Új hozzászólás Aktív témák

  • tivega

    újonc

    Sziasztok!

    Tapasztalataim a T-vel: (hosszú!)

    Eddig 5/1-es adsl volt analóg telefonnal. Budapesten, a belvárosban (kb. 200 m-re a
    parlamenttől) lakom. Itt csak öreg réz és UPC van. A központ 1600 m kábelhosszban (a
    műszakiak mondták).

    Júniusban kötöttem telefonon netM+1iptvfelvevős+voip szerződést. (Nem kapok erről írott
    szerződést?)
    Kaptam egy speedport 724-es HGW-t, egy isb2231-es STB-t és egy d-link av500-as powerline
    adapter párt (az ethernet kábel helyett). Az utóbbit nagyon hamar kicseréltem egy 30 m-es
    patch kábelre, mert minden próbálkozás ellenére napi 3-4-szeri 200-300-as csomagvesztést
    -- kép/hang néhány mp-es szünetet -- okozott.

    Az első hónapban simán tudta a 20Mbitet egy stream mellett. Aztán elkezdődött az itt már
    sokak által leírt fokozatos csökkenés, kb. 1-2 Mbites lépcsőkben. A csökkenés mindig a hajnali
    órákban történt. A HGW-t nem kapcsoltam ki, de az STB-t igen. (egy M-S hosszabbítóval, ha a
    tv-t kikapcsoltam, elvette a táplálást az STB-től). Amikor 14-16 Mbitre csökkent (a HGW-ben
    néztem a státuszban), akkor mindig bejelentettem, kisebb viták után mindig helyretették,
    általában 18-20Mbit környékére. Aztán van hogy 2 hétig, van hogy néhány napig nem
    változott, aztán újra.

    Közben olvastam az akkor még működő telekom fórumot és onnan
    megtudtam, hogyan lehet az STB diagnosztikájához hozzáférni, és ott mit kell figyelni
    (menü/beállítások/általános/rendszerinformáció/2834247, és itt az elveszett csomagokat --
    LostPackets=0 -- kell figyekni). Az utolsó alkalommal, kb. 2 hete egész éjjel ment a tv a
    háttérben és a neten nézelődtem, amikor hajnali 4 körül tv-n kép megáll, hang elhallgat,
    nézem a HGW-t éppen újraindul, rögtön néztem a státuszban a sebességet 16 Mbit lett a 18
    után. Azonnal hívtan a 1412-t (0-24!) egy valószinűleg műszakis úr jelentkezett (a lányok
    ilyenkor biztosan alszanak és a kis forgalom miatt a műszakisokhoz van irányítva a 1412,
    gondolom) akivel korrektül, értelmesen meg tudtam beszélni mindent, az eddigi kaladjaimat
    is, elmondtam, hogy simán ment 20 Mbittel a net, gyakorlatilag elveszett csomagok nélkül.
    Néhány percen belül újraindult a HGW, 23,849 Mbittel a státuszban, rögtön kipróbáltam egy
    torrenttel, tényleg tudta a kb. 21Mbitet+1 tvstreamet. figyeltem az elveszett csomagokat, napi
    10-15 db volt kb. egyenletesen elszórva, 3 nap után csökkent -- ismét hajnalban -- 22,304
    Mbitre. A napi elveszett csomagszám csökkent 4-6-ra, ismét 3 nap után csökkenés 22,301-re.
    Tovább figyeltem (az STB-t nem kapcsoltam ki az utolsó helyretétel óta), eltelt 2 nap, nem volt
    elveszett csomag egyáltalán, hajnalban a szokásos időben újraindulás, és 22,303 Mbitre
    emelkedett!!! a letöltési limitem. Azóta eltelt 1 hét és nem változott, pedig két alkalommal
    sikerült elveszett csomagokat produkálnom, egyszer 1+4-et egy nap, 2 napra rá 17-et. Mint
    egyértelműen kiderült, a fritőz okozta. Azóta is maradt a 22,303-s sebességhatár.

    Úgy tűnik, hogy a sok kicsi csomagvesztésre érzékeny a rendszer, a ritka, akár nagyobb
    nem érdekli, és hajlandó felfelé is korrigálni, ha nincs csomagvesztés.

    Azt még ki kell próbálnom, hogy elviseli-e az STB áramtalanítását (esetleg előtte standby-ba
    helyezéssel).

Új hozzászólás Aktív témák