Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #102 üzenetére

    Én itthon mindkettőt használom: Debian most XFCE-vel, és Ubuntu most Lubuntu formában. Cseppet sem instabilabb az Ubuntu, pedig minden verzióugráskor ugrottam én is. Az elmúlt 6,5 év alatt mégis csak négyszer raktam újra.
    Először még egészen az elején, akkor még bénán, így jó pár saját cucc eltűnt.
    Másodszor az ext3>ext4 váltáskor 2010-ben.
    Harmadjára pár hónapja, mert egy olyan hiba lett, amit nem tudtam javítani. Együtt lehetett volna élni vele (bármilyen USB eszközt csak root joggal volt hajlandó csatolni), de inkább újraraktam.
    Negyedszer pedig most áprilisban, mert az előző újrarakásnál 12.04-es Lubuntu telepítőlemezt használtam, az meg nem LTS lévén áprilisban nem dobta fel a 14.04-re frissítés lehetőségét. Így maradt a friss telepítés.

    Az Ubuntuval általában nincs több gond, mint bármi mással. Ha mágis így tűnik, annak többnyire az az oka, hogy sokkal többen használják totál Linux-kezdőként is. Így a "jajajajjjajja, baj van" típusú "segítségkérés" sokkal nagyobb számban fordul elő. Míg más disztrókat kevésbé a legkezdőbbek használják. Avagy más disztrót az ilyen totál kezdők már az Ubuntus fórumokon kapott tanácsok alapján kezdenek használni, és az Ubuntura zúdult első hisztihullám lecsengésével az ajánlott egyéb disztrók fórumain már nem annyi a hiszti, mert már eleve másként kérdez, alapozva a telehisztizett Ubuntus fórumokon szerzett tapasztalatokra is.
    Amúgy a Unity a nemszeretem a legtöbbeknek.

Új hozzászólás Aktív témák