Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Ezekiell #43335 üzenetére

    Ja igaz, a fél igazság is igazság :) De mennyivel jobban hangzik így :DD Jogos, nem voltam eléggé politikus. Egyelőre elég, ha felkészítenek az októberre.

    (#43333) Ringman

    Háát... nem biztos, hogy csak azon a meccsen múlott... :D Szerintem minden azon múlik, hogy mondvacsinálva meddig marad hiteles, hogy erősebbek vagyunk, jobban ismerjük a járványt, ezerszer jobban készen állunk rá, stb-stb-stb...

    Kicsit hosszabb leszek, mint, ami a fórum-berkekben megszokott, de szerintem érdemes megnézni a jelenlegi helyzetet.

    Ma az esetek száma jó eséllyel eléri a 22 ezret. Az elismert aktív esetek száma a 17 ezret. Mennyi is volt tavasszal a legnagyobb aktív esetszám?

    Megválaszolom. ~2000. Értem, akkor ennyivel felkészültebbek vagyunk, a számok pedig továbbra is exponenciálisan nőnek, de a gazdaságnak működnie kell. (félreértés ne essen, ez nem a helyi politika sajátja, hanem EU-s kényszer elnézve a többi országot is - a működőképességet végig fenntartani, amég lehet - de ennek sokkal súlyosabb következményei lehetnek, mint tavasszal.)

    Közben a körzeti orvos által elrendelt tesztelésre várókat több esetben felhívják, hogy biztosan van-e annyi baja, hogy tesztelni kelljen. --> már most nincs elegendő kapacitás, hogy kimenjenek és próbálják felülírni a szakember véleményét, hitelességét.

    Azok az esetek szerintem szintén kérdésesek, amikor a háziorvos elmondhatja valakinek - tesztelés nélkül - hogy maga teszt nélkül is koronavírusos. Ezt megerősített esetnek tekintik? Szerintem nem - csak azokat, akik pozitív teszttel megerősítettek.

    Nincs tesztelési kapacitás már most és a helyzet nem túl rózsás. az aktív estek száma teljesen kilőtt. Nincs ellátó személyzet, holott az a furcsa paradoxon van, hogy addig amég pl. Amerikában olyan mentősök vannak, akik bedobják a mentőbe a pácienst és szaladnak a kórházba - Magyarországon magasan képzett mentő személyzet van, akik még a kórházakban is meg tudnák oldani az ilyen betegek ellátását (az itteni átszervezések is jelenthetnének egy fajta mentsvárt). De lótifuti mentősök ehelyett tesztelni járnak ki, megyéről megyére szállítják a betegeket, illetve sokáig Budapestre...

    Ha az egészségügy telítődik fertőzöttekkel, akkor az elhalálozási ráta is magasabb lesz.

    Nincs semmi látnivaló, az érzelmi alapú döntéseket hozó átlag birkamorál, birkaész meg meggyőzte magát (nem csak nálunk, hanem szerte Európában), hogy nem hogy oda kell figyelni, hanem az egész átverés. Tök mindegy, hogy intelligenciában hol húzunk meg egy vonalat, mindig lesz egy vonal, amin még egy nagy átlag át akar mászni.

    Viszont, ha a növkedés üteme így nő tovább, akkor pár hét és meg lesz az az első 100.000 már megerősített fertőzött is.

    Korábban tendencia volt mindenhol, hogy az exponenciálisan növekdő számokat csak komoly korlátozásokkal tudták megfogni. Hol van az a pont, amikor már túl késő?

    Nekem azért vannak aggályaim. Szerintem nagyon rossz irányba tartunk és nagyobbak lesznek így a károk hosszútávon.

    (#43336) nubreed
    Egyébként ismerve őt, és a 'munkásságát' én kinézem belőle, hogy a rivaldafény miatt csinálja ezt az egészet. Gyógyszerészként, úgy, hogy ismeri a betegségek tudományos hátterét, az orvoslást - ő sem gondolja már komolyan. De hát na, mégjobban bekerülni a köztudatba, megkérdezik, a bulvár is foglalkozik vele, s mindezek mellett még a tábor fejébe is beleég - bőven megéri neki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák