Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz emvy #695 üzenetére

    No ez már korrekt. Így az igazi, normális hangnemben. Köszönöm.

    Szóval, tény, hogy a felbontást, mint szemrontó tényezőt én nem vettem eleddig bele, pedig ez fontos szempont - ilyen nézőpontból nem biztos hogy szemkimélő még az én 15,4" 1920*1200-as lcd panelem sem.
    Az e-ink témát én nem firtatom.
    Engem a fény viselkedése érdekel, és mivel én keveset tanultam róla az egyetemen, igy most kiváncsiságom bővitendő, olvasom A fény (Dr. Bernolák Kálmán, Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1981) c. könyvét. A már korábban emlitett könyv 3. fejezetében pontosan ezt a témát tárgyalja - a szem érzékenysége a különböző spektrumú szinekre.
    Tény ugyanakkor, és el is ismerem, az LCD panelek jelenlegi képcsöveinek szemre gyakorolt hatásait nem vettem figyelembe - de nem is baj, hiszen én elméletben beszéltem csak erről... mégpedig úgy, hogy igenis előállitható olyan panel (oké, akkor legfeljebb nem LCD panel hanem mondjuk LED) ami által kibocsátott fény nem káros az emberi szemre. Persze ez a téma összetettebb mint ahogy hirtelen előjött, de visszautalva a korábbiakra - az orvos bácsi sem fogja a fény fizikáját alapjaiban elmondani minden egyes betegnek, hanem csak annyit mondd pl egy kezdő szemromlásban lévő betegnek, hogy pl ne nézzen erős fénysugárzásba, mert végleg elvesztheti a látását (vagy valami hasonlót).

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák