Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    A fogyasztóvédelem feladata a fogyasztók érdekeinek a védelme lenne szerintem.

    "Nem jó, politikus döntött róla, nem jogász. Feladatát tekintve.": öööö van most a vezérpolitikusok között nem jogász? egyébként meg tökmindegy, nem szakember döntött róla. hogy ez a valaki(k), aki(k) nem szakember(ek), a nem szakemberségen túl melyik részhalmazba tartoznak, teljesen mindegy. Szerintem neked is mindegy lenne, ha nem sikerül a nem szakember által végzett vakbélműtéted, hogy ács végezte vagy adóellenőr.

    "viszek, ha akarod, kérdés, miben bizonyítja ez a te jobb alkalmasságodat az adott pozícióra?": itt azon generáltad a vitát, hogy a nyilvánvaló ütközést (kellene két teljesen diszjunkt szakterület egyszerre) hogyan lehet feloldani. legyen egy jogász végzettségű, aki konyít az informatikához (vagy összeszedi máshonnan/másoktól) vagy legyen egy jó informatikus, aki a jogi válaszokat szedi össze máshonnan/másoktól. Melyik szakmának egyszerűbb felszedni a másik szakmából a szükséges tudást?

    Mivel számomra egyértelmű, hogy én végezném el hamarabb és jobban a jogot, nem a jogász a progtervet, ezért az is egyértelmű, hogy jobb megoldást ad egy jogba minimálisan belekontárkodó informatikus az ilyen pozícióba, mint egy informatikát bolt polcán látott jogász. persze nem ártana, ha az az informatikus a saját szakmájában jó lenne.

    Szerk: "javaslom töröljünk el minden jogszabályt, kezdjük a személyiségi jogok védelmével, had garázdálkodjon a google nyugodtan." beengedték a streetview autókat az országba? be. pofánverték már az összes adathörcsög céget a jogászok? nem. q.e.d.

    igen, én is javaslom, töröljünk el minden jogszabályt, és csináljunk helyette olyanokat, amik egyrészt életszerűek, másrészt úgy vannak megfogalmazva, hogy mindenki megértse őket, következésképp nem a kivételezett jogász kaszt újratermelését segítik elő.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák