Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz tomcs #258 üzenetére

    ''Ezzel kapcsolatban nekem is az a velemenyem, hogy volt benne egy kis ''sajat hatorszag fele huzas''
    Csak az szerint nem, aki végtelenül naív.

    ''de ertelmes ember nem nyilatkozik ilyeneket, ha nincs egy kis tenyleges alapja is, mert azzal nagyon elasna magat.''
    Természetesen, de már kurvára uncsi újra és újra leírni, hogy más a valóság, és más az eltúlzás, és kiegyensúlyozatlan szemlélés (csak a mérleg egyik oldalát nézni).

    ''mi lesz europaban, gyakorlatilag azon mulik a PS3 sikere.''
    Mert? Tudtommal nem ez a legnagyobb piac.

    ''Nem varok totalis bukast''
    Newell meg igen (úgy tűnik, ill. úgy tesz, mintha), kíváncsi vagyok, melyikötöknek lesz igaza. ;)

    ''Azt szerintem senki sem mondta, hogy a cell ugy alapjaban veve alkalmatlan jatekokra.''
    De, volt, aki egyenesen ezt mondta.

    ''Csak epp nincs is akkora technikai folenye, mint amit evek ota hangoztattak rola''
    Attól függ, miben. Számítási tejlesítményben van, általános teljesítményben nincs. (Bár 8 [9] mag azért mégis 8 [9] mag.)

    ''az elonyei mellett igen komoly hatranyai is vannak.''
    Ilyen az élet, nem lehet minden egyszerre ennyire jó, mert ahhoz 16db c2d kellene...

    ''Csak azt, hogy nem a legszerencsesebb''
    Annyi, hogy nem nagyon lehet egyszerű újrafordítással portolni rá PC-s motorokat, mert a központi PPU kevés hozzá, hogy egyedül vigyen el mindent. Ezért sírnak, akik portolásból élnek, vagy ez az egyik fő profiljuk, ill. PS3-on is PC-s módszerekkel és programozókkal akarnának fejleszteni.

    ''szerintem a felepitese miatt nem lehet tulsagosan hatekony vmi teljesen altalanos kodra.''
    Idézek magamtól: ''nem Excel futtatására való''. Pontosabban, elfutna rajta (ha futna PowerPC-n, bár talán van korábbi Mac verzió, nem tudom), csak nem lenne benne sebességbajnok.

    ''Hogy miert erdekel vmi teljesen altalanos, rosszul optimalizalhato benchmark, meg mar asszem boven indokoljak a korabbi MI fejtegetesek.''
    Mint írtam, az MI-re sokféle megközelítés létezik. Van, amelyik éppen párhuzamosításra termett.

    ''Ha az elemekbol epitkezos, mindig a megfelelobbet valaszto mudszerrel iranyitjuk a npc-ket, az bizony sok elagazasos, grafot heuriosztika szerint bejaro kodok lesznek minden bizonnyal. Ezert erdekes, hogy mit hozna vmi teljesen altalanos koddal, a worst case ismerete nelkul az egesz mericskeles semmit se er.''
    És pl. szerinted 1-1 karakternek való paraméterhalmaz nem fér el 1-1 SPE 256kB lokális ramjában?

    ''Az hogy jobba teszi-e a jatekot a teljesen valosaghu fizika, vagy eleg a latvanyosabb felet megcsinalni, elegge szubjektiv dolog. Jobb lenne, de mennyivel..''
    Mindenesetre élethűbbé válna, és egyben változatosabbá.

    ''Szerintem ugyis a tortenet meg a hangulat a lenyeg, az ilyen reszletek fel se tunnek ha a tobbi rendben van.''
    Jó, akkor ti játszatok még PC-n pár évig olyan játékokkal, amikben csak mutatóban van egy minimális kis fizika. ;)

    ''Szal szerintem eleg annyi, hogy a szilard testekre hato eroket, nyomatekokat korrektul lemodellezed, magyaran a szilard dolgok mechanikajat. Ennyi nagyjabol eleg is, mert foleg az latszik. Ez meg nem kezelhetetlen feladat, lasd HL2.''
    Sok kicsi sokra megy... Ha sok ilyen cucc van, az már nem kevés számítási feladat.

    ''A tobbi meg legyen csak jatekmenetet nem befolyasolo effekt, ha van kapacitasod szebb robbanast szamolsz ha nincs akkor meg eloregyartottat.''
    Pár év múlva szerintem magad is csak mosolyogni fogsz ezeken a kijelentéseken. :)
    Egyébként miért lenne fordítottan arányos a hangulat és a játékélmény a fizikával?

    ''Egyebkent te mar irtal teljes, folyadekok, gazok dinamikajat, toreseket, robbanasokat, torzulasokat, erotereket meg ugy mindent alaposan modellezo rendszert? Vagy legalabb ismered vmi ilyennek a felepiteset, tudod hogy hogyan kezdenel hozza, amikor azt irod hogy annyira nem komplex hogy egy jatekba erdemes belerakni?''
    Ezt is sikerült kicsit félreolvasni. :( Én azt írtam, játékokba nem kell tudományos szintű szimuláció, nem azt, hogy tudományos szintű szimulációt könnyű játékokba tenni. :))

    ''Tudod becsulni es minden korulmenyek kozott fix keretek kozott tartani az szamitasi es memoriaigenyet?''
    Jaj, ilyen alapon a 3D grafikához sem kellett volna hozzákezdeni, hiszen néha 200fps, néha meg 10.

    Dare2Live: remélem, a fejedre. :))

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák