Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Namelesske #10 üzenetére

    Tehát meg is fordíthatod a mondatot, mert egyébként is úgy helyes. az egzotikus hw-ek nem támogatják a Linuxot. Mert miért vagy hogyan is kellene a Linux fejlesztőinek bármilyen hw-hez drivert biztosítani, ha a gyártó nem biztosít hozzá, ahogy dokumentációt sem? Ilyen esetben hogyan csinálnál Windowsra drivert?
    A további sületlenségeket nem is említem.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz zoltanz #18 üzenetére

    Ezzel az volt a bibi, hogy gyanúsan túl hamar jött az áprilisi pecskedd után.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #24 üzenetére

    Elég ritka az olyan sebezhetőség, amelyik kiderül ma, és ripsz-ropsz egy hét múlva már nem hogy "fix it", de rendes update-es javítás van, azaz ezt már tudták jóval korábban, csak felhasználták egy kis ijesztgetésre.

    (#31) orion1025
    Érdekes, én most tettem fel egy akkori Eee PC-re (1GB ram, 900MHz) legújabb Lubuntut. Hát az addig rajta lévő XP-hez képest elég pattogós. XP kb. 4 perc, jelszó nélküli fiókba lépős bootidő vs 40 másodperces, hosszú jelszóval terhelt Lubuntu.

    Speciel volt Ubuntu Netbook Remix (vagy Edition), azok elég jól szaladgáltak a netbookokon.

    "Túl más akar lenni, mint egy win."
    Lószart akar más lenni. Olyan akar lenni, mint önmaga. Amire építkezik, az a Windows előtt már 10 évvel megvolt.

    "Hiába használtam én is sokat"
    Valóban, hiába.

    (#30) Neurotoxin
    Azért 2002 óta volt egy "kis" fejlődés.

    (#32) CPT.Pirk
    "mert fülre beállítani nem lehet"
    Na neki ne magyarázz, mert ő Atom procis netbookon, 30 éves walkman-fejhallgatóval is olyan keverést rak eléd, hogy lerobban a fejed! Igaz, mást nem is tud vele, csak ennyit. Lerobban, oszt annyi. De az Avatart is ezen az Atomon renderelte, ezért lett olyan atomjó.

    (#38) Namelesske
    Ne aggódj, én is csak akkor ajánlom kipróbálásra a Linuxot, ha nincs Windows-only hw vagy sw használatban. ;)
    "Nézne egy RTL Mostot a szerencsétlen, de SL sincs."
    Még szerencse, hogy megcsinálták a pipelight-ot, így mindenki sötétítheti magát Linuxon is az RTL Mosttal.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz BlackPriest #44 üzenetére

    Messze nem érdekel, akarsz-e Linuxot használni.

    "Onkentes hitteritoknek hiszitek magatokat"
    Ez vicces mondat. Gondold át, és fogalmazd meg még egyszer mondanivalódat. Hátha másodjára sikerül. ;)

    Én 6,5 éve kezdtem el használni, gyakorlatilag alig pc-ismerettel és kb. 8 évvel korábbi intenzívebb használattal. DE nyitott gondolkodással. És ment. Érted? Nem a hibákat kerestem benne, hogy kritizálhassam, hanem használtam. Ha valami hiba mégis volt, arra kerestem megoldást. És az esetek túlnyomó többségében találtam.

    És ha hiszed, ha nem, az első, amit még XP-s ismerőseimtől megkérdezek, miután szembesültek az XP vége helyzettel, hogy mennyire kötődnek hw vagy sw oldalon a Windowshoz. Ha megkerülhetetlen ez a kötődés, akkor fel sem ajánlom a Linuxot.

    (#50) GoodSpeed
    Jobb lenne, ha a fórum témáját sem tekintenéd alapvetően Windowsosnak, mivel éppen egy pusztulófélben lévő Windows rendszer frankensteini életben tartó utolsó utáni hullahoppjáról szól a cikk, és akik olvassák, és megijednek, mert még mindig XP-jük van, azoknál valós alternatíva a Linuxra váltás. A Linux említése önmagában is lájtos, a később fikázásához képest pedig egyenesen bocsánatkérés a létezése miatt.

    "Ráadásul én nem fikázom a Linuxot"
    Most csak azért sem keresem vissza azt a nem is olyan régi hsz-edet, amelyikben éppen fikáztad, ama elég egyszerű adatot belinkelve, hogy x oldalon kiszámolták, több hiba van a Linux kernelben, mint a mittoménmikben, amik között Windows is volt.
    No de mégis.
    Ehhez képest a linkelt súlyozásra (természetese?) semmit nem reagáltál. Pedig az azért sokkal érdekesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz BlackPriest #57 üzenetére

    "Ha meg annyi erved van ellenem, hogy lazasan telorol nem 100%-os egy mondatom"
    Ember! Értettem a mondatodat. Azzal nem volt baj. A tartalmával van. De hogy te meg min miért sértődsz meg, az meg végképp magánügy.

    (#56) GoodSpeed
    "Fikázás az lett volna, ha én magánvéleményemet megfogalmazva szapulom, minden ok nélkül...csupán arról van szó, hogy olvastam egy ilyen összesítést az ott nevezett Chip magazinban -ami mégis egy IT magazin -, majd azt leírtam pontosan idézve"
    Nem. Ez is az volt. Mert egy blőd cikkből egy ellenőrizetlen tartalmat linkeltél be, nem hogy minden háttér információ linkelése, de egyáltalán megnézése nélkül. Ez így -- ha tetszik, ha nem -- minden ok nélküli fikázás kategória.

    "mert nem akartam flamet kelten"
    És a flame-et éppen azzal keltetted, hogy a nyilvánvaló és könnyen kikereshető háttéradatokat eszedbe sem jutott sem megkeresni, sem belinkelni. Hanem egy Linuxos topikba (ugye?) bemásoltál egy állítást, miszerint a Linuxban több a hiba, mint a Windowsban. Nem mellékesen a Windowsban több a hiba, mert a Linuxot egybe vette, a Windows meg három OS-sel szerepel a listában, összességében tehát a Windowsban több a hiba. Mert a Vista említésével egy 7 éves periódust tekintenek át, amiben Linux-hiba jóval kevesebb volt, mint Windows-hiba. Szám szerint 108 darabbal kevesebb. Nyilván nem ezt akartad kihozni abból a beírásból. Ugye?
    Ha már én is trollkodni akarnék. Ráadásul ezek a hibák statisztikai átlagban messze súlyosabbak.

    "hanem az is, hogy mekkora tömegeket érintenek"
    A CVSS súlyozásnál ez pont semmit nem számít.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz BlackPriest #59 üzenetére

    Annyit azért segítek -- még ha kéretlenül is --, hogy nálam egy új rendszer használatba vételekor az első mozdulat a magyar karakterkiosztás beállítása.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #63 üzenetére

    "hanem mert sokkal kevésbé vonzó a sötét oldal infósainak kártékony kódot írni rá, ugyanis sokkal kevesebbekhez jutna el, ellenben legalább annyi energiába kerülne a kifejlesztésük."
    Na ezt pont a szerverek esetében írod, méghozzá nem is akármilyen, hanem webszerverek esetében. Mennyivel hatékonyabb szerinted egy webszervert lezúzni? A webszerverek 60%-a Linux.
    Az openssl-nél írtam, hogy bizony a Windowsok is érintettek. Be is linkeltem.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #73 üzenetére

    Nem számít, hogy miért írtad, mert a desktop és az asztali Linuxok nem térnek el túl nagyon egymástól. Ami biztonsági cuccokat fel lehet tolni szerverre, azok legtöbbjét asztalira is. A hibákban meg ugyanúgy osztoznak. Leszámítva persze a gui-okat.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz gabor85 #82 üzenetére

    Így van. Senki pártján. Ahogy a menekülés sem feltétlenül a Linuxról mond véleményt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #85 üzenetére

    "akkor általában nem rohan vissza a boltba 3 napon belül"
    Persze, mert kb. annyit bukna egyből a gép árán, mint amennyibe egy új Windowsos gép kerül. Azért a racionalizálás erejét ne hagyd ki a játékból.
    Másrészt a vendor lock-in-t se hagyd ki. Attól, hogy valaki most két hete kitalálta, hogy nem akar tovább Windowsért fizetni, és ezt nem warezzel oldja meg, az még nem jelenti, hogy pl. az összes addig Windowson gyártott kretén dokumentumai ugyanolyan formában jelennel meg. És nem azon fog elgondolkodni (mert eszébe sem jut), hogy ő volt a balfasz, amikor space-szel állatotta be a pöttyöket az aláírás helyére, meg alá a nyomtatott nevet. És hasonlók. Egy normális cégnél ezt megtervezik, hozzáértővel megcsináltatják. Nem pedig az utolsó utáni pillanatban hisztérikusan kapkodva kavarják a szart, majd hisztérikusan szaladnak mosakodni, mert csak önmaguk lettek szarosak.

    "Jó példa erre a szomszédom"
    Neked jó, mert jónak akarod látni. Én meg a saját véleményemet inkább nem fejtem ki.

    gabor85 semmilyen folyamatot nem vázolt fel, csak a fenti hisztérikus kapkodást, a buta megközelítést írta le finomabb formában.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #89 üzenetére

    Az átlagjúzer a Média Marktban és társaiban, azaz akármelyik hagyományos boltban vesz laptopot vagy bármi mást, ilyen helyeken pedig soha nem volt és nem is lesz vásárlástól elállási jog.
    Ennek alapján valóban fejezzük be.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #93 üzenetére

    Visszavinni csak abban az esetben lehet, ha hibás. Csak azért, mert nem tetszik, visszaviheted ugyan, de feleslegesen cipeled duplán, mert utána mégiscsak haza kell vinned.

    Az Apple Store linked ugyanez peptiában: ha a Store-ban rendeltél, akkor visszaküldheted. Ha a WestEndben az iStyle-ban vetted, kiléptél az ajtón, és az asszony nyakon vágott, mert "miért költöttél már megint egy ilyen szarra ilyen sokat", akkor is hazaviszed. Vagy leteszed a bolt mellett, ha mégsem tetszik. De hogy nem kötelező visszavenniük, az 1000%.

    "Ha vissza szeretnéd küldeni a rendelést, vagy annak csak bizonyos elemeit, lépj velünk kapcsolatba. Győződj meg róla, hogy megadtad a következő adatokat:

    Az internetes rendelési számot"

    (#95) CPT.Pirk
    Egyértelműen Ubuntu a Unity-val. Alapvetően csak a Unity-t kellene leszedni, és mást feltolni helyette.

    (#94) gabor85
    Én is Ubuntut használok, de nem azzal a felülettel, amivel te raktad fel. Az az alap, bár van K/L/Xubuntu verzió (ezekhez egyből telepítőt tölthetsz le), de ugyebár bármelyik verziót bármelyikre (vagy még több tucatnyi másmilyenre) átalakíthatod, mert ezek "csak" gui-ok.
    De ez a gui sem indokolja a böngészők ilyen lassúságát. Ott valami más is lehet.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #102 üzenetére

    Én itthon mindkettőt használom: Debian most XFCE-vel, és Ubuntu most Lubuntu formában. Cseppet sem instabilabb az Ubuntu, pedig minden verzióugráskor ugrottam én is. Az elmúlt 6,5 év alatt mégis csak négyszer raktam újra.
    Először még egészen az elején, akkor még bénán, így jó pár saját cucc eltűnt.
    Másodszor az ext3>ext4 váltáskor 2010-ben.
    Harmadjára pár hónapja, mert egy olyan hiba lett, amit nem tudtam javítani. Együtt lehetett volna élni vele (bármilyen USB eszközt csak root joggal volt hajlandó csatolni), de inkább újraraktam.
    Negyedszer pedig most áprilisban, mert az előző újrarakásnál 12.04-es Lubuntu telepítőlemezt használtam, az meg nem LTS lévén áprilisban nem dobta fel a 14.04-re frissítés lehetőségét. Így maradt a friss telepítés.

    Az Ubuntuval általában nincs több gond, mint bármi mással. Ha mágis így tűnik, annak többnyire az az oka, hogy sokkal többen használják totál Linux-kezdőként is. Így a "jajajajjjajja, baj van" típusú "segítségkérés" sokkal nagyobb számban fordul elő. Míg más disztrókat kevésbé a legkezdőbbek használják. Avagy más disztrót az ilyen totál kezdők már az Ubuntus fórumokon kapott tanácsok alapján kezdenek használni, és az Ubuntura zúdult első hisztihullám lecsengésével az ajánlott egyéb disztrók fórumain már nem annyi a hiszti, mert már eleve másként kérdez, alapozva a telehisztizett Ubuntus fórumokon szerzett tapasztalatokra is.
    Amúgy a Unity a nemszeretem a legtöbbeknek.

Új hozzászólás Aktív témák