Új hozzászólás Aktív témák

  • spirit007

    senior tag

    válasz Nekomajin #164 üzenetére

    Öööö.. te igazából egy alapvető tévedésben vagy.
    Szerinted a 40+ -os infós generációból ki a töknek volt kerettanterv ill. bármennyi informatikai -pontosabban számítástechnika- tanulási lehetősége általános/közép iskolában ???
    Segítek: senkinek.
    Mindenki önerejéből szerezte meg azt a tudást amiből most megél.
    Nekem pl. középiskola _első_ osztályában anno 1987-ben heti 1 azaz EGY óra lehetőségem volt számítástechnikai fakultáció keretében felszedni némi alapismeretet Videoton Computer+ Beijing TV konfiguráción.
    Majd ezek után, azaz másodiktól kezdve az iskola SOHA többé nem adott lehetőséget arra, hogy számítógép elé ülhessek.
    Akkoriban egy Commodre64 ára apám 10 havi fizetése lett volna, így otthon is kb.4 évre el voltam zárva a lehetőségtől... külföldön dolgozó ismerősökhöz kuncsorogtam, hogy egy kis Commodore -t tapizhassak -úgy havi 1-2 alkalommal.

    Namost ezt csak azért említettem, mert a mai kész picsa meleg málé váró generációnak nem ártana néha a facebook -vagy hasonó marhaságnál- egy X -et nyomni és elmerengeni 1-2-3 napot egyes szoftverek használatánál mert talán egyből kitágulna a világ és nem azon rinyálnának, hogy brühühü ezt nem tanultuk a Ziskolábaan.
    Egy ilyen piszlicsáré dolog, hogy pl. MsO vagy LibreO, vagy bármi más felhaználói szoftver -aminek teljes manual-je elérhető a világ minden nyelvén - mindjárt nem jelentene annyi problémát sem, hogy egyetlen karaktert pazaroljanak rá egyes fórumokban.

    Még annyit a #164 -hoz a szalagos/ribon menühöz:
    Aki ezt kitalálta, azt nem hogy kirúgták volna 200 évvel ezelőtt, hanem tolták volna alá a száraz rőzsét meg a gyufát.

Új hozzászólás Aktív témák