Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Miért nem vesz egy gyártót?
    Mert minden VGA/alaplapnál fel kell újítani a gyártósort, ami rohadt sok pénz. A Google meg az AMD között sok nulla van. A Google ezt el tudja játszani, mert van egy rakás programozója, akik rendesen meg tudják a vasra feljeszteni a szoftver, innentől kezdve a hardver egy másodlagos dolog lesz.
    Viszont az AMD-nek jó, ha fejlesztésre van pénze nem hogy még gyártó is legyen. Pláne komponens gyártás kerül nagyon sokban, és kecsegtet a legkevesebb haszonnal, lásd notebook, PC piac.
    Az AMD pedig hiába gyárthatna sokmindent, ha a piac nem venné fel, akkor már nem annyiba kerülne a termék mint most hanem legalább 30 %-al többe, akkor meg pláne nem kellene sokmindenkinek, a hozzáértő közönség pedig nem tartaná el az üzemet.
    Aztán van olyan gyártó aki még ma is ugyanolyan sanszot ad az AMD-nek mint az Intelnek (HP ProBook 4 - 6 series).
    Én akkor látok nagyobb AMD előrelépést, ha a VGA-kat az IOS7-hez, Konzolokhoz, és az újabb androidokhoz hasonlóan kihasználják a VGA-kat is a mindennapi általános számítási feladatokban. Amíg nem így van, addig a Intel féle éppen jó VGA, és viszonylag elős CPU győzni fog a mindennapi informatikában.
    Az AMD egyszerűen nem elég erős hardvert gyárt a fogyasztáshoz képest. Ha VGA-t ki tudná használni maga az Oprendszer is rendesen, akkor más lenne a leányzó fekvése.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #26 üzenetére

    A Google max a külsejét tervezi meg a hardvernek, semmi mást, a google esetében a Szoftver a lényeg, nem a hardver. Semmit nem fektet a hardver legyártásába, és megtervezésébe is keveset, mert az ilyen cégekből van kb 30 nagy, és még a kisebbek, akik ezt megcsinálják. Viszont szoftvergyártóból nem sok.
    Az OK, hogy az AMD megtervezi a vasat, meg az alaplapot, de milyen rendszer fut majd rajta? Azt licencelni kell, nem beszélve a gyártási költségekről, ha a google-nek kellene a gyártósorokat megvenni, meg újra legyártatni minden egyes Nexus esetében, akkor a google se csinálna telefont, de az apple sem, nem hogy az amd. Ezt még az intel sem engedi meg magának, mert ez nagyon sokba kerül, tulajdonképpen ez kerül a legtöbbe. Az intel is as Asus-al gyártatta a lapjait, nem saját maga gyártotta, és most ki tudja éppen ki gyártja neki. Az AMD annyira nem tudná megcsinálni amit mondasz, hogy még saját termelését is kiszervezte, mert nem éri meg fenn tartani.
    És nem is logikus lépés ha saját maga gyártana bármit is.

    Szerintem az AMD-nek a fogyasztás csokkentés felé kellene kacsingatni, és legalább elérni az a számítási teljesítményt amit az intelek. Ha ezt tudná, akkor a tabletekben meg tudná fogni az ARM-ot, de az intel-t is. De egyelőre az AMD nem túl erős. Az APU-k rendben vannak, de az a baj, hogy a legerősebb sem éri el egy i3-as szintjét, ami ultralow. Szóval most az AMD szekerét a konzol gyártók megmentik, egy időre, de ha nem húznak bele megint lemaradnak.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #34 üzenetére

    Szerintem ezt a piac dönti el, nem pedig az Intel. Amúgy kihagytál egy lépést.

    Mint írtam a Google, Microsoft, Intel, és az AMD között mocskosul sok nulla van. Az AMD nem tudja kitermelni amiről beszélsz. Hiába tennének bele csilli villi cuccokat egy AMD-s notiba, amit az AMD fejleszt, azt nem venné meg sokmindenki, mert akkor pont annyiba kerülne, mint az inteles, vagy inkább többe. Csak többet fogyasztana hangosabb lenne stb.

    Az AMD-nek erre nincs pénze, ez látható.

    Ne hasonlíts össze egy AMD-t egy Google-val, vagy egy Microsoftal, anyagilag a kanyarman sincs az AMD.

    GPU-ban meg hiába jobb, ha a, Windows nem használja ki, csak a specifikus grafikát igénylő programoknál, akkor lenne igazad, ha a Windows alaphelyzetben is kihasználná a GPU-t, de nem...

    Az AMD egy kis cég az általad említett cégekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #36 üzenetére

    Ha az AMD annyira jó lenne, akkor nem az Intelt venné meg az OEM. De ha csak éppen olyan akkor én sem az AMD-t venném meg.

    Ja ezért bírságolták meg az intelt mi? Mert a piac döntötte el :D

    Igen az mikor volt? Sztem kb 5 - 6 éve vagy régebben. Semmit nem jelent. Ráadásul az intel azóta párszor jobb processzort dogott piacra mint az AMD. Szóval lehet itt ilyeneket írni, csak egyszerűen az intelre jelenleg jobb rendszereket lehet építeni, ha nem így lenne, akkor AMD eszközök lennének ez ennyire egyszerű.

    Dehogy a piac dönt, akkor döntene az ha lenne egy egészséges szabályozás, de nincs, így az erősebb kutya...

    Már amennyire az OEM-ek döntenek ugye...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #38 üzenetére

    A mai asztali operációs rendszerek hol használják ki a GPU-t? Mutatsz egyet? A konzolokra a szoftvert úgy írják meg, hogy kihasználja a koherencia minimális legyen. De melyik asztali oprendszer ilyen? Ne keverd a szezont a fazonnal.

    Milyen elavult, te hol élsz? Jelenleg a 15 Wattos intelek tudnak annyit amit a 35 Wattos AMD-k. Persze erre mondhatod, hogy ott a VGA de éppen ez semmit nem jelent, azoknak az embereknek, akik, csak mindennapi használatra vesznek gépet. Mobil eszközökben ez több hátrány mint előny. Arra az Intel VGA is pont, megfelel.

    Az AMD a notebook piacon tétegtermék, és ez most sajnos még jobban érezni.

    De az a Baj, hogy az A64 nem jókor jelent meg, a piac nem volt felkészülve rá. MIt kezdjen a piac 64 bittel ha nincs szoftver, ennek megint kutyafing köze nincs az intelnek. Ehhez a Microsoftnak, az Apple-nek van maximum köze de az Intelnek, na annak semmi.
    Hagy ne az intel tehessen róla, hogy a Vista 2006-ban a Windows 7 meg 2009-ben jelent meg... Azért ne fessük az ördögöt a falra, mert nagyon nem jó....

    Vagy a Microsoftot, Adobe-ot, Apple-t stb-t is az intel fizette le?

    Egyébként ugyan azt műveli az intel azóta is, majd nyilván le is bukik pár év múlva, megint kap egy vicc szerű bírságot, és tovább folytatja.

    Mondasz egy olyan AMD processzort ami annyira csúcs volt, hogy akárhol felveszi az Intellel a versenyt? A Brasos ami még OK, de a többi... Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #40 üzenetére

    Én nem hiszek ebben amiket itt leírsz, a jobb győz pont.

    "elenleg a 15 Wattos intelek tudnak annyit amit a 35 Wattos AMD-k." dehogy tudnak. Mint mondtam mindent számítást a CPU-ra rakni, az elavult. A GPU sokkal gyorsabb szinte mindenben, és sokszorosan veri még a kedvenc inteledet is teljesítmény/fogyasztás arányban(úgy érzem mintha még mindig nem értenéd,hogy a GPU-t nem csak játékra és grafikával kapcsolatos számításokra lehet használni, csupa átlagfelhasználói dologra...). Ezért tesz meg mindent az intel a gpu használat túlzott elterjedése ellen.

    Ok melyik asztali operációs rendszer tudja ezt? Erre még mindig nem válaszoltál.

    Üres mellébeszélés. Mi köze ennek a 64bithez? 32biten is ugyan olyan jó volt mint 64-en, sokkal jobb mint az intel, az már csak egy ráadás hogy 64bites módot is tudott!

    Ebben igazad van. Csak éppen nekem sem volt AMD processzorom. Valamikor 2000-ben egy első generációs Athlon, elég is volt belőle. Nem is kellene a Brazos után meg pláne nem. Persze ez tudod hol van ez a dolog, Magyarországon, máshol a piac tönt, nekem van Atomos gépem is. Egy MSI Wind 100 szóval ne máááá. Kb egy szinten vannak. Csak éppen az atom olcsóbb.

    Értsd meg, az intel mutyijainak nagy része bizonyított tény, kár letagadni.

    Volt ilyen ezt én is tudom, de kétlem, hogyha az AMD letenne egy komplett nagyon jó megoldást, akkor a piac nem azt választaná, az AMD nem tett le pont. Mutyi max otthon van.

    Ez hogy jön ide? Miért beszélsz mellé?
    "Nekem van C60-as NetBook-om a sebességét az ellenségemnek sem kívánom." Próbáltál volna ki egy hasonló kategóriás atomot :D de ez is annyira jön ide mint hogy én a pentium 120-am teljesítményét ellenségemnek se kívánnám :)

    Figyelj nem én akarlak meggyőzni, hogy az AMD mennyire fasza, nekem volt nem győzött meg ennyi. Az atomos felvetésedre fentebb a válasz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AxBattler #42 üzenetére

    + 1 !

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #52 üzenetére

    Kicsit a múltban élsz nem baj? Naív, nem reális. Az A64-et 10 éve adták ki mit akarsz ettől, ennyi erővel vissza mehetsz az abakuszig is.

    Én nem naív vagyok, csak láttam már pár dolgot.

    Valóban az intelt megítélni egy processzora alapján nagyon bölcs nézetre vall, valóban :) Emellett miért nem gondolkozol mielőtt veszel valamit? Nehogy már az Intel legyen a hibás mert te nem gondolkozol.

    Éppen kipróbáltunk pár AMD gépet, ProBook 6000-es szériából, de az intellel összehasonlítva nem nagyon rúg labdába, ugyanazon a szérián belül.

    Leírhatod 1000-szer is 10 éve volt nem tűnt fel? Az A64 a múlt, ma meg a Haswel I széria mindenben jobb az AMD-nél egyedül a VGA a jó az AMD-ben, de akkor meg a fogyasztás magas.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pakriksz #53 üzenetére

    Asztali operációs rendszer ami kihasználja az AMD féle GPU-t? Mikor válaszolsz már, eddig csak mondod a 10 éves dolgaidat, de konkrétumokat nem mondasz egyet sem.
    Szóval?

    Kiindulva a mondandódból, akkor ezek szerint az XBOX, meg a PS4 jó mindenre amire egy PC? Nem hiszem..

    Én örülök, hogy az AMD nyereséges lett de ezt nem az a Piac hozta meg amiben alapvetően jelen volt, így az intellel való összevetés is felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Prof #56 üzenetére

    Igen erről tudok én is, de éppen nagyon sok oem ma sem áll szóba az AMD-vel csak a legolcsóbb szegmendekben, és ez nem véletlen még ma sem. Holott ma már nem érvényes ami miatt az Intel megkapta azt a büntetést, ugye ez a történet 2002 - 2007 között történt, tehát lassan 6 - 8 éves történet. Ugye az nyilvánvaló, hogyha annyira jó lenne az AMD, akkor a Dell, Lenovo, HP, Toshiba, Sony, Apple stb építene notebook-okat nem csak netbook-okat az AMD processzorokra. De jelenleg csak a Brazos és utódai népszerűek 15"-ban is. A többi processzorra elvétve egy egy termék feljesztődik, de igazán nem jellemző. Szóval ez is amit emlegetsz picit idejét múlt, ma már léphetne az AMD is még sem teszi.

    Ez az eldöntötte, ez nagyon szép csak épp a múlt. Az alapján amit itt állítotok egyáltalán nem kellene lennie AMD processzoros rendszereknek, de vannak, ami sztem jó is. Csak éppen jobb lenne, ha nem állna meg megint az AMD a fejlesztésekben. Pedig eddig úgy tűnik megint egy éppen jó termékkel előállnak, de még mindig kevés.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák