Új hozzászólás Aktív témák

  • Vinyard#

    aktív tag

    válasz Tapsi #202 üzenetére

    Aham. Erre te magad is csúsztatsz a sajátodban...idézlek:

    "Az összes ilyen végzettségű ismerősöm el tudott helyezkedni, és jó állása van."
    És? Akkor ezt már lehet kivetíteni a teljes országra? Általánosságokat lehet levonni? Nem!

    Nekem nincs túl sok ilyen ismerősöm, szóval nem tudok "tapasztalatokat" mondani. Én csak azt mondom, amit munkaerőpiaccal foglalkozó emberkék mondanak. Szerintem abban megegyezhetünk, hogy jobban vágják a helyzetet, mint te vagy én.

    " Ez minden évben 1000 végzett villamos, és IT mérnököt jelentene, ha elvégeznék. De nem végzik! Szóval lehet itt szidni a rendszert, de marhára nem az oktatáspolitikával volt alapvetően a probléma, hanem a diákokkal, ugyanis sz@rtak rá."
    Ja és akkor ez nem az oktatási rendszer hibája? Nem az oktatási rendszer hibája az, hogy felvesz alulmotivált, lusta hallgatókat, akik állami pénzen húznak le éveket, bukdácsolnak, foglalják a helyet másoktól, viszik a pénzt, hogy végül ne érjenek el szart sem? Persze, a hallgatók is tehetnek erről, de kérem, a fejétől bűzlik a hal. ilyennek nem is lenne szabad megtörténnie!

    (ÉS lépjünk csak még hátrébb. M.o-n nagyon alacsony az aktívan dolgozók száma ahhoz képest, hány dolgozó korban lévő ember él itt. Ezen emberek egy része azért nem dolgozik, mert bár szeretne, de nincs munkája...a valóban nagy részük meg azért nem dolgozik, mert szart az életbe bele, nem tanult, nem foglalkozott a jövővel, nem ért semmihez, aztán ott van 23-24 évesen, néz magán körbe, hogy mihez is kéne kezdeni. Meg különben is, sokaknak büdös a munka. Ez végülis kinek a hibája? Az oktatási rendszeré, a társadalmi rendszeré, hogy nálunk közel sincs meg úgy a munka tisztelete, és értéke, mint sok más helyen? Vagy csakis az egyéneké, mert ez "beléjük" van kódolva? Szerintem utóbbi eléggé valószínűtlen)

    (I)"Az IT-s képzés egy fokkal sem nehezebb azoknál, szóval unalmas ez a büfészakos duma."(/I)
    Ja, mert mindet végigjártad, van összehasonlítási alapod. :U Én laktam együtt olyanokkal, akiket már régóta ismerek, és ismerem a képességeiket...láttam mennyit kell egy ilyen büfészakon tanulni, gürizni. Nem mondom, hogy minden ebbe a kategóriába sorolt szak ilyen, vagy minden egyetemen ez van, de a saját tapasztalataim szép korrelálnak a sztereotípiákkal.

    "Ez az, neveljük csak fel a jövő suttyó generációját. A mérnökök egy jelentős része már ma is vastagon teljesíti ezt a kritériumot... mármint hogy egy épkézláb mondatot nem képesek kinyögni. IT-soknál ez kiemelten megfigyelhető."
    Akárhogy csűröd-csavarod, az ország előrébb lesz suttyó, egy épkézláb mondatot kinyögni nem tudó, de a szakmájához egyébiránt értő mérnökökkel, mint kurva nagy szókinccsel, műveltséggel bíró verselemezőkkel.
    Természetesen mindkét tudásra szüksége van a társadalomnak, csak nem abban az arányban, ami most van. Inkább legyen valaki suttyó, de átlássa az alapvető gazdasági folyamatokat, és ne szavazgasson unortodox lázálmokat kergető politikusokra...

    "Egyébként még ma is, a legjobb fizetést közgazdász diplomával lehet elérni. Akkor meg miről is beszélünk, emberek?"

    Ez meg teljesen irreleváns. Lehet a virágkötő diplomának van a legjobb fizetési átlaga Mo-n,de attól még nincs szüksége az országnak 100000 frissen végzett virágkötőre évente (most mondtam valami abszurd dolgot).

Új hozzászólás Aktív témák