Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok !

    Jelenleg van két ilyen monitorom dualban:

    Benq G2420HDB (D-sub+DVI)
    Beng GL2440HM (D-sub+DVI+HDMI)

    A VGA-m egy Sapphire HD6670 512MB GDDR5 verzió. A kártyán egy D-sub, egy DVI és egy HDMI kimenet van. A kártya leirása szerint támogatja az Eyefinity-t.

    Afelől érdeklődnék, hogy össze tudnék-e hozni egy Eyefinity 3 monitoros rendszert ezzel a kártyával?

    Végigolvastam ezt és más Eyefinitys topikot itt PH-n és angol oldalkon, de legtöbb helyen vagy Displayportra hivatkoztak, hogy legyen legalább egy monitoron olyan bemenetként és a VGA-n, máshol viszont olyat olvastam, hogy megy az EF HDMI-vel is. Namost a VGA-mon van két analóg és két digitális kimenet, ezekkel mehetne-e?

    Esetleg még olyan távlati öteltem van, hogy kötnék a kártyához egy másik HD6600-as sorozatú VGA-t Crossfire-ben.

    Kösz előre is a segítséget és a véleményeket !

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok!

    Probléma megoldás miatti keresgélés közben találtam rá erre a topikra, ezért leírom hátha több szem többet lát, vagy kapok olyan tippet, amin tovább tudok indulni.

    Adott egy mini-ITX-es szerver konfig, ami fileszerver és alap munkagép is egyben.
    - Gigabyte B85N-Phoenix alaplap, Pentium G3220, 8 GB RAM és ami még fontos egy CFI mini-ITX házban van aminek 120W-os tápja van, tehát nincs külön áramfelvétele a VGA-nak.
    - Van benne egy Sapphire HD6450 1 GB*GDDR3 kártya. A kárty low-profile
    - A kártyának van 1*HDMI, 1*DVI, és 1*D-Sub kimenete.
    - Eddig dual monitoron használtam a konfigot, két Benq 24"-os monitorral, 1920x1080-ban. A két Benq különböző modell a modernebben van HDMI, DVI, D-sub, a régebbin csak DVI és D-sub.
    Most a VGA-ból a HDMI-vel megy ki az újabb Benq-re a kép, a DVI VGA kimenetből meg a régebbire.

    - szereztem a héten használtan egy NEC 22"-os monitort, ami 1680x1050-et tud. A monitort pivot módban használom, egy DVI és D-sub csatlakozója van.

    Az alábbi problémákat tapasztaltam eddig, amire megoldást keresek:

    - Az AMD kártyán már csak a D-sub kimenet volt üres, de arra kötve nem talál jelet a NEC monitor. A windows képernyőkezelőjében bár látszik a 3. monitor, de szürke, inaktív, nem lehet állítani rajta semmit.

    - Kipróbáltam azt, hogy DVI-al az alaplapi Intel HD VGA-ra kötöttem a NEC monitort. Ebben az esetben megy szépen a 3 kiterjesztett asztal, viszont

    - a munkámhoz időnként használt Sony Vegas, Photoshop és After Effects hibaüzenetekkel elszállnak, mondván, hogy nem támogatják a GPU-t. Magyarán a 3. monitor alaplapra kötésével valamiért az Intel HD lesz a domináns GPU az AMD helyett és csak az Intelt érzékelve eldobják magukat. Nem bírtam rájönni eddig, hogy lehet az AMD kártyát visszacserélni, hogy lássák a GPU gyorsításnál, mint választható opciót, mintha ez eltűnne passzívba, hiába megy róla 2 monitor, az egyetlen Intelre kötött 3. monitort valamiért felülírja.

    Két opció után kezdtem el kutatni a neten:

    1) elosztóval duplikálnám az AMD VGA HDMI, vagy DVI kimenetét és akkor megvolna a 3 digitális kimenetem. Némi keresgélés után ezekre azt dobta be a net, hogy passzívak, csak klónozni tudnak képet, nekem meg kiterjesztett asztal kéne

    2) lecserélem a HD6450-es kártyát olyanra, amin van Displayport is, (pl. Gigabyte GV-R545D2-512D) vagy rosszabb esetben dual DVI + HDM (pl. Sapphire Flex HD 6450 1GB) A kártya témát tovább bonyolítja hogy:

    - a CFI ház és alaplap kombója miatt csak egyslotos low-profile lehet a kártya
    - nem lehet nagy energiaigényű, mert nem bírja a táp

    Szóval arra keresek választ vagy megoldást, hogy lehetne egy VGA-ra összekombózni mindhárom monitornál a kimenő digitális jelet, lévén a D-sub kimenettel nem ment a harmadik. :R

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Peathee #1585 üzenetére

    Videokártya csere esetén a limitáló tényezők jönnek be egyből:

    - egyslotos lehet csak, mert nem fér be nagyobb a ház miatt
    - nem vehet fel extra áramot tápból, mert kicsi mini-ITX-es a táp.
    - olyan kártyának kéne lennie, ami itthon is elérhető (akár boltban, akár használtan) és nem kerül egy vagyonba - az előző posztomban említett első kártya itthon már jó ideje nem kapható, a Flex meg kétportos.

    Esetleg más alternatíva? (előbb nézegettem Aprón Nvidia Quadro-kat, de pl. az FX szériáknál a 3 dig. kimenet ellenére sem támogatott a 3 kijelző, csak az NVS-eknél de az meg egy vagyon még most is.

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák