Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hcl #33 üzenetére

    Ne is mondd: valaki mesélte, hogy a melóhelyükön felmondtak az informatikusnak (IT-mindenes lófasz pénzért), hogy úgysem fog találni magának másik helyet, majd jól visszaveszik kevesebb pénzért. Felmondási idő 1 hónap, 3 héttel a felmondás után megkérdezték tőle, hogy áll az álláskereséssel, mondta, hogy köszöni, jól, sokkal több pénzért fog dolgozni másik helyen.
    Azóta kereskedelmi iskolát végzettek managelik a cég webshopjait...

    https://www.coreinfinity.tech

  • #06658560

    törölt tag

    válasz hcl #33 üzenetére

    "Khm, inkább az IT-st szokták hülyének tartani, egész addig, amíg ki nem derül, hogy nélküle megáll a cég, mert nem gondolkodnak, nem tudnak olvasni a userek"

    Ahogy a jogászt is általában hülyének tartják, lásd itteni topik is, s ahogy az IT-s is meg van győződve a saját maga felsőbbrendűségéről általában.

    "Kéne lennie ismereteinek, minél szélesebb körben, annál jobb. Pl. hogy tudja mitől 10 milla egy jobb router, és ne vágja el budget cut címén a hálózatfejlesztést
    Elvileg van is "gazdasági informatikus" képzés."

    Ez elvileg nem az államtitkár döntése kell legyen, hogy milyen hardvert kell venni, nem venni.

    "Ezen kívül nézd meg a közszféra működését, ha az jól működik valaki szerint.."

    Ez mihez is van kötve, vagy csak lóg a levegőben?

    #32 bambano:"pl. én. ezen túlmenően dolgoztam minisztériumban is, úgyhogy átlátom, hogy (nem) megy ott a munka."

    Mivel igazolod, hogy az adatvédelmi oldalt tényleg elég alaposan ismered? Vagy higgyük el bemondásra?

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz hcl #44 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő:
    "Kikérném magamnak, amúgy a jogászokat én pl. nem szoktam hülyének tartani, csak egy szakminisztérium vezetéséhez nem feltétlen megfelelő végzettségnek tartom"

    És milyen végzettséget tartanál megfelelőnek? A terület nem jogi vonatkozású? Az adatvédelem nem jogi kérdés legalább annyira, mint technikai?

    "Mondjuk az említett államtitkárság közintézmény."

    És majd jobban fog menni a hivatali szervezettség, ha egy IT végzettségű kerül oda a tetejére? Valamint a szervezettség, működési teljesítmény hogy kapcsolódik ahhoz, hogy jogász alkalmas-e a terület felügyeletére?

    #42 Geri Bátyó: javaslom Békés megyében körbenézni.

    "Van olyan jogász/ügyvéd ismerősöm (több is), akiket nagyon nagyra becsülök. Mind szakmai, mind emberi téren példamutatóak. Sajnos ők a kivétel!" A korábbi kommentjeiddel pedig őket is lehúztad. Most akkor hogy is becsülöd őket nagyra?

    "Lehet, hogy így van! A Párom 15 éve dolgozik nemzetközi ügyvédi irodákban, mint asszisztens és mint titkárság vezető, de olyan ügyvédet még nem látott, aki önállóan el tudta volna végezni a feladatát."

    Hm, lehet, ki kéne nyitnia a szemét néha?

    "Nem mondom, hogy minden jogász életképtelen, de sajnos azt tapasztalom, hogy a 95%-a az!"

    A világ valahogy nem ezt mutatja, hanem az ellenkezőjét. Vagyis a tapasztalatod hibás.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz hcl #52 üzenetére

    "Nem kéne akkor mind a két területhez konyítania?"

    Mivel a tag már vagy évtizede foglalkozik vele, valószínű konyít már hozzá mindkét téren.

    "Mondjuk úgy, hogy nem veszi magát körül dilettánsokkal, meg nem hagy meg kamubeosztásokban kamuembereket... kamuszervezetek élén.."

    És ilyet csak jogászok csinálnak, más területeken végzettek sosem. Aha, persze. A kamu szervezetek meg sosem a még feljebb levők érdekei miatt vannak, ugye?

    #51 bambano:"A fogyasztóvédelem feladata a fogyasztók érdekeinek a védelme lenne szerintem."

    És az nem a fogyasztók érdeke, hogy az országon belül kiszámíthatóan tudjanak ügyet intézni, ne kelljen akár egy városon belül minden ügyfélszolgálat nyitvatartási idejét a leglehetetlenebb helyekről összevadászni?

    " Szerintem neked is mindegy lenne, ha nem sikerül a nem szakember által végzett vakbélműtéted, hogy ács végezte vagy adóellenőr."

    De a rossz műtét után az a megoldás, hogy azért szidom, mert ács, nem azért, mert nem neki kellene csinálni? Amikor meg ötven százalékban érintett a képesítése a területen, akkor miért is kell első körben úgy nekiindulni, hogy úgyishülye hozzá?

    "Melyik szakmának egyszerűbb felszedni a másik szakmából a szükséges tudást?"

    Szerintem pont ugyan olyan bonyolult, hisz mindkettő eltérő logikai beállítottságot igényel, kinek melyik megy jobban, arra specializálódik. Alapvetően pedig neki a pozícióban nem arra lenne szüksége, hogy ismerje azokat, akik jó tanácsadók lesznek, akik adott részterületekhez értenek, s azokra hallgasson, ne pártpolitikai szempontokból válasszon tanulmányírókat?

    "Mivel számomra egyértelmű, hogy én végezném el hamarabb és jobban a jogot, nem a jogász a progtervet, ezért az is egyértelmű, hogy jobb megoldást ad egy jogba minimálisan belekontárkodó informatikus az ilyen pozícióba, mint egy informatikát bolt polcán látott jogász. persze nem ártana, ha az az informatikus a saját szakmájában jó lenne."

    Látom arc az van jó nagy. És a következtetés is igazán kristálytiszta...pláne a prekoncepcióval, hogy informatikát csak polcon lát a jogász.

    "beengedték a streetview autókat az országba? be. pofánverték már az összes adathörcsög céget a jogászok? nem. q.e.d."

    Hogy engedték be? Milyen kitételekkel? Nem pont jogászok hadakoznak érted és a te jogaidért a google ellen is?

    "igen, én is javaslom, töröljünk el minden jogszabályt, és csináljunk helyette olyanokat, amik egyrészt életszerűek, másrészt úgy vannak megfogalmazva, hogy mindenki megértse őket, következésképp nem a kivételezett jogász kaszt újratermelését segítik elő."

    Ha megfogalmazzuk egyszerűen, akkor hogy oldjuk fel a többféle értelmezést? Hasra ütéssel? Hogy szabályozzunk egy rém egyszerű megfogalmazással bonyolult eseteket?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák