Izraelben történik a kibervédelmi befektetések fele

Ezt maga Naftáli Benet, Izrael miniszterelnöke árulta el.

Sokak számára lehetett árulkodó, hogy az utóbbi években ha valamilyen hackelésre alkalmas eszközről, kémprogramról vagy éppen ezek leszerelését segítő megoldásról volt szó, akkor rendre előkerült Izrael neve, továbbá a nagy tech cégek is előszeretettel vásárolnak fel jelentős összegekért izraeli kiberbiztonsági cégeket.

Ennek okára akkor derült fény, amikor Naftáli Benet, Izrael miniszterelnöke a World Economic Forum alkalmából elárulta: a globális kibervédelmi befektetések nagyjából fele az elmúlt években Izraelben történt.

Benet szerint mivel egyre több munkát végeznek az emberek és a cégek távolról, ezért a vállalatok egyre sebezhetőbbé válnak. Ez azt jelenti, hogy erősebb kibervédelemre van szükség, ezért is fektetnek olyan sokat az ágazatba.

Benet azt állítja, hogy az elmúlt néhány évben az összes globális kibervédelmi befektetés közel fele Izraelben történt, ezért kibervédelem terén az ország vezető pozícióba került. Benet rengeteg lehetőséget lát az ágazatban, és ki is használnák azokat.

Hirdetés

Szakmai előadások és koncert: így ünnepli 20. születésnapját a RelNet Kft.

PR Az IT-biztonsági, hálózati és menedzsment megoldások integrálására és támogatására szakosodott disztribútor vállalat az évek során példaértékűvé vált RelNet Partnernapon színvonalas szakmai előadásokkal és szórakoztató programokkal várja a vendégeit – akár az IT Café olvasóit - a Normafa Rendezvényházba.

Azóta történt

Előzmények