2001. február 12.

Rendkívül gyors ütemben terjed az e-mailes Anna Kurnyikova-vírus. Mivel a levél mellékletében elrejtett féreg rengeteg címre továbbküldi magát a fertőzött gépekről, világszerte lelassul az e-mail forgalom, számos levelezőszerver leáll. A szerző, az OnTheFly becenevet használó 20 éves Jan de Wit két nap múlva maga jelentkezik a rendőrségen. A holland fiatalembert később a bíróság 150 óra közmunkára ítéli.

Kournikova virus

Azóta történt

  • 2005. február 23.

    A biztonságtechnikával és vírusvédelemmel foglalkozó finn F-Secure cég nyilvánosan is bejelenti, hogy azonosították az első, mobiltelefonra írott vírust, a Cabirt. A Symbian operációs rendszereken Bluetooth kapcsolat segítségével terjedő vírus a telefon minden bekapcsoláskor a „Caribe” szöveget írta ki a kijelzőre. Mivel kárt nem okozott, feltételezések szerint hackerek írták, hogy felhívják a figyelmet a telefonok sérülékenységére.

  • 1988. november 2.

    A Cornell Egyetem diákja, Robert Tappan Morris útjára bocsátotta 99 sornyi kódból álló programját, a később róla elnevezett első internetes férget (Morris worm). A Nemzetbiztonsági Hivatal vezető kutatójának fia eredetileg csak tesztelni akarta a hatást, ám a féreg több ezer UNIX-os számítógépet fertőzött meg az ARPANET-en, hatalmas kárt okozott, s a később az MIT professzorává vált Morrist elsőként ítélték el ilyen cselekmény miatt.

Előzmények