Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz omfgk #1392 üzenetére

    Valószínű, hogy az ázsiai országokban megvan az a fajta fegyelmezettség és tudatosság, ami bennünk Európaiakban nincs. Illetve náluk már több évtizede megvan az a fajta alap felkészültség a vírusok, járványok ellen, ami nálunk csírájában sem.
    Már az egy helyzeti előny nekik (most), hogy a légszennyezettség miatt paráznak évtizedek óta, nyilván az ennél komolyabb veszélyeket még fegyelmezettebben kezelik.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • dobolan

    senior tag

    válasz omfgk #1392 üzenetére

    De még így is kiszivárog a nagy karantén ötletük ,így a leleményes (értsd : birka) lakosok szaladnak haza a rokonokhoz délre, meg még ki tudja hova.

    Ez Kínában is így volt. Olvastam akkor, hogy Wuhanból több százezer ember ment szerteszét, mielőtt karantént rendeltek el. Erre ott még rásegített a holdújév is.

  • the_mad

    aktív tag

    válasz omfgk #1392 üzenetére

    Pontosan a kérdésed az, amit az idő dönt el. Havária esetén a katasztrófa felszámolása a cél a további károk minimalizálása mellett. Ez mindenhol így van. A helyi viszonyokat és a havária természetét/súlyosságát figyelembe véve kell dönteni. Kár így is-úgy is keletkezik, de a mértéke az ami nem mindegy. Elhiheted, hogy ott sem Gianni a csigatészta tekerő készíti az akció terveket, hanem ehhez valamit is konyító emberek. Az a baj, hogy a boldog békeidőkben hiába gyakorlatoznak, hiába csoportosítanak, hiába készítenek terveket, ezek élesben nagyon ritkán működnek. Lehet nyakra-főre hadgyakorlatozni, de azt sosem szabad elfelejteni, hogy a lemez célpont nem lő vissza. Ez a helyzet most is. Kvázi most veszítjük el a szüzességünket (hülye hasonlat, de helyes). Így nem igazán lehet megítélni, hogy a hozott intézkedések töketlenkedés eredményei, vagy megtervezettek.
    Kína más tészta. Ott volt a legnagyobb a baj, ami miatt drasztikusat kellett lépni. Ráadásul az államrendszere miatt, kvázi szabad kezük van a döntéshozóknak, ami meggyorsítja a cselekvéseket. Azt azért zárójelben megjegyzem, hogy ők sem vitték túlzásba az óvintézkedéseket és simán hagyták a népvándorlást országon belül a holdújév miatt.
    Minden kórokozónak van inkubációs ideje, ezért mindegyiket lehet szórni a tünetmentes időszakban, természetesen a COV sem kivétel ez alól. Nincsen új a nap alatt.
    Nem biztos, hogy más nemzetek ugyanígy reagáltak volna. Mint mondtam, ez eléggé összetett kérdés, amire mi itt a PH fórumán sosem fogunk választ találni, de még egyetérteni sem.

    (#1393) Snoop-y
    Spanyol nátha: 1920.. Azért manapság kicsit globálisabbak vagyunk, mint akkoriban.

    (#1394) t72killer

    Ez már a konteó kategória. A saját lakosságot nem igazán szerencsés dolog tizedelni.
    Ahogy fent is leírtam, Kína teljesen más téma. Ott is sok mindennel próbálkoztak, mire eljutottak a teljes karanténig. Meglátásom szerint nem cselekedtek rosszul. Kisebb fertőzött aránynál kisebb súlyú intézkedések -> magasabb fertőzött aránynál drasztikusabb intézkedések. Teljesen logikus, csak hát idő kellett mire idáig eljutottunk.
    Aztán persze ki tudja mi az igazság...

    [ Szerkesztve ]

    “God made men, but Sam Colt made them equal.”

Új hozzászólás Aktív témák