Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz mcloud76 #1 üzenetére

    A konzol nem egyszeri dolog. Valszeg egy év múlva még többet fognak hozni :)

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz leviske #22 üzenetére

    soha nem volt hatással az intelre, mivel az zemberek megszokásból intelt vesznek. Az A64 minden tekintetben jobb volt mint az akkori intelek, még sem kerültek kevesebbe a dzsunka p4-ek...

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz hallador #35 üzenetére

    "Szerintem ezt a piac dönti el, nem pedig az Intel."

    Ja ezért bírságolták meg az intelt mi? Mert a piac döntötte el :D

    Dehogy a piac dönt, akkor döntene az ha lenne egy egészséges szabályozás, de nincs, így az erősebb kutya...

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz hallador #37 üzenetére

    De nagyon sokat jelent. Látszik hogy az amd csinálhat jobbat, az intel akkor is keresztbetesz, és lenyomja a hulladékot is a piac torkán, megvesz mindenki. Ráadásul azzal nullázta le az intel az amd további fejlesztésre költhető pénzét, hogy ugye szinte semmi sem jött be az A64-ből, mert a hülyéknek és az intelnek köszönhetően nem vették azt sem, pedig mindenben jobb volt mint az intel, nem csak teljesítmény fogasztásban, hanem még árban is.

    Egyébként ugyan azt műveli az intel azóta is, majd nyilván le is bukik pár év múlva, megint kap egy vicc szerű bírságot, és tovább folytatja.

    Aztán ott van az is hogy különböző trükkökkel az a saját elavult CPU a fő számolóegység filozófiáját nyomja rá az egész pc piacra. Lásd az új konzoloknál ahol nincs az intel és a kompatibilitás a képben, a CPUnak már csak másodlagos szerep jut...

    Na meg ott volt az a bizonyos intel c fordítós dolog is.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz hallador #39 üzenetére

    Sehol. Mert az intel így akarja, mondom nagy hatalma van, úgy alakítja a piacot ahogy neki jó. GPU használat az intelnek nagyon nem jó. Ezért bénázik direkt az opencl driverével. Amúgy sem az OS-nek kell kihasználnia a GPU-t hanem a rajta futó programoknak. Az intel pedig fizet a fejlesztőknek hogy ne így legyen.

    "elenleg a 15 Wattos intelek tudnak annyit amit a 35 Wattos AMD-k." dehogy tudnak. Mint mondtam mindent számítást a CPU-ra rakni, az elavult. A GPU sokkal gyorsabb szinte mindenben, és sokszorosan veri még a kedvenc inteledet is teljesítmény/fogyasztás arányban(úgy érzem mintha még mindig nem értenéd,hogy a GPU-t nem csak játékra és grafikával kapcsolatos számításokra lehet használni, csupa átlagfelhasználói dologra...). Ezért tesz meg mindent az intel a gpu használat túlzott elterjedése ellen.

    Biztos hogy az elcseszett amd noti specifikációkat(alacsony felbontás, direkt gyenge akksi, gyenge ram) sem önmaguktól találják ki a notigyártók, hanem az intel sugallatára úgy mint régen (ha túl sok amd-t árultok, vagy túl jók lesznek az intelhez képest, búcsút mondhattok az inteles kedvezményeknek), amiért anno megbirságolták.

    "De az a Baj, hogy az A64 nem jókor jelent meg, a piac nem volt felkészülve rá. MIt kezdjen a piac 64 bittel ha nincs szoftver, ennek megint kutyafing köze nincs az intelnek."

    Üres mellébeszélés. Mi köze ennek a 64bithez? 32biten is ugyan olyan jó volt mint 64-en, sokkal jobb mint az intel, az már csak egy ráadás hogy 64bites módot is tudott!

    Értsd meg, az intel mutyijainak nagy része bizonyított tény, kár letagadni.

    "Mondasz egy olyan AMD processzort ami annyira csúcs volt, hogy akárhol felveszi az Intellel a versenyt? A Brasos ami még OK, de a többi... Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom."

    Ez hogy jön ide? Miért beszélsz mellé?
    "Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom." Próbáltál volna ki egy hasonló kategóriás atomot :D de ez is annyira jön ide mint hogy én a pentium 120-am teljesítményét ellenségemnek se kívánnám :)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz hallador #41 üzenetére

    "Én nem hiszek ebben amiket itt leírsz, a jobb győz pont." Naív vagy, pont. És elvakult is. Mondom, az A64 jobb volt, nem győzött. Pont. És ez nem az első eset... még a számítástechnikában sem.

    "Ok melyik asztali operációs rendszer tudja ezt? Erre még mindig nem válaszoltál."

    Mindegyik. De látom nem olvastad el amit írtam, nem az oprendszernek kell tudni hanem a programoknak. Az oprendszer nem csinál semmit csak keretet ad a rajta futó programoknak, nem az oprendszernek kell a számítási teljesítmény, hanem a programoknak...

    "Nem is kellene a Brazos után meg pláne nem." tehát mert a leggyengébb brazos, ami a lehető legalacsonyabb fogyasztásra és nem teljesítményre volt építve neked lassú volt, és akkor az amd a szar. Értem. Akkor ebből a gondolatmenetből kiindulva én nyugodtan mondhatom hogy az intel egy hulladék mert a pentium 120-am teljesítménye nagyon gyengus. :)
    "Egy MSI Wind 100 szóval ne máááá. Kb egy szinten vannak. Csak éppen az atom olcsóbb." HAHA :) ugyan olyan szinten, ezen jót nevettem.

    "Volt ilyen ezt én is tudom, de kétlem, hogyha az AMD letenne egy komplett nagyon jó megoldást, akkor a piac nem azt választaná, az AMD nem tett le pont. "

    De letett, 20.szor írom az A64-et, mindenben túlszárnyalta az intelt(gyorsabb volt (ráadásul alacsonyabb órajelen), kevesebbet fogyasztott, és olcsóbb is volt), és ez így is maradt pár évig, a core2-ig. Pont. Mellesleg a K7-es athlonok is ott voltak a p4 nyakán, mindenben, harmad/negyed áron.

    Jól sejtettem és ebből amit írtál kiderült hogy egy elvakult intel vérfanboy vagy, olyan aki mindig intelt vesz, nem érdekli más, és letagadja a tényeket is, megmagyarázza hogy nem is úgy volt :)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz pakriksz #52 üzenetére

    mellesleg az amd most is letett egy jó megoldást, és a piac (microsoft és sony) azt választotta az új konzolokba ;) (de csak azért sikerült, mert ezen a piacon szerencsére nincs befolyása az intelnek) nem az intelét aminek nem is volt megoldása, mert ha odaáll egy i7-el és az integrált gpu-jával, 2 dolgon röhögtek volna a vevők: az extrém magas áron, és a gpu siralmas teljesítményén, és gyenge képességein, amit tényleg CSAK grafikára lehet használni, de arra sem túl jól.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák