Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    Sziasztok!

    Kis tanácsot szeretnék fejhallgató vásárlás terén.

    (1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Elsősorban filmezés, ill. néha játék.

    (2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Ez most másodlagos (de azért egyelőre maradjunk max 30-40k összegnél)

    (3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Elsősorban vezetékes, de nem zárkózom el a vezeték nélküli elől sem. A vezeték nélküliektől tartok abból a szempontból, hogy a használati szokásaim miatt nem hinném, hogy a beépített akkuk túl sokáig bírnák - értsd évekig - , azt pedig nem hiszem, hogy ezek cserélhetőek lennének. Pedig tény, hogy kényelmesebb lenne, mint egy tyúkbeles változat.

    (4) Circumaural vagy supraaural?
    Egyértelműen circumaural, nem akarom, hogy a fülemet nyomja, főleg hogy napi 5-6 órán keresztül is használva lenne, heti 2-3-4 napon biztosan.

    (5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Egyértelműen mikrofonos, hogy adott esetben voip-ra lehessen használni.

    (6) Milyen hangzást vársz?
    Min. real 5.1. Sztereó kizárva, nem zenehallgatásra kell.

    (7) Milyen csatlakozású legyen?
    Csak JACK.

    (8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asrock Z87 Extreme4 lapra integrált hangkártya.

    A hangzatos tulajdonságai ezek, lehet később beruházok egy Asus Xonar DX-re.

    (9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök
    Lehetőleg mentes minden csicsás sallangtól, világítástól, ledtől, karácsonyfadísztől, piros, rózsaszín és egyéb divatos színektől. (Fehér esetleg belefér, de inkább fekete vagy szürke)

    A fentieken kívül van egy nagyon fontos szempontom, mivel már 7 éve használok 5.1 fejhallgatókat a gép előtt ülve - igaz nem a legdrágább kategóriákból - és a napi 20-40 fel-, ill. levételt nem nagyon bírják, egyszerűen mindegyik - műanyag lévén - eltörik a fejhallgató fölötti, méretállító csúszkás résznél, vagy ott, ahol behajtható két oldalon a füles.

    Tehát a valós 5.1, ill. jack csatlakozós modelleken túl olyan fejhallgatót keresnék, aminek a fejpánt része fémből van, ami bírja a strapát és nem fog két év alatt ugyanott széttörni a sok fel-, ill. levételtől. Ha nem férne bele a fent megadott keretbe, de lenne egyértelműen megfelelő ajánlat, akkor hajlandó vagyok a megjelölt ár felé menni.

    Az az igazság, hogy a topikösszefoglalóban lévő ajánlott cuccokat megnéztem, de konkrétan egyik sem ragadott meg nagyon, többé-kevésbé mindegyik elvérzett valahol, vagy az usb miatt, vagy azért, mert a fejpánt kialakításából úgy tűnik, hogy csak műanyag az egész és nem tűnnek túl strapabírónak ilyen téren (YT videót nem néztem mindegyikről, csak egy-kettőről).

    Úgy látom páran otthon vagytok ebben a témában, ezért szeretnék Tőletek tanácsot, javaslatot kérni, mert biztosan több ilyen cuccot láttatok már élőben, ill. használtatok, mint én. Tehát akár a már fentebb ajánlott listában, akár ott fel nem sorolt és általatok ismert termék belefér a fenti keretbe, jöhet róla az infó, ill. esetleg a személyes tapasztalat is.

    Várom a javaslatokat :R

    [ Szerkesztve ]

  • dbius

    veterán

    válasz d1abLo #10161 üzenetére

    Köszi, de ezeknél is úgy tűnik nekem, hogy csak műanyag az egész (a fejpánt egésze és az állító rész is). Nem?

  • dbius

    veterán

    válasz d1abLo #10166 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem túlzott elvárás, hogy egy ilyen cucc tartós legyen és ne gagyi, kopogós műanyag. Alap dolog kellene legyen, hogy legalább a teherviselő része minőségi anyagból készüljön. (Ahogy sok stereo fülesnek is fém pántja van, ott oda tudnak erre figyelni)

    Megértem, hogy egy 10k-s fülesnek nem fém a pántja, de hogy egy közép/prémium kategóriásnak sem, az nem OK.

    A virtual 5.1 milyen hangzásban, érdemes
    egyáltalán foglalkozni ilyen fülessel?

    Úgy látom nehéz lesz megfelelőt találnom.

  • dbius

    veterán

    válasz d1abLo #10178 üzenetére

    Köszönöm a kiegészítést. Nem gondoltam volna, hogy gamer fülesek terén ez ritka vagy szokatlan dolog lenne, csak a személyes tapasztalataim alapján határoztam el magamban, hogy ha cserélem a fülest, akkor olyanra akarom, ami nem sztereó és fém pántja van, de legalábbis a kényes helyeken meg van erősítve vagy ott van fémből.

    Most nézem, hogy a #10166-ban megneveztél pár fülest, ami közelíthet ahhoz, amire gondoltam - telefonról valahogy nem vettem észre -.

    (#10180) Bulitt: Igen, pontosan ilyesmire gondoltam, csak nem sztereó kivitelben! :K

  • dbius

    veterán

    válasz nmy1212 #10474 üzenetére

    Van itt az aprón olyan kolléga, aki kifejezetten kontaktos fülesek javítását válallja, teljes kábelcserével, stb, érdemes lenne rákeresned. Sajnos nem mentettem a hirdetését, de szerintem meg lehet találni.

  • dbius

    veterán

    válasz dbius #10181 üzenetére

    Nos, pár hónap gondolkodás, olvasás után végül a CM Storm Sirus megrendelése mellett döntöttem, több okból is:

    - időközben lement az ára itthon 45k-ról 30k-ra
    - jack csatikkal is használhatom (ezt korábban nem említettem, de Linuxot is használok, ezáltal az usb-s cuccok nem tudom, hogy mennyire lettek volna használhatóak, nem nagyon találtam infót arról, hogy pl. egy Steelseries 9h-t hogy tudnék Linux alatt többcsatornás módban használni)
    - a jelenlegi fülesem egy Easytouch Ek-151 (és meglepően jó az eredeti árát tekintve!), aminek van egy külső egysége és ugyanolyan csatlakozása van, mint a Sirusnak.

    Ki fogom próbálni, hogy a külső egység elülső, nem jackes részéhez csatlakoztatva a Sirust fog-e menni rendesen, ha nem, akkor pedig a jack csatlakozókat felhasználva fogom csatlakozotatni a külső egység hátsó jackes paneljéhez, mert ezáltal - remélhetőleg - a külső egységgel fogom tudni külön állítani az egyes hangszórók hangerejét.

    Ha ez sem válik be, akkor pedig megy a jack csatlakozó egyenesen a hangkártyába.

    Köszönöm a javaslatokat, bár nem fém a füles fejpántja majd kiderül, hogy ez tovább fogja-e bírni az előző fejeseknél. Ahogy elnézem egyébként egyre több embernek adja meg magát a füles fejpántja valahol (mint ahogy említettem nálam az utóbbi években kizárólag ez állt mindig a csere hátterében, mert mindig eltört valahol). Szörnyű, hogy a tartósság nem szempont manapság egy ilyen és még drágább füles esetén sem :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák