Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz joecontra #1374 üzenetére

    Szervusz!

    Még sohasem csináltam ilyet, de most találtam egy leírást itt (Sound Forge menüpont). Részlet a linkelt szövegből:

    "Ez két féle módon lehetséges. Az egyik a pitch shift, ahol is a hangot a szó szoros értelemben kinyújtja, azaz pld mintha egy szinuszhullámot megnyújtanánk X tengely mentén(pld Y=sin(x) helyett Y=sin(x/2)), ebben az esetben viszont megváltozik ahangmagasság is, hiszen minden frekvencia egy kicsit kisebb lesz a nyújtás miatt, és pld ilyen nagy nyújtás esetében mint a 25 és 23.976 közötti különbség, már érezni lehetne a hangon eléggé, hogy a nyújtástól mélyül a hangja. A másik pedig a Time Stretch effekt, amely úgy működik, hogy bizonyos részeket(néhány milisec) egyszerűen megdupláz..."

    Gondolom nálad az a probléma, hogy nem megfelelő módszerrel nyújtottad meg a hangot. Remélem segít a linkelt oldal. Esetleg leírhatnád még, hogy milyen hangszerkesztő programmal próbálkoztál.

    Üdv,
    Murphistic.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    Szervusztok!

    A tanácsotokat szeretném kérni videókonvertálás ügyben. Adott több mindigtv-s felvétel is, főleg felkonvertált SD adások ( pl. m1-ről rögzített 1440x1080i felbontással ). A felvételben itt-ott hibák is vannak és úgy gondoltam, hogy fölösleges a HD, ezért átkonvertálnám SD-be, mondjuk Xvid kodekkel. A problémám a felbontással van.

    Azt találtam, hogy a PAL felbontása 16:9-en 768x432, 4:3-nál pedig 768x576. Viszont a MindigTV SD adásai 720x576i felbontással jönnek. Egy régebbi film átkonvertálása után azt vettem észre, hogy ha 768x432 lesz az átkonvertált videó mérete, akkor a film két széléből pont 24-24 pixelnyi fekete területet lehet levágni, 720 oszlopnyi széles lesz a videó. Viszont az a furcsa, hogy így a film kicsit magasabb lesz a 16:9-es képaránynál. Viszont a többi részlet (pl. az ajánlót lezáró "spot(?)") kitölti a teljes 768 pontnyi széles képet.

    Szerintetek mi lenne az optimális felbontás?

    A bemeneti videót ffmpeggel kódolom HD-ből SD-be mpeg4 kodekkel, 4,5 Mbit/s bitrátával 768x432 felbontásba, majd VirtualDubbal levágom a két szélén a 24-24 pixelnyi sávot és Xviddel 1,8Mbps bitrátával elmentem. A cél a minél jobb minőség minél kisebb tárhelyen és lehetőleg kompatibilis legyen a legtöbb lejátszóval. Szerintetek mit rontok el? :)

    Köszönöm a válaszokat és elnézést a hosszú hozzászólásért.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Kernel #1395 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat!

    Eddig csak a pillarbox eltávolításánál vágtam le a videó két szélét még a lekonvertálás előtt. FFmpegben a crop videofilterrel. Így pl. A Bounty film felvétele után pillarbox eltávolítása és 768x576 méretre konvertálás után a film képe teljesen kitöltötte a rendelkezésre álló képet. Egyébként a két változat között ( 720x400 2,5Mbps és 720x432 1,8Mbps - levágott szélekkel ) nem látok minőségbeli különbséget, úgyhogy minimum időspórolás szempontjából már nyerő az ötleted, hogy konvertálás előtt legyen levágva a két sáv.

    Az előbbi esetben azt furcsáltam, hogy a film nekem eredetileg 16:9-esnek tűnt, de az átkódolás után már nem így volt. Ezért is kérdeztem rá, hogy ez rendben van-e így. ( A film egyébként az 1972-ben készült Fuss, hogy utolérjenek volt, ha ez számít valamit ). Úgy tűnik, hogy néha a 16:9-es adásból is nyesegetni kell a függőleges sávokat.

    Ugyanakkor mintha még mindig látnék overscant, pl. a híradónál a téma felirata szélesebb mint mondjuk a külsős bemondót mutató adás képe.

    Eddig próbáltam egységes scripteket készíteni pl. m1 16:9 -> 4:3, de úgy látszik nem úszom meg a kísérletezgetést.

    Külön köszönöm, hogy kitértél a 16:9-es SD adásra is, mert azt nem tudtam hová tenni, hogy nem 768, hanem 720 pixel széles a sugárzott kép.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz ace05 #1400 üzenetére

    Esetleg nem az eltérő képfrissítési frekvencia a gond? A bdripnél gondolom 23,976 (?) az átkonvertált videó pedig 25 fps-es? Esetleg nem lehet beállítani a kimenetnek a bdrip frekvenciáját? ( Sajnos a konverter programodat nem ismerem )

    Esetleg megpróbálhatod megnézni pl. a MediaInfo programmal, hogy a két videó hossza egyforma-e és, hogy milyen képfrissítéssel mennek a videók.

    Esetleg előfordulhat, hogyha konvertálás közben mással is terheled a gépet, akkor elcsúszik a hang, de ilyennel elég rég nem találkoztam már ...

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    Szervusztok!

    Hátha érdekel valakit: megjelent az ffmpeg 0.9-es verziója. Ami számomra kellemes meglepetés volt, hogy már nem fagy ki az általam átkódolni szánt kicsit hibás MindigTV streameknél. Viszont lehet másvalakinek egy másik új tulajdonság jön jól.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Morcsoska #1439 üzenetére

    Szia!

    Szerintem ha az előbb említett megoldások 100 százalékosan kihasználják a processzorodat, akkor a több RAM használat sem segít. A videókonvertálók szeretik a gyors processzort, de a sok memória nem létszükséglet. Inkább örülj neki, hogy még marad a 6GB-ból :).

    Egyébként, hogy ajánljak is valamit, szerintem az ffmpeg jó megoldás, csak az a baj, hogy parancssoros. Viszont eddig nagyon ritkán fordult elő, hogy valamit nem tudott átkonvertálni, de az mással se ment ....

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Misi 007 #1471 üzenetére

    Szerintem a legjobb megoldás az, hogyha hagyod interlaced videónak. A TV-kben talán sokkal jobb deinterlace áramkörök vannak, mint amilyen algoritmust az átkodóló programba implementálni tudtak ( egyesek ezt mondták más topikokban ), így ha nem csíkozódik a kép szerintem hagyjad érintetlenül.

    Ha mégis szeretnél deinterlacelni, akkor szerintem jó beállítást válsztottál.

    (#1470) vilmoskorte1: Ha MKV fájlokkal van dolgod, akkor erre a legegyszerűbb az MKVmerge ( mkvtoolnix ) programot használnod, amivel a feliratokat is integrálni tudod. AVI fájloknál én az ffmpeget próbálnám meg, bár ez parancssoros. Például ha az avi fájlból a 0. és a 2. sávot ( 0. sáv általában maga a videó és utána a hangsávok sorszámai ) szeretnéd menteni átkonvertálás nélkül, akkor ezt a parancsot kell kiadnod:
    ffmpeg -i felvetel.avi -map 0:0 -map 0:2 -vcodec copy -acodec copy felvetel1hanggal.avi

    Viszont ezt eddig csak TS fájloknál használtam szóval nem tudom működik-e.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bici #1473 üzenetére

    Szervusz!

    Ha MKV Merge-vel raktad össze akkor pl. mediainfo se jelezte, hogy többsávos lenne? MKV anyagoknál a hangsávokat az óra melletti haali media splitter ikonra kattintva váltogatom, nem lehet, hogy nálad is működne úgy?

    (#1472) NGA A programot nem ismerem, de ha bejelez a vírusirtó az mindenképpen óvatosságra intő. Lehet nem a programnál van a baj forrása, hanem már valamilyen vírus ül a gépeden. Esetleg más programtelepítésnél nem jelentkezik hasonló hiba?

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz canniball #1486 üzenetére

    Bár kicsit bonyolultabb, de a VirtualDub nem lenne jó neked? Avi fájlokat azzal szoktam összeileszteni, úgy, hogy a Video és az Audio menüpontban is a Stream Copy-t választom.

    Először megnyitod benne az első videódarabot, utána pedig az Append Avi segment menüponttal hozzáilleszted a többit. Végül a Save As Avi menüponttal elmented a kész videót.

    TS-fájloknál pedig működött a Total Commander is ;] .

    Uppsz: Most látom előttem már Balinov is ajánlotta a VirtualDub-ot. Nálam nem volt gond vele, Direct Stream Copynál az 1,3-as Duronnál is a háttértár volt a szűk keresztmetszet.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Halálfej Joe #1488 üzenetére

    Kukacoskodás ON
    A Format Factory csak 2008.március 1.jén jelent meg. A hozzászólás, amire válaszoltál pedig 2008 január 22.-én íródott. Hasznos néha nézni a hozzászólások dátumát is, ha kevésbé pörgős topikba néz be az ember. :)
    Kukacoskodás OFF.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz DjSteve85 #1626 üzenetére

    Többször is ajánlottam az ffmpeg programot. Szerintem a te problémádra is megfelelő lenne. Filterekkel le tudod vágni a képről a fekete csíkot és át is tudod méretezni a videót. A hangot pedig egyszerűen átmásolja, tehát békén hagyja (-acodec copy opcióval).

    Igazából nem tudom mit értesz "minden" alatt az MPEG2 videóban, mert ha valami metaadatokat is tartalmaz, akkor nem vagyok biztos, hogy azok is megmaradnak. Viszont több hangsáv ( és más formátumoknál több videósáv) sem gond.

    Az ffmpeg levágás filtere

    A program parancssoros, ezért macerás használni. Ha érdekel, esetleg összeszedhetek pár mintascriptet.

    Murphistic

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1657 üzenetére

    Szevasz!

    A személyes kedvencem az ffmpeg, mert ingyenes, elég sokféle formátummal megbirkózik és nem kell telepíteni. Cserébe viszont parancssoros.

    Innen tudod letölteni Windows alá: [link]

    Ha használni szeretnéd ilyesmit próbálhatsz vele:

    - megnyitod a parancssort ( pl. Windows keresőmezőbe beírod, hogy cmd és Entert nyomsz )
    - a parancssorba pedig beírod ezt a parancsot (tegyük fel, hogy a C:/ffmpeg mappába csomagoltad ki az ffmpeget):
    C:/ffmpeg/bin/ffmpeg -i "c:/videos/atkodolando.avi" -vcodec libx264 -b 2000k -s 1280x720 -acodec copy "c:/video/kimenet.mp4"

    -a fenti parancsban libx264 az x264-es kódoló, a 2000k azt jelenti, hogy 2000kilobites bitrátát használsz, az -s 1280x720 a felbontás, az acodec copy pedig azt jelenti, hogy a hangot csak átmásolod

    Próbáld ki szerintem. Nem veszíthetsz vele semmit.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1659 üzenetére

    Ha jól látom tud AAC-be is kódolni, talán csak annyi a probléma, hogy még kísérleti,de attól függetlenül még kellene működnie. Azt hiszem valami plusz kapcsolót kell hozzáadni, de azt kiírja majd, hogy mit.

    A paramétereknek ezeknek kell lenniük
    -acodec aac -ab 160k

    Ez 160 kilobites AAC hangsávot hoz létre. Ezt az előző hozzászólásomban az -acodec copy helyére kell beilleszteni. Amúgy jó móka a parancssorozás. Akkor kezd izgalmas lenni, ha már pl. több hangsávod van :) .

    Szerk.:Ha MKV kell, akkor csak átírod a kimenet kiterjesztését. "c:/video/kimenet.mkv"
    Jah, egyébként a videó bitrátáját csak hasraütésszerűen választottam ki. Szóval azzal majd neked kell eljátszadoznod, vagy megvárni a többieket.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1661 üzenetére

    Ilyet sohasem próbáltam, de szerintem ez a leírás kiindulópont lehet: [link]

    Szerintem elég csak átadni paraméterekként, de hogy mindet lehet-e (és van-e értelme), azt nem tudom.

    Szerk.: Hmmm..érdekes az a threads=12 . Az talán csak a használható processzormagok számát jelenti és nincs különleges jelentősége a minőségre. ( Ha ez igaz, akkor jó procijuk lehet )

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1663 üzenetére

    Az remek akkor ;) . Igazából én egy rövid ideig próbáltam a Handbrake-t, de mivel akkor és arra használhatatlannak bizonyult nem barátkoztam meg vele ( MindigTV-s streamek átkódolásánál rendre összeomlott ). Persze ettől még lehet, hogy neked ő az igazi.

    Murphistic

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1667 üzenetére

    Megint az ffmpeg-et tudom ajánlani :) :
    ffmpeg -i "bemenet.mp3" -strict experimental -acodec aac -ab 128k "kimenet.aac"

    Az én esetemben, ahol az ffmpeg könyvtárában vagyunk:

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Krissz5435 #1669 üzenetére

    Huhh...az ffmpegnek konstans bitrátát kéne csinálnia -ab kapcsoló esetén. Talán csak rosszul értelmezi a mediainfo.

    Az MKV összeillesztést még nem próbáltam, de nem lehet, hogy csak egyszerűen kihagyja,mert nem biztos, hogy egyezik a két összeillesztett fájlnál és inkább kihagyja. Például a két encoding settings eltér mondjuk a szálak értékében és mivel ütközés van inkább nem ír semmit. Persze ez csak tipp.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Balinov #1672 üzenetére

    Az -ab kapcsolónak az audio bitratet kéne jelentenie, bár most meg sem találtam a dokumentációban. ( Elméletileg a -b:a alternatívája, ahogy a -b a -b:v-nek ). MP3 kimenetnél a Mediainfo szerint is konstans a kimenet.

    Kicsit keresgéltem, de mintha mindenhol úgy vennék, hogy az -ab a konstans értéket adó, míg az -aq opció a változó bitrátájú, ahol a minőséget adják meg.

    Közben próbáltam játszadozni a -minrate és a -maxrate hozzáadásával, amivel állítólag videónál ki lehet erőltetni a konstans bitrátát, de az se működik. (Mondjuk ez is érdekes, hogy a -b kapcsoló akkor mégsem tutira konstans bitrátájú videót készít.)

    Végső ötletem az, hogy mivel az AAC-kodek kísérleti státuszban van, ezért nem képes echte konstans kimenetet biztosítani.

    Szerk: Közben ezt találtam: [link].

    Murphistic

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #1683 üzenetére

    Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni. Úgyis van két felvételem, amiknél valami miatt csúszik a hang átkódolás után.

    Egyébként néha úgy tűnik, hogy rosszabb vétel esetén jobb az MPEG2-es hangot meghagyni, mert az AC3-as pattog, bár általában az AC3-asat részesítem előnyben.

    Murphistic

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne egy aprócska problémám :) . Van pár régebbi TV-s felvételem mindigTV-ről. Az egyik ilyen felvétel átkódolása után az a fura helyzet állt elő, hogy a kész videót szörnyen sokáig nyitja meg az MPC-HC ( közel fél percig tart, amíg elindul a videó). Az eredeti felvétel a Duna adása volt 1920x1080i felbontással, aminek a hangját a tunerprogram AAC hanggá konvertálta és két részre szabdalta. Ezt a két fájlt MKV-vá konvertáltam (átkódolás nélkül), majd eggyé illesztettem MKVmergevel, amit szépen megetettem az ffmpeggel.

    Az eredménnyel nincs semmi probléma, nem csúszik a hang, csak az indítása tart iszonyú sokáig. (Tippre a variable framerate, ami gyanús, de úgy látszik ez kell, hogy szinkronban legyen a hang a képpel :(( ).

    Itt vannak az átkódolt fájl adatai:[link]

    A VLC elég gyorsan megnyitja, viszont általában az MPC-HC-t használom és érdekel, hogy mi okozhatja ezt a problémát, valamint lehet-e ellene tenni valamit.

    Murphistic

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Visormail #1781 üzenetére

    Hát jah, van ilyen.

    Ezért csináltam egyszer egy powershell scriptet az ffmpeg-hez, hogy átkonvertáljam egy mappa tartalmát. Esetleg ha kell valakinek előkereshetem.

    (#1774) melan: Egyébként pont nemrég remuxoltam két avit vele egy fájlba 1 videósáv + 1 - 1 hang a két fájlból és valami miatt az egyik hangsáv egy idő után elnémult, bár mivel TV-s felvétel lehet ott volt a gond. Bár lehet neked jó lenne az egyik hangsáv kiszedésére.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz gyulank #1902 üzenetére

    Attól függ, hogy hogyan streameled. Ha érintetlenül hagyod a videót, az olyan mintha helyileg nyitnád meg, sőt talán még rosszabb is, mert a hálózati kommunikációt is kezelnie kell a gépnek. (Előnye talán akkor lenne, ha a célgépet kevésbé venné igénybe a hálózat kezelése, mint a háttértáré, amit kétlek)

    Ha viszont a forrás gép elég nagy teljesítményű ahhoz, hogy az adott videót elég gyorsan tudja kevésbé gépigényes formátumba konvertálni , akkor már van előnye a streamelt videónak. Viszont ez ugyanaz, mintha átkonvertálnád és átvinnéd a régi gépre.

    Ha ki szeretnéd próbálni, akkor a VLC Video Playerrel kezdhetsz neki a próbálgatásnak. Tud hálózatra streamelni videót és a beállításoknál megadhatod, hogy milyen formátumot szeretnél. Egyszerűen megoldható, hogy pl. az 1080p-s videót MPEG1-ben továbbítsa alacsony felbontással, amit talán egy 486-os is lejátszik.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz gyulank #1904 üzenetére

    Ha az eredeti formátumot nem tudja lejátszani a gyengébb gép, akkor muszáj konvertálnod. A streamelés nálam azt jelenti, hogy egy videófájl tartalmát kiküldjük a hálózatra, változatlan formában. Ha neked más formátumban kell a hálózatra kiküldeni, akkor muszáj konvertálnod. Ez az, amit a VLC menet közben tud csinálni, ha gyors a géped (szerintem igen). Ha nem megy, akkor először konvertálsz és utána streamelsz.

    A fogadó gép számára a stream és a helyben történő lejátszás közt csak az a különbség, hogy honnan jönnek a bitek, amit képpé kell alakítani, tehát ha egy fájlt nem tud helyből lejátszani, akkor streamelt videóként sem fog.

    Nekem úgy tűnik, hogy a "nagy" géped elég erős ahhoz, hogy pl. 720p-t mondjuk 576p-be konvertáljon annyi vagy kevesebb idő alatt, amíg a videó tart. Így csinálhatod azt is, hogy VLC-vel nemcsak konvertáltatsz és streameltetsz, hanem el is menteted az átkonvertált videót, így jó lesz későbbre is, amikor már elég csak a régi gép a lejátszáshoz.

    Egyébként 700MHz-es procin még nem próbáltam Xvid videót lejátszani, de szerintem 720x432-es felbontásba konvertálva már le kéne tudnia játszani. Ha más nem akkor marad az MPEG2, ami sok helyet foglal, de cserébe kisebb a gépigénye.

    Egyébként az az 1080p konvertálás mi volt pontosan? 1080p-ről 1080p-be, 1080p-ről valami HD-felbontásba (pl. 720p) vagy 1080p valami SD-felbontásba (pl. 720x432)? Mert ha az első eset, akkor megértem, hogy 1 napig tartott :) .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz gyulank #1906 üzenetére

    Akkor marad az, hogy amit le tud játszani azt megnyitja hálózatról. Sajnos az nem megy, hogy konvertálás nélkül kisebb felbontásban streameled. :(

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz gyulank #1908 üzenetére

    Ami így eszembe jutott, az esetleg a távoli asztal. A régi gépről bejelentkezel az új gépre a távoli asztal klienssel és ott elindítod a videót. Beállíthatod úgy, hogy a hangot is átviszed ezzel a szolgáltatással (csak egy pipa az egész).
    A gond az, hogy amikor hasonlót próbáltam a videó eléggé akadozott és a kiszolgálót is eléggé leterhelte, mivel a kép nagy részét tömörítenie kellett. Egy próbát megér, csak annyi, hogy a kiszlgáló gépen is engedélyezni kell ( plusz némely Windowsban nincs benne - jellemzően a Home sorozatból valóknál ). Arra nem emlékszem, hogy a kiszolgálón más felhasználónévvel bejelentkezhetsz-e addig, valószínűleg igen. Egy próbát megér :) .

    (#1909) miresz: Csak egy tipp: Cyberlink Mediaespresso

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz gyulank #1911 üzenetére

    Te nem látnál semmit abból, hogy mit csinálnak a gépeden.

    A trükk annyi, hogy csinálsz egy másik felhasználói fiókot is az új gépen, aminek engedélyezed a távoli hozzáférést is. A régi gépről bejelentkezik az illető ezzel az új fiókkal és elkezd dolgozni a gépen (filmet néz, zenét hallgat vagy csak a Wordben gépel). Ebből te semmit se veszel észre. Odaülsz a gép elé, bejelentkezel a saját azonosítóddal és végzed a saját munkádat. ( Nem tudom, hogy egyazon fiókkal beenged-e a távoli asztalra is illetve helyileg is, emlékeim szerint nem... )

    Felhasználói fiókot létrehozhatsz mondjuk a vezérlőpulton keresztül is. Majd a Számítógép-jobb klikk-Kezelésre kattintva a Helyi felhasználók és csoportokra kattintva hozzáadod az új felhasználói fiókot azon csoporthoz, ami elérhetővé teszi a távoli asztal használatát.

    Ezen kívül a Rendszertulajdonságok ablakban (Számítógép - jobb klikk- Tulajdonságok - Távoli hozzáférés fül) engedélyezed a távoli hozzáférést.

    A kliens gépen pedig a Távoli asztal klienssel (ez benne van minden Windowsban, a Home kiadásokban) a szükséges adatokat megadva tudsz csatlakozni. Itt lehet megadni azt is, hogy szeretnél-e hangot is átvinni és az melyik gépen szóljon.

    Amúgy milyen rendszerek vannak telepítve a gépekre. Tapasztalataim az XP - Vista - 7 triumvirátussal vannak és náluk jól működött a távoli asztal.

    Egyébként próbáld ki, ha nem is fog jól működni a videóátvitel, akkor is jó móka szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz mefistofeles #1981 üzenetére

    Szia!

    Én a helyedben maradnék a DV-formátumnál, egészen addig, amíg össze nem vágom a videót. Bár tényleg elég sok helyet foglal.

    Végleges kódolás gyanánt én mostanában már H.264-et használok x264 enkóderrel készítve. Mivel fejlettebb, alacsony bitrátánál is kevésbé blokkosodik a videó mint ugyanolyan bitráta mellett mondjuk Xvidnél ( legalábbis nálam, aki általában mindent defaulton hagy a beállításoknál :D ). Hátránya, hogy a DVD-lejátszók nem játszák le, de a lapos TV gond nélkül és gondolom az asztali lejátszóknál sincs gond.

    Esetleg megpróbálhatod a műsoros DVD-k készítését is, azzal talán kevesebb gondod lehet. Esetleg ha nem DVD-t csinálsz, MPEG2 kódolású videót jó nagy bitrátával.

    A közvetlen átkódoláshoz annyi jutott eszembe, hogy esetleg Linux alatt a kamera eszközről közvetlenül etetsz egy videókonvertáló programot, ami rögtön enkódolja is az anyagot. ( Ettől viszont feláll a szőr mindazon egyéneknek a hátán, akik a 2-pass kódolás hívei :) ).

    Szerk.: A Linuxos kódoláshoz szerintem működne az ffmpeg, bár gondolom nem ez lesz a megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz zoltanz #2073 üzenetére

    Én ffmpeggel próbálkoztam és kis kutakodással ezt találtam: [link]

    A parancs, amit használtam így nézett ki:
    C:\ffmpeg>"bin/ffmpeg" -i "input.ts" -s 1280x720 -vcodec libx264 -threads 2 -b 9000000 -r 25.000 -flags +ildct+ilme -x264opts keyint=1:nal-hrd=vbr:vbv-bufsize=5000:vbv-maxrate=50000:tff=1 -acodec copy "output.ts"

    Ezzel kézítettem egy 9 megabites ( -b 9000000 ) videóval és változatlan hanggal (-acodec copy) rendelkező 720i fájlt. A többi parancsnak még nekem is utána kell néznem :D .

    Viszont, ha az eredeti fájlt megmarad ( sőt ha nem akkor még inkább ), akkor én már konvertálásnál deinterlacelném. Nekem ilyen fájlokkal kevesebb problémám volt, mint interlacednél. A TV-kben állítólag nagyon jó deinterlace algoritmusok dolgoznak, de nem tudom, hogy ez a táblagépekre is igaz-e. Persze ez privát vélemény :) .

    Sőt, igazából nem tudom, hogy ez valóban jobb minőséget produkál-e. Ki kell próbálni, mert lehet, hogy a videókonvertáló, amit használsz majd először deinterlaceli a videódat, után átméretezi és végül interlaceli. Így már lőttek az egésznek és még rosszabb eredményt is kapsz mintha sima 720p-s végeredményt kértél volna tőle.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz lecsokolbi #2219 üzenetére

    Csak egy kósza ötlet, de én pl. olyan TV-vel találkoztam (és ez az STB se médialejátszónak készüt), ami csak olyan MKV-fájlt volt haljandó lejátszani, amiben egy videó és egy hangsáv volt. (Semmi extra felirat, más nyelv). Szóval egy próbát megérne, hogy pl. mkvToolnix-szal kiszeded a fölösleges hangot és feliratot.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz lecsokolbi #2226 üzenetére

    Eddigi utolsó ötletem, hogy átcsomagolod transport stream-be a a videót és a hangot. ( TS , ilyen formában jön a digitális TV jele is ) Például FFmpeggel (vagy rá épülő grafikus programmal ) gyorsan megoldható, de akár más programmal is próbálkozhatsz. Persze ez megint csak egy kósza ötlet ( volt, hogy én egyszerűen átírtam az MP4 fájl kiterjesztétést TS-re és úgy már megnyitotta a set top box a fájlt-az más kérdés, hogy eléggé akadozott a lejátszás :) )

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bodor #2228 üzenetére

    Szia!
    Gondolom a mappában már decryptelve van a BD. Ilyenkor én a Handbraket szoktam használni.
    Handbrake letöltése
    Ami Blu-Rayeknél jól jöhet, hogy automatikusan le tudja vágni a fekete részeket az eredeti videóanyagból.
    Annyi hátránya rémlik, hogyha leállítod a videókonvertálást, akkor törli a már elkészült feltvételt, ezért kísérletezéshez jobb megadni neki, hogy pl. csak 1 percet csináljon meg a videóból.
    A bemeneti fájlnak általában a legnagyobb MTS kiterjesztésű fájlt kell kiválasztanod, ha több van belőle, akkor marad az összeillesztgetés, bár gondolom ezt sejtetted :) .

    Egyébként az ffmpeg-nél ha kódolás közben nyomsz egy Ctrl+C-t akkor az addig elkészült fájlt szabályosan lezárja, így kényelmesebb kísérletezni, csak mintha valami gondja lett volna a BD-s MTS-ek transzkódolásával. Viszont ha gondolod kipróbálhatod. Egyébként az ffmpeg is tud automatikus croppolást, csak természetesen több parancssori kódolással.

    Szerk.: Ha ISO-ban van a lemez, akkor én egy virtuális meghajtóba szoktam felcsatolni és akkor a videókonvertálók már látják a fájlszerekezetét. Bár gondolom te is így szoktad csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #2232 üzenetére

    Köszi, mindig elfeledkezem a TSMuxerról. Valahová fel kell írnom :) .

    (#2231) Bodor: Ezt nem nevezném időigényesnek, sőt fürgének mondanám. Nekem a notebookom volt, hogy tizenvalamennyi órát konvertált egy BD-t 720p-be.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bodor #2234 üzenetére

    A hangbeállításoknál (Audio fül )próbáld ki a DTS-HD Passthru -t.

    A videobeállításoknál én nem találtam olyan beállítást, hogy adott fájlméretre próbálja meg elkészíteni a fájlt, de a film hosszából, a hangsáv bitrátájából ki lehet számítani, hogy átlagosan hány kilobitet foglalhat másodpercenként a film, ezt pedig már be lehet állítani a Video fülön.

    Példa (bár lehet elszúrom :D ):
    2 óra 15 perces filmet szeretnénk átkódolni, amihez 1500kbit/s DTS hangsávot rakunk.
    Film hossza: 2 óra 15 perc = 135 perc = 8100 másodperc.
    Audio anyag mérete (vagy pl. MediaInfo progival megnézed az eredeti MTS-ben, ami talán célszerűbb is): 8100 s * 1,5 megabit/s = 12150 megabit = 1518,75 MiB

    14 GiB a célméret, ez 14*1024=14336MiB, audio méretét levonva a videónak marad 14336-1518,75=12817,25MiB

    Átlagos bitráta:
    12 817,25 * 8 = 102 538 megabit ezt osszuk a film hosszával másodpercekben
    102 538 / 8100 ~ 12,65 megabit/s ~ 12 600 kilobit/s

    Remélem nem szúrtam el semmit a számításoknál. Egyébként a K-Lite Codec packhoz emlékeim szerint volt mellékelve egy program, ami segített a bitráta kiszámolásánál.
    Egyébként még annyit kell figyelembe venni, hogy az MKV fájlnak van egykis overheadje, de ez általában nem vészes.

    Szerk.: Ne haragudj a szájbarágós számításért, most valahogy van kedvem ilyesmikkel pepecselni :D .

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #2316 üzenetére

    Én most a kedvencemet fogom ajánlani, az ffmpeget. Én ezt használom MindigTV-s felvételekhez és a kicsit hibás felvétellel is megbirkózik (ez főleg a földi adásnál jöhet jól).
    Hátránya(?), hogy parancssoros, viszont ingyenes és folyamatosan fejlesztgetik.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Kronk #2319 üzenetére

    Szia!
    Mint ffmpegfetisiszta megint csak az ffmpeg-et tudom ajánlani. Én legalábbis azzal próbálkoznék, bár Blu-ray masteringgel nem foglalkozom, így nem tudom, hogy képes-e rá.

    Ami biztosan bonyolítja a helyzetet az az, hogy a DVD-n 25fps-szel, a Blu-ray-en 24p-ben (ez talán 23,976 fps-t jelent) van rögzítve a videó. Emiatt a DVD videó és így a hangsáv is rövidebb valamivel. Ezért muszáj a hangsávot külön megnyújtani, hogy passzoljon a Blu-ray hosszához.

    A BD-lemezen a fájlstuktúrából a leghosszabb M2TS fájlra lesz szükséged.

    Én így csinálnám:
    1) ffmpeg-gel kiszeded a vob-ból a hangsávot (mivel később meg kell nyújtani ezért külön tömörítetlen hangformátumba az egyes sávokat, azaz 6 különböző hangfájlt kapsz)
    2) valamilyen hangszerkesztő programmal (pl. Audacity ) megnyújtod a hangot, hogy ugyanolyan hosszú legyen, mint a BD-változat
    3) ffmpeg-gel összeállítod a 6 mono hangsávból a 6-csatornás AC3 hangot (na, ilyet még nem csináltam, de ha a felosztás megy, akkor szerintem ennek is kell)
    4) szintén ffmpeg-gel az új AC3-hangot és az M2TS-fájl tartalmát összefűzöd egy új M2TS-fájlba. Alternatívaként szerintem ugyanezt meg lehet csinálni a TSMuxerral is.

    A lényeg, hogy a legnagyobb M2TS-fájlt kell módosítanod. Ha esetleg ugyanolyan hosszú a DVD és a BD változat is, akkor lehet, hogy a TSMuxer-ral egyből meg tudod oldani, de ezt kétlem.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz dethroner #2324 üzenetére

    Nekem nincs feltelepítve az Any Video Converter, de az oldalukon található képen láttam a jobb alsó sarokban valami Audio optionst.
    A free AVI Video Converter oldalán pedig olyat írnak, hogy "Supported Audio Codec: mp3, ac3, aac, mp2, pcm, original". Neked akkor az originalt kellene kiválasztanod.

    Egyébként nem tudom hallottál-e az ffmpeg-ről, ami megoldást jelent a problémáidra és egy 5-csillagos, szuperkényelmes felhasználói felületet kapsz a programhoz :) .
    Viszont az tény, hogy nem használja ki a GPU erejét.
    A napi ffmpeg SPAM-et olvashattad és igérem befejezem. Mentségemre szóljon, hogy ez a kedvencem és nekem ezzel tűnnek a legkönnyebben megoldhatónak a kicsit összetettebb videókonvertálós problémák.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz LógaGéza #2392 üzenetére

    Itt van néhány link, ami a GPU-gyorsított x264 enkóderről szól : stackoverflow kérdés Úgy tűnik, hogy nem sokat gyorsul a GPU-tól és akkor is rosszabb lesz a minőség.

    Viszont ez lehet, hogy jó lenne neked, bár nem néztem meg részletesebben, mert sajnos engem a GPU-gyorsítás nem érint. uni-heidelberg-x254gpu

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz BIZ0906 #2546 üzenetére

    Szia!
    Én még réges rég a Nero Burning ROM mellett lévő DVD készítő programot használtam, ami tudott újrakonvertálás nélkül készíteni DVD struktúrát, amit természetesen ki is tudott írni.
    Windows 7 alatt esetleg megpróbálhatod a Windows DVD Makert is ( http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/burn-a-dvd-video-disc-with-windows-dvd-maker ), bár ezzel a programmal nincs tapasztalatom, mert köszönhetően az ősrégi grafikus kártyámnak nem indult el, de ez nem a program hibája.
    Ebben a linkben (https://wiki.videolan.org/How_to_Create_a_DVD/) pedig említik a DVDHive-ot valamint a CDBurnerXP, de ezeket sohasem próbáltam, ami persze ne tartson vissza :) .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz csucsotke #2547 üzenetére

    Szervusz!
    Sajnos átkonvertálás nélkül nem tudod lecsökkenteni az fps-t és tényleg lehet, hogy az zavar be, de ez nem biztos.

    Asztali lejátszó alatt gondolom DVD-lejátszót értettél, aminek AVI-t le kéne tudnia játszani, ami Xvid vagy DivX kodekkel készített videót tartalmaz. Neked a videókamera h264 kodekkel készíti a felvételt, ami most a legjobb széles körben elérhető kodek, például a digitális TV-adást is ilyennel kódolják. Emiatt esetleg megpróbálhatod, hogy a TV-d nem tudná-e lejátszani a felvételt.

    Ha nem, akkor a legbiztosabb ha a DVD-lejátszó használati utasításában megnézed, hogy milyen formátumú videók lejátszását támogatja (csak példának írom: AVI, max. felbontás 720x576, 25fps, DivX kodek, maximum 4Mbps) és ezeket az adatokat kell beállítania a konvertáló programnak.

    Sajnos szinte minden egyes konvertálás minőségromlást okoz, ezért lehet, hogy az lesz a megoldás, hogy duplán archiválsz :) : egy verzió, amit az asztali lejátszó is le tud játszani, egy pedig az eredeti felvétel (vagy tömörítve, de én csak h264-et használnék, esetleg megőrizni az eredeti felvételt, amíg kijön a h265 ingyenes változata http://x265.org/index.html ...)

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #2550 üzenetére

    Igazad van :) . Gondoltam kipróbálom az ffmpegben a libx265 kodeket és a szegény Core Duo T2050 kapja az ívet rendesen... . 1920x1080-as felbontásba próbálok konvertálni és most van 0.1 fps-em :D . A lejátszásra is kíváncsi leszek, bár ezek után nem nagyon reménykedhetek benne.

    Viszont történelmi pillanat a notebookomnak, hogy a merevlemezén először lesz H.265-ös videó :) .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz #00137984 #2562 üzenetére

    DXVA nem hiszem, hogy működött. Ugyan a Microsoft kiadta már a specifikációt a HEVC gyorsítására DXVA alatt, de ahhoz kell a hardveres támogatás is. Próbáltam kideríteni,hogy támogatják-e a mostani legújabb hardverek, de úgy tűnik, hogy nem :( (AMD UVD 4.2 nem és az Intel Haswell modulja sem) .

    Egyébként a múltkori kísérletem eredménye felemásra sikeredett. Az ffmpeg legújabb változatában megtalálható libx265 enkóderrel a 6Mbps-os 1440x1080i H.264.es videóból sikerült (legalábbis számomra nem feltűnő) minőségromlás nélkül 3Mbps-os (max bitráta) 1920x1080-as videót készíteni. Az más tészta, hogy a kb. 20 másodperces videót 40 percig konvertálta a gépem :) és csak az ffplay hajlandó visszajátszani.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz eastone1 #2564 üzenetére

    Személy szerint én mindig próbálom megőrizni az eredeti felvétel állapotát. Emiatt a konvertálást is jó elkerülni és alapvetően a felkonvertásnak sem látom sok értelmét, mert technikailag új információt nem ad hozzá a videóhoz.

    Persze attól, hogy a kép nem tartalmaz új információt még láthatod szebbnek a feljavított képet, de itt már az számít, hogy neked mi tetszik jobban. Például a TV beállításaiban ezért van élességbeállítás is, amit akár kiválthatsz azzal is, hogy az eredeti felvételt átméretezed, ráengedsz egy élesítő szűrőt és így kovertálod HD felbontásba. A TV egyébként alapból elvégez egyfajta képjavítást, hogy az alacsony felbontású felvétel minél jobban nézzen ki a HD panelen. A kérdés, hogy mivel tudsz szebb eredményt elérni?

    A TV számára emészthetővé tétel az egyszerűbb eset. A TV jó eséllyel meg tud birkózni az MKV vagy MP4 formátummal és használj mellé valamilyen H.264 kodeket.
    Szerk.: most láttam, hogy a fényépezőgép eleve H.264-el enkódolja a videót, tehát jó eséllyel nem is kell átkonvertálnod a videókat, hanem elég csak átcsomagolni (a konvertáló programokban a codecnél ilyenkor elég a másolást kiválasztani)

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz egykori #2571 üzenetére

    Igen, számít. A Windows 8 egyik új funkciója, hogy az Intéző képes megnyitni az ISO lemezképet, ami virtuális DVD meghajtóként jelenik meg a rendszerben.
    Korábbi Windowsoknál ehhez szükség van egy külsős programra. Én ezt szoktam használni: http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html . Telepítése után megjelenik egy új DVD meghajtó a Sajátgépben, amibe fel tudod csatolni (mountolni) a lemezképet. Eastone1 gondolom arra célzott, hogy az így felcsatolt/megnyitott ISO kép tartalmát már egyszerűen meg tudod adni a serviionak.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz eastone1 #2574 üzenetére

    Jaja, a rókák falkában támadják a Mikulást :DDD .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz looser #2580 üzenetére

    Szia! Ebben a hozzászólásomban próbáltam pár ingyenes DVD készítő programot belinkelni. Szerintem ezek tudhatják azt, ami neked kell. Esetleg a videószerkesztést megcsinálod előtte egy videószerkesztő programban (legyszerűbb a Movie Maker, akár elég is lehet) és utána rakod rá a menüt (péládul lehet választani a fővideó meg a slideshow-k közül).

    Vagy, ha nem csak ingyenes programok jönnek számításba, akkor használhatsz például Adobe Premiere-t, aminek most már állítólag része az Encore is, amivel DVD-t, Blu-Rayt lehet készíteni. Szerintem a trial verziót kipróbálhatod (nem tudom, hogy mi minden van letiltva, ha le van egyáltalán, de szerintem egy próbát megér :) )

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz stingy2 #2606 üzenetére

    Szervusz!
    Csak egy tipp: az a 4:56 hosszúságú videó körülbelül mekkora méretű? Arra gondoltam, hogy ennél a pontnál lépi túl a videó mérete a 2 GiB-ot, ami lehet, hogy megzavarja a videó konvertálót. Az AVI fájloknak több változata is van (volt) 1, 2 vagy 4 GiB maximális mérettel (http://www.avi-io.com/2_4_gig_issue.htm )

    Próbáld meg az MKVToolnixszal átcsomagolni az AVI-t MKV-ba, majd az MKV-t konvertáld át. Az átcsomagolás nem tart sokáig, szinte csak annyi, mintha átmásolnád a fájlt.
    Az MKVToolnixot innen töltheted le: https://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html#windows

    Aztán lehet nem ez volt a gond, de egy próbát szerintem megér :) .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #2608 üzenetére

    Hülye ötlet, de Movie Makerrel próbáltad? :) Youtubeon láttam videókat, amik 120fpsszel lettek felvéve és állítólag Windows Movie Makerrel szerkesztették meg a videót.

    Minta: sirályetetés belassítva: https://www.youtube.com/watch?v=4cyPPy3iVf4 - sajnos nem én csináltam

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bozek #2612 üzenetére

    Alapból minden hozzáadott videót átkonvertál, amit aztán lassabb gépen is lehet akadásmentesen szerkeszteni (lehet, hogy csak egyszerűen SD felbontásba konvertál). Miután kikapcsoltam gyorsabb a hozzáadás, csak mivel lassú a gépem néha akadozik a szerkesztés, de inkább kikapcsolva hagytam. Ráadásul így nem is gyülekeznek az "ideiglenes" fájlok. (Azt hiszem az alapértelmezett Temp mappában készített minden egyes videóhoz egy .tmp fájlt, amit nem törölt, mert ha később egy másik projekthez is hozzáadtad egyanazt a fájlt, akkor már nem konvertált - egyik szemszögből ügyes, másikból nem annyira, de legalább kikapcsolható :) )
    Egyébként File - Options - Advanced pontok és ott nekem mindkét lehetőségnél ki van véve a pipa ( Prepare files for faster editing, Prepare files for better stability )

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Pocee #2786 üzenetére

    Szia!
    Amit te szeretnél, azért vért izzadnak a tömörtési eljárásokat készítők :D .
    A gond az, hogy meg szeretnéd őrizni a részleteket is és ráadásul ötödére szeretnéd összenyomni a fájlméretet. Ez nem fog sikerülni. A Youtube eleve eléggé tömöríti a videókat.Szerintem a legelőnyösebb lenne így hagyni a felvételeket.

    Ha nagyon fontos a helykihasználás, akkor áttömörítheted, de egyben csökkentsd a felbontást is. Előfordulhat, hogy így szebb eredményt kapsz. Esetleg próbálhatsz játszani a deblocking paraméterrel is, de ha jól tudom az csak annyit tesz, hogy elmossa a kockákat.

    A Youtube H.264-be és VP8-ba tömöríti a videókat (szerintem neked H.264 formátumban lehetnek) . A H.264 utódja a H.265 már bekerült néhány videókonvertálóba. Ez a kodek jobban tud tömöríteni mint a H.264, így megpróbálkozhatsz vele. Viszont még több hátránya van: időigényes konvertálás, valószínűleg csak számítógépen tudod lejátszani a felvételt és valószínűleg ez sem tud ötször jobban tömöríteni mint a H.264.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz neko18 #2785 üzenetére

    Szia!
    Csak egy tipp: az eredeti AVI és a konvertált MPEG ugyanannyi FPS-t tartalmaz? Arra gondolok, hogy a dxstory változó FPS-sel veszi fel a videót és a videókonvertáló véletlenül átalakítja konstans FPS-re, viszont emiatt csúszik el a hangszinkron.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák