Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    Sziasztok!
    Na erre varjatok gombot:-)))
    Adott 2 gép és egy Linksys router(WRT54GL):

    Az első az én gépem MSI nforce4-es alaplap integrált Gigabites hálózati vezérlővel plussz SMC 10/100-as PCI-os hálókártyával.

    A második a feleségemé egy régi P4-es. Ebben van egy Edimax WLAN kártya és egy Edimax Gigabites kártya.

    Most jön a csavar!

    1.A routeren keresztül megy a chello: először is az én gépembe a 10/100-as SMC-be kábelen
    másodsorban megy az internet a router WLAN-ján kersztül asszonykám gépébe

    Tökéletesen működik az internet mindkét gépen!

    2.Routert kikerülve mivel sajna nem gigabites össze van kötve a 2 gép, mégpedig az én gépemben lévő integrált gigabites hálókaresz asszonykám gépében lévő gigabites Edimax-szal.

    A 2 gigabites hálókártya nem kap a windowstól automatikus IP-címet így adtam nekik 1-1 fixet.(192.168.1.110 és 192.168.1.111)

    Egyébként az asszonykám gépében lévő WLAN kártya a routertől a 192.168.1.102 címet kapja, az én gépemben lévő 10/100-as SMC pedig a 192.168.1.104-et kapja.
    Az alapértelmezett átjáró mindkét esetben a 192.168.1.1 ugye a router IP-je!

    Na most pedig a problémám, ha engedélyezem a gigabites hálózatot akkor nem tudok netezni egyik gépen sem viszont a 2 gép között megy a gigabites hálózat tudok másolni stb.
    Ha letiltom a gigabites hálózatot akkor megint megy az internet!

    A kérdésem az lenne, hogy nem lehetne megoldani, hogy egyszerre menjen a gigabites meg a sima hálózat is(internet)? Ha igen hogyan?

    Légyszíves segítsetek! Nagyon szépen köszönöm előre is. Hálózati guruk ne kíméljetek! Remélem érthető amit leírtam:-)))

    U.I.: a gigabites háló azért fontos mert így gyorsabb a kapcsolat a 2 gép között(másolás pl.) /wlan vagy 100-as kábeles az nagyon lassú/

    a wlan meg azért fontos mert az asszony tud netezni a gépen anélkül, hogy bekapcsolná az én gépem, hisz ezért is van többek között routerem.

    Itt egy skicc rajz így talán jobban érthető:

    [link]

    PLS HELP!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

  • MrTwister

    őstag

    válasz MrTwister #1 üzenetére

    Senki nem tudott segíteni na nem baj. Megoldottam. Csináltam egy hálózati hidat az egyik gépen(WLAN-oson) és tadam működik a net mind2 gépen! Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

  • MrTwister

    őstag

    válasz MrTwister #2 üzenetére

    Nem jó mégesem. :O Ha valamit átküldök hálón akkor az a WLAN-on megy át kikerülve a Gigabites kapcsolatot. Hogyan érhetném el, hogy az internet a WLAN-on menjen, ha pedig másolok valamit -azaz a megosztás - a Gigabites vonalon menjen? Megőrülök. Valaki segítsen már légyszíves! :W

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

  • hzcs

    senior tag

    válasz MrTwister #3 üzenetére

    próba: a gigabties kártyáknak más tartományú ip-t adj, mint a neteseknek.

  • MrTwister

    őstag

    válasz hzcs #4 üzenetére

    Köszönöm! Kipróbálom aztán írok!

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Aktív témák