Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Pocee #2786 üzenetére

    Szia!
    Amit te szeretnél, azért vért izzadnak a tömörtési eljárásokat készítők :D .
    A gond az, hogy meg szeretnéd őrizni a részleteket is és ráadásul ötödére szeretnéd összenyomni a fájlméretet. Ez nem fog sikerülni. A Youtube eleve eléggé tömöríti a videókat.Szerintem a legelőnyösebb lenne így hagyni a felvételeket.

    Ha nagyon fontos a helykihasználás, akkor áttömörítheted, de egyben csökkentsd a felbontást is. Előfordulhat, hogy így szebb eredményt kapsz. Esetleg próbálhatsz játszani a deblocking paraméterrel is, de ha jól tudom az csak annyit tesz, hogy elmossa a kockákat.

    A Youtube H.264-be és VP8-ba tömöríti a videókat (szerintem neked H.264 formátumban lehetnek) . A H.264 utódja a H.265 már bekerült néhány videókonvertálóba. Ez a kodek jobban tud tömöríteni mint a H.264, így megpróbálkozhatsz vele. Viszont még több hátránya van: időigényes konvertálás, valószínűleg csak számítógépen tudod lejátszani a felvételt és valószínűleg ez sem tud ötször jobban tömöríteni mint a H.264.

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák