Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz kymco #11 üzenetére

    én nem a végzettségek meg nem a személyek miatt alkottam olyan véleményt, amilyet, hanem az alapján, amit a megjelenő jogszabályokban látok. azok pedig zömében a veretes ökörség kategória. olyanok hoznak új szabályokat, akiknek nagy vonalakban sincs fogalmuk arról, hogy a világ hogy működik.

    úgyhogy fusson, ki merre lát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #56573440 #12 üzenetére

    ezzel a hsz-szel max. annyit mondtál, hogy fogalmad sincs, mit kellene az egyetemnek tanítania.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #19 üzenetére

    "Egyébként ha nekik többek között a jogszabályok megalkotásai is a feladataik között vannak-azok felterjesztése, stb., akkor miért is baj a jogi végzettség?": mert van rá esély, hogy jogilag korrekt, de teljesen életszerűtlen jogszabályokat hoznak. Pontosabban ez az esély kifejezés egy erős eufémizmus, mert azt jelenti, hogy lehet, hogy jó jogszabályokat hoznak, miközben az életben sorozatosan látjuk, hogy amit hoznak, marhaság. Tehát az esély elméleti, a gyakorlati találati arány nulla.

    "mi az, hogy jogász nem fog figyelembe venni szakmai szempontokat": te úgy láttad, hogy mostanában figyelembe vettek szakmai szempontokat? mert ha igen, akkor szemészet javasolt.

    Az eddigi életemben kétféle állatfajtát láttam, aki azt hitte magáról, hogy ő a jolly joker, vagyis minden szakmához ért: a jogászt meg az orvost.

    Még annyit: a helyettes államtitkári pozíció elvileg nem politikai pozíció.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #28 üzenetére

    jelenleg két területet szabályoznak: távközlési szolgáltatások és adatvédelem. ehhez kell értenie.

    (#29) kymco: "De nem fogok fikázni valakit az előítéleteim alapján...": szerintem sem kell előítélet alapján fikázni.
    "Szerintem az lenne a kultúremberhez méltó, ha a tettei alapján ítélnénk meg.": így van. tehát akkor ítéld meg például a nagy országos internet tűzfal alapján. Előfordulhat, hogy valaki az országos tűzfalat pozitívan értékeli?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #31 üzenetére

    pl. én. ezen túlmenően dolgoztam minisztériumban is, úgyhogy átlátom, hogy (nem) megy ott a munka.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #35 üzenetére

    "Mivel igazolod, hogy az adatvédelmi oldalt tényleg elég alaposan ismered? Vagy higgyük el bemondásra?": igen, hidd el bemondásra, mert ez nem az a fórum, ahol véresen komolyan fogok bizonygatni bármit is.

    Az igazolás egyébként nem lenne bonyolult, a vonatkozó jogszabály tételesen felsorolja, hogy milyen végzettségekkel lehet például valaki adatvédelmi felelős, ha megvan, megfeleltél, ha nem, nem.

    mivel úgy látom, neked ezzel a témával nagyon a tyúkszemedre léptek (minisztériumi dolgozó vagy, netán helyettes államtitkár?), szerintem ne folytassuk a diskurzust.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #37 üzenetére

    "A tapasztalat azt mutatja, hogy a jogász nem kér tanácsot senkitől, mert úgy gondolja, hogy a jog mindenre megfelelő választ ad": pont egy éve kezdtem el a főnökömmel átfésülni a kábelszövetség jogászai által elkészített kábeltv-s meg ktv internetes ászf mintákat, és egy év alatt nem értünk a végére, annyi marhaság van benne. A marhaságok zöme szakmai, kisebb része jogilag is marhaság. Mindezt azok után, hogy felajánlottam a segítségem a szakmai részek tisztába tételéhez, nem kellett.

    Ja, és úgy adják ki a kezükből a minta ászf-et, hogy nagy piros betűkkel rá van írva: minta, felelősséget nem vállalnak érte. akkor minek csinálták, illetve mit segít az egyszeri szolgáltatón? és most tekintsünk el attól a ténytől, hogy a benne levő ökörségek utólag indokolttá teszik a felelősség hárítását.

    úgyhogy igen, az itt, a jogászok ellen elhangzott negatívumokat csak megerősíteni tudom a saját tapasztalatom alapján. és ezek nem feltételezések, hanem tények. egy évnyi melót nem feltételezések alapján feccölök bele egy papiros rendberakásába, hanem tények alapján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #45 üzenetére

    két út van előtted:
    1. vagy továbbra is személyeket támadsz itt
    2. vagy hozol ellenpéldákat.

    például kezdd el hosszasan bizonygatni, hogy a nagy kínai magyar tűzfal miért is jó? vagy magyarázd el, hogy az egységes, országos kötelező nyitvatartás a szolgáltatóknál miért jó? vagy mire jó az az ászf, amit úgy rövidítettek le az érthetőség kedvéért, hogy 80 oldalról megnőtt 120 oldalra? vagy miért támogatja a vállalkozás szabadságát, ha az ászf formátuma és tartalomjegyzéke kötött?

    ne azt magyarázd, hogy én hülye vagyok, mert ez nem releváns államigazgatási szinten, hanem cáfold meg azokat a kiindulási tényeket, amelyek alapján én vagy minden más normálisan gondolkodó arra a végeredményre jutott, hogy a jogászok csak kárt okoznak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    "És milyen végzettséget tartanál megfelelőnek? A terület nem jogi vonatkozású? Az adatvédelem nem jogi kérdés legalább annyira, mint technikai?": szerintem ezt egyszerűen el lehet dönteni. hozol egy általad jónak tartott jogászt, és megnézzük, hogy ő végzi-e el hamarabb és jobb eredménnyel mondjuk az elte progterv infó szakát, vagy én az elte jogi szakkört.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    A fogyasztóvédelem feladata a fogyasztók érdekeinek a védelme lenne szerintem.

    "Nem jó, politikus döntött róla, nem jogász. Feladatát tekintve.": öööö van most a vezérpolitikusok között nem jogász? egyébként meg tökmindegy, nem szakember döntött róla. hogy ez a valaki(k), aki(k) nem szakember(ek), a nem szakemberségen túl melyik részhalmazba tartoznak, teljesen mindegy. Szerintem neked is mindegy lenne, ha nem sikerül a nem szakember által végzett vakbélműtéted, hogy ács végezte vagy adóellenőr.

    "viszek, ha akarod, kérdés, miben bizonyítja ez a te jobb alkalmasságodat az adott pozícióra?": itt azon generáltad a vitát, hogy a nyilvánvaló ütközést (kellene két teljesen diszjunkt szakterület egyszerre) hogyan lehet feloldani. legyen egy jogász végzettségű, aki konyít az informatikához (vagy összeszedi máshonnan/másoktól) vagy legyen egy jó informatikus, aki a jogi válaszokat szedi össze máshonnan/másoktól. Melyik szakmának egyszerűbb felszedni a másik szakmából a szükséges tudást?

    Mivel számomra egyértelmű, hogy én végezném el hamarabb és jobban a jogot, nem a jogász a progtervet, ezért az is egyértelmű, hogy jobb megoldást ad egy jogba minimálisan belekontárkodó informatikus az ilyen pozícióba, mint egy informatikát bolt polcán látott jogász. persze nem ártana, ha az az informatikus a saját szakmájában jó lenne.

    Szerk: "javaslom töröljünk el minden jogszabályt, kezdjük a személyiségi jogok védelmével, had garázdálkodjon a google nyugodtan." beengedték a streetview autókat az országba? be. pofánverték már az összes adathörcsög céget a jogászok? nem. q.e.d.

    igen, én is javaslom, töröljünk el minden jogszabályt, és csináljunk helyette olyanokat, amik egyrészt életszerűek, másrészt úgy vannak megfogalmazva, hogy mindenki megértse őket, következésképp nem a kivételezett jogász kaszt újratermelését segítik elő.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    "Mivel a tag már vagy évtizede foglalkozik vele, valószínű konyít már hozzá mindkét téren.": de nem foglalkozik vele, minisztériumi dolgozó, nem szakmabeli. A minisztériumokban nincs egyetlen ember sem, aki értene rendesen például az internet szolgáltatásokhoz, legalábbis akkor, amikor én ott voltam, nem volt más. Tehát mivel nem látja, hogy hogyan megy a dolog a valódi életben, nem ismeri, el van tőle zárva, nem is ismerheti meg.

    "És az nem a fogyasztók érdeke, hogy az országon belül kiszámíthatóan tudjanak ügyet intézni, ne kelljen akár egy városon belül minden ügyfélszolgálat nyitvatartási idejét a leglehetetlenebb helyekről összevadászni?": ezt a célt szerinted elérték? Hint: nem. azt érték el, hogy olyan helyeken is agyatlanul át kellett alakítani az ügyfélszolgálatok nyitvatartását, ahol erre nem volt valódi indok, a költségét meg ráverték az ügyfélre. Ez az ügyfél érdeke volt? hint: nem.

    "miért is kell első körben úgy nekiindulni, hogy úgyishülye hozzá?": az első köröm, hogy a jogász síkhülye, 2000-ben volt. Azt nem érdemes megsaccolni se, hogy azóta hanyadik körön vagyok túl, amikor bizonyításra került, hogy valóban síkhülye hozzá és nem prejudikáció. Az összes baromság, amit a jogászok kitaláltak távközlés ügyében, nekem a hátamon csattant. Lehet, hogy sokan itt csak szokásos hőbörgésből trollkodnak, én nem, ezek a dolgaik nekem napi húsbavágó problémák.

    "Szerintem pont ugyan olyan bonyolult, hisz mindkettő eltérő logikai beállítottságot igényel, kinek melyik megy jobban, arra specializálódik.": szerintem meg nem, engem még egy ügyvéd se állított falhoz informatika terén. ugyanez fordítva...

    "pláne a prekoncepcióval, hogy informatikát csak polcon lát a jogász.": csak ismételni tudom magam. több, mint 15 év internet szolgáltatói tapasztalattal a hátam mögött nekem már nem prekoncepcióim vannak.

    "Nem pont jogászok hadakoznak érted és a te jogaidért a google ellen is?": lehet, hogy jogászok hadakoznak értem, de hogy eredményét nem látom, az biztos.

    "Ha megfogalmazzuk egyszerűen, akkor hogy oldjuk fel a többféle értelmezést?": abban az országban, ahol az elsőfokú tárgyalásokon a vesztes örül, ilyen kérdést meg kell válaszolni? hint: nem kell. hint2: olyan sokszor ítél a másodfok pont fordítva, mint az első, hogy jogos a vesztes öröme. Tehát az a vélelmezésed, hogy a bonyolult megfogalmazás egyértelműsíti a helyzetet, alapvetően téves. Következésképp az egyszerű megfogalmazás sem rontana az egyértelműség követelményén, mert azt lejjebb rontani nincs hova. Én biztos vagyok benne, hogy ezzel szemben sokat javítana, mégha látom is rajtad, hogy te ezt nem hiszed el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Geri Bátyó #60 üzenetére

    "A minisztériumoknak elméletben az is a feladata lenne, hogy a politikusok által hozott döntéseket szakmai szempontok alapján felülbírálják/módosítsák.": fordítva. a minisztériumoknak az lenne a feladata, hogy olyan szakmai előkészítést csináljanak, ami után a politikusok már nem tudnak szakmaiatlan döntést hozni. A minisztérium a magyar rendszer szerint döntéselőkészítő (majd később végrehajtó) szerv, nem döntés felülbíráló.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Centre #63 üzenetére

    nincs jobb meg rosszabb törvénykezési stílus. emberek vannak, akik élnek vagy visszaélnek a lehetőségekkel. a cracker-hacker témában is az a kedvenc hasonlatom, hogyha véletlenül bezárod a kocsikulcsod a kocsiba, és hívsz egy embert (Pesten van ilyen, van róla cikk a neten), aki sérülésmentesen kinyitja a kocsidat, akkor ő hacker. Ha ugyanez a fickó éjjel is kinyitja sérülésmentesen a kocsidat és így el tudják vinni, akkor cracker.

    Ugyanaz a tudás, ugyanaz a módszer, mégis más megítélés, mert a cél más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák