Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz zpeti2 #312 üzenetére

    Azért hallgass meg másokat is, én korábban azt hiszem már leírtam nagyjából az álláspontom, most kicsit bővebben:
    Fórumokon sokan ódákat zengenek a 120 Hz-es élményről, én még nem próbáltam, de én is érzem néha - főleg hirtelen irányváltásoknál, hogy a valósághoz képest nem elég "smooth" a kép, persze az igények különbözők, én elfogadom, hogy jelenleg az elérhető árú technika itt tart.
    Mivel AMD kártyád van, nem lehet, hogy microlag okozza a problémát? Próbáltad már kikapcsolt AA-val, anizoval? Nekem pl ha füst közelében vagyok, erőteljes szaggatás van még 60+ FPS-sel is (HD 7670M). Bár én még nem próbáltam kikapcsolni, iracers fórumon nekem ezek próbálgatását ajánlották. Szerintem vegyél le mindent minimumra, és próbáld ki úgy. Ha úgy is azt látod, hogy nem elég folyamatos a kép, akkor valószínűleg tényleg érzékeny vagy a képfrissítésre.
    Elvileg működne különböző képfrissítésen, de hogy a teljes képernyős alkalmazás hogyan viselkedik, azt nem tudom.
    A válaszidő csak azt mutatja, hogy a monitor attól a pillanattól, hogy megkapta az adatot, mennyi időbe telik neki megjeleníteni (megváltoztatni a pixeleket), tehát nincs visszahatása semmire. A képet 3 ms-mal hamarabb látnád a középső monitoron, de szerintem azt nem lehet észrevenni.

Új hozzászólás Aktív témák