Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz apóka #24 üzenetére

    Az a baj, hogy a hülyék továbbra is azok maradnak. Ezzel azokat az embereket húzzák le, akik nem veszik észre a fával benőtt 5 méter magasra feltett 30-as táblát. Meg akik nem nézik másodpercenként a kicseszett órát. Bazsó pont erről beszélt az Égéstérben, hogy ahhoz, hogy te pont betartsd a szabályokat és mindenhol annyival menj amennyivel lehet, ahhoz az agyadba kell tekerni a kilóméteróra spirált, mert 0 és 100 között egy mai autóban baromira nem érzed a sebességet. Az órát bámulni, pláne Pesten folyamatosan meg iszonyat balesetveszélyes. Radaros tempomat meg nem sok kocsiban van, sima tempomat meg nem ér semmit.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz apóka #27 üzenetére

    Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig :DDD Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??

    A másik gondolattal egyet is értenék, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ezek a rendelkezések jól hangzanak ugyan elvi szinten, viszont CSAK látszólag szolgálják a köz érdekét, valójában a korrupció és az állampolgárok megsarcolása relevánsabb (bár biztos vannak elenyésző kivételek, de egy fecske nem csinál..) Ha megnézed csak azt, amit Tika linkelt, önmagában is elég sokat mondó, de ha sokat vezetsz, akkor te is nagyon jól tudhatod, hogy miről beszélek.. Ausztriában meg annak, amit mondasz 50-60 éve kiforrott kultúrája van. A bírságok nem tudom milyen összegűek arrafelé, de nem lennék meglepve, ha hasonlóak lennének a mieinkkel. Az ottani fizetések összege és a "rászoktatás ideje" viszont nem mérhető a miénkhez (egyik napról a másikra és vegyél egy átlag magyar fizut)

    Nem kötekedésképp írtam, csak egy másik szempontot. A hozzászólásodban felmerült elvvel egyetértek, de az ördög a részletekben lakozik..

  • Tikakukac

    titán

    válasz apóka #30 üzenetére

    Mennyit linkeljek. 10-20-30-40? Plusz amiről nem írnak bejegyzést?
    Azt nem veszed észre, hogy rég nem az a célja a rendszernek, hogy te a 30-al menj a 30-as táblánál. Hanem ha már 30-al mész, akkor járjon le az EÜ dobozod. Ha az is jó, akkor legyen kiégve a lámpád. Vagy bármi más. A lényeg a pénz. A rendszer tökéletes. Pénzbehajtásra.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz apóka #30 üzenetére

    Elolvastad végig?? Ne legyél már elvakult.. A csávó minden módon bizonyította az igazát, az ügyintéző(k) el is ismerték (vagy 3x!!) aztán közölték, hogy "kapja be" és jogos a követelésük, ha nem tetszik, mehet reklamálni a bíróságra, aminek az induló költsége érdekes módon pont annyi, mint maga a bírság. Ez egyértelmű LOPÁS. És nem elszigetelt eset, hanem általános. Te miről beszélsz ember? "Amit linkeltél az 1 eset" :F :Y Ha nem hallok haveroktól, ismerősöktől, meg a neten nem látok napjába 2-3 ilyet, ne legyen a neved pálottszájú bendegúz :DDD

  • vanhalen

    senior tag

    válasz apóka #33 üzenetére

    "Elolvastad végig??"

    "Komplett évszakok nehezen telnek el 30 nap alatt"

    "amikor Péter egy borongós, kora őszi reggelen ajtót nyitott a postásnak, és átvette a borítékot, mely a rendőrségtől érkezett ajánlva.. ..Másnap ment is a válaszlevél, melyben Péter arra kéri a Rendőrséget, hogy tekintsen el a nyilvánvalóan teljesen értelmetlenül kiszabott bírságtól.. ..63 nap múlva érkezett a válasz.. ..A november közepén postázott levélre február közepén érkezett a válasz. Három hónap kellett, hogy a közben minden bizonnyal felbőszült ügyintéző végre elszánja magát, és papírra vesse a végső határozatot.." stb.

    Én ezekre céloztam ezzel: "Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??"

    Mondhatod, hogy elszigetelt eset és kirívó példa, de szerintem akkor vagy nem ugyanabban az országban élünk, vagy annyira szerencsés csillagzat alatt születtél mind te, mind az ismerőseid, akikkel kapcsolatba kerülsz, hogy még nem szembesültél ezeknek az eseteknek a MINDENNAPI voltával.

    Legyenek szabályok, de ne legyen ennyire önkényes és legyen kizárva a korrupció, meg ne mossák össze a hangsúlyos bűntényeket a sáros rendszámtáblával pölö. Az arabokra fujjozunk, mikor egy csirke ellopásáért levágják a kezét valakinek, itt meg nem, amikor hasonlóan szigorú büntetést (akár börtönt) kaphatsz egy apró kihágásért, mondjuk hogy nincs háromszöged, mint egy ittas vezetésért majdnem diszkóbalesetet okozva? Ja persze.. ki lehet kerülni, csak fizess. Abból, amit a 800 adónem, meg a 22 éve még mindig érvényben lévő, teljesen indokolatlan "bérstop" után kajára költenél a gyerekednek.

    Arányosság is kellene ám, és nem csak "kötelességek" hanem "jogok" is érted, mire célzok? Remélem, mert tényleg nem vitatkozni akartam..

    (#34) apóka: Látom, közben írtál. Tekintsd tárgytalannak, amiket írtam. Nyilvánvalóan nem érted a mondanivalóm lényegét, vitázni meg nincs kedvem.. Jó statisztikázást, én a való életből szerzem az információimat, nem elméleti okfejtegetésekre alapozva!

    [ Szerkesztve ]

  • ghostmat

    tag

    válasz apóka #27 üzenetére

    Mire eljutsz az ügyvédig : szabálysértés postázása -legalább 1 hónap az elkövetett eset után.
    Fellebbezésre 30 nap áll rendelkezésre + 5000 Ft illeték.
    Ezután 30 nap újra a rendőrségtől a válaszadásra. Majd ha helybenhagyják újra fizethetsz, hogy bíróság vizsgálja az ügyet...

    Szóval mire az ügyvéd kimagyarázna, lehet a fát is kivágják :D

Új hozzászólás Aktív témák