Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Riccio

    addikt

    Pedig a helyközi tömegközlekedés még valahogy kinéz, ugyanez a pécsi helyi tömegközlekedésről már kevésbé mondható el.

    Véleményem szerint bunkó és jogtalan dolog volt amit a sofőr csinált, onnantól kezdve, hogy a busz menetrendjében benne van Szigetvár mint megállóhely kutyakötelessége jegyet adni és engedni felszállni a buszra ha csak ez egyéb okból (pl. tele van a busz) nem lehetetlen.
    Nehogy már ő mondja meg (pláne ilyen stílusban), hogy kit visz el és kit nem, nyilván ha adott valaki aki Zalaegerszegre menne és miattad nem fér fel az más tészta de jelen esetben nem volt ilyen ha jól tudom. Remélem változik majd a hozzáállás a sofőrök részéről a levél hatására...ha nem akkor itt is a tudtunkra adják a "felsőbb körök", hogy semmibe nincs beleszólásunk, és "odafent" senkit sem érdekel, hogy nekünk mi a jó. :W

    [ Szerkesztve ]

    Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

  • 14adam

    addikt

    Én azt ajánlom küldj nekik mail-t mert itt nemfogják elolvasni.Amúgy énis felvagyok rájuk háborodva.
    A sulim a megálóhoz normális tempóba kb 10 perc.De amikor 5 órám van akkor elakarom érni azt a buszt mely 12-25-kór megy.De 20-kór csöngetnek ki az óráról.És még átkell menni az egész sulin meg futnom kell a buszra is.De amikór lekésem akkór meg várnom kell 1,5 órát a következő buszra.Szarúl van megcsinálva az egész.

  • GC-EvElyN-

    senior tag

    Úgy gondolom, hogy inkább tértivevényes levelet küldj az illetékesnek, azt beiktatják és nem tudom hány nap múlva kötelesek válaszolni rá. Szerintem etikátlan és jogszerűtlen amit a sofőr csinált. ha nincs tele a busz, kötelessége jegyet adni ha kiálltad a sorodat.

    Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

  • marcias

    őstag

    Sajnos engem is érint a téma. Kaposváron tanulok, és Zalaegerszegen lakom, emiatt ezeken a járatokon (talán azon is, amit említettél) szoktam én is közlekedni. Nekem ugyan még sosem mondták azt, hogy nem szállhatok fel a buszra, de fizikailag ez csaknem lehetetlen, különösen a 4 órás járat esetén (csak egy busz közlekedik). Ez esetben viszont tényleg az a probléma, hogy egy távolsági busz, ha minden faluban megáll, akkor nyilván igénybe lesz véve helyközi használatra is. Ez nekünk viszont nagyon nem jó, mert zsinórban 3x kellett állnom Kaposvár-Nagykanizsa távon, de nem csak nekem, hanem idősebb nőknek is. A kényelem kérdése sem elhanyagolható, de ami ennél zavaróbb, az a biztonság. Hiszen egy helyi busz nem igen megy 50-nél gyorsabban, a távolsági buszok viszont tartják a 90-et. Ilyen tempónál egy erősebb fékezésnél az álló utasok cseppet sem érezhetik magukat biztonságban, főleg úgy, hogy ezeken a buszokon nincs is megfelelő kapaszkodási lehetőség az álló utasok számára, főleg nem úgy, hogy a lábak félig mások csomagjain támaszkodnak (amik már nem fértek el a poggyásztartókban).
    Én megértem, hogy a Volánnak 2x annyiba kerül két buszt indítani, de azért a szolgáltatás színvonalának ilyen mértéke szerintem ma már nem elfogadható. 1x-1x elfogadom, hogy azért a néha jelentkező plusz 1-2 emberért, akiknek állnia kell, nem fognak plusz buszt indítani, de az, hogy MINDIG tömve van a busz, olyan szinten, hogy szabad ÁLLÓHELY sincsen, több, mint idegesítő.
    Egy másik megoldási lehetőség lenne, ha ezek a távolsági buszok tényleg csak a nagyobb városokban állnának meg, így jelentősen csökkenne a buszt igénybe vevők száma. Természetesen ebben az esetben hasonló időben kéne egy helyközi buszt indítani (ahogyan az írás szerzőjének esetében is egy Pécs-Szigetvár buszt, meglátásom szerint).

    Amúgy az íráshoz is kapcsolódva, szerintem teljesen jogos a felháborodásod, és jól tetted, hogy írtál. Kezd nagyon idegesítő lenni, amit a Volán néha művel.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • Vamp

    senior tag

    Az első dolog, hogy ilyenkor visszakérdezel, hogy "és ezt nekem írásba is adná esetleg"? Ha nem, akkor megkérded mióta dolgozik a cégnél, és biztosítod, hogy a következő évet már nem ott tölti majd.:D

  • cizoe

    őstag

    Ki a "volán vezérigazagatója"? Szerintem ha már nyílt levél akkor legyen Kapos Volán (Torma Kálmán v.igazgató) és Pannon volán (Balázs Dezső v.igazgató), mert gondolom ők az érintettek. Volán nincs. Csak egy cégcsoport, de vezérigazgatója főleg nincs.

    Tökéletesen működő, emberközpontú vállalatot meg nem szabad várni, mert nincs. Az utas csak köcsög utas marad, mint vmi input, meg számok a diagramban. Semmi több.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz 14adam #2 üzenetére

    Hátt, én annak idején Diák-önkormányzatos voltam, és elértük, h a buszok közül az egyiket a mi sulink elől indította a Volán; pont az miatt, mert az iskola az egyik tanévben átrakta a tanórák kezdését reggel 7-ről 7.10-re, ez miatt pedig az utolsó óra is módosult 14.15-ről 14.25-re, és 14.40-kor indultak a buszok. (Ajka-Pápa viszonylat.) Utána aztán egy óra múlva ment a következő. A suli pedig nem 10 percre volt a buszmegállótól. :(
    Az az igazság, h futva 10-15 perc alatt oda lehetett érni, de tele táskával emelkedőnek azért nem kellemes futni, inkább olyan 20 perc volt normális, kicsit sietős tempóban sétálva.

    Nem sokan szálltak fel a mi sulinknál (10-20 fő), de azoknak megkönnyítettük az életét. 14.30-kor indult a suli mellől, bement a buszvégállomásra, és beállt a helyére, és ott szálltak fel a többi iskolák diákjai, akiknek közelebb volt a buszvéghez az iskola; illetve más felszállók természetesen.

    Azért emlékszem minderre, mert ezt én találtam ki, lévén, h engem is érintett.
    A suli igazgatója is nagyon pozitívan állt mindehhez, elnézést is kért, amiért erre előre nem gondoltak, mikor az Iskolaszék meghozta döntést a későbbi reggeli kezdésről.
    Én jártam körbe az osztályokat összeírni, h hány embert érintene, és megkérdezni, h esetleg másik városokba/falvakba közlekedőkkel is vannak-e ilyen gondok, (de nem voltak, mert másoknak vagy útba esett egy iskolához közelebbi megálló, vagy később indultak azokba az irányokba a buszok.)

    Ha jól emlékszem, csak egy levélbe került az Iskola részéről a Volán felé, amit a Diákönkormányzat írt meg, és kérte benne, h ha lehetséges, mivel mindkét busz indulási ideje előtt már fél órával a buszvégállomás buszok részére fenntartott parkolójában pihengetett, sz'al kértük, h az egyiknek iktassanak be egy ilyen kitérőt. Úgy rémlik, egy héten belül telefonáltak, h egyeztetni mejnen be valaki a sulitól. Szerencsére semmi hivatali bürokratikus packázás nem volt, nem tudom ki fizette a Volánnak az esetlegesen felmerülő plusz költségeket, szerintem a volán állta (na jó, pár km-nyi gázolaj ára nem sok). Az egyik tanárunk ment be, aki a Diákönkormányzat munkáját szokta segíteni, pár DÖK-ös ment Vele (én nem értem rá akkor), a Volán csak annyit kért, a diákok siessenek felszállni, mert a busznak tartani kell a 14.40-es indulási időt a buszvégről.
    Ezért is nem úgy lett megoldva, h később induljon 10 perccel, mert általában annyian voltak a két buszra, h mindkettő megtelt szinte teljesen, és ha nem együtt indult volna a kettő, akkor elképzelhető, h aki a másodikra nem fért volna fel, az ottmarad. Viszont a 14.40-es járat az csatlakozás szempontjából később nem indulhatott. Így mindkettőnek maradt 14.40-es indulási idő.

    Nem tudom a Te esetedben ez mennyi diákot érint, de kérdezd meg osztályfőnöködet, vagy ha működik hatékony Diákönkormányzat (szinte sehol sem hatékony mert akik vezetik azok vagy nem akarnak semmit csinálni, vagy a tanárok felülről nem engedik hatékonyan működni), akkor azokat keresd meg. Márcsak azért is, mert azért 1.5 órát állni, hát nem tudom. Elengedni bizots nem fognak 5 perccel korábban, erre kár alapozni. Esetleg a busz indulási idején módosítanak, ha pozitivan állnak hozzá mind tanárok, mind Volán. Ja és persze elég tanulót érint a gond.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Gáz helyzet, de ha legközelebb levelet írsz, szerintem "fenyegetőzz" is, jogok, jogszabályok, ilyesmi. :D Ja, meg tényleg nem árt, ha a címzettet nevén szólítod. :)

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • RockHaRD

    addikt

    Eléggé felbaszott ez az írás :W

    És természetesen nem az író miatt, hanem az eset...

    Megmondom őszintén kétszer kellett elolvasnom, majd barátnőmnek is felolvastam, és még mindig alig térek magamhoz, hogy ilyet ember megtud tenni. Nem azt mondom, hogy ilyen kemény csávó vok, meg ha mellettem is egy kisgyerek akkor pláne nem, de ha ott állsz, a megadott járat megállojában, a megadott buszon, amire kivan írva, hogy megáll ott ,ahova te menni szeretnél, és kezedben az érvényes jegy, ezek után képes azt mondani FENNHANGON a buszvezető, hogy nem visz el szigetváriakat? Olyan szinten pofán kellett volna b*szni (má bocsánat), hogy kiessen az ablakon. :W:W:W Milyen jogon dönti el egy kis ótvar buszvezető(kérem, akinek ilyen ismerőse van, és jófej, stb, ezen ne sértődjön meg), hogy ő most nem áll meg az adott megállonál???

    bexarok... :(((

    Nagyon remélem, hogy a levél célbajut, sőt a buszvezetőt egy életre eltiltanám még a biciklitöl is... menjen gyalog... Ha velem történt volna meg ez az eset, akkor én mindent megtennék, h a nagy nyilvánosság tudja meg, h mi folyik ott... :W

    sry a hangvételért, de tényleg kiboritott...

    peace :R

  • Eastman

    őstag

    válasz RockHaRD #9 üzenetére

    Én kb 10 évig utaztam volánnal. Ó, hát a volánbusz-sofőrök nagyon nagy "királyok" áááám! Szerintem külön tréningelik őket, hogy minél taplóbbak legyenek. 20 oldalt tudnék teleírni a látott/hallott/átélt esetekből.

    Tisztelet a kivételnek természetesen! ...+ "Berepülő", Marcell, Ricsi, Józsi bá.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • bapatrik

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én Volánnál dolgozom és csak annyit tudok javasolni, hogy ilyen esetekben azonnal a forgalmi szolgálattevőhöz kell menni ahol hivatalosan panaszt lehet tenni, vele ugyanígy le kell íratni a dolgotak ami eljut az ágazati vezetőhöz és neki meg 30 napon belül erre válaszolni kell!

  • D.Orion

    veterán

    Remek... Ma reggel 6:55re kifutotta a megállóba hátha előbb jön a buszom. Erre mi van? 6:55kor állok az út túlvégén és a drága kedves sofőr lassítás nélkül megy tovább... 7:09re kellett volna ott lennie. Asszem ez is megérett egy logout cikkre. A következő távolsági buszomig meg is írom és a volán irodában még egy kis jegyzőkönyv írást is feladok nekik házifeladatnak...

  • Timyyy

    őstag

    Ilyen esetben 2 dolgot tehetsz, ami még talán célt is fog érni: az egyik az, hogy megkeresed neten az adott volán információs email címét, (pl. info@volanbusz.hu - ez a Pest megyeié), és leírod nekik szépen, mi is törétnt.
    A másik, hogy besétálsz a pályaudvarra, és szépen jegyzőkönyvbe veteted velük az esetet. (itt is megjegyzem, hogy ne ott, ahol nem tudtál felszállni, hanem az adott társaság irodájában, úgyhogy szerencséd van, ha emlékszel, mi volt a buszra írva.:) )

    Faterom buszsofőr, ő mondta ezeket, mivel Orion épp hozzám jött volna ma reggel.... :W

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    Na hát a leírtakat teljes mértékben át tudom élni, 8 évet voltam Pécsett egyetemista, bár az utolsó pár évben átálltunk autós üzemmódra (fejenként annyira jött ki mint a busz diákjeggyel...), de addig minden (2 hetente később) hétvégén tömegnyomor, lökdösődés, szardíniásdoboz. Zeg.-iek még inkább ezt nyomták.

    Mondjuk a környékbeli falvakba + Komlóra menő buszok előtt rendes sorállás volt, sokkal kulturáltabban mint az iskolajáratoknál.

    Amúgy ennél még durvább volt Kaposváron átszállni a lakhelyem felé, ott tényleg néha az embereket lökte odébb a busz amikor beállt.

    Egyébként ezúton is üdvözlöm (üldözöm :) ) a Kapos Volánt + a MÁV-ot is, mert amilyen járatsűrűséget, meg menetidőket tudnak produkálni a Kaposvár-Siófok környéken, ha az ember történetesen egy Siófok közelében levő kisvárosba szeretne eljutni, hogy az hihetetlen. Pestre + környékére sokkal előbb hazaértek az emberek mint én.

    Sok év kellett hozzá hogy induljon egy járat ami az említett lakhelyemről közvetlen Pécsre megy vas. este + hétköznap reggelente, és vissza hétköznap du.
    Alig lehet felférni rá (legalábbis 2007-ben még alig lehetett, bármelyik irányba). Biztos korábban nem volt rá igény.
    Csak akkor azt nem tudom hogy akkor amikor Siófokon akartam felszállni régebben egy közvetlen pécsi járatra akkor miért nem volt hely azon sem...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #64791808

    törölt tag

    Mekkora egy utolsó rohadt szemét tetű kiszolgáltatott helyzet...

    Először arra gondoltam, leírom, hogy ha ez velem történik, akkor nem teljesen így zajlik a műsörszám, szeretném azt látni, hogy nem visznek el, hívjon rendőrt, szállítson le, ha ő tuszkol le, feljelentem, stb.

    Aztán végiggondoltam: ha én is egy 10 éves gyerekkel lettem volna, akkor bizony én is máshogy ugrálok, és a történet pontosan ugyanígy zajlott volna.

    Véleményem? Az első két buszsofőrt falhoz állítani, agyon lőni, a harmadik szeme láttára. Utána az elvinne. Rohadjon meg az összes...

    Az írást küldd el a Homárnak is, ha már veszed a fáradtságot, hogy balhét csapj, legyen nagy.

  • T0rnad0

    addikt

    válasz D.Orion #12 üzenetére

    Ismerős helyzet...Ennyi erővel kint lehetne minden menetrenden: "Az időpontok tájékoztató jellegűek." :(((
    Cerebellum: aztán felszállsz így is és a kedves söfőr majd "elfelejt" megállni és egy megállóval vagy várossal odébb rak le :U

    [ Szerkesztve ]

    Z Fold 4

  • Móci

    addikt

    Elég szomorú, hogy egy kislánnyal ilyet kell átélni pár barom miatt. Szegény gyerek...

    Én is hasonlóan jártam, de az Alba volánnal.

    Dombóvárhoz közel dolgozom, Kaposszekcső és az előbb említett város között.
    Eddig minden nap a Mórra közlekedő Alba volános busszal jártunk be Dombóvárra.
    Pár hete a sofőr kijelentette, hogy ő bizony ezentúl pénteken nem fog megállni. Mivel sok a kollégista, és különben sem az a dolga, hogy faluk között fuvarozgassa az embereket.
    Mondom oké, ennyiből igaza van.
    De kérdem én, ki az a vadbarom állat köcsög, aki pénteken 200km-es távra egy buszt küld?
    Egy évig minden nap ezzel a járattal jártam haza Pécsről, amikor még tanultam. Iszonyatos tömeg volt pénteken, volt, hogy 3 busz is megtelt emberekkel.
    Nem is lehetne elvárni, hogy falujárat legyen, de ugyanmár, a majdnem 100 km-re lévő Dombóvár sem fér bele ilyenkor a produkcióba? Vagy csak majdnem?

    Megoldás? Másik járat, maximum Tamásiig. Lesz? Nem.

    Ennek következtében kell 10 perccel előbb eljönnünk a cégtől, s ezt a többi napon ráhúzni.

    Akkor én vagyok a buszosokért, vagy fordítva?

    Amúgy is kritikán aluli az egész Gemenc volán, ráadásként még ezek is szivatnak.
    Bakker mivel járjon akkor az ember, ha folyton késik az összes busz, az egyik nem várja meg a másikat? Ne menjek dolgozni? Vegyek egy autót, s ne legyen 0 forintom sem a hónapban?

    Legyenek szívesek a fejükhöz kapni már, mert lassan fel fogom dugni a seggükbe a bérletet, s inkább járok máshogy. Gyalog, biciklivel, mittudomén. 20 km nem nagy táv.

    [ Szerkesztve ]

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Szplöttyy

    senior tag

    Sziasztok!í

    Akkor mesélek én is pár dolgot :)

    1: Budapest-Fót: A legtöbb busz XIII ker. ből indul dunakeszin és fóton keresztül a IV ker. végállomásra,és vissza. De van mikor arra sokat kellene várni. Vannak buszok, amik fóton keresztül,és ott megállva közlekednek galgamácsára... Na ott a volán kijelentette, hivatalosan is, hogy senkit nem hajlandók elvinni fótra, merthogy a galgamácsaiak nem szeretnek állni 15-20percet.

    2:Kartal-Budapest: Kartal buszmegállóba álltunk, kivolt írva a busz. Több mint 1,5óra elteltével SEM jött a busz...Ezért elkezdtünk sétálni a köv megálló felé,persze akkor jött a busz,de a vezető voltszíves TELEFONÁLNI , hiába integettünk észre sem vett, sőt nem sokon múlt hogy nem ütött el...

    3: Budapest-Kartal: Tegnap este szerettünk volna hazajutni Kartal-ra. Kartal felé már csak "King Long" buszok járnak(külön történetet érne,hogy milyen szarok) erre beáll egy NográdVolán-os Ikarus E94... Csodálkoztam, de örültem neki, hogy végre normális busz.
    Tudni kell, hogy Stadionok végállomásnál a buszon NEM lehet jegyet venni. Így odaballagtam az autómatához, vettem jegyet felszáltam a buszra, mikor a vezető közölte, hogy legközelebb itt vegyek jegyet merthogy ez volánbusz,de nem volánbusz. Mondom jóvan, há'listennek felengedett azért, de akoris fura dolog...Tudom hogy a NográdVolán tul kép. BKV, de akkor is!

    Sorry a hosszú HSZ. ért

    Smoke & Torque

  • anjani182

    őstag

    Nem újdonság ez erre fele sem, van 1-2 távolsági busz, azt hiszem a debreceni is ilyen, ami sok falun keresztül megy Gyöngyösről, előszőr a legtávolabbi utasok szállhatnak fel, és ha marad hely, álló is játszik!, akkor mehetnek a diákok, akik hazafele indulnak az iskolából.

    Én megértem ezt amúgy, mivel 15-20 percenként mennek délután a buszok, és a távolsági, viszonylag kultúrált, márkás buszokon nincs szüksége sem a sofőrnek, sem az utasoknak a hangoskodó, olykor büdös, kisebbségi egyénekre/diákokra.

    Az más kérdés, hogy más normális ember is esetleg kinézi ezt a buszt, és szeretne azzal menni...egy szó mint száz, itt sem látják szívesen a távolsági buszokon az 1-2 falura utazó embereket. :(

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • juliabrilke

    addikt

    Mint ahogyan azt már jelezték, a megszólításra figyelni kellene!

    Egyébként igazad van, sajnos nem egyedi eset. :(

  • Magnum_

    nagyúr

    ha a busz utvonalán szerepel a Szigetvár, mint megállóhely, olyan nincs, hogy nem visz el.. legalábbis velem ezt bzitosan nem jétszotta volna el. Én is hetente viszem ki a barátnömet a pécsi "elosztóba" Ö Bp. felé megy és van olyan busz, ami nem érinti Dunaújvárost. ez érhetö, deha a Te buszodnak meg kellene állnia Szigetváron, és igy nem engedett fel, akkor jo nagy pofonnal kellett volna inditani, aztán alaposan megfenyegetni, majd panaszt tenni ellene-most is megteheted. Ezért mondom, hogy ezt velem az elsö sem játszotta volna el. sajnálom, hatalmas parasztok vanak, legközelebb határozottan lépj fel.

    I humbly and respectfully decline™

  • Domu

    csendes tag

    válasz 14adam #2 üzenetére

    ezt a levelet elküldtem neki e-mailbe még akkor amikor megírtam (szval tegnap éjjel)

  • Domu

    csendes tag

    válasz cizoe #6 üzenetére

    Pontosan nem tudtam kinek írjak, így interneten felmentem a pannonvolan.hu-ra, és ott találtam egy "Szervezeti felépítés"-t, aminek a legtetején állt Balázs Dezső vezérigazgató. Így gondoltam, hogy akkor neki küldöm panaszom.

  • Pogany

    csendes tag

    Miskolcon kb. ugyanezt szokta csinálni a Salgótarjánból érkező busz sofőre, nem enged felszállni senkit sem, mert hogy pár perc múlva jön a Kazinbarcikáról érkező busz és menjenek azzal. Hát én nem hagynám magam felszállnék a busza és ha annyira nem tetszik neki próbáljon meg leszállítani, utána meg még be is jelenteném.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Domu #24 üzenetére

    Szerintem a spamszűrőjük a "Panasz" "késés" meg ilyen tartalmú leveleket smán törli :( :((

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Domu

    csendes tag

    Igen, igazatok van. Parádét kellett volna csapni... de azért elgondolkodik az ember, hogy egy 10 éves kislányt magával visz-e egy ilyembe. Alapból nem vagyok egy lázadó típus, de mikor unokahúgomra néztem és láttam, hogy csak nagyokat nyel és inkább meg sem szólal, csak hogy nehogy sírva fakadjon, késztetést éreztem, hogy ne hagyjam ennyiben a dolgot.
    A poén az, hogy épp jegyet tanítottam neki kérni, pl.: hogy diákot kérjen, meg hogy hova.(nekem bérletem volt, és mondtam hogy álljon elém és próbálkozzon)....hát nemtudom, hogy ezek után majd mer-e még kérni....

  • bapatrik

    csendes tag

    válasz Szplöttyy #19 üzenetére

    Szia!
    A Nógrád Volán mióta egyenlő a BKV-val??? Én Nógrád Volános vagyok de ez nekem újdonság:) Működtetünk járatokat a BKV-nál de attól mi még Nógrád Volán vagyunk!! Sőt már Di-Cam Kft-vel is találkozhattok Nógrád Volános járatokon mert ő meg alvállalkozásban működik nálunk!

  • McKane

    senior tag

    Hello!

    Nem tudom, hogy milyen okból kifolyólag, de erre , a mi környékünkön /Győr,Kisalföld Volán/ hál' Istennek még nem fordult elő hasonló. Legalábbis én nem tudok róla. Két haverom apja is Volános, de nekik teljesen mással van teli a t*kük. Nyugdíjasokkal. A nyár utolsó napjaiban, Győr-Tapolca járat, kis nyugdíjas két kis kerekes székkel felszáll elsőnek, személyi felmutat, hátrabattyog az 5-ös üléshez. Beül a középső ülésre, jobbra,balra kiteszi a két kocsiját elkezdi enni a kis szendvicsét. Lassan tömeg a buszon, egypár ember már áll. Egy srác megkérdi az idős nőtől,szabad-e valamelyik szék / a két kis csomag még ugyanott/ aztmondja az öreg,
    " -Nemlátja hogy ott van a csomagom? "
    Tehát nem szabad a hely..

    De ezzel nem szeretnék megbántani senkit,csak tanulságos eset (lehet) .

  • kicsitomi88

    őstag

    Nálunk sokszor előfordult régebben mikor még kis ágybahugyozós voltam, hogy mondták a sofőrök, hogy aki addig meg eddig megy annak viszlát.

    Mostani eszemmel tudatnám vele, hogy az én lakhelyem is hivatalos megálló. Ha nem vesz erről tudomást akkor sem vagyok hajlandó leszállni a buszról. Rendőrt, egyebet nem fog hivni mert nincs igaza. Ha megpróbál letuszkolni akkor a földre csapnam és rendőrt hivnek. Ha elvisz morgolodva de nem rak le akkor nem lennek a helyebe se akkor, se mikor a csaladja elott szint vall, hogy kirugtak.

    Ennyi a tema. Ha gyerekkel lennek, higgadtan, nyugodt hangnemben de kiallnek az igazamert, hagy tanuljon a gyerek. Otthon meg szepen elmagyarazni neki, hogy mi tortent es miert kell igy csinalni.

    90 87.5 87.8 87.5

  • biker

    nagyúr

    Nem azért, de ha megállóként ott van, tőlem hisztizhet, én felszállok, és ha nem áll meg egy kijelölt megállóban, akkor a belső szabályzat szerint fegyelmi vétséget követ el, második után ki van rúgva.
    Aztán májerkodjon... majd májerkodhat a munkanélküli hivatalban is.

    Abszolút nem bántásképpen, de hogy jutott eszébe mindenkinek elhinni amit mond? :F

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • divrapier

    tag

    szerintem egy probat meger, ha a kozelben leszolitasz egy hasonlo kaliberu uriembert es megkered, hogy vegyen jegyet :))
    3tag

    GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

  • Szplöttyy

    senior tag

    válasz bapatrik #28 üzenetére

    Nem teljesen úgy értettem, BKV-s ismerősöm magyarázott, hogy a Nógrád Volán nak sok busza van ami a BKV-é, csak azért gondoltam, mert az egész...Nemtudom mi a neve, amibe benyomkodják hogy mit kérek,meg ami nyomtatja a jegyet, teljesen más mint a többi volánbuszon, meg a sofőr is magyarázott hogy ez nem Volánbusz(Persze hogy nem hisz' Nógrád Volán). Amúgy kulturált busz volt, tiszta, csendes, ritkaság :( Ja igen, és bocsánat a hülyeségemért, nem néztem utána.

    Smoke & Torque

  • ABE

    őstag

    Nekem is van sajnos rossz tapasztalatom a buszsofőrökkel. Távolsági buszokkal még nem nagyon volt gondom, annál inkább a helyközi (falu) járatokkal. Mert ugye néhány sofőr kiskirálynak éri magát a vezetőülésben és szív miattuk az ember. A Volán "ügyfélszolgálathoz" aztán mehetsz reklamálni, a puszipajtások úgysem tesznek semmit a renitens kollégák ellen.

    Pár éve a falunkban betettek reggel egy mentesítő járatot, mert szinte nem lehetett felférni a buszra. Persze akkoriban a Volán magától nem tett semmit, az önkormányzat járult hozzá egy kisegítő járat indításához. A falunk közepén van díjváltás, a 200 méterrel arrébb levő megállóhoz már 5km-rel drágább jegy kell. Ez a mentesítő járat nem volt végig megrendelve, viszont csak ott tudott megfordulni a busz, ahol már a drágább zóna volt. A normális sofőrök felvették ott is az utazókat, a kiskirály fajta viszont "csakazértsem" állt meg ott, mert a szabály az szabály. Emberségből néhányan leszerepeltek...

    Az meg pláne felháborító, ha egy menetrend szerinti megállóhelyet figyelmen kívül hagy a sofőr. Sajnálatos, hogy olyanok is elmennek buszsofőrnek, akik az utasra egy zsák krumpliként tekintenek...

  • KilgoreTrout

    senior tag

    Csak azt nem értem mi az oka annak, hogy nem vette fel a szigetvárig utazókat?
    Nem hinném, hogy csak szimplán utálta volna az ott élőket, vagy leküzdhetetlen rettegés vett volna rajta erőt, ha lassítania kell a szigetvári megállóban.
    Szóval nem lehet, hogy annyi volt az ok, hogy nem fértek fel az emberek a buszra, és így inkább azokat vitte el, akik messzebbre mentek? Mert ha ez történt, akkor végülis érthető, és felesleges a sofőrt anyázni. Ha valaki közelebb lakik, könnyebben hazajut egyéb módon, mint az, aki 200km-re. A Volán cég persze akkor is felelős, mert miért nem indít elég buszt.

    Viszont viccesek ezek a "hát az ilyet szétb@sznám, felnégyelném, falhozállítanám" reakciók (főleg egy olyan szájából, aki mélységesen felháborodik azon, hogy valaki gyűjteni mer olyan állami gondozottaknak, akik között romák is vannak). Azért szerintem ez nem akkora sérelem. Járhat így az ember, és nem csak ti voltatok az egyedüliek, szóval ez nem személyetek ellen irányult.

  • Tyrel

    őstag

    Teljes mértékben meg tudom érteni a levél írójának problémáját, lévén én is itt élek Pécs közelében...
    A baranyai tömegközlekedés egyszerűen katasztrófális, nem viccelek, tudom hogy máshol is rossz, de itt valami borzalom...
    Hetedik éve járok be pécsre iskolába, én magam szentlőrinci vagyok, aki nem tudná ez ugyan arra van amerre szigetvár csak féltávon... de ugyan azokkal a buszokkal kellene járnom, és már nagyon sokszor tapasztaltam azt amit a levél írója is, megfűszerezve még azzal hogy a szentlőrincieket sokszor még a szigetvári buszokról is lezavarják, mondván ők mennek messzebb ezért neki elsőbbségük van... Azzal meg SENKI sem törődik hogy valahogy nekünk is haza kell jutnunk... Főleg ezeken a bizonyos pénteki kollégista-rohamos napokon... Félreértés ne essék, nem őket okolom, nekik is haza kell jutniuk valahogy... Így, és még nagyon sok más egyéb okból kifolyólag amit hadd ne részletezzek az egyébként fél órás úthoz hozzáfűződik egy akár több órásra nyúló várakozás és ez egy idő után már nagyon megterhelő...
    Alternatívaként járhatunk vasúton is, én ezt teszem, egyetlen egy okból: a vonaton több az állóhely... Ezt leszámítva nem jobb a busznál, hihetetlenül lassú, a menetrend egy borzalom, bárki is állította össze 1000% hogy életében soha nem utazott tömegközlekedésen! Ráadásul a vonat meg annyira koszos hogy sokszor az ember bele kifordul, meg renszeresen dohányoznak a nem dohányzó kocsikban stb...

    Sokan gondolják hogy aki közelről jár be annak könnyebb hazajutni pedig nem... A probléma nem csak maga az út, hanem az hogy végre felszállj valamire és az még ennek az istennek az idejében el is induljon... Heti szinten is órákat vesztek el az életemből teljesen feleslegesen a tömegközlekedés hibájából... Nem csak azért mert lassan megy, hanem azért mert egyáltalán nem megy, ott állsz és vársz hogy végre valamire felszállhass mert tömeg van, meg mert szar a menetrend...

    Nem fejtegetem tovább itt a problémákat, sok sok oldalon keresztül tudnám részletezni a több éves tapasztalataim, de itt így ebben a formában nem látom sok értelmét...
    A lényeg összefoglalható egyetlen szóban: katasztrófa. :( :(( :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • bapatrik

    csendes tag

    válasz Szplöttyy #34 üzenetére

    Semmi vész én sem szemrehányásként mondtam csak Nógrád Volános létemre gondoltam elmondom mi a helyzet valójában! Egyébként csodálkozom hogyan került arra a vonalra Nógrád Volános busz de majd utánanézek! Egyébként azt kell, hogy mondjam mint Volános dolgozó, hogy sajnos nálunk is előfordulnak ilyen esetek elég gyakran kell ilyen panaszokat kivizsgálnom! Egyébként meg egy pár hozzászólással följebb említést tett valaki a Kisalföl Volánról! Ehhez csak annyit szeretnék hozzéfűzni, hogy Magyarország legjobban működő volántársaságáról van szó és minden volánnak legalább ilyen színvonalon kellene működnie! És nézzétek meg a buszokat a Kisalföd Volánnál, nem nagyon találkoztok szedett vedett össze vissza buszokkal, náluk szinte az összes autóbusz magyar vagy még a régi Ikarusok hozzáteszem, hogy gyönyörű karbantartott állapotban vagy az újabb tipusú de szintén magyar Credo autóbuszokkal találkozhattok!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Egy ilyen írás után miért nem szidjátok a MÁV-ot? Egy vonatra sokkal több ember fér, mint a buszra. Szidtátok a MÁV-ot, ócsároltátok. Összegrafityzitek a kocsikat, aluljárókat, épületeket. Nem utaztok vele, mert a busz kényelmesebb, mert egy városban több helyen is megáll. Erre tiporjátok egymás csomagjait a szűk buszon, ahol a lábat sem lehet kinyújtani. Ti akartátok, ti voltatok a vasút ellen... Ti, bambák voltatok, akik hagyták a mellékvonalak bezárását is. Mert ha az ország EGYÉRTELMŰEN fellép, akkor nem zárták volna be. De ebben az országban csak ellenségeskedés van, más fúrása. Hát utazzatok busszal, ti akartátok!

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Tyrel #37 üzenetére

    meg renszeresen dohányoznak a nem dohányzó kocsikban stb...

    Mert hagyjátok. Néztek, mint a birkák, és senki nem mer szólni, nemdohányos létére...
    Ebben az országban mindenki dohányzik, és undorító. De sírni mindenki tud, hogy rosszul élünk. Be kellene a dohányzást tiltani, utcán is, és mindenhol. De nálunk sajnos elismert dolog. Pedig egy dohányos nem más, mint egy beteg ember. Szenvedélybeteg.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • T0rnad0

    addikt

    válasz 04ahgy #40 üzenetére

    Ha csak dohányos utazik éppen, akkor ki szóljon? Maximum a lelkiismeret...
    Vonattal utazni ugye olyan dolog, hogy ahol nincs, ott csak a busz marad...

    Z Fold 4

  • Joci10

    őstag

    válasz cizoe #6 üzenetére

    Elvileg kell lennie valami 'Volán'-os vezérigazgatónak is, mivel felénk a Nógrád Volán, és a 'sima' Volán is indít járatokat (Budapest-Balassagyarmat viszonylatot nézve). Vagyis a 'név nélküli' Volán Budapesthez kapcsolódhat (bár lehet, hogy a 'sima' Volán az Volánbusz).

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz 04ahgy #39 üzenetére

    Te figymá, elgurult a gyógyszered? Nem biztos, hogy mindenki tud közlekedni vonattal, mert mondjuk arrafelé nem vezet vonal, vagy ha van is megálló, mondjuk 5 km-rel arrébb. De az is lehet, hogy a vasútállomás a indulási helységben a város túloldalán van, ahová eljutni esetleg több idő, mint busszal hazaérni... és mégha ezek minde nem lennének problémák, akkor is ott vannak az olyan gondok a vonattal, miszerint mocskos, büdös, késik. Javaslom, gondolkodj el ezeken...

    https://www.coreinfinity.tech

  • bufurc

    tag

    Sok értelme nem volt ennek a levélnek senki nem fogja elolvasni azokon kívül akik naponta szívnak ezzel... Én a helyedben 1xerűen csak leírtam volna a sztorit. Ha van bérleted akkor nem értem mire számítottál? Ez a divat. Megjegyzem tejjesen jogos... Ha 3 óra múlva indul a köv buszom akkor érthető, hogy nem teccik amikor benyomulnak elém a helyiek. Persze ha van hely a buszon akkor nem értem mért nem engedett leülni...

    1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

  • marcias

    őstag

    válasz 04ahgy #39 üzenetére

    Igen, mi mindannyian CSAK és kizárólag azért utazunk busszal, mert a MÁV-nak akarunk rosszat! Tönkre akarjuk tenni a magyar vasutat, hiszen eddig is mi tettük tönkre, csak és kizárólag miattunk van olyan állapotban, amilyenben! A vasút gyorsabban és kényelmesebben vinne el mindannyiunkat uticélunkhoz, de mivel mi szándékosan rosszat akarunk a vasúttársaságnak, ezért vállaljuk, hogy nekünk nehezebb legyen, így a lassabb, megbízhatatlanul közlekedő, drágább és lakóhelyünktől messzebb lévő buszokat használjuk. Mi ebben leljük örömünk!

    Arról nem is beszélve, hogy petíciót indítottunk, aláírásgyűjtéssel, hogy zárják le a mellékvágányokat! Most a fővágányokat akarjuk majd lezáratni, a következő körben!

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • Szplöttyy

    senior tag

    válasz bapatrik #38 üzenetére

    Persze, nem is szemrehányásként vettem, és köszi az infót :K Kartal felé már csak KingLong ok járnak, de a sofőrök is utálják őket, hangos, zajos, lehetetlen szerkezetek, tényleg mint a kínai dolgok(nemvéletlen).Fót-Bp között legtöbbször Csuklós merci, 435,280,vagy Rába Contact 292 szokott járni, nagyrészük egész okés.

    Smoke & Torque

  • elgrande

    csendes tag

    1. Ha lehet jelentsd be az esetet a helyi ügyeleten, ha lehet valami papír legyen róla.
    2. Ne emailt küldj, hanem rendes postai ajánlott levelet, és természetesen szépen név szerint az v. igazgatónak. Az illetékes fogyasztóvédelmi szervnek pedig egy másolatot.

    Tudom ezek pénzt és időt jelentenek, de legalább az idődet sem az ablakon dobod ki...

    Amúgy elsőre nem is értettem a dolgot, azt hittem a sofőr valami peres/családi/szerelmi ügy, esetleg mindhárom együtt :), miatt nem szívleli a szigetváriakat.
    Aztán megértettem, de:

    - ha valaki el szeretne jutni szigetvárig, az szerintem busz nélkül pont olyan nehéz mint zalaegerszegig, tehát nem egészen értem miért kell kivételezni a messzebbre menőkkel, persze tudom, a volánnak jobban megéri ha egy többet fizető utas van a buszon.
    - ha ez tényleg probléma akkor miért nem lehet direkt zalaegerszegi járatokat indítani, amik nem állnak meg máshol, és akkor azzal valószínűleg senki nem akarna szigetvárra menni.
    - ha van egy nyilvános szolgáltatás aminek az ember kifizeti az árát, ne adj' isten még állami támogatást is kap a szolgáltató cég, akkor milyen alapon nem veheti igénybe azt mindenki/bárki?

  • Noi88

    tag

    Én Pécsre járok suliba és hát meg kell mondanom tényleg katasztrofális a tömegközlekedés mind helyi, mind távolsági szinten. Nálunk nem egyszer mondták el a buszsofőrök, hogy Harkány felé ne szálljanak fel a siklósi utasok, mert ott a gyűdi, és az félig üres. Ez így is volt, szóval az én esetemben jogos volt a dolog. Másrészről viszont meg kell érteni azt is, hogy nincs elég busz. (ezt nap mint nap tapasztalom...) A Te esetedben valószínűleg megint az a történet érvényesült, hogy minél több ember van összefogva egy csoportban, annál nagyobb a fejetlenség. Nyilvánvaló hogy nem kommunikáltak egymással a buszsofőrök, hogy ki visz el kit stb. A helyzet meg nem fog javulni belátható időn belül, szóval tessék hozzászokni... :(

  • marcias

    őstag

    válasz elgrande #48 üzenetére

    "- ha ez tényleg probléma akkor miért nem lehet direkt zalaegerszegi járatokat indítani, amik nem állnak meg máshol, és akkor azzal valószínűleg senki nem akarna szigetvárra menni." ez az egyetlen ésszerű megoldás, ezt ők is tudják, csak ez sokkal többe kerül, mint így.

    Steam: marcias88

Új hozzászólás Aktív témák