2005. április 29. és május 1. között rendezik meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Magyar Villamosmérnök-hallgatók Egyesülete és a Simonyi Károly Szakkollégium szervezésében, a Fornax Rt. támogatásával az V. BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt. A programozóverseny elsődleges célja, hogy hazai és külföldi informatikushallgatóknak és már végzett, az iparban dolgozó profiknak lehetőséget nyújtson képességeik és önmaguk határainak megismerésére extrém körülmények között.
A több mint 3000 euró összdíjazású verseny háromfős csapatok között zajlik, és pontosan 24 órán át tart. A számos részfeladat egy probléma köré épül, melynek megoldása a versenyzők részéről széles körű informatikai ismereteket igényel, ideértve a programtervezést, kódolást, hálózati ismereteket, valamint a mesterséges intelligenciát is. Az alapszintű ismeretek készségszintű használata létfontosságú, szükséges ugyanakkor, hogy a verseny ideje alatt a rendelkezésükre bocsátott írott anyagok önálló feldolgozására és új ismeretek elsajátítására is képesek legyenek. A fejlett problémamegoldó-készség ilyen esetben szintén nélkülözhetetlen.
A csapatoknak először egy előválogató versenyen kell helytállniuk, amelyet teljes egészében az interneten bonyolítanak le. A résztvevők a verseny ideje alatt tetszőleges fejlesztőeszközöket és segédanyagokat használhatnak. A döntőn a feladatot a helyszínen üzembe helyezett, saját számítógépeiken oldják meg úgy, hogy semmilyen külső segítséget nem vehetnek igénybe: internet, mobiltelefon nem használható.
„Az informatika világában bevett gyakorlat, hogy olyan versenyt írnak ki, ahol adott idő alatt kell valamilyen feladatot megoldani. Ritkaság azonban a miénkhez hasonló versenykiírás, hiszen a 24 órás, megállás nélküli programozás során nemcsak a tudás, a programozói tehetség számít, hanem az is, hogy a résztvevők mennyire bírják a fokozott fizikai és pszichikai igénybevételt” – mondja Haidegger Tamás, a verseny főszervezője.
Az öt éve indult kezdeményezés jelentős eseménnyé nőtte ki magát: a szervezők idén a világ számos országában hirdették meg a versenyt, és igen sok külföldi résztvevőt várnak. Az internetes előválogatóra március 5-én kerül sor, amelyet követően a legjobb 25 csapat vesz részt az április 29. és május 1. között Budapesten megrendezésre kerülő döntőn. Regisztrálni a verseny hivatalos honlapján lehet, legkésőbb február 25-ig.
Idén is lesz 24 órás programozói verseny
- Írta: Barna József
- Forrás: IT.news
Percről percre
ma Bár nevében nincs Ultra, elég sok tulajdonságát az X100 Ultrától örökölte a Vivo csúcskészüléke.
ph Hall-szenzor? Pipa. Állítható funkciójú hátsó gombok? Csekk. Garantált győzelem minden meccsen? Na jó, mindent azért nem végezhet el a kontroller helyettünk – de a Valor Pro így is sokra képes.
ph Az GeForce RTX 5080 kistestvérét az ASUS TUF Gaming szériás, gyárilag tuningolt kiszerelésében próbáltuk ki.
gp A NecroDancer kriptája és a Hyrule-kirándulás után ismét új világba kerülünk, ahol ásó és kard helyett végre gitárzúzással kell legyőzni a szörnyek armadáját – természetesen ritmusra pengetve a húrokat.
gp „Egy férfi kimászott az ágy alól, és baltával kergette a menekülőket.” Rendben, ez önmagában is félelmetes – de vajon paranormális eseményről, egy agresszív szellemről van szó, avagy szimpla gyilkosról?
- Ingyenes lesz a Delta Force egyjátékos kampánya
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Vélemény: de miért kellene eladni az Intelt?
- Bemutatta az Apple az iPhone 16e-t
- Kompakt vízhűtés
- 5G szintre lépett a Galaxy A0 széria
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Metal topik
- További aktív témák...