Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Gsx-rr #102086 üzenetére

    Tavaly sem gátolta semmi a vírus terjedését, őszre beérett a második hullám -ugye van kb. 1 hónap átfedés, mire a fertőzöttek szétszórják a cuccot, majd elkezdenek tünetezni és megjelennek a komolyabb esetek is. Emellett, a harmadik hullám a brit vírus variáns miatt alakult ki, mely sokszoros fertőzési képességgel rendelkezik az eredeti vírushoz képest, ez a vírus is ősszel kezdett terjedni UK-ben.

    A tudomány a valóság költészete!

  • lacafaca

    őstag

    válasz Gsx-rr #102086 üzenetére

    ugyan már...nekik már soha nem fog lekerülni a szájkosár :DDD vállban a zojtás, mindenki más éli vidáman az életét, de ők akkor sem fognak kimerészkedni nélküle...de egy nem elég, három lesz az őszre a divatirányzat. ;]

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • looser

    addikt

    válasz Gsx-rr #102086 üzenetére

    Miért gondolod, hogy jó ezzel viccelődni? Te is pontosan tudod, hogy amikor indult, jóval kevesebb eset volt. Tavaly tavaszhoz képest idén ugyanakkorra lett 200x annyi eset. Ez pedig, hogy "sokan kitanulták a szakmát" mindössze annyit tesz, hogy temérdek cikk taglalta, magyarázta, mi is ez, hogyan zajlik. Ahogy az orvosod, ha valami bajod van, legtöbb esetben el tudja magyarázni neked, mi zajlik a szervezetedben, hogyan próbál meg segíteni, mik lehetnek a kimenetek. Az alapokat a jelenlegi járvánnyal kapcsolatban bárki magáévá teheti, akit érdekel a téma. Az, hogy erre a tudásra, legyen mégoly kevés is, bárki felhúzhat magának egy teóriát, építkezzék az bármely különféle elméletekre, összetettségétől függően remek alapot adhat konteó-hívőknek, de akár egy szakembernek is; ez utóbbi is elképzelhető.
    Azt akarom ezzel mondani, hogy bár a világon legtöbben szerencsére komolyan veszik ezt a járványt, még így is elég sokan vannak, akiknek a hozzáállása lassítja, akadályozza a védekezést. Nekem eléggé zavarbaejtő, hogy sokan, akik még csak nem is konteóhívők, beleszarnak a védekezési protokollba. Tudom, nem indult tökéletesen a dolog, de úgy látom, az emberiség kezdi kitapasztalni a járvány megfelelő kezelésének módját. Legtöbben bízunk az orvosokban és nem gondoljuk, hogy ez a mostani helyzet ne indokolna drasztikus lépéseket. Őszintén örülök azoknak, akik - akár vírustagadó-szkeptikus akármiként - nem kapták el ezt, de kíváncsi lennék, ha mégis belekerülnek és lassan elkezd leállni a légzésük, mihez kezdenek. Ha a hársfatea, c vitamin, ágynyugalom mégsem elegendő és a szervezeted külső támogatás nélkül elkezdi feladni. Azt lehet látni, hogy az idős, túlsúlyos, hipertóniás embereken kívül azért kerültek intenzívre 40 év alatt is, alapbetegségek nélkül. Nem lehet tudni, kinél válik komplikálttá a betegség.
    Én a halál faszára kívánom a jelenlegi országvezetést, de a járványügyi előírásokat betartom, az oltást beadattam és erre bíztatom az ismerőseimet is. Nem vegzálok senkit, tegye mérlegre pro és kontra, mit kaphat az oltástól, ezzel is sok cikk, videó foglalkozik. A megfelelő maszkviselés pedig az eddigi ismeretek alapján jócskán lecsökkenti a levegőbe kerülő vírusok számát, így a fertőzés lehetőségét csökkenti. Viselése - egyelőre - nem csupán ajánlott, hanem kötelező is.

    Ez az egész nem feltétlenül csak neked szólt, de most jött elő ez így egyben és gondoltam itt is szépen elfér.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák