Keresés

Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz VinoRosso #308 üzenetére

    A gondolatmeneted hibás. Axiómaként könyvelsz el olyasmiket, amik nem azok.
    Mindössze erről beszéltem. Olaszország:[link]
    Matematikailag az tudható, hogy van annyi fertőzött, ahányat találtak. A fertőzöttek népességen belüli aránya viszont kérdéses a tesztek alacsony száma miatt. Akár többszörös is lehet, mint amennyit megállapítottak. Értő olvasás. Nem azt mondtam most sem, hogy többszörös, hanem azt, hogy akár lehet.... ;)
    Korea csak példa volt.
    Az ismeretlen esetek száma sem nőhet az égig Olaszországban (felső érték), egyrészt az ország lakossága véges szám, másrészt ennek csak a töredéke lehet fertőzött (máskülönben sokkal több halott lenne alacsony mortalitás mellett is)
    összevetve ezzel:
    A koreai moratlitási ráta nem csökkenhet a végtelenségig (alsó érték), tehát az ismeretlen koreai fertőzöttek száma nem lehet valami túl nagy érték (<1%). Ugye ha annyi ismeretlen van mint ahány ismert akkor felére csökken a ráta, ha kétszer annyi az ismeretlen akkor negyedére stb.. a különbség pedig már tízszeres(!) az ismert esetszámban O és K közt.
    Gyakorlatilag te érvelsz az ismeretlen koreai esetekkel, miközben én az olasz ismeretlen esetekről beszéltem.
    Szerinted az ismeretlen olasz esetek milyen arányban állnak az ismeretlen koreai esetekkel szemben, figyelembe véve a két ország lakosságszám/teszt arányát?
    Amúgy is Lombardiából vonsz le következtetést egész Olaszországra vetítve, ami kicsit legalábbis fura.
    Meg kéne értened, én még mindig azt mondom, hogy nem állítom, hogy nincs igazad, csak azt, hogy a bizonyításod nem áll meg.
    Olyan változókat hagysz figyelmen kívül, amik nem hagyhatók figyelmen kívül.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Aktív témák