Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Hieronymus #83359 üzenetére

    Én nem tudom, covid előtt azért bármi mást elkaptunk, bárhogy is csináltuk, 2, max 3. nap alatt letudtuk a lázat. Belefért, ha szarul csináltuk.

    Bátyám 8,5 napja lázas. Lázcsillapítót szedi a maximális darabszámmal, mennyiséggel, és még így sem. Próbálta párszor a fürdőkádas vizes trükköt, a borogatást. Visszavették a fűtést is, rendszeresen szellőztetnek is. Vékonyabb takaróval is próbálkozik 2 napja.

    A borogatásra, ha rákeresel a neten, van ahol azt írja, hogy tévhit.
    Bátyámnak gyorsan leviszi a testhőt, de csak kb. 20 percre.
    A gyógyszer, ha hat, akkor pár órára csökkenti.

    A fő kérdés viszont, hogy a covid vírusnak árt-e a láz vagy az immunrendszernek, a szervezetnek használ-e,
    vagy ez igazából egy hibás működés, többet árt, mint használ, és csillapítani kell.

    Extrém szinten tudnánk hűteni a borogatással, csak annyi, hogy egész napra kell berendezkedni, ha tudnánk, hogy a vírus legyőzéséhez a legoptimálisabb a normális testhőmérséklet.
    Ugyanígy, ha 38°C vagy 39°C felett hatékonyabb, akkor szerintem bevállalná, hogy felengedi, és akkor mondjuk 39,5°C-ig nem csillapítja.

    Ellenben, ha felengedni, akkor rosszul érzi magát, gyengének érzi magát, elmegy az étvágya, stb. Lehet, hogy többet veszít ezeken, mint amennyit nyer a vírus ellen a lázzal.

Új hozzászólás Aktív témák