Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #19 üzenetére

    "hogy ezt így hogy?": hogy miért életszerű azt gondolni, hogy Redding se különb a deákné vásznánál? ugyanúgy polgárok védelmére hivatkozik, ugyanúgy szigorításról beszél, ugyanúgy marhaságot mond, mint az usákok. sőt, nem alaptalanul merülhet fel a választási kampány gondolata is. kicsit könnyebb helyzetben van, mert egy publikus terroristát könnyen meg tud nevezni, nem kell sötétben bujkáló rémeket vizionálnia.

    "Erre vonatkozólag van valami forrás rajtad kívül?": pontosan mire is kellene a forrás? Elhangzott tőlem két állítás, amit tényként közöltem (van adatvédelmi törvény, nem tartják meg) és egy állítás, ami az ebből a két tényből általam levont következtetés. Melyikre szeretnél forrást?

    Hogy van adatvédelmi törvény? Magyar van, emellett a btk 300c-t (emlékeim szerint informatikai rendszer ellen elkövetett bűncselekmények) a nyugati világ is bünteti már vagy 20 éve minimum (Mitnick pl.). Tehát jogszabály van, bizonyára lehetne jobb is (minden jogszabálynál lehetne jobbat csinálni az idő múlásával).

    Hogy nem tartják meg a törvényeket? Elég, ha ránézel az internet informatikával foglalkozó részére, mernék fogadni, hogy minden portál erről harsog napok óta, és Redding sem bambanő sz.rlapátolásából tudta meg, hogy baj van.

    Hogy én ebből azt a következtetést vontam le, hogy felesleges új/szigorúbb jogszabály, amíg jól láthatóan ezt sem tudjuk megtartatni az amcsikkal, ahhoz szerintem nem kell külön forrás. Egész konkrétan milyen törvényt hozol, ami a világ legerősebb államának tartott országának kormányát megfékezi? Te, itt a kis piszlicsáré európádban? Semmilyent.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák