Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Alchemist #48 üzenetére

    De a hasonlat nem jó. Miért gondolod, hogy a lőtéren belül marad? Ha már hasonlat, akkor mindenki ugyanoda tüzel, csak a GM távcsöves puskával a többiek sörétessel. Mindegyikkel lehet mellé lőni, de azért látszik, melyikkel könnyebb.

    Amit én mutagénnel előállítok, az is megy a világban mindenhova. Pont ugyanúgy, ahogy a GMO. Biológiailag nincs különbség mutáció és GM beavatkozás között.

    Nincsenek "természetes határok". Viszonylag sokszor előfordul horizontális gén transzfer. Két faj összeolvad és szaporodóképes marad, sőt végül invazív faj lesz. A termesztett növények általában ember nélkül életképtelenek. Sokszor a magok egymást fojtják meg, ha nincsenek leszedve.

    Tudom, hogy miért félnek az emberek, azért, mert nem magyarázható el egyszerűen és túl nagy fantáziára ad lehetőséget. Ráadásul sok dolgot a GM számlájára írnak, mikor semmi köze hozzá. Ezen kívül a multikat mindenki utálja és a szabályozások miatt csak nekik van elég pénzük ahhoz, hogy engedélyeztessenek, pedig maga a technológia költsége lehetőséget adna, hogy kisebb vállalkozásoknak is vetőmag előállításra. (Tudom ez sokaknál még inkább félelmet gerjeszt, hogy majd valaki valami veszélyeset fog előállítani.) Ehhez jönnek még a filmek az elszabadult kísérletekről.

Új hozzászólás Aktív témák