Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz gbors #7 üzenetére

    miért ne lenne az? ennyi erővel nem fair, hogy megveszem egy filmet DVD-n és ketten megnézzük az asszonnyal, mert miért nem vettem meg neki is?

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • BandiHUN

    veterán

    válasz gbors #7 üzenetére

    De ebbe számold bele,hogy így van lehetőség ha nem a kiadónak,de más közvetítőknek pénzt szerezni vele,és mivel továbbadásról van szó,takarja is a lényeget,hogy olyan ember veszi meg,aki ha nem adhatná tovább,valószínű NEM venné meg!
    Tulajdonképpen csak annyi történik,hogy egy példány több emberen keresztül jut el a végleges fogyasztójához.
    És egyébként erős túlzás ez az 5-6 játékos...márcsak azért is,mert a játékoknak sokkal rövidebb a "befutási" ciklusa,sőt mostanában már el is torzult,hogy elő lehet rendelni,mert akit konkrétan érdekel,megveszi elővételben,akit meg annyira nem,az megvárja az első leárazást.
    Lényegében felesleges lett a premier...hisz kinek éri meg előrendelői extrák nélkül egy gém,de ugyanazon a napon,sőt adott esetben az előrendelők még kapnak 5-10% kedvezményt is?
    És megintcsak másik nézőpont,hogy aki továbbadja a játékot,az vesz mást...nem veszi ki a pénzt a rendszerből,x "egységnyi" pénze van a rendszerben...csak keresi a megfelelő játékot,mert aki cserél,végül valaminél ugyanúgy megállapodik.Miért más ennek a megítélése,minthogy az ember odaadja a kedvenc cd-ét a haveréért cserébe vagy bármi hasonló dolog,vagyhogy a ruhát is vissza lehet cserélni,ha kicsi,vagy nem jó a színe,ha ajándék?Az meg hogy a kiadóval szemben(mert azért hagyjuk már a szerencsétlen szerzőt...)nem fair,az természetes,hisz plusz pénz neki a használtpiac korlátozása!A végén még sajnálni kezdem,mint a bank,energiaszektort,stb...
    És ne feledjük,99%,hogy ha nincs használt piac,akkor sokan egyszerűen a bizonytalanból a NEM felé döntenek...és talán megveszik a terméket 2-3 leárazás után...HA nem felejtik el,nem vesznek helyette mást.Oké,nyugat,ott relatív kevés pénz egy játék a fizuhoz képest...de itthon megnézném,kinek mennyi gémje lesz az One mellé,ha nem vehet használt gémet...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • zsigus

    őstag

    válasz gbors #11 üzenetére

    Ez sem a legjobb példa, mert egy nyilvános előadásra jogdíjat kell fizetni (zenéknél és filmeknél is), nem elég a filmet megvenni.
    Azt, hogy hol a határ, nem tudom... Kérdezd meg az artisjust.

    Tehát a +300 emberre is ugyanúgy kifizeted a jogdíjakat...

    Ez egyébként rajta is van a filmek, zenék borítóján.

    "Ez a DVD szerzői jogvédelem alatt áll, és csak otthoni lejátszásra engedélyezett. A DVD nyilvános helyen történő vetítése vagy sugárzása szigorúan tilos."

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz gbors #13 üzenetére

    Én inkább megfordítanám a kérdést:

    Mi nem minősül annak? Az amikor valaki soha nem vett új játékot, csak használtat. Ez a kiadók szempontjából valóban kics*szész, mert az ilyen emberek pénztárcájából egy vasat sem kapnak (főleg, ha a konzolt is a kezdeti időszakban vásárolta amikor még veszteségesen adták).

    De azért vizsgáljuk meg ezt a másik oldalról is... Ha valaki csak akkor vesz használtan játékot amikor már mérséklődött az ára, mondjuk olyan 5-6e Ft-ra, akkor mennyire lenne hajlandó kiadni 13ezret egy új játékért, amit ki sem próbálhatott (nincsenek demók), csak egy-két (rosszabb esetben előre renderelt) videóból kell megállapítania azt, hogy milyen lehet.

    Szvsz az ilyen emberek akkor sem vennének új játékot, ha nem lenne más választásuk, maximum akkor, ha olcsóbbak adnák, ahogy a cikk is írja.

    De szvsz azok között akik használt játékok (is) szoktak vásárolni/cserélni nem sok ilyen van, aki csak és kizárólag használtan vesz minden játékát... Sokan visszaforgatják azt a pénzt új játékokba, ami szvsz még ha nem is teljesen fair a kiadók részéről, akkor is látnak belőle pénzt, tehát én ezeket az embereket nem "büntetném", de ezt nem nagyon lehet szűrni. Vagy hagyják a használt játékpiacot élni, vagy nem.

    Lorenzo9:

    Amit elmondtál annak egy része már megvalósult... PS3 esetében van egy PS+ szolgáltatás. Évente nem tudom milyen összegért kipróbálhatod a játékokat 1 órán át, és ha tetszik megveheted (persze nem mindegyik játéknál).

    PS4 esetében elvileg az összes játék megvásárolható online is, tehát gondolom a kipróbálási dolog az most több játékra érvényesülhet.

    Egyébként konzolon (Box/PS) is vannak ingyen hétvégék, legalábbis hallottam már ilyet... Nem tudom, hogy olyan "sűrűn" e mint a Steam-en, de vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • <VadMacs>

    csendes tag

    válasz gbors #7 üzenetére

    >a használt játék kereskedelme végső soron ugyanaz, mintha ketten vennétek meg egy játékot, és használnátok, elosztva a költséget.

    A magyar jog szerint ez baromság. Ha a törvényt betartva végezzük a használtan értékesítést, akkor a törvény betűje szerint egyszerre csak egy ember birtokolhatja az adott szoftvert/művet. Ha van biztonsági másolatod, ugye eladásnál azt is vele együtt kell adni. Miféle két személy használja így egyszerre...?

  • zsigus

    őstag

    válasz gbors #22 üzenetére

    Ez egy eléggé szerteágazó dolog, ezért nem nagyon lehet általánosítani (vagy legalábbis én nem tudok)...
    Mindenki aki kihasználja ezt a lehetőséget más-más arányban, más-más mennyiségben teszi.

    Ha olyan alapszabályt szeretnél hallani tőlem, hogy egy játékot csak egyszer lehessen használtan eladni, akkor az aki megvette jól járt, a másikra már negatívan hat. Ha azt szeretnéd, hogy mondjuk mindenki aktiváljon havonta egyszer legalább egy új játékot, és engedélyezik neki, hogy használtakat is használjon, akkor lehet, hogy három játékától meg kellene válnia ahhoz, hogy kifizesse a 13ezer Ft-ot egy újért.

    Ráadásul a szoftveres licencek is árnyalják a képet, mert egy játékra/programra csak használati jogot kapsz, nem tulajdonjogot.

    Nem egyszerű...

  • djculture

    félisten

    válasz gbors #7 üzenetére

    Ja sőt ha kábel előfizetés és egyéb fizetős tv csomagja van valakinek és a család nézi tv-t akkor a család összes tagja után kelljen megfizetni az előfizetési díjakat! Öten vannak ötször annyit kelljen fizetni nem? Egyéb baromságokat is kitudunk fejteni hogy az úgy jó mert a vásárlót/vevőt büntetlenül lehet lerabolni ...
    Ha egy házban öten laknak akkor a gázt villany stb alapdíjakat ötször kelljen kifizetni elvégre azt is öten használják nem? Kitudok én is bármi ilyen baromságot találni... Kapjunk már a fejünkhöz azért...

    [ Szerkesztve ]

  • emelhu

    aktív tag

    válasz gbors #35 üzenetére

    "a könyvnél azért működött több száz évig, mert a tartalom és a hordozó nem volt (értelmes keretek között) elválasztható."

    Ez részint nem igaz, hiszen a copyright pont a kapcsolat "elszakítását" tiltja, másrészt ha fizikailag ugyan elválasztható is a tartalom, attól jogilag még nem.

    Az elvi kérdés továbbra is az, hogy ha veszek(!) egy tartalmat [nem bérlem], akkor korlátlan használati jogot kapok-e (természetesen a copyright és használati feltételek betartásával, pl. nincs nyilvános bemutatás, belépőjegy szedés, tovább-bérlés), vagyis ha enyém a használati jog, akkor ez mire terjed ki.

    A gyakorlati jogban mindenféle jogok vagyoni értékű jogok és adhatóak-vehetőek.
    Miért pont a "digitális tartalom megtekintése" jog ne lenne az?

    Ha én nem kívánom továbbiakban élvezni a megtekintés jogát, akkor továbbadom másnak, aki szeretné igénybe venni ezt.
    Lehet ezt elvitatni, de ahogy megjegyezték korábban: a jelenlegi árak a jelenlegi feltételekkel alakultak ki, vagyis a vagyoni jog átruházásának jogával, ami "érték".
    Ha a megszerzett termék értéke csökken, akkor az ára marad?

    Ha a piac hagyja!

    Lehet, hogy úgy járnak a játék-készítók is, mint a hanglemez gyártók.
    Annyira irreális árakon tartották a terméküket, hogy sokan más csatornákat kerestek vagy más(!) [kiegészítő-kiváltó] termékeket vettek a pénzükön (pl. video, játék stb).
    Véges az e szegmensre szánt pénz és azt igyekeznek optimálisan elkölteni.

    Vagyis tényleg elképzelhető, hogy ha nagyon kekeckednek, akkor két szék között a földre esnek.

  • djculture

    félisten

    válasz gbors #48 üzenetére

    Ja úgy lecsökken hogy a hírek szerint már az új xboxone-ra 20k lesz egy játék.

  • .tnm

    addikt

    válasz gbors #52 üzenetére

    "fogyasztóként a pénztárcáddal tudsz szavazni"

    sajnos ez egyre inkább csak elméletben van így. a marketing és a szociális nyomás nagyon tud igényeket kelteni. próbálj meg Te lenni az egyetlen az osztályban, aki nem játszik xy slágerjátékkal, mert szerinte nem ér annyit, mint amennyit kérnek érte. vagy próbálj meg 1 évvel később játszani csak vele és szinte senkivel nem tudod már megosztani, ellenben a sok spoiler miatt élvezni sem tudod majd úgy.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz gbors #7 üzenetére

    Ez csúnya csúsztatás. Ha 100 kézen megy át a játék, akkor 100-an vennék meg és játszanának vele, elosztva a költségeket? Nem. A kiadó, amikor megcsinálja a játékot, tudja, hogy egyszer lesz belőle bevétele, ergo nem fair a használtpiac ellehetetlenítése - ha már egyszer ez a vetülete érdekel (és nem beszéltem jogról). Jahogy így nem tartható a horrorisztikus költségvetés? ÍJB. Nem valósághű játékokkal akarunk játszani, hanem élvezetesekkel, amelyeknek a játékélménye megvan. Anno szép volt a Doom3 grafikája? Igen. Élvezetes volt a játék? Frászt, baromira unalmas volt. Anno szép volt a Max Payne grafikája? Nem igazán. Élvezetes volt a játék? Igen, baromira elkapták a bosszúálló rendőr hangulatát. Tudok ennél durvább példákat is mondani, ha kell.

    Online játék? Hmm... mire is megy ki a mostani online-osítás? Arra, hogy minél inkább kontroll alatt tartsák a játékosokat - lásd Blizzard. Korábban lehetett LAN-ban, kiadó által bérelt szerverek nélkül játszani? Igen. Úgyhogy a kérdésedre a válasz: nem fair, amit a kiadók művelnek. Nincs demo, nincs játékélmény, de legalább van 5 órás játékidő, 60 dolcsiért...

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz gbors #58 üzenetére

    Arról, hogy a költségek megoszlanak, mert nem. az Elsőnek 60 dolcsiba kerül a játék, a másodiknak 50-be stb. Hogy a kiadónál mennyi jelenik meg ebből, magasról nem érdekel, ha tönkremennek, meg pláne. Minden játékosnak érdeke, hogy a jelenlegi tőkekoncentráció a kiadói iparban megszűnjön, mert a C64-es időszakból tucatszámra tudom mondani a jó játékokat, a PC-sről meg nem. Tehát régen volt verseny és megdolgoztak a pénzükért a programozók és hozzájuk jutott vissza a bevétel nagy része, most meg nem.

    "...sose mondtam olyat, hogy a kiadók tevékenysége fair (vagy ahhoz közelítő) lenne..." - direktben tényleg nem, de elkezdtél dobálózni azzal, hogy szegény kiadói ipar... akik a legnagyobb rákfenéi a játékospiacnak.

    https://www.coreinfinity.tech

  • #06658560

    törölt tag

    válasz gbors #60 üzenetére

    És? Akkor mi van? kevesebb bevétele lesz a kiadónak?

  • emelhu

    aktív tag

    válasz gbors #60 üzenetére

    "ha a második 50-ért veszi át, akkor az elsőnek 10-be kerül. ha pedig a harmadik 40-ért veszi át, akkor a másodiknak is 10-be kerül. stb."

    Vagyis a 10-et "érő" játékért a vevők 10-et fizettek? Igen!
    A kiadónak mindegy kell legyen, hogy 6 eladás 10-ért vagy 1 db 60-ért.

    Ja ők 6 eladást akarnak 60-ért?
    Na de ha a termék nem ér annyit, akkor nem lesz egyetlen vevőjük sem.

    Nekem úgy tűnik, akárhogy kapálóznak nem lesz több bevétel.
    Ha meg eddig alááraztak, akkor érdektelen a modell változtatása, egyszerűen árat is emelhetnének.

Új hozzászólás Aktív témák