Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trufa12

    addikt

    válasz pakriksz #4 üzenetére

    Csak nem értem miért temetik a pc-t
    mikor teljesen más kategória, akinek nincs annyi pénze meg szeret a kanpéról játszani hátradőlve 1 nagy tv-n az konzolt vesz (bár ez sem olcsóbb, de végül is 6 évre simán elég ) a játékokat meg fokozatosan kell venni így nem tűnik annyi pénznek, de amit pc-be be fektet az ember azt konzolba is meg teszi csak több idő alatt.. mert tartozékok és játékok ...

    aki szeret makettozni :) szívni várni, és pénze van pc-t vesz (nah meg mellé konzolt )
    nem tudom miért kell ezt ennyire meg variálni :D

    erre még mindig ez a legjobb példa

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #36 üzenetére

    Ha az AMD annyira jó lenne, akkor nem az Intelt venné meg az OEM. De ha csak éppen olyan akkor én sem az AMD-t venném meg.

    Ja ezért bírságolták meg az intelt mi? Mert a piac döntötte el :D

    Igen az mikor volt? Sztem kb 5 - 6 éve vagy régebben. Semmit nem jelent. Ráadásul az intel azóta párszor jobb processzort dogott piacra mint az AMD. Szóval lehet itt ilyeneket írni, csak egyszerűen az intelre jelenleg jobb rendszereket lehet építeni, ha nem így lenne, akkor AMD eszközök lennének ez ennyire egyszerű.

    Dehogy a piac dönt, akkor döntene az ha lenne egy egészséges szabályozás, de nincs, így az erősebb kutya...

    Már amennyire az OEM-ek döntenek ugye...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #38 üzenetére

    A mai asztali operációs rendszerek hol használják ki a GPU-t? Mutatsz egyet? A konzolokra a szoftvert úgy írják meg, hogy kihasználja a koherencia minimális legyen. De melyik asztali oprendszer ilyen? Ne keverd a szezont a fazonnal.

    Milyen elavult, te hol élsz? Jelenleg a 15 Wattos intelek tudnak annyit amit a 35 Wattos AMD-k. Persze erre mondhatod, hogy ott a VGA de éppen ez semmit nem jelent, azoknak az embereknek, akik, csak mindennapi használatra vesznek gépet. Mobil eszközökben ez több hátrány mint előny. Arra az Intel VGA is pont, megfelel.

    Az AMD a notebook piacon tétegtermék, és ez most sajnos még jobban érezni.

    De az a Baj, hogy az A64 nem jókor jelent meg, a piac nem volt felkészülve rá. MIt kezdjen a piac 64 bittel ha nincs szoftver, ennek megint kutyafing köze nincs az intelnek. Ehhez a Microsoftnak, az Apple-nek van maximum köze de az Intelnek, na annak semmi.
    Hagy ne az intel tehessen róla, hogy a Vista 2006-ban a Windows 7 meg 2009-ben jelent meg... Azért ne fessük az ördögöt a falra, mert nagyon nem jó....

    Vagy a Microsoftot, Adobe-ot, Apple-t stb-t is az intel fizette le?

    Egyébként ugyan azt műveli az intel azóta is, majd nyilván le is bukik pár év múlva, megint kap egy vicc szerű bírságot, és tovább folytatja.

    Mondasz egy olyan AMD processzort ami annyira csúcs volt, hogy akárhol felveszi az Intellel a versenyt? A Brasos ami még OK, de a többi... Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #40 üzenetére

    Én nem hiszek ebben amiket itt leírsz, a jobb győz pont.

    "elenleg a 15 Wattos intelek tudnak annyit amit a 35 Wattos AMD-k." dehogy tudnak. Mint mondtam mindent számítást a CPU-ra rakni, az elavult. A GPU sokkal gyorsabb szinte mindenben, és sokszorosan veri még a kedvenc inteledet is teljesítmény/fogyasztás arányban(úgy érzem mintha még mindig nem értenéd,hogy a GPU-t nem csak játékra és grafikával kapcsolatos számításokra lehet használni, csupa átlagfelhasználói dologra...). Ezért tesz meg mindent az intel a gpu használat túlzott elterjedése ellen.

    Ok melyik asztali operációs rendszer tudja ezt? Erre még mindig nem válaszoltál.

    Üres mellébeszélés. Mi köze ennek a 64bithez? 32biten is ugyan olyan jó volt mint 64-en, sokkal jobb mint az intel, az már csak egy ráadás hogy 64bites módot is tudott!

    Ebben igazad van. Csak éppen nekem sem volt AMD processzorom. Valamikor 2000-ben egy első generációs Athlon, elég is volt belőle. Nem is kellene a Brazos után meg pláne nem. Persze ez tudod hol van ez a dolog, Magyarországon, máshol a piac tönt, nekem van Atomos gépem is. Egy MSI Wind 100 szóval ne máááá. Kb egy szinten vannak. Csak éppen az atom olcsóbb.

    Értsd meg, az intel mutyijainak nagy része bizonyított tény, kár letagadni.

    Volt ilyen ezt én is tudom, de kétlem, hogyha az AMD letenne egy komplett nagyon jó megoldást, akkor a piac nem azt választaná, az AMD nem tett le pont. Mutyi max otthon van.

    Ez hogy jön ide? Miért beszélsz mellé?
    "Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom." Próbáltál volna ki egy hasonló kategóriás atomot :D de ez is annyira jön ide mint hogy én a pentium 120-am teljesítményét ellenségemnek se kívánnám :)

    Figyelj nem én akarlak meggyőzni, hogy az AMD mennyire fasza, nekem volt nem győzött meg ennyi. Az atomos felvetésedre fentebb a válasz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • pakriksz

    őstag

    válasz pakriksz #52 üzenetére

    mellesleg az amd most is letett egy jó megoldást, és a piac (microsoft és sony) azt választotta az új konzolokba ;) (de csak azért sikerült, mert ezen a piacon szerencsére nincs befolyása az intelnek) nem az intelét aminek nem is volt megoldása, mert ha odaáll egy i7-el és az integrált gpu-jával, 2 dolgon röhögtek volna a vevők: az extrém magas áron, és a gpu siralmas teljesítményén, és gyenge képességein, amit tényleg CSAK grafikára lehet használni, de arra sem túl jól.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #52 üzenetére

    Kicsit a múltban élsz nem baj? Naív, nem reális. Az A64-et 10 éve adták ki mit akarsz ettől, ennyi erővel vissza mehetsz az abakuszig is.

    Én nem naív vagyok, csak láttam már pár dolgot.

    Valóban az intelt megítélni egy processzora alapján nagyon bölcs nézetre vall, valóban :) Emellett miért nem gondolkozol mielőtt veszel valamit? Nehogy már az Intel legyen a hibás mert te nem gondolkozol.

    Éppen kipróbáltunk pár AMD gépet, ProBook 6000-es szériából, de az intellel összehasonlítva nem nagyon rúg labdába, ugyanazon a szérián belül.

    Leírhatod 1000-szer is 10 éve volt nem tűnt fel? Az A64 a múlt, ma meg a Haswel I széria mindenben jobb az AMD-nél egyedül a VGA a jó az AMD-ben, de akkor meg a fogyasztás magas.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #53 üzenetére

    Asztali operációs rendszer ami kihasználja az AMD féle GPU-t? Mikor válaszolsz már, eddig csak mondod a 10 éves dolgaidat, de konkrétumokat nem mondasz egyet sem.
    Szóval?

    Kiindulva a mondandódból, akkor ezek szerint az XBOX, meg a PS4 jó mindenre amire egy PC? Nem hiszem..

    Én örülök, hogy az AMD nyereséges lett de ezt nem az a Piac hozta meg amiben alapvetően jelen volt, így az intellel való összevetés is felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák