, 10 Hz alatt működő átfogó negatív visszacsatoló tag útján kompenzálják."

    egy gyors idézet.
    egy 2x20W tiszta A osztálynak kellett egy 100x150x400mm borda anno, mert folyamatosan fűtött. a Quad visszafogottabb volt az AB kapcsolás miatt.
    Ha nem spóroltak az alkatrészekkel, akkor igazán szuper cucc, ma is.

    sajna nekem nem volt pénzem és helyem rá, egy ideig egy akkoriban menő-ritkaság mosfetes végfokkal próbálkoztam, de a harmadik tönkremenetel után (1-2 év után random elpukkant) le kellett váltani, és mivel a hely kicsi volt, most egy bűnt követtem el, és egy TDA7294 (kettő) van az erősítőben, de hát kb évente 4x van időm hallgatni bármit, rohanó világ.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák