Aktív témák

  • hzs90

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni hangkártya téren, sajnos nem találtam eddig megoldást.
    Igazából már csak az érdekelne, hogy a hangkártya rossz, vagy én csinálom rosszul?

    Szóval, vettem egy focusrite 8i6 usb hangkártyát (használtan). Teljesen makulátlan állapotban, gazdája szerint műszakilag is kíváló.
    A kimenetei rendben vannak, de csak most jutottam odáig hogy a bemeneteit is teszteljem (tegnap vettem).
    2 mikrofon bemenet van rajta, ezeket szoftveresen lehet kapcsolni vonal(előfok ki) és instrument(előfok be) bemenetekre.

    Jár hozzá egy scarlett mixcontrol 1.5 nevű szoftver. Ezen mindent maxra állítottama felvételeknél, sajnos csak így hallok bármit is. (ha 0dB-re állítom a dolgokat akkor is a lentiekhez hasonló az eredmény, csak a mikrofon nem vesz hallható eredményt)
    Tesztelt mikrofonok:shure sm57, sm58, akg c3000 (48v-tal)

    Első bemenet: a hangkártyán lévő gain poti (gondolom ez az előfok jelszintje) 0-10ig terjedő skálán kb 8.5-ig teljesen néma, aztán
    fölötte hirtelen nagy zaj kezdődik, ami a poti tekerésével nő, és itt már minimális jelet kapok. 10-nél már valamit hallani is lehet a felvételből, de akkora a zaj, hogy teljesen elnyomja. Ha átkapcsolom LINE-ra a csatornát, akkor is fennáll ugyanúgy ez a zaj 8.5-10 potiállásnál (bár lehet hogy itt nem is kéne a potihoz nyúlni?), csak kb fele annyira erős.

    Második bemenet: A gain potit teljesen mindegy, hogy merre tekerem, ugyanakkora jelet kap minden irányban. Gyakorlatilag a potméter elvesztette a célját, nem tudom kontrollálni a mikrofon érzékenységét.
    Itt viszont nincs zaj sehol. Másik érdekes dolog, ha ezt a bemenetet átállítom LINE-ra akkor semmi változás nem történik, ugyanolyan mintha maradt volna instrument állásban (előfok bekapcsolva marad).

    A hangkártyát átvittem egy másik szobába és fülessel megnéztem hogy mi a helyzet. Sajnos teljesen ugyanez, szóval nem a gépemmel lehet a gond.
    Készítettem egy gyors videot is: http://www.youtube.com/watch?v=yc8ryfSEdYE&feature=youtu.be

    Amiket megtettem, megpróbáltam,de hiába:

    -Xlr-xlr kábelt használtam (3mat is kipróbáltam)
    -kondenzátor (48v-tal), és 2 dinamikus mikrofonnal is teszteltem
    -Különböző usb portokat kipróbáltam
    -Alaplapi hangkártyát letiltottam
    -más külső hangkártyával próbáltam (emu 0404) azzal minden működik
    -2 hálózati kábelt is kipróbáltam
    -legfrisebb driver, firmware van fent hozzá

    Előre is köszönöm a segítséget, nagyon szeretném megtartani ezt a kártyát, de ha bele kell nyúlni akkor inkább passzolom.. :(

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz hzs90 #1 üzenetére

    Üdv!

    A kérdésed tedd fel a Hangkártya probléma topicban.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák