Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz b. #29 üzenetére

    Ennyire nem mentem bele a dolgokba, én csak a 'Fúj-fúj Sony, Éljen a MS!' jellegű hozzászólásokra reagáltam, és próbáltam felnyitni a szemellenzős szemeket. :)
    Egyébként a CoD-hoz rátérve: egy twitch streamer van, akit követek, és annak semmi gondja a CoD-okkal; sőt, az idei kifejezetten jó az állítása szerint - na jó, a Vanguard szerinte is rossz volt. :D Innentől komolyabban, amolyan gondolatfoszlányok...

    Annak nem biztos hogy sok köze van a szerinted jó irányba változásnak, hogy ki a tulaj. Ha valami hozza a pénzt, akkor mondhatod te, hogy rossz, nem fognak vele(d) foglalkozni, hiszen így is bőven nyereséges (akár új a tulaj, akár régi). Ha valami rossz, és nem hozza a pénzt, akkor a jelenlegi tulajnak is váltania kellene, hogy pénzügyileg jobb legyen neki (saját bőrén kellene éreznie a negatív hatást, amire lépnie kellene). Ha nem teszi, akkor meg legfőképpen a vezetéssel van baj, amit nem megtartani, meg bónusszal jutalmazni kell, hogy felvásárolják őket; hanem azonnal kirúgni (vagy legkésőbb úgy, mint Musk tette a twitternél: bemenni az első nap új tulajként, aztán minden korábbi vezetőnek azonnal ajtót mutatni). De ez is felvásárlás független. Persze, egy új tulaj megváltoztathatja a célirányokat, de semmi garancia rá, hogy jók lesznek ezek az irányok (hiszen nem sok köze volt eddig ahhoz az IP-hez, nem ismerheti a játékosok véleményét). Ráadásul ha olyan rossz lenne a jelenlegi irány a CoD-nál, akkor nem költene rá ennyi pénzt a MS, vagyis nem hiszem, hogy sok 'rossz' embert küldenének el - inkább olyanokat fognak elküldeni, akiknek magas a fizetése, akár jól dolgoztak eddig, akár nem. Vagyis vélhetően a MS inkább majd csak összevon, meg leépít (ezzel is könnyebben visszahozható az irtózatos kiadás), ahogy megtette ezt szinte minden esetben (mostanában is cikkeztek arról, hogy mennyi embert küldenek el egy játékstúdióból - meg a Bethesda felvásárlása után is volt ottani szélnek eresztés). Ez meg nem biztos, hogy szép új jövőt jósol a CoD-nak - itt mondhatnám, hogy 'de ne legyen igazam', viszont engem nem mozgatnak meg az ilyen hentelős fps-ek, így nem izgat tulajdonképp, hogy mi is lesz a CoD további sorsa. :) Egy újabb XCOM-nak sokkal jobban örülnék, de azt az IP-t meg nem akarják tovább vinni (igaz, az nem MS, de (egyelőre) a CoD se :) ).

Új hozzászólás Aktív témák