Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszkrisz11

    csendes újonc

    Helo Mindenki

    A segítségeteket kérném. Elég bizonytalan vagyok.
    11 éve van egy Logitech Z906 rendszerem. Az évek során tönkrement az 5-ből 3 szatellit, így az utolsó éveket már 2.1 rendszerként húzta le. Nemrégiben kinyiffant. Mire hazaérkeztem egy nyaralásból, már nem kapcsolt be. Próbáltam pár módszert az újraélesztésre sikertelenül. :O

    A keret 300.000 forint.
    Sound Blaster X3 hangkártyával használnám 3.5 mm jack csatlakozóval. :K
    10 nm szobában.

    A szatellitek a füleim mellett, azoktól úgy 80 centire helyezkednének el.
    A magassugárzók ne legyenek nagyobbak mint a Z906 szatellitjeinek duplája.
    Zenét a szomszédok miatt szinte kivétel nélkül a Sony MDR1AM2 fejhallgatón hallgatok, de az új hangfalak is inkább zenében legyenek jók.
    Szeretem a "koncert hangzást", ezért a sterilen stúdió hangzású dolgok nem igazán jönnek be. :N

    Fontos, hogy valahogy megoldható legyen 4 aktív szatellites rendszer kiépítése, mert ritkán van olyan perverzióm, hogy 2-től több hangfalon szeretek zenét hallgatni. Ekkor a bónusz szatellitek a TV mellett helyezkednének el, ami 2 méterre van. Ilyenkor a megszokottól eltérően szeretem a jó kis brummogós basszust. Egyébként nem vagyok basszuspárti. A Z906 mélynyomóját a ritka alkalmakat kivéve is csak 15-20 százalékon használtam.

    Fontos, hogy legyen olyan hangos mint a Z906. Még akkor is ha egy kicsi hangminőséget kell beáldozni. Volt olyan, hogy a hangerő miatt egyszerre ment a Logitech Z906 egy X540 és S220. :))
    Nem tudom, hogy maradjak a Z906-nál vagy inkább váltsak valami másra.
    Néztem az összefoglalóban ajánlottakat és olvastam a A zenehallgatásról dióhéjban cikkeket.

    Láttam Logitech Z906 Edifier S351DB összehasonlító videót.
    https://www.youtube.com/watch?v=751uffkq7P0&ab_channel=Lucasalvatore28

    Egy leheletnyivel a Z906 hangja tetszett inkább.
    Szerintetek maradjak vagy váltsak? Tudtok ajánlani valami szupi rendszert 300 lepedő alatt? :F

  • kriszkrisz11

    csendes újonc

    lezso6, GhanBuri Ghan köszi srácok a segítséget.

    Alapos utánajárás alapján vennék 2 pár Edifier R2850DB.
    A jelenlegi hangkártyám Sound Blaster X3.
    A régivel Asus Xonar DX software ével meg lehetett csinálni, hogy 2 pár 5.1 és 1 pár 2.1 rendszert lehetett egyszerre működtetni. Mindegyik output ból stereo ként szóltak. Az audio channel stereo ra volt állítva az analog out pedig 7.1-re. Így sikerült 3 rendszert egyszerre megszólaltatni.
    Azóta lecseréltem a kártyám SB X3 ra. És ennek a software-ével nem lehet ilyet.
    Valami jelelosztót említettetek, amivel tudok 4 hangfalat egyszerre használni úgy, hogy mind a kettő stereo-ban szóljon.
    Milyen jelelosztót ajánlanátok kettő Edifier R2850DB-hez?

  • kriszkrisz11

    csendes újonc

    Hálás köszi mindenkinek.

    225.000 a kettő Edifier R2850DB. Tudom hogy drága. De hát sajnos ez így van. Muszáj volt beszereznem mostanában. Csak egy Logitech X540 és egy S220 van jelenleg és egy tönkrement Z906.
    Gondolkodtam, hogy maradok Z906-nál, de csak azt hallottam, hogy az Edifier-hez képest nem jó a minőség. Nehezen rábírtam magam a hangfalváltásra. A mélynyomó hiánytól is meg voltam ijedve, de ezt is leküzdöttem. Utoljára 2.0 hangfalaim 20 évvel ezelőtt voltak. De azok csak kicsi asztali cuccok.

    1 pár hangfal a füleim mellett lesznek elhelyezve és 1 pár pedig tőlem 2-3 méterre párhuzamban a füleim mellettiekkel. Nem biztos, hogy állandóan mind a 2 rendszert fogom üzemelni egyszerre. De az biztos, hogy alkalmakkor ki lesz használva mind a 2.
    Szilveszterkor egyszerre szólt egy Logitech Z906, X540, S220. Biztos nem volt jó a hangminőség, de volt hangerő, ami akkor számított.

    Azért kell 2 pár a hangfalakból, hogy legyen hangerő úgy, hogy ne nagyon kelljen fölcsavarni 70% fölé, hogy óvjam a károsodástól, és ne legyen torzítás.
    A Z906 is hangos volt, de az nem bírta a 90% olykor 100% hangerőt. Pedig csak ritkán volt ennyire megizzasztva, és évek alatt szépen mentek tönkre a magassugárzók. A végén már csak 2 bírta. Most, hogy hazaérkeztem egy helyről, tönkrement a rendszer. Már nem kapcsolt be, pedig nem volt bántva. De 11 éves volt. Viszont érdekes, hogy az akkor fele annyiba kerülő X540 az évek alatt lazán bírta a szinte max terhelést. Nem romlott el semmilye sem.

    GhanBuri Ghan
    Én is először valami egyszerű jelelosztóra gondoltam, de mivel drágábban is lehet kapni, gondoltam rákérdezek, hogy elég e olcsóbb, vagy kell a drágább.
    Rendelek egy elosztót. És reménykedek, hogy végül elölről és oldalról is stereo-ban kapom vissza a hangokat.
    Remélem.

  • kriszkrisz11

    csendes újonc

    válasz lezso6 #63531 üzenetére

    lezso6

    "Ez nonszensz. Miért nem írtad ezeket az igényeket korábban? :(
    Eleve ilyen felhasználás alkalmatlan kb bármilyen konzumer cucc. 225e forintért vehettél volna rendes 8" studio monitor párt, ami nemhogy elég lett volna hangerőre, de még hangminőségre is 2-3 kategóriával jobb lenne."

    - Nem jutottak eszembe ezeknek a szempontoknak a megemlítése. (hangosság, torzítás)
    Studio monitor-tól tartok kicsit, mert túl sterilnek találom a hangzásukat. Ezért is vettem fejhallhatónak Sony MDR1AM2, mert az nem stúdio fejhallgató, legalábbis azt mondták. De a haverom stúdió monitor fejhallgatójától mindenesetre színpadiasabb a hangzása.
    Remélem az R2850DB-nek is az lesz. :))

    PuMbA

    "1. Igen, semmi értelme a 4 darab hangfalnak. Nagyon rossz ötlet szerintem is.
    2. Ha egy normál hangfal hangereje nem elég egy átlagos szobába, akkor ott már fülkárosodás történt. 100dB-t még a kisebb hangfalak is tudnak. 110dB fölött meg már amúgy is káros."

    - Nem tudom miért ragaszkodok 4 hangfalhoz a hangerő és torzítás kiküszöbölésén túl. Bár tudom. Alkalmanként tetszik az agyamnak, ha 4 helyről szól. Fura egy ízlés lehet másoknak ez. A mostani hangfalaim is például a plafon felé szólnak, és amik a fejem mellett voltak, azok meg kifordítva a fal felé rézsutosan. Tehát közvetlenül egyik hangfalból sem kaptam hangot, hanem csak a plafonról és falakról visszaverteket hallottam. Ezt kikísérlezgettem. Valamiért így jobban tetszett az akusztika. ;]

    Hangosan csak ritkán fogom hallgatni. Nagyon szeretem a hangos zenét. Imádja az agyam. Nem foglalkozok az esetleges következményekkel sajnos. A haveromnak már nem is hangos az ahogy hallgatom. Inkább már kissé az ordítás felé tolódik a mérleg. Lehet, elképzelhető, hogy már van egy kisebb halláskárosodásom. :F

    kutyek

    "+1
    Két lehetőség valószínű (hacsak nem egy hangárt :) akarunk hangosítani):
    - már van halláskárosodás, ezért kell ennyi kraft
    - még nincs, de csak idő kérdése..."

    - Hát mondasz valamit. :P

    Köszi mindenkinek minden segítségért.

Új hozzászólás Aktív témák