Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemtommi

    senior tag

    Lentebb leírom, régebben hogyan "oldotta" meg a Pannon és a Tisza Volán a helyzetet:
    Egy kis nosztalgia:
    Anno Győrben voltam kollégista, és a pécsi, vagy a szegedi busszal tudtam közvetlenül hazajutni, bár csak 48km-re laktam Győrtől (Bakonysárkány). Átszálással Kisbéren keresztül a legjobb esetben is 2-2,5 órás volt ez a távolsági járattal amúgy 50 perces út.
    A sofőrök úgy oldották meg a dolgot, hogy elkezdték a távolsággal csökkenve sorolni a megállókat. (Innentől kb. OFF lesz) A móriak még simán felfértek (állva), ekkor következett volna kis falunk, de ugye ehelyett a kisbérieket szólították, akik teljesen jogosan megpróbálták elfoglalni a maradék 5-10 állóhelyet. Volt rá példa, hogy nem jutottam fel, ezért próbálkoztam azzal a trükkel is, hogy felmentem a móriakkal, de ekkor a sofőr általában visszaküldött. Ha volt nálam annyi pénz (általában nem volt (egy kóterosnak péntek délután)), akkor megvettem inkább Mórig a jegyet.
    Visszafelé jártam úgy is, hogy a 81-es útmellet állva vártam buszomra vasárnap este, majd láttam magam előtt elsuhanni a távolba. Ez azért volt kedves helyzet, mert ekkor volt kb. 10 percem hazarohanni, hogy mutteromék átdobjanak Kisbérre, ahol elérhettem még egy minden faluba bemenő buszt, melynek menetideje közel duplája volt annak, mint amelyikre nem tudtam felszállni.
    A cikkírónak kitartást a harcához, remélem legalább a saját viszonylatában tud változtatni ezeken az áldatlan állapotokon. :R

Új hozzászólás Aktív témák