Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    A fogyasztóvédelem feladata a fogyasztók érdekeinek a védelme lenne szerintem.

    "Nem jó, politikus döntött róla, nem jogász. Feladatát tekintve.": öööö van most a vezérpolitikusok között nem jogász? egyébként meg tökmindegy, nem szakember döntött róla. hogy ez a valaki(k), aki(k) nem szakember(ek), a nem szakemberségen túl melyik részhalmazba tartoznak, teljesen mindegy. Szerintem neked is mindegy lenne, ha nem sikerül a nem szakember által végzett vakbélműtéted, hogy ács végezte vagy adóellenőr.

    "viszek, ha akarod, kérdés, miben bizonyítja ez a te jobb alkalmasságodat az adott pozícióra?": itt azon generáltad a vitát, hogy a nyilvánvaló ütközést (kellene két teljesen diszjunkt szakterület egyszerre) hogyan lehet feloldani. legyen egy jogász végzettségű, aki konyít az informatikához (vagy összeszedi máshonnan/másoktól) vagy legyen egy jó informatikus, aki a jogi válaszokat szedi össze máshonnan/másoktól. Melyik szakmának egyszerűbb felszedni a másik szakmából a szükséges tudást?

    Mivel számomra egyértelmű, hogy én végezném el hamarabb és jobban a jogot, nem a jogász a progtervet, ezért az is egyértelmű, hogy jobb megoldást ad egy jogba minimálisan belekontárkodó informatikus az ilyen pozícióba, mint egy informatikát bolt polcán látott jogász. persze nem ártana, ha az az informatikus a saját szakmájában jó lenne.

    Szerk: "javaslom töröljünk el minden jogszabályt, kezdjük a személyiségi jogok védelmével, had garázdálkodjon a google nyugodtan." beengedték a streetview autókat az országba? be. pofánverték már az összes adathörcsög céget a jogászok? nem. q.e.d.

    igen, én is javaslom, töröljünk el minden jogszabályt, és csináljunk helyette olyanokat, amik egyrészt életszerűek, másrészt úgy vannak megfogalmazva, hogy mindenki megértse őket, következésképp nem a kivételezett jogász kaszt újratermelését segítik elő.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    "nem jogi kérdés legalább annyira, mint technikai?"
    Nem kéne akkor mind a két területhez konyítania? :D

    "És majd jobban fog menni a hivatali szervezettség, ha egy IT végzettségű kerül oda a tetejére? Valamint a szervezettség, működési teljesítmény hogy kapcsolódik ahhoz, hogy jogász alkalmas-e a terület felügyeletére?"

    Mondjuk úgy, hogy nem veszi magát körül dilettánsokkal, meg nem hagy meg kamubeosztásokban kamuembereket... kamuszervezetek élén...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #06658560

    törölt tag

    válasz hcl #52 üzenetére

    "Nem kéne akkor mind a két területhez konyítania?"

    Mivel a tag már vagy évtizede foglalkozik vele, valószínű konyít már hozzá mindkét téren.

    "Mondjuk úgy, hogy nem veszi magát körül dilettánsokkal, meg nem hagy meg kamubeosztásokban kamuembereket... kamuszervezetek élén.."

    És ilyet csak jogászok csinálnak, más területeken végzettek sosem. Aha, persze. A kamu szervezetek meg sosem a még feljebb levők érdekei miatt vannak, ugye?

    #51 bambano:"A fogyasztóvédelem feladata a fogyasztók érdekeinek a védelme lenne szerintem."

    És az nem a fogyasztók érdeke, hogy az országon belül kiszámíthatóan tudjanak ügyet intézni, ne kelljen akár egy városon belül minden ügyfélszolgálat nyitvatartási idejét a leglehetetlenebb helyekről összevadászni?

    " Szerintem neked is mindegy lenne, ha nem sikerül a nem szakember által végzett vakbélműtéted, hogy ács végezte vagy adóellenőr."

    De a rossz műtét után az a megoldás, hogy azért szidom, mert ács, nem azért, mert nem neki kellene csinálni? Amikor meg ötven százalékban érintett a képesítése a területen, akkor miért is kell első körben úgy nekiindulni, hogy úgyishülye hozzá?

    "Melyik szakmának egyszerűbb felszedni a másik szakmából a szükséges tudást?"

    Szerintem pont ugyan olyan bonyolult, hisz mindkettő eltérő logikai beállítottságot igényel, kinek melyik megy jobban, arra specializálódik. Alapvetően pedig neki a pozícióban nem arra lenne szüksége, hogy ismerje azokat, akik jó tanácsadók lesznek, akik adott részterületekhez értenek, s azokra hallgasson, ne pártpolitikai szempontokból válasszon tanulmányírókat?

    "Mivel számomra egyértelmű, hogy én végezném el hamarabb és jobban a jogot, nem a jogász a progtervet, ezért az is egyértelmű, hogy jobb megoldást ad egy jogba minimálisan belekontárkodó informatikus az ilyen pozícióba, mint egy informatikát bolt polcán látott jogász. persze nem ártana, ha az az informatikus a saját szakmájában jó lenne."

    Látom arc az van jó nagy. És a következtetés is igazán kristálytiszta...pláne a prekoncepcióval, hogy informatikát csak polcon lát a jogász.

    "beengedték a streetview autókat az országba? be. pofánverték már az összes adathörcsög céget a jogászok? nem. q.e.d."

    Hogy engedték be? Milyen kitételekkel? Nem pont jogászok hadakoznak érted és a te jogaidért a google ellen is?

    "igen, én is javaslom, töröljünk el minden jogszabályt, és csináljunk helyette olyanokat, amik egyrészt életszerűek, másrészt úgy vannak megfogalmazva, hogy mindenki megértse őket, következésképp nem a kivételezett jogász kaszt újratermelését segítik elő."

    Ha megfogalmazzuk egyszerűen, akkor hogy oldjuk fel a többféle értelmezést? Hasra ütéssel? Hogy szabályozzunk egy rém egyszerű megfogalmazással bonyolult eseteket?

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    "Mivel a tag már vagy évtizede foglalkozik vele, valószínű konyít már hozzá mindkét téren.": de nem foglalkozik vele, minisztériumi dolgozó, nem szakmabeli. A minisztériumokban nincs egyetlen ember sem, aki értene rendesen például az internet szolgáltatásokhoz, legalábbis akkor, amikor én ott voltam, nem volt más. Tehát mivel nem látja, hogy hogyan megy a dolog a valódi életben, nem ismeri, el van tőle zárva, nem is ismerheti meg.

    "És az nem a fogyasztók érdeke, hogy az országon belül kiszámíthatóan tudjanak ügyet intézni, ne kelljen akár egy városon belül minden ügyfélszolgálat nyitvatartási idejét a leglehetetlenebb helyekről összevadászni?": ezt a célt szerinted elérték? Hint: nem. azt érték el, hogy olyan helyeken is agyatlanul át kellett alakítani az ügyfélszolgálatok nyitvatartását, ahol erre nem volt valódi indok, a költségét meg ráverték az ügyfélre. Ez az ügyfél érdeke volt? hint: nem.

    "miért is kell első körben úgy nekiindulni, hogy úgyishülye hozzá?": az első köröm, hogy a jogász síkhülye, 2000-ben volt. Azt nem érdemes megsaccolni se, hogy azóta hanyadik körön vagyok túl, amikor bizonyításra került, hogy valóban síkhülye hozzá és nem prejudikáció. Az összes baromság, amit a jogászok kitaláltak távközlés ügyében, nekem a hátamon csattant. Lehet, hogy sokan itt csak szokásos hőbörgésből trollkodnak, én nem, ezek a dolgaik nekem napi húsbavágó problémák.

    "Szerintem pont ugyan olyan bonyolult, hisz mindkettő eltérő logikai beállítottságot igényel, kinek melyik megy jobban, arra specializálódik.": szerintem meg nem, engem még egy ügyvéd se állított falhoz informatika terén. ugyanez fordítva...

    "pláne a prekoncepcióval, hogy informatikát csak polcon lát a jogász.": csak ismételni tudom magam. több, mint 15 év internet szolgáltatói tapasztalattal a hátam mögött nekem már nem prekoncepcióim vannak.

    "Nem pont jogászok hadakoznak érted és a te jogaidért a google ellen is?": lehet, hogy jogászok hadakoznak értem, de hogy eredményét nem látom, az biztos.

    "Ha megfogalmazzuk egyszerűen, akkor hogy oldjuk fel a többféle értelmezést?": abban az országban, ahol az elsőfokú tárgyalásokon a vesztes örül, ilyen kérdést meg kell válaszolni? hint: nem kell. hint2: olyan sokszor ítél a másodfok pont fordítva, mint az első, hogy jogos a vesztes öröme. Tehát az a vélelmezésed, hogy a bonyolult megfogalmazás egyértelműsíti a helyzetet, alapvetően téves. Következésképp az egyszerű megfogalmazás sem rontana az egyértelműség követelményén, mert azt lejjebb rontani nincs hova. Én biztos vagyok benne, hogy ezzel szemben sokat javítana, mégha látom is rajtad, hogy te ezt nem hiszed el.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #45 üzenetére

    Csúnya terelés ez a részedről, mert én nem állítottam, hogy xy miniszterelnök, miniszter, államtitkár, vagy helyettes államtitkár cseszte el az e-útdíj rendszerét, hanem magára a jelenségre hívtam fel a figyelmet, miért káros, ha hozzá nem értők hoznak olyan döntéseket, amikről halvány lila fingjuk sincs. Márpedig annál egy rosszabb van, amikor valaki nem ért valamihez: ha éppen csak karcolja a felszínt a tudása, de azt hiszi, hogy ő a faszagyerek. Márpedig egy jogász sosem fog érteni annyira az informatikához, hogy megfelelő döntést hozhasson IT területen.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    "A korábbi kommentjeiddel pedig őket is lehúztad. Most akkor hogy is becsülöd őket nagyra?"
    Egy ügyvéd ismerősömet idézem, az ügyvédekről: "Dilettáns, töketlen banda!" :DDD Szerintem ez mindent elmond. :K

    "Hm, lehet, ki kéne nyitnia a szemét néha?"
    Néhány szemléletes példa, amiket mesélt:
    1. Jön az ügyvéd egy tűzőgéppel, teljesen kétségbe esve: - Kifogyott! Mit kell vele csinálni?
    2. Jön az ügyvéd egy kéréssel: - Utazok Amerikába, vízumot kellene intézni!
    - Semmi gond! Mikor indulsz?
    - Holnapután!
    :DDD :W (Ezt ugye nem kell bővebben magyaráznom)
    3. Nemrég óta dolgozik a mostani helyen és az egyik ügyvéd megkörnyékezte, hogy intézze el a gazdasági vezetőnél, hogy vegyenek a konyhába egy új mikrót.
    Kiderült, hogy ez már korábban felvetődött, de az volt a feltétel, hogy valaki menjen el és vegye meg. Nem jött össze.

    "A világ valahogy nem ezt mutatja, hanem az ellenkezőjét. Vagyis a tapasztalatod hibás."
    A világot jogászok irányítják, ezért úgy tűnhet, hogy a helyzet magaslatán állnak, de a fent említett példákból is kiderül, hogy a való életben nem állják meg a helyüket!
    Megint csak azt mondom, hogy tisztelet a kivételnek!

    (#49) fordfairlane: A fentiek neked is szólnak, ugyanakkor azt is elismerem, hogy az IT szakemberek jó nagy része is hasonló! Ugyan úgy binárisan működnek, mint egy számítógép: Igen - nem. Bonyolultabb válasz nem várható tőlük.
    Ugyanakkor az egyik jó barátom programozó és bármely témában jól el tudok vele beszélgetni.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    Nagy részét megválaszolta sh4d0w.

    "És ilyet csak jogászok csinálnak, más területeken végzettek sosem. Aha, persze. A kamu szervezetek meg sosem a még feljebb levők érdekei miatt vannak, ugye?"
    Nyilván nem, csak egy szakember kisebb eséllyel.

    "A kamu szervezetek meg sosem a még feljebb levők érdekei miatt vannak, ugye?"
    Azért egy államtitkár már csak-csak elég fent van. Főleg amióta alig van szakminiszter (akinek aztán vagy volt olyan végzettsége, amilyen tárcát vezetett, vagy nem).

    "És az nem a fogyasztók érdeke, hogy az országon belül kiszámíthatóan tudjanak ügyet intézni, ne kelljen akár egy városon belül minden ügyfélszolgálat nyitvatartási idejét a leglehetetlenebb helyekről összevadászni?"
    Dede, pontosan. Na a fogyvéd ezeket nem nagyon oldogatja meg, az ombudsmani javaslatok sem nagyon szoktak megfoganni...

    "Mivel a tag már vagy évtizede foglalkozik vele, valószínű konyít már hozzá mindkét téren."
    Görgess vissza a témában tett első hozzászólásomhoz. Lécci.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    Egészségügyi szakállamtitkárnak orvost, földművelésesnek agrárszakembert szoktak kinevezni, mert ezt várja el az a szakmai közösség. Miért ne lehetne ez így az informatikánál is?

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Centre

    aktív tag

    Tudhat valamit, két év alatt főosztályvezető helyettes lett.

    Végzettség:

    Eötvös Loránd Tudományegyetem, Jogi Kar
    Bibó István Szakkollégium

    Képzettséget funkcióhoz kell társítani, ebből a szempontból itt minden a legnagyobb rendben van: minden érdemi döntést úgy is a kormányfő közvetlen környezete hoz meg, az államigazgatásnak pedig nincs más feladata mint a jogi formába öntés. Azt lássuk be, hogy ehhez viszont a jogászbojtár felett mindenki túlképzett.

    Mielőtt valaki politizálással vádolnia 1) egy politikus kinevezéséről szól a cikk, 2) azért mert fáj, attól még nem lesz kevésbé igaz.

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Centre #59 üzenetére

    A minisztériumoknak elméletben az is a feladata lenne, hogy a politikusok által hozott döntéseket szakmai szempontok alapján felülbírálják/módosítsák.
    A jogászok szerepe az lenne, hogy a törvények és jogszabályok útvesztőjében elkalauzolják a szakembereket.
    Ebből az egészből csak a szakembereket hagyják ki! Informatika, hírközlés, gazdaság, közlekedés. Ezek közül egyikhez sem ért, csak döntéseket hoz(ott) a témában.
    Nem vagyok hasraesve a "szakmai" előmenetelétől, mert olyan területen dolgozott, ahol nem volt szakember!

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • bambano

    titán

    válasz Geri Bátyó #60 üzenetére

    "A minisztériumoknak elméletben az is a feladata lenne, hogy a politikusok által hozott döntéseket szakmai szempontok alapján felülbírálják/módosítsák.": fordítva. a minisztériumoknak az lenne a feladata, hogy olyan szakmai előkészítést csináljanak, ami után a politikusok már nem tudnak szakmaiatlan döntést hozni. A minisztérium a magyar rendszer szerint döntéselőkészítő (majd később végrehajtó) szerv, nem döntés felülbíráló.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz bambano #61 üzenetére

    "a minisztériumoknak az lenne a feladata, hogy olyan szakmai előkészítést csináljanak, ami után a politikusok már nem tudnak szakmaiatlan döntést hozni."
    Ezt már le sem mertem írni! Ez a felállás (sajnos) pusztán elméleti! :(

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Centre

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #60 üzenetére

    "A minisztériumoknak elméletben az is a feladata lenne, hogy a politikusok által hozott döntéseket szakmai szempontok alapján felülbírálják/módosítsák."

    Jól néznénk ki, ha nem választott szakemberek policy makingben fölülbírálhatnák a választott politikusokat.:)

    Ezzel szemben a Nemzeti Együttműködés Rendszerében jelenleg valami olyasmi történik, hogy a Kabinet kitalál valamit, a jogász csapat megírja, rohamtempóban elfogadják majd másfél évig módosítgatják, itt nem csak a törvénykezés iránya van fejetetejére állítva hanem kimarad az a bizányos társadalmi egyeztetés is, aminek az lenne a célja, hogy 1) az érdekeltek bele tudjanak szólni a róluk szóló folyamatba 2) legnagyobb baromságokat még az életbelépéss előtt ki lehessen szűrni.

    A jogalkotásról szóló törvény részletesen tárgyalja, hogy milyen témában mikor s hogyan kell egyeztetni, aminek nagyrésze a minisztérium keze alatt kéne történjen.

    Itt jön be, amit ti is észrevehettetek már, hogy a törvényjavaslatok legjavát nem a miniszterek vagy a kormány nyújtja be hanem mindenféle random egyéni képviselő, aminek az az értelme, hogy így ezek a kötelező egyeztetési körök kikerülhetőek. A másik ilyen trükk a salátázás, amikor úgy kerülik meg ezeket követelményeket, hogy a kérdéses törvénymódosítást az utolsó pillanatban egy, már zárószavazás előtt álló törvényhez fűzik módosító indítvány formájában.

    Látható, hogy itt nem igazán jelenik meg sem a minisztérium a szakértőkkel, sem pedig a többi érintett (tanárok, földművesek, TSZ-ek bankok, EU soroljam még?): A szakmai előkészítésnek tehát valahol máshol kell történnie, ami talán nem mutat mindig kellő alaposságot, már ha azt nézzük, hogy eddig hányszor kellett a frissen elfogadott törvényeket módosítani.

    Hogy ez a törvénykezési stílus jobb-e, rosszabb-e a réginél az messzire vezet, az viszont tény, hogy ez a kinevezés csak megerősíti abbéli várakozásainkat, hogy a terület szabályozását magasabb szinten fogják elvégezni.

  • bambano

    titán

    válasz Centre #63 üzenetére

    nincs jobb meg rosszabb törvénykezési stílus. emberek vannak, akik élnek vagy visszaélnek a lehetőségekkel. a cracker-hacker témában is az a kedvenc hasonlatom, hogyha véletlenül bezárod a kocsikulcsod a kocsiba, és hívsz egy embert (Pesten van ilyen, van róla cikk a neten), aki sérülésmentesen kinyitja a kocsidat, akkor ő hacker. Ha ugyanez a fickó éjjel is kinyitja sérülésmentesen a kocsidat és így el tudják vinni, akkor cracker.

    Ugyanaz a tudás, ugyanaz a módszer, mégis más megítélés, mert a cél más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Centre #63 üzenetére

    "Jól néznénk ki, ha nem választott szakemberek policy makingben fölülbírálhatnák a választott politikusokat."
    Jól nézünk ki azáltal, hogy a döntések semmiféle szakmaiságot sem tükröznek!
    A választott politikusoknak a választók érdekeit kellene képviselni. Ez nem igazán valósul meg. Szakmaiságot nélkülözve, jogi/politikai alapon nem lehet megfelelő döntést hozni, még a legnagyobb jóindulatot feltételezve sem!

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Centre

    aktív tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    ez súlyos tévedés, adott emberek esetén a különböző döntéshozatali mechanizmusok különböző eredményekhez vezetnek, ennek megfelelően a különböző döntéshozatali és szervezeti sémák az egyes mérhető tulajdonságaikban eltérő értéket adnak: ebben az esetben például: gyorsaság vs megbízhatóság, amelyek egymással nem összevethetetlen dolgok.

    (#65) Geri Bátyó

    Persze, egyetértünk, egyik sem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Centre #63 üzenetére

    Előkészítő munkára lenne szükség, és annak figyelembevételére a kormány által. Sajnos a szakminisztériumok által hozott rendekezések, csakúgy, mint a legtöbb ágazatra vonatkozó törvények, hihetetlen dilettantizmust tükröznek :S

    "hogy eddig hányszor kellett a frissen elfogadott törvényeket módosítani."
    Kapkodás, szakmaiság hiánya miatt kellett, főleg mostanában.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák