Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz kali #242 üzenetére

    Persze, hogy nem.

    Jelen esetben 2 dolog lehet: vagy lopsz, mert mindenki ezt teszi, vagy nem. Könnyű lenne bizonyítani, hogy nem, csak hát ugye valahogy mégsem tesznek érte.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kali #264 üzenetére

    Ez tényleg szép, hidd el, mióta saját bőrömön tapasztaltam milyen az, hogy egyenlőbb az egyenlőbbnél, azóta tojok jóóó magasról a jogra, az azok betartóira és megalkotóira is. Pedig jól neveltek, éves szinten borítom a pénzt minden formában az országba és szerintem nem sűrűn tulajdonítottam el dolgokat így vagy úgy emberektől.
    Amelyik rendszer annyira követhetetlen, hogy nem tudja már azt sem van-e farka és ha igen az hol, az úgy rossz, ahogy van, ne lepődjön meg tehát senki ha a nép vergődik. Mert az jogos. A megoldást meg hadd ne mi találjuk ki, valaki azért kap fizut, hogy megtegye. Én sem várom el, hogy anyuci rakja össze a notikat, mert balfék vagyok hozzá, szerintem így fair.

    És mivel azt is megéreztem milyen, mikor a törvény lesújt szigorával a nagy semmiért aztán meg bemenekül a fa mögé, hogy izé, de mi a dolgunkat tettük minden helyes volt, talán nem meglepő, hogy szkeptikus vagyok úgy amblokk a témával kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Vigec

    csendes tag

    válasz kali #268 üzenetére

    Szóval szerinted más országban szednek be díjat a magán felhasználás legalizálására, de mindezek után továbbra is büntetik? Mondj légy szíves egy országot az európai kultúrkörből. Ne hintsünk már megint port.
    Bár megvallom kutyára nem érdekel, milyen jogszabály vonatkozik pl. a német felhasználókra, mivel nem ott élek, hanem itt. És itt örülnöm kell az elmondásod alapján még a kaksinak, amit egyébként megetetnek mindenkivel....

  • Tikakukac

    titán

    válasz kali #268 üzenetére

    Mindig és minden nyilván nem lehet jó az összes oldalnak. De van egy arány. Ha ez az arány inkább tolódik a szopó felé, mintsem a belefér felé, akkor nyílik a bicska, és akkor lesznek olyan furcsa dolgok, mint most is, hogy senki sehol sem tudja mit kéne csinálni, mert egyszerű, mint 1 vödör sóder, csak valahogy odakeveredett.

    Én kedvelem a mosdó-törülköző állapotot, ha ők így akkor én meg úgy. Régen nem a törökmézadagommal játszadozunk, az még beleférne. Talán.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Vigec

    csendes tag

    válasz kali #275 üzenetére

    Nem Te írtad a cikk szól részben erről:

    "Az egyesület közleménye szerint 1982 óta magyar jogszabály, 2001 óta európai uniós irányelv is rendelkezik arról, hogy ha egy ország szabaddá akarja tenni a zenei és filmes magánmásolásokat polgárainak, az alkotókat, előadókat és kiadókat kompenzálnia kell. Ennek eszköze az üreshordozódíj, amely a kép- és hangmásolatok készítésére alkalmas eszközök árába kerül beépítésre."[link]

    Az általad linkelt hozzászólás pont nem alap, a fenti idézet után. Nálunk szándékosan arra hozták létre ezt a díjat hogy szabaddá tegyék a másolást, máshol meg nem erre. Az hogy az UK-ban adóztatják az adathordozókat valamilyen okból, megvallom nem érdekel annyira, hogy utána keressek miért, de Te ezt érvként hoztad fel a hazai gyakorlat alátámasztására. Itthon jogszerűtlen letölteni torrenten bármit, a fentiek ellenére.

    "- vagy nem érted a dolgot, vagy szándékosan kiforgatod, persze tévesen..." Itt két részre ágaztatnám az írnivalót.
    1. Most, hogy így kifejtetted, már látom miért nincs igazam, de kristálytisztán. De azért én megpróbálom a sajátom álláspontomat megvilágítani.
    A nagy kiadók (legyen az film, vagy zene), pont a torrent miatt keményítettek be. (A követelésük jogosságát egyébként én hurkára nem vitatom, mert az övék a jogdíj). Az ő számukra a torrent a fő ellenség, mint a legtöbbet "kárt" okozó jelenség. Ha végiggondolod a kazettamásolás ugyanezen folyamat, ez mégsem szúrja a szemüket. DE. Itthon a helyezet az, hogy (lsd. fent) legálissá tették a magánhasználatot azzal, hogy kriminalizáltak minden adathordozót vásárló egyént. Ezekután azt állítani, hogy a megosztás büntetendő az enyhén arcpirító. Része a beszerzési folyamatnak, amit ha nem teszel nem jutsz hozzá. Persze nekik sokkal jobb lenne ha a hagyományos úton menne a terjesztés, mert az könnyebben ellenőrizhető. Tudtommal nem nagyon vannak hasonlóan gyors, nagy tömegeket kiszolgálni képes alternatívák, ezért nem látom fair dolognak korlátozni a hozzáférés legkönnyebb módját.
    Könnyebb így arra terelni a figyelmet, hogy milyen nagylelkűek a jogvédők, mert nem jelentenek fel, hogy az egyébként legálisan beszerezhető tartalamat, illegálisan szerezted be. LOL.
    Amennyiben meg a helyzet az, hogy a magán másolatok alatt azt érted, hogy mindeki megveszi az eredetit, és annyit másolhat belőle magának, amennyit akar, mert ez a magán használat, akkor a beszerzés egyéb formája miért legális?
    2. Másrészt egy kicsit elszomorít, hogy mindenki aki nem ért egyet veled, az csak hülye, vagy szándékosan a sötétben bújkáló ellenforradalmár lehet, akinek nincs igaza. Csak neked. Én kérek elnézést, és azonnal beállok a sorba bégetni.

  • Vigec

    csendes tag

    válasz kali #279 üzenetére

    Sziasztok!

    Valaki kifejtené bővebben miben tévedek? Hátha nyugodtabban tudja valaki letölteni a kívánt filmet/zenét. Az munkáját előre is köszönöm.

    Valóban nem Veled vitatkoztam, hanem a szemlélettel, amit képviselsz, ezt pedig én hadd ne fejtsem ki elegánsan, ahogy Te sem szoktad.

  • kaliber

    aktív tag

    válasz kali #286 üzenetére

    Na ezek után nekem ne papoljon senki hogy "no warez!" Azt a rabló, és még a torrentet ócsárolják???

    Bocs új hsz-nek akartam.

    [ Szerkesztve ]

    Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

Új hozzászólás Aktív témák