Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz vanhalen #26 üzenetére

    Mert a svájci papa aki hazajött az asszony kocsijával? Megállították, kiszedték alóla a kocsit és pár száz rugóra megbüntették, mert nem az ő nevén volt a kocsi.
    Nálunk meg idegen rendőrök lekapcsoltak egy esküvőre tartó konvojt, mert ki voltak díszítve a kocsik és dudálgattak. Kisváros, szombaton egész nap látok 10 darab autót a főúton. Normális??!! Aligha. Legközelebb a temetési konvojt állítják meg forgalom akadályozása miatt? Csoda, hogy lehülyézik a rendőröket? Azért van mögötte igazság bőven.

    apóka: Amit linkeltem cikk megteszi? 70-es tábla. 69-el mentél. És bebizonyítják, hogy te vagy a hülye. És a bíróságon kitörölheted az ügyvédeddel nyugodtan, mert el fogod vinni a balhét.
    Az osztrákoknál tömegesen fordulnak elő csontra kopott záróvonalak, pocsék utak és "véletlen" kirakott, eldugott táblák? Na látod. Ha nincs megteremtve a szabály alapja, akkor hogy tartsam be?

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • apóka

    aktív tag

    válasz vanhalen #29 üzenetére

    Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??

    Jó ügyvédet írtam, nem pancsert. Komplett évszakok nehezen telnek el 30 nap alatt, bár kétségtelen, hogy ősszel el lehet kapni azt a pár napot, mikor már hullik a lomb. Szívatás meg mindig lesz, negatív példa is, de hiba lenne általánosítani.
    Ezer példát lehet találni igazságtalan történetekre a neten különböző hatóságok és szolgáltatók ügyfélkezelésével kapcsolatban.
    Az viszont szerintem vitathatatlan, hogy javult a közlekedési morál. Legalább is a kollégákkal beszélgetve és az úton közlekedve ezt érzem.
    Kétségtelen, hogy bevételi szempontok is befolyásolták a jogalkotót, ezt nem is vitatom.

    A morál kérdése már a társadalmi állapotokra mutat rá. De a végeredmény szempontjából lényegtelen, hogy miért tartod be (az erkölcsi morál vagy a lapos pénztárca miatt):
    betartott szabály=kevesebb baleset

    Tikakukac:
    Amit linkeltem cikk megteszi? 70-es tábla. 69-el mentél. És bebizonyítják, hogy te vagy a hülye. És a bíróságon kitörölheted az ügyvédeddel nyugodtan, mert el fogod vinni a balhét.

    Ha nincs igazad, akkor biztosan kitörölheted. De majd a per végen tudjuk meg a végeredményt......addig ez csak találgatás, nem tény.

    Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

  • apóka

    aktív tag

    válasz vanhalen #32 üzenetére

    Próbáld meg higgadtan megközelíteni a kérdést, mindent mérlegelve
    Én elolvastam, de kár ezen rágódnod.....
    A bíróság majd kimondja a jogerős ítéletet. Ha a srácnak igaza van, akkor elméletileg megnyeri. De a jog és az igazság nem járnak kézen fogva...
    A lopás fogalmát olvasd el, a fentebb említett eset nem meríti ki azt, sajnálom.

    Annak utána jártál már, hogy hány ezer büntetésre jön ki hiba? Persze nem szabadna, de hiba mindig lesz. Meg kéne nézni a statisztikát a jogos büntetésekről. Persze az senkit sem érdekel, azzal nem lehet a "hülye" rendőrt szidni.

    Mielőtt feltennéd a kérdést....nem vagyok rendőr. De szeretem a kérdés másik oldalát is megvilágítani. És úgy érzem, hogy hiba lenne a negatív példából általánosítani

    Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

  • Calibra72

    aktív tag

    válasz vanhalen #61 üzenetére

    Jah :D . Mindenre adnak magyarázatot, de röhögőgörcsöt kapok tőlük. Létezhet olyan ember aki valóban el is hiszi ezt a sok mellébeszélést ???
    "Azért a kb. 1 légköbméterért, amit ki-be lélegzel, olyan nagyon sokat nem tudnának kérni, de végülis sok kicsi sokra megy :DDD" Gondolj bele mekkora üzlet lenne minden emberre felszerelni a légzésmérő készüléket , és azt is jól megadóztatni :DDD
    Van egy jó ötletem a számukra . A vegetáriánusok fizessenek gáz adót, mert többet termelnek mint mi húsevők :D Legalább egyszer nem az autósokat húznák le :)

    [ Szerkesztve ]

  • apóka

    aktív tag

    válasz vanhalen #36 üzenetére

    Biztosan velem és az ismeretségi körömmel van a baj, hogy nem botlunk nap mint nap ilyen dolgokba. De akkor ez mit is bizonyít....megmondom: semmit

    Éppen ezért ha nem tudod pontos adatokkal alátámasztani az érzésedet, akkor az nem tény lesz, csak vélemény. A vélemény meg mint tudjuk, szubjektív (az enyém is, nem tekintem magam ez alól kivételnek)
    Ezért lenne fontos a statisztika, bármennyire is érdektelen. Azt kéne tudni, hogy 20000 büntetésre van 1 hibás, vagy 1000 büntetésre 1.....
    Természetes, hogy van olyan ami elképesztő hiba a hatóság részéről. Te úgy érzed, hogy rengeteg és meg úgy, hogy nem.

    A büntetések mértéke brutálisan magas (ezt nem vitattam) és nekem sem lenne élmény befizetni......100k alatt van a nettóm (család, hitel, stb)

    Véleményed szerint milyen összeg lenne reális, ami még visszatartó erővel is bír?
    A baleseti statisztika szerint az eddigi szigorítások után jól mérhetően visszaesett a szabálytalanságok száma. Ezek tények........Akkor ez most rossz eredmény?

    És hidd el nem értetlenkedni szeretnék, mert ráérek és csak az alkalmat keresem, hogy ellentmondjak
    Legyen kedved vitázni, amíg ilyen kulturált formában teszed, addig én is szívesen válaszolok.

    Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

Új hozzászólás Aktív témák