Új hozzászólás Aktív témák

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #149 üzenetére

    Feladom. Próbáltam egyszerűen, észérvekkel, normális módon elmagyarázni-megindokolni az én véleményemet, látásmódomat. Mindezt azért hogy rácáfoljak a kezdetben kijelentett "f1 topicban csak elvakult Alonso fanboyok vannak, de aki nem is az, az úgyis gyűlöli Vettelt" sérelmetekre.
    Teljesen értelmetlen az egész, ha valaki nem képes felfogni mások érveit, és csak a saját elvakult demagóg nézeteit ismételgeti.Ráadásul annyira nem méltatja a "vita" partnerét, hogy azt gúnyolódás és szarkazmus nélkül tegye meg.
    Az egész egy szubjektív dolog, és amit már előttem is elmondtak, ebben soha nem fognak az emberek egyet érteni, de nem is kell!
    Lehetne erről a témáról jókat vitázni(=/= veszekedni), de nem habzó szájjal, és nem itt.

    Ui: Elnézést ha személyeskedésnek tűnik, nem konkrétan neked szól az üzenet, csak itt lett tele a poharam.

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Feherfy #151 üzenetére

    De hat tobb pontot szerzett Vettel, mint Alonso, tehat o a legjobb es a pilotak/csapatfonokok se ertenek hozza meg irigyek, hat nem erted? :D Raadasul a Ferrari meg jobb is volt, mint a Red Bull, csak Alonso huzta le. :D Oriasi!
    bambano: Alonso joval tobb pontot szerzett az F1-ben, mint Vettel, tehat akkor o a jobb, nem? A szamok nem hazudnak. :D
    Ha meg a koltsegvetes dontene, akkor tavaly is 4 csapat ment volna a VB-cimert, szoval ez is netto hulyeseg.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Viktor77

    titán

    válasz Yayoh #41 üzenetére

    Ide halkan beszúrnám, hogy nem. Petrovon kivül Kubicát és Rosberget is meg kellett volna előznie. Ami azzal az erősen nem az egyenesre beállított autóval igencsak nehéz lett volna. Ha csak Petrovot és Kubicát előzi meg, akkor pontegyenlőség lett volna, és a több 4. helyével még mindig Vettel a vb.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • #70869248

    törölt tag

    válasz kukinyo #147 üzenetére

    "Bár az eredmény nagyon jól mutatja a többnyire Alonso fanok hozzáállását (teljesen ellentmond a topikokban szereplő hozzászólásaik többségével, ugye ezt nevezik képmutatásnak, tisztelet a kevés kivételnek"

    Ezt nem érzem korrektnek, miért lenne képmutatás? Az hogy egy topikban másként viselkedik az ember mint egy szavazáson annak több oka lehet, pl. egyszer már elmondta, azt kész..nem kell minden oldal arról szóljon hogy mekkora kedvence van, és a másikat mennyire nem kedveli.
    Másfelől van egy viselkedés, hogy egy topik megmaradjon jó hangulatban ahhoz tekintettel kell lenni másokra és elfogadni hogy nem mindenki úgy gondolkodik ahogy én mondjuk.
    De ettől még lehet vitázni, viszont nem éri meg mindig uazt a vitát pörgetni végeláthatatlanul.
    ..és persze ott van egy adag belátás is, a másik mondhat olyat ami bár engem nem győz meg, de elfogadható alapokon nyugszik az ő meglátása is, és ezért nem tartom fontosnak 'áttéríteni' az én oldalamra, én így ő úgy gondolja és ez rendben van.

    Felesleges élből képmutatást feltételezni, olyan gyorsan röpködnek ezek a cimkék...mint a témaindító szavazás elemzés megcímkézése is...mert csak is elfogult Alonso drukkek hozhatnak/szavazhatnak ilyen megdöbbentő eredményt.
    ...pedig közel sem erről van szó, vannak olyanok mint én akiknek telejsen mások a kedvencaik, és mégis a legjobbnak tartják teljességben, vagy részleteiben.
    ..és mint ahogy linkekkel alátámasztottuk, nem ördögtől való a gondolat sem, hiszen a versenyzőtársak, is megszavaznák a legjobbnak. ..ésatöbbi ésatöbbi...nem írom újra a topihoz fűzött hozszólásaimat.

    Ilyenkor ugye a végeredmény lesz egyszerre fontos, és döntő...hiszen semmibe azért nem lehet venni a versenyzők véleményét.
    Ez pedig egy olyan megközelítés ami a technikai autó-motorsportban nem méri a versenyző kvalitásait, Maldonado is tud erőből futamot nyerni, és Valentino Rossi sem tudott futamot sem nyerni a Ducati-val a MotoGp-ben, hiába van 7 világbajnoki címe....még sorolhatnám, de erre nem érdemes pazarolni energiát egy vitában, mert ennek belátása alap ebben a sportban.

    Van egy hiperérzékenység Vettel-l kapcsolatban, és sztem ez akkor fog elmúlni a Vettel rajongókban, ha Vettel világbajnok lesz a Ferrari-val. Addig röpködnek a paranoiás feltételezések, és a gúnyos megnevezések a riválisok felé...

  • bambano

    titán

    válasz #70869248 #155 üzenetére

    kiváló hsz, kár, hogy teleírtad ellentmondásokkal.
    "Másfelől van egy viselkedés, hogy egy topik megmaradjon jó hangulatban ahhoz tekintettel kell lenni másokra és elfogadni hogy nem mindenki úgy gondolkodik ahogy én mondjuk.": ez igaz. miért nem alkalmazzátok? ahelyett, hogy elfogadnátok, hogy valaki másképp gondolja, mint ti, kiutáljátok a topikból. például én azt mondom, a pilóta hozzájárulása kiemelten fontos a fejlesztésben. ezért legjobb esetben kiröhögtök, a vége az, hogy más véleményt gondolók nem mennek a topicba, így az belterjes lesz.

    "De ettől még lehet vitázni, viszont nem éri meg mindig uazt a vitát pörgetni végeláthatatlanul." vs. "és persze ott van egy adag belátás is, a másik mondhat olyat ami bár engem nem győz meg, de elfogadható alapokon nyugszik az ő meglátása is, és ezért nem tartom fontosnak 'áttéríteni' az én oldalamra" ekkor szokott egy topic végeláthatatlanul egy témán pörögni, ha nincs meg a belátás. én például nem szoktam másnap ugyanazt a témát pörgetni, tehát ha ti belátással lennétek, az összes hosszú vita elaludna.

    "mert csak is elfogult Alonso drukkek hozhatnak/szavazhatnak ilyen megdöbbentő eredményt.": na látod, itt kezdődik a képmutatás, mikor úgy csinálsz, mintha elfogadó meg megértő lennél, közben meg ha leszakad az ég, akkor se vagy hajlandó elfogadni, hogy nem alonso a legjobb. akármilyen objektív paramétert nézünk, akárhogy csűrjük-csavarjuk, alonso egy-két esetben max. második, más esetekben meg a fasorban sincs.

    ha én azt találom mondani, hogy a pilótának más dolga is van, nemcsak a pályán kell gyorsnak lenni, ami szubjektív elemeket visz az értékelésbe, akkor lehülyéztek. akkor ne legyen szubjektív elem az értékelésben, viszont ha csak objektív marad, akkor meg nem lehet alonso a legjobb. A vége az, hogy aki alonsot védi, az szubjektív és ez rendben van, aki meg alonsot támadja, annak nem adatik meg ugyanez a jog, és nincs rendben.

    "Van egy hiperérzékenység Vettel-l kapcsolatban, és sztem ez akkor fog elmúlni a Vettel rajongókban, ha Vettel világbajnok lesz a Ferrari-val.": vettel rajongókban van hiperérzékenység vettellel kapcsolatban? tehát nem azon megy a hiszti itt napok óta, hogy az alonso rajongók sérelmezik, ha valaki ki meri jelenteni, hogy nem alonso a legjobb??? én vagyok hiperérzékeny vettellel kapcsolatban, mikor negyedszerre mondom, hogy tavaly még rikárdó is jobb volt nála és nekem ez nem fáj? az alonso rajongók erőltetik, hogy 2>4, az alonso rajongók erőltetik, hogy az a legjobb versenyző, aki 2014-ben a középmezőnyben turistáskodott... és nem az alonso rajongók néznek magukba, hogy elviseljék a kedvencük sorozatos buktáit, hanem a vettel rajongókban keresik a hibát. figyeljetek alonso rajongók: 2014-ben hamilton is rommá verte alonsot, meg rosberg is, a hamilton rajongók is a ti kedvencetek ellen rajonganak.

    "Addig röpködnek a paranoiás feltételezések, és a gúnyos megnevezések a riválisok felé...": hát ja, például a 125-ös hsz is ezt igazolja... meg a 151-es hsz-ben is nem azt mondja, hogy nem ért egyet a véleményemmel, hanem biztos idióta vagyok, hogy nem vagyok képes felfogni, amit írt. hát képes vagyok. nem azért vitatkozom, mert képtelen vagyok felfogni, amit írt, hanem azért, mert megértettem, amit írt, csak nem értek vele egyet. márha valaki képes ezt az apró szemantikai különbséget képes valaki értelmezni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #70869248

    törölt tag

    válasz bambano #156 üzenetére

    inkorrekt volt szétszedned a hozszólásomat, hiszen mint írtam én nem vitázom veled, és ha tartani akarom magam ehhez, akkor ezt most hagynom kell.
    Sajnálom hogy éltél ezzel a lehetőségeddel.

  • bambano

    titán

    válasz #70869248 #157 üzenetére

    bocsánat, azért megszólalhatok?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz bambano #156 üzenetére

    Játsszunk el a gondolattal, hogy 2012-ben Interlagosban úgy száll bele Senna vettelbe, hogy széttörik a hátsó szárnya (amúgy semmi baja nem lett, pedig elég erősnek tűnt a csatt). Ez esetben Alonso és Vettel is 3x-os világbajnok. Sőt, ha idevesszük azt is, hogy 2010-ben Abu Dhabiban a Ferrari normális taktikát választ Alonsónak és begurul kényelmes negyediknek, akkor máris 4-2 lenne az állás neki. Ez esetben máris más lenne a sorrended gondolom. Pedig ezekről a dolgokról nem a pilóták tehettek, tehát látszólag semmi nem változna, csak a szám a nevük mellett. Ez a baj ezzel a szemlélettel, hogy a vb-cím egyáltalán nem mindig az adott évben legjobb pilóta birtokába kerül. Pl. ha Hamiltonnak lett volna hibás a kocsija a tavalyi idényzárón és Rosberg nyer és világbajnok, akkor ő jobb lett volna az egész tavalyi évet tekintve? Ugye, hogy nem.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • bambano

    titán

    válasz Csapoati #159 üzenetére

    Játszunk el a gondolattal, hogy a tapasztalt, 2x világbajnok mellé beül egy pályakezdő tejfelesszájú újonc a mekibe és nem veri el porzósra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz bambano #160 üzenetére

    Porzos = tobb 5. helye volt? :D De teny, engem is meglepett Hamilton.
    Egyebkent tavaly mintha valami hasonlo tortent volna a Voros Bikanal (jo, Ricciardo csak Webber-potlek masodpilotanak lett hozva, nem volt teljesen ujonc). A pontkulonbsegre itt mar inkabb illik a porzos jelzo. Valamint a feltevesemre sem valaszoltal sajnos. Tehat a fenti, pilotatol fuggetlen esemenyek megtortenesekor Alonsonal allna a 4>2, tehat messze jobb pilota dolog?

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Viktor77

    titán

    válasz bambano #160 üzenetére

    Te úgyis szeretsz csak a számok alapján dönteni, így most hülyeséget írtál.
    A pontegyenlőség nálam egált jelent.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • PR0JECTNR56

    addikt

    A cikk érdekes volt, főleg annak fényében, hogy az utóbbi néhány évben már jóval felületesebben követtem nyomon az F1-et, sokak számára nyilvánvaló okok miatt (mindezen felül nálam már jó ideje a WEC simán felmossa a padlót az egész F1-el).
    A pályák közül Spa-Francorchamps első helyezése viszont nem meglepő, zseniális pálya és az egyik személyes kedvencem is egyúttal. :)
    Köszönjük az irományt!

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #160 üzenetére

    Látod, pont az ilyen megnyilvánulásaidra gondoltam az előző hozzászólásomban is. Mondhat az ember neked bármit, "egyik füleden be, a másikon ki" aztán mehet tovább a mocskolódás. Így aztán várhatsz értelmiségi vitákra mind itt, mind az f1 topicban, főleg ha pont te vagy az értelmetlenebbik fél. Így nehéz téged nem "hülyének" nézni. :)
    Mind ezt elvonatkoztatva attól, hogy kinek szurkolsz!!

    [ Szerkesztve ]

  • GIJoe

    addikt

    A számokkal és a statisztikával mindig annyit lehet buherálni, és forgatni hogy bármilyen eredmény kijöhet.
    Az egyértelműen kiderült, hogy Alonso a top favorit a cikk írójának, az én szememben nulla, de emberileg is.
    Két világbajnoki címe van, az egyik úgy hogy a csapattársa kilökte az ellenfélt, a másik pedig úgy hogy lerohadt Schumi kocsija (tehát technikai hiba). Eltöltött egy jó pár évet a pirosaknál, de nyerni nem tudott, afféle önigazolós kompenzálós (csajos) cikk, egy overhyped versenyzőről.

  • Viktor77

    titán

    válasz GIJoe #165 üzenetére

    Nanana...

    Nem magyarázhatod meg, hogy lett VB. Több pontot szerzett, más nem számít (by Bambano).

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • GIJoe

    addikt

    válasz Viktor77 #166 üzenetére

    Igen, minden eddigi VBt úgy nyertek a versenyzők hogy a bajnoknak volt a legtöbb VB pontja :)
    Azért alatta is jó autó volt, jó párszor. Ha nem így lenne, miért nem nyernek a Force Indiákkal...
    Tovább Briatorét nem véletlen tiltották el, jó időre..

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz GIJoe #165 üzenetére

    A cikk nem az írója véleményét tartalmazza, hanem felmérés készült, így 100-150 ember véleményét tükrözi.
    Azt pedig kétlem hogy csak a fórum legmélyebb, legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről. :D

  • GIJoe

    addikt

    válasz Feherfy #168 üzenetére

    legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről.
    Pedig, de ;]

  • Feherfy

    tag

    válasz GIJoe #169 üzenetére

    Akkor menjek neki a 9 és háromnegyedik topicnak? :D Mindenképp csatlakoznék!!! ;]

  • kukinyo

    addikt

    "Így nehéz téged nem "hülyének" nézni. "
    Egyértelmű hülyézés, személyeskedés.
    Ilyenkor hol a moderátor :F
    Vagy az ő tolla csak a Vettel drukkerek ellen fog?
    Következetesség? Vagy kettős a mérce?

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz kukinyo #171 üzenetére

    Mint látod idézőjeles. Tőle van, ahogy jellemezte magát (az én hozzászólásomra reagálva) #156-nál.

    Szerk: Ott "idióta" szerepel. Akkor tényleg én hibáztam, elnézést.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor77

    titán

    válasz kukinyo #171 üzenetére

    Tőle idézte, illetve, nem látom, hogy Breeze kapott volna bármit is az én lehülyézésemért. Pedig az valóban az volt, egy sima fejezd be-vel el lett intézve.
    Hol voltál akkor?

    Feherfy: pedig ott a hülye a hsz-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz GIJoe #165 üzenetére

    Alonso autója is lerohadt 2006-ban Monzában, csak ezt azóta is mindenki leszarja. Ha kiszámolod, ez a kiesés és Schumi Suzukában történt kiesése nem változtat semmit a bajnokság végeredményén. A kilökésnél nem nagyon értem miről van szó, ha 2005-re gondolsz. Mert akkor annyiról volt szó, hogy a messze leggyorsabb McLaren sűrűn lerohadt Kimi alatt, és Alonso meg szinte mindig pont mögötte volt, hogy ő profitáljon belőle a legtöbbet (sokszor Montoyát is megelőzve a másik McLarenben). De látjátok, ez a legjobb. Én elismerem a többiek tudását is, pedig pl Schumit ki nem állhattam soha (már a Benettonban sem), ti meg nullázzátok meg nagyképű senkizitek Alonsót. Elég primitív megnyilvánulás ez, illetve arra utal, hogy az illető csukott szemmel nézi a sportágat, vagy szimplán nem érti, hogy mi miért történik. :(

    Shizuoka: Nekem a WEC unalmas. :( Túl hosszúak a versenyek, kevés a test-test elleni csata.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • bambano

    titán

    válasz Feherfy #164 üzenetére

    konkrétan mi a gond ezzel a hozzászólással?

    A stílusa? ha a stílus a gond, nézd már meg, mire válaszoltam:

    "Játsszunk el a gondolattal, hogy 2012-ben Interlagosban úgy száll bele Senna vettelbe, hogy széttörik a hátsó szárnya" erre válaszoltam ugyanebben a stílusban: "Játszunk el a gondolattal, hogy a tapasztalt, 2x világbajnok mellé beül egy pályakezdő tejfelesszájú újonc a mekibe és nem veri el porzósra."

    A tartalma? vagy mi? az a baj, hogy megint ellentmondtam? vagy az a baj, hogy igazam volt?
    ha én ellentmondok a vitában, akkor szerinted csak az "egyik füleden be, a másikon ki"? vagy ha válaszolni merek egy publikus véleményre, akkor inkorrekt vagyok? meg értelmetlenebbik fél? meg jöjjenek értem kényszerzubbonnyal?

    valóban nem várhatok értelmes vitákat olyanoktól, akiknek a vitakultúrájuk annyira mélyen van, mint amit te ebben a hsz-ben bemutattál. csak nézd végig, miket vágtak a fejemhez pusztán azért, mert nem és nem akarom megérteni, hogy mitől jobb alonso vettelnél, és nem és nem akarom megérteni, hogy mitől lesz valaki a 2014-es év legjobb pilótája, aki a középmezőnyig vezette a ferrarit. a probléma, hogy az élről.

    "Azt pedig kétlem hogy csak a fórum legmélyebb, legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről.": miután az f1 topicból már kiutáltak mindenkit, aki másképp gondolta, így akár nem reprezentatív is lehet a felmérés.

    "Mint látod idézőjeles. Tőle van, ahogy jellemezte magát (az én hozzászólásomra reagálva) #156-nál." hol jellemeztem én magam idiótának vagy hülyének? komolyan érdekel, mert itt felmerült a szövegnemértés alapos gyanúja részedről.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Feherfy

    tag

    válasz Csapoati #174 üzenetére

    Nekik nem az a lényeg, hogy elismered Schumit, hanem hogy Vettelt nem, amikor (eddig még) csak a mezőny legjobb kocsijával tudott világbajnokságot nyerni. ;]

  • PR0JECTNR56

    addikt

    válasz Csapoati #174 üzenetére

    Így van ez, ízlések és pofonok. :)
    Nekem az F1-el van ugyanez, hogy a viszonylag rövid versenytáv ellenére rettentő unalmas, túlságosan sablonos és a versenypályák többsége pedig elég pocsék (csak mellékszál, de Hermann Tilke számomra egyetlen értékelhető alkotása az első komolyabb munkája volt, az A1 Ring személyében), az autók pedig évről évre lohasztóbbak, mindez egy "labori vegytisztaságot" garantáló versenyszabályzattal.
    Egyedül a pilóták tudása az, ami számomra érdekes és az időnként ebből adódó kétségtelenül szórakoztató párbajok és előzések.
    Meg ez nyilván egyéni dolog, de nem kedvelem az open wheel autókat, az LMP1 prototípusai nekem valahogy sokkal vonzóbbak mind külső, mind technikai újdonságok illetve megvalósítás terén.

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #175 üzenetére

    Neked értelmesen kifejtették, hogy 2010-ben és 2012-ben is csak pár ponttal nyerte meg Vettel a világbajnokságot, eltaktikázás és technikai problémák miatt maradt alul Alonso. Ha ezek nem lettek volna, most kettejük párharcát nézve a világbajnoki címek száma könnyen lehetne 3-3, esetleg 4-2 is.
    Ezzel semmi gond nincs, technikai sport, csapat sport, ez ilyen, el kell viselni. De ezeket figyelembe véve, én úgy gondolom, hogy két hasonlóan tehetséges pilótáról beszélünk, csak a szerencse faktor közrejátszott, mint mindig.
    A probléma itt kezdődik, mert te ennek ellenére a vesztes pilótát mélyen lenézed, és a magyarázást mellőzve te csak a 2007-es incidenst tudod felhozni gúnyolódásképp. Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel. (Tudom, Ricciardo nem első évét töltötte a király kategóriában, és az évad második felében már az ő visszajelzései alapján mentek a fejlesztések.)
    Meg se próbáltál semmilyen módon reflektálni az előtte elhangzott érvekre. Ezért gondolom, amit már pár hozzászólással ezelőtt is kijelentettem, hogy veled teljesen értelmetlen vitázni. Nem is törekedsz az általad említett "értelmes vitára", mert amit te produkálsz az nem így néz ki.
    Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól, amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat. Amíg te kötöd az ebet a karóhoz, és nem tudod befogadni más véleményét, addig te ne beszélj vitakultúráról.
    Nem szeretnék túlzottan személyeskedni, de lehet hogy éppen az itt tanúsított hozzáállásod miatt utáltak ki az f1 topicból.

    #156-os hsz-ből idézve: "meg a 151-es hsz-ben is nem azt mondja, hogy nem ért egyet a véleményemmel, hanem biztos idióta vagyok, hogy nem vagyok képes felfogni, amit írt. hát képes vagyok."
    Mivel én ilyet nem állítottam hogy idióta vagy, gondolom te érezted magad annak, ezért mertem tőled idézni.

    [ Szerkesztve ]

  • kukinyo

    addikt

    válasz Csapoati #174 üzenetére

    "Elég primitív megnyilvánulás ez, illetve arra utal, hogy az illető csukott szemmel nézi a sportágat, vagy szimplán nem érti, hogy mi miért történik. "
    Én a primitívséget, csukott szemet illetve a hozzánemértést abban látom hogy ti nem ismertek el egy 4x-es vb-t. Ellenben aki az utóbbi években sehol nem volt, az istencsászár.
    Emlékszem mikor elöször beírtam a másik topikba hogy hajrá Vettel, mit kaptam. Az egy senki, ügyetlen, nagyképű szar, és ezek még csak a finomabb idézetek. A rengeteg személyeskedésről ne is beszéljünk. Viszont az idő engem igazolt. Vettel nyert 4 vb-t. Ezidő alatt Alonso mit csinált, hol jegyzik az eredményeit ;]

  • Viktor77

    titán

    válasz kukinyo #179 üzenetére

    Hol? A paddockban.

    Valamiért ott a többség nem Vettelt tartja a legjobbnak. Tudom, mind hülye, nem értenek hozzá, stb.

    Ja, hogy képesek a számok mögé látni?

    Nincs kétségem afelöl, hogy ezt is megmagyarázzátok.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Feherfy #178 üzenetére

    Bocs, bamba, ha megengeded...

    "...Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel..." - ez szemészeti vagy értő olvasásbeli probléma lesz.

    "...Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól, amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat..."

    Öhhmm... goto 10, egyrészt. Másrészt egy vita során nem kell meggyőznöd a vitapartneredet, mint ahogy neki sem téged. Ütköztettek véleményeket, de ha nincs közös találkozási pont - márpedig szemmel láthatóan nincs -, akkor annyi, nem kell az ebet kötni a karóhoz, tovább kell lépni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz bambano #175 üzenetére

    Leginkább az a baj, hogy nem a kérdésre válaszoltál, tehát két, picit más (és hangsúlyozom, nem tőlük függő) körülmény hatására teljesen más megítélés alá esne a két pilóta a szemedben?
    Meg milyen élről vezette Alonso a Ferrarit a középmezőnybe? 2009-ben a fasorban se volt a Ferrari (kaptak egy ajándék győzelmet Spában), 2010-ben meg 2012-ben pedig a spanyol (hangsúlyozom, csak ő, a csapattársa a 6-7. helyekért küzdött, sokszor sikertelenül) az utolsó futamig életben tartotta az esélyt a vb-címre a Red Bullal szemben, ahol Webber is szállította a győzelmeket és dobogós helyezéseket.

    kukinyo: Hányszor mondjam, hogy elismerem a tudását, csak abban nem értünk egyet, hogy ő lenne a legjobb? Hogy hol jegyzik az eredményeit? A pontokat összeadva simán 2. Vettel mögött a 4 év alatt, általában a 2-3. legjobb autóval. Ha ez szar, akkor nem tudom mi a jó? Vagy a paddockban mindenki hülye, mert őt tartják a legjobbnak? Hát kicsodák ezek a senkik kukinyóhoz képest? De tőled is megkérdem amúgy, amit bambano-től is: Játsszunk el a gondolattal, hogy 2012-ben Interlagosban úgy száll bele Senna vettelbe, hogy széttörik a hátsó szárnya (amúgy semmi baja nem lett, pedig elég erősnek tűnt a csatt). Ez esetben Alonso és Vettel is 3x-os világbajnok. Sőt, ha idevesszük azt is, hogy 2010-ben Abu Dhabiban a Ferrari normális taktikát választ Alonsónak és begurul kényelmes negyediknek, akkor máris 4-2 lenne az állás neki. Ez esetben máris más lenne a sorrended gondolom.
    Igaz ez?

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Feherfy

    tag

    válasz sh4d0w #181 üzenetére

    Köszönöm a kicsit se lenéző megszólítást.

    "ez szemészeti vagy értő olvasásbeli probléma lesz." - Mire gondolsz? Én láttam hogy 2014-ben a Ricciardo-Vettel párharcot magasan az ausztrál nyerte. Sőt, még az általatok annyira kedvelt ponttáblázatban is el tudtam olvasni.

    "Másrészt egy vita során nem kell meggyőznöd a vitapartneredet, mint ahogy neki sem téged. Ütköztettek véleményeket, de ha nincs közös találkozási pont - márpedig szemmel láthatóan nincs -, akkor annyi, nem kell az ebet kötni a karóhoz, tovább kell lépni." - Ebben van igazad. Én csak magamból indultam ki, hogy szeretek úgy eszmecserét/vitát folytatni, ahol az a cél hogy megismerd más álláspontját, esetleg tanulj is valamit. Nem a "politikai" vitára számítottam, ahol egymás szavainak kiforgatása a cél.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Feherfy #178 üzenetére

    "Neked értelmesen kifejtették, hogy 2010-ben és 2012-ben is csak pár ponttal nyerte meg Vettel a világbajnokságot,": ahhoz, hogy valaki pár ponttal bajnokságot tudjon nyerni, ahhoz ott kell lenni szorosan a másik nyakában, hogy amikor a másiknál beüt a pech, akkor ki tudja használni. Ha Alonso annyival jobb pilóta lett volna, mint amit a fanok állítanak, akkor az utolsó versenyre nem 1-2 pont különbséggel érkeznek, hanem fényévekkel. Mint például 2013-ban: 397:242 lett a vége, és elég sok versennyel a vége előtt lett Vettel világbajnok. Ez nem számít?

    Ha azt nézem, hogy pár ponttal nyert Vettel, akkor mondjuk 2010-et meg 2012-t közel döntetlenre lehet hozni, tegyünk ennyi kedvezményt az Alonso fanoknak. De 2011-ben Vettel 392 ponttal első, Alonso 257 ponttal negyedik. Ez nem kis különbség, hanem komoly nagy ruha. Szóval három évben (vegyük hozzá 14-et is, ott sem sokkal végzett előrébb Vettel) majdnem döntetlen, két évben nagy ruha.

    "De ezeket figyelembe véve, én úgy gondolom, hogy két hasonlóan tehetséges pilótáról beszélünk, csak a szerencse faktor közrejátszott, mint mindig.": fentiek miatt ez az állítás nem áll meg. Azt is Vettel szemére hányják, hogy csak jó autóval tudott győzni. Ha három évben hajszál volt az eredmények között a különbség, akkor az autók között se lehetett olyan túl nagy különbség... És abban a két évben, amikor Alonso megkapta azt a nagy ruhát, akkor miért nem bírta megverni Vettelt? hogy csak Alonso is jó autóval tud győzni? khmmm. akkor miért csak Vettelnél negatív kritika ez a tény?

    Alonsot védte a ferrari vezetés is, nyilvánvaló okokból: nem mondhatták, hogy rosszul választottak, mikor nagyon etikusan elpicsázták Raikkonnent és felvették sztárgázsiért Alonsot. Mígnem egyszercsak egy mégnagyobb főnök közbelépett és elzavarta a bagázs zömét. Amely tény bizonyos mértékben hitelteleníti is a megélhetési nyilatkozataikat.

    "Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel.": ötödjére mondom, nekem nem fáj kimondani, hogy Rikárdó jobb volt 2014-ben, mint Vettel. Magyarázd el nekem, hogy ezt miért kell 5 alkalommal megismételnem? Nem érdekel, amit írok, nem olvasod el? writeonly fórumozó vagy? De még ebben az ótvarul sikerült 2014-ben is előrébb végzett Vettel, mint Alonso. Miért nem Rikárdó az év pilótája, ha már őt hoztad fel példának? Vagy miért nem a kézenfekvő verzió (Hamilton)?

    "Meg se próbáltál semmilyen módon reflektálni az előtte elhangzott érvekre.": vagy reflektáltam rá, de mivel nem fért bele a többiek elképzeléseibe, figyelmen kívül hagyták.

    "Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól": ezt én is így hittem, de ebben a témában nem így történt.
    "amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat.": jaja. csak nem akartok beletörődni abba, hogy esetleg nektek kellene közeledni és feladni a merev Alonso fan álláspontot. Minden hivatalos statisztika szerint Vettel jobb, mint Alonso. Pár ember által kreált alternatív univerzumban Alonso a bajnok, Vettel meg totál csőd.

    "Amíg te kötöd az ebet a karóhoz, és nem tudod befogadni más véleményét, addig te ne beszélj vitakultúráról.": szemben azzal, hogy a nézőpontok ugyanolyan távol vannak egymástól, mint az elején, ami csak egyetlen módon lehetséges a fenti mondatban leírt feltételek esetén: ha az alonso fanok is kötik az ebet a karóhoz és nem akarják befogadni más véleményét. Ebből a szempontból a két nézőpont szimmetrikus: mindkét tábor ragaszkodik a saját véleményéhez és nem enged. Ettől lesz a vita parttalan. Más szempontból nézve meg nem szimmetrikus a helyzet, a hivatalos fia eredménylista az egyik tábor véleményét támasztja alá és a másik táborét cáfolja.

    oké, teszek egy utolsó próbálkozást, egy teljesen más témakörből hozott példával:
    az egyik tábor azt állítja, hogy 2+2=6. a másik erre szól, hogy 2+2 az csak négy. az egyik tábor több emberből áll, nagyobb a hangjuk, így képesek elnyomni azokat, akik szerint csak 4. hosszú vita után sem közelednek az álláspontok, végül a 4 pártiak megunják és hagyják a pokolba az egészet (lásd: nem írtam már az f1 topicba pár hete). a 6 pártiak elvárják, hogy a 4 pártiak adják fel az álláspontjukat és közelítsenek a 6 pártiak álláspontjához. A 4 pártiak pedig tudják, hogy az igazság az 4, nem 6, így próbálják meggyőzni a másik pártot, hogy nincs igazuk, de sikertelenül. ha a 4 pártiak engednek, akkor a szakmaiságon csorba esik.

    hát ez van most. focisták, ezotéria "szakértők", homeopátia hívők vitatkoznak így.

    "Nem szeretnék túlzottan személyeskedni, de lehet hogy éppen az itt tanúsított hozzáállásod miatt utáltak ki.": ezt az állításodat kezeld nyugodtan tényként. Azért utáltak ki, mert nem akarom feladni az objektív igazságot a tömeg hangja kedvéért. De semmi gond nincs ezzel, lett egy privát topicotok, váljon egészségetekre.

    ezt írtad: "Teljesen értelmetlen az egész, ha valaki nem képes felfogni mások érveit," "Mivel én ilyet nem állítottam hogy idióta vagy": de, előző mondat szerint ezt állítottad. Ha valaki nem képes felfogni mások gondolatait, akkor az definíció szerint idióta vagy hülye.

    A magam részéről azt vállalom, hogyha nem születik több olyan hsz, amiben túlzó marhaság van, akkor nem fogok reagálni többet. De az is előfordulhat, hogy a nagy marhaságokra se, és nem zavarom tovább köreiteket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz bambano #184 üzenetére

    És abban a két évben, amikor Alonso megkapta azt a nagy ruhát, akkor miért nem bírta megverni Vettelt? hogy csak Alonso is jó autóval tud győzni? Kobayashi, Petrov, Bruno Senna miért nem tudta megverni? Lehet azért, mert ők is szarabb autóban ültek? Szerintem a csapattárs teljesítménye elég jó indikáció egy csapat erejének meghatározására. Barrichello folyton 2. volt Schumi mögött a domináns ferraris években, előtte meg utána sehol sem volt, Button is alázta a Hondánál. Talán azért, mert ennyire jó volt az a Ferrari, nem? Webber 2010-ben az utolsó futamig Vettel előtt volt. Ha nem szúrják el neki is a taktikáját, akkor úgy vonult volna be a történelembe, hogy az első red bullos világbajnok. Na most ha ő is kihozott ennyit a kocsiból, akkor az azért nem lehetett rossz szerintem. Már az is csoda volt, hogy az utolsó futamon dőlt el a dolog, ehhez műszaki hibák is kellettek a Red Bulltól. Massa eközben az 5-6-7. helyeken furikázott. Aztán nézzük 2011-et. Ez volt szerintem Vettel legjobb éve, vita sem férhet ahhoz, hogy abban az évben ő volt a legjobb. 2012. A nyári szünet után nem volt ellenfele a Red Bullnak, Webbernek viszont nagy pechje volt az utolsó futamokon, de amikor nem, akkor ő is 2-3. volt. Ehhez képest Alonso egy látványosan gyengébb Ferrarival (aki ezt nem látja be, az tényleg szembemegy a paddock véleményével is, máshogy inkább nem is minősíteném), és némi szerencsével is valahogy majdnem megnyerte a vb-t. 2013-ban megint nem nagyon volt apelláta a Red Bullal és Vettellel szemben, ez az év szinte tökéletes volt számára. Webber is rengetegszer állt a dobogón, Alonso mégis megelőzte valahogy összetettben. Számomra ez 4 vb-cím ide vagy oda, nem tűnik annyira dominánsnak, mint ahogy a 4-es alapján gondolnánk. Vettel a legjobb autóban (mind a 4 évben simán hozták a konstruktőrit, többnyire hatalmas különbséggel, tehát nem csak Vettelen múlt) behúzta őket, egy pillanatig sem vitatom, hogy kiváló pilóta. Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy nagyon ritkán adatik meg valakinek, hogy 4 év alatt végig a legjobb autóban üljön és a csapattársa is olyan szinten állon, hogy egy idény alatt nem veszélyes rá, csak néhány versenyen. Vettel jobb, mint Webber, ez nem is kérdés, tehát a legnagyobb lépés a vb-címekhez az ő legyőzése volt. Csak azért nem tartom még Senna vagy Prost szintjén, mert egyrészt a csapattársa nem valamelyik csúcspilóta volt, másrészt a toro rossós monzai győzelmén kívül (ami brilliáns volt) még nem nagyon szűrhettük le, hogy mit tud más csapatnál. Alonso 1 pont híján vb-címig jutott a McLarennel (ha niem történik meg a Hungaroringen, ami...), illetve 3 és 4 pont híján kétszer is alig maradt le a bajnokságról a Ferrarinál. Ezért is lesz vízválasztó az idei év, főleg hogy mire megy Vettel Raikkönennel szemben.

    Tavaly egyébként miért nem tudta megverni Vettel Hamiltont? Lehet, hogy rosszabb autóban ült? Vagy a te logikád alapján akkor Hamilton és Rosberg akkorát javult, hogy porba alázták a németet mindenki mással együtt? Ez hogy működik, egy téli napon felkelnek és gyorsulnak 2 másodpercet?

    Minden hivatalos statisztika szerint Vettel jobb, mint Alonso. Nem, Alonso sokkal több pontot szerzett, mint Vettel az F1-es pályafutása alatt. Ugye az nem számít, hogy hány verseny alatt, mert az sem számít, hogy ki milyen autóban ül. ;]

    az egyik tábor azt állítja, hogy 2+2=6. a másik erre szól, hogy 2+2 az csak négy. az egyik tábor több emberből áll, nagyobb a hangjuk, így képesek elnyomni azokat, akik szerint csak 4. hosszú vita után sem közelednek az álláspontok, végül a 4 pártiak megunják és hagyják a pokolba az egészet (lásd: nem írtam már az f1 topicba pár hete). a 6 pártiak elvárják, hogy a 4 pártiak adják fel az álláspontjukat és közelítsenek a 6 pártiak álláspontjához. A 4 pártiak pedig tudják, hogy az igazság az 4, nem 6, így próbálják meggyőzni a másik pártot, hogy nincs igazuk, de sikertelenül. ha a 4 pártiak engednek, akkor a szakmaiságon csorba esik.

    Ez továbbra sem alkalmazható a Forma-1-re, mert nem azonos autókkal és személyzettel versenyeznek. Tehát a Forma-1-ben 2x2= néha 5 vagy 6, a te hasonlatoddal élve. Villeneuve nyert világbajnoki címet (szintén a legjobb autóban), de pl. az apja nem. Mégis nagyjából minden szakértő az apját tartotta sokkal nagyobb tehetségnek.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • bambano

    titán

    válasz Csapoati #185 üzenetére

    itt van az objektív eredmény:
    [link] [link]
    [link] [link]

    kismértékben bonyolultabb, mint a 2+2, de objektív.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #184 üzenetére

    Ha három évben hajszál volt az eredmények között a különbség, akkor az autók között se lehetett olyan túl nagy különbség... És abban a két évben, amikor Alonso megkapta azt a nagy ruhát, akkor miért nem bírta megverni Vettelt? - Épp ez a lényeg, hogy a Ferrari 2007 óta nem tudott versenyképes autót építeni, véleményem szerint igen is sok különbség volt. (Hogy ebben ki és mennyire volt hibás, abba most ne menjünk bele, csak újabb vitát szül.) És pont ezért tartom ÉN jobb pilótának Alonsot, mert egy ipari hulladék autóval is abban a 2 évben az utolsó versenyig tudott küzdeni a címért. Miközben tudom, hogy versenyképes autóval ő is minden évben ott lehetne.

    ötödjére mondom, nekem nem fáj kimondani, hogy Rikárdó jobb volt 2014-ben, mint Vettel. Magyarázd el nekem, hogy ezt miért kell 5 alkalommal megismételnem? Nem érdekel, amit írok, nem olvasod el? writeonly fórumozó vagy? De még ebben az ótvarul sikerült 2014-ben is előrébb végzett Vettel, mint Alonso. Miért nem Rikárdó az év pilótája, ha már őt hoztad fel példának? Vagy miért nem a kézenfekvő verzió (Hamilton)?
    Nem olvasom el minden nap újra az összes hozzászólást, rémlett valami, de nem tudtam hogy te írtad.
    Éppenséggel a 2014. év pilótája címet Ricciardo és Hamilton között osztanám ki, de tudtommal itt még mindig arról megy a vita hogy miért sok ember szerint Alonso a mezőny legjobbja.

    csak nem akartok beletörődni abba, hogy esetleg nektek kellene közeledni és feladni a merev Alonso fan álláspontot. Minden hivatalos statisztika szerint Vettel jobb, mint Alonso. Pár ember által kreált alternatív univerzumban Alonso a bajnok, Vettel meg totál csőd.
    Először is, én nem akarok meggyőzni téged, és senkit arról, hogy márpedig a dolgok úgy vannak ahogy én azt látom, mert ez szubjektív dolog. Én az elejétől fogva csak elmagyarázni akartam, hogy lehet ezt másképp is nézni.
    Ha csupán a számokat nézzük, Vettel természetesen jobb. Viszont én kikérem magamnak a merev Alonso fan állításodat. A német most is az egyik legjobb, de nekem 2.-3. helyen áll. Soha, egy szóval nem mondtam hogy Vettel nem tehetséges, csőd, vagy nem jó pilóta. Csak annyit mondtam, hogy nekem még egy másik csapatban is látnom kell őt brillírozni, hogy őszintén ki tudjam jelenteni, hogy ő a mezőny jelenlegi legjobbja.

    2+2=6. a másik erre szól, hogy 2+2 az csak négy. az egyik tábor több emberből áll, nagyobb a hangjuk, így képesek elnyomni azokat, akik szerint csak 4.
    Ez olyan mintha tényként kezelnéd, hogy ő a legjobb és kész. Megint hangoztatnom kell, hogy ez szubjektív vélemény, had döntse el mindenki szabadon hogy ki és miért a legjobb. Merész dolog csak a számokra alapozni, mint ahogy már elmondták ez nem atlétika ahol mért adatok alapján lehet minősíteni az embereket.

    Kicsit úgy érzem, hogy hatalmas fenntartásaid vannak az Alonsonak szurkolókkal. Nem kell túlzottan általánosítani őket. Nem úgy van, hogy aki spanyolt tartja a legjobbnak, az automatikusan gyűlöli Vettelt, és semmibe nézi. Míg ezt fordítva inkább érzem.
    (Van is egy egyenlőségről szóló kép amely kitűnő metaforája lehet a helyzetnek, miszerint a férfiak szerint férfiak = nők, a feministák szerint férfiak < nők.)
    Én személy szerint az elvakult fanokat nem kedvelem, nem az alapján ítélek hogy kinek szurkol.

    [ Szerkesztve ]

  • kukinyo

    addikt

    válasz Csapoati #182 üzenetére

    Soha nem mondtam hogy a paddockban hülyék ülnek (pedig van rá pár példa).
    De mivel hogy Vettel 4 éven keresztül szarrá verte az összes pilótát ;] a csapatukkal együtt, ezért ő volt az első számú közellenség. Te biztos dicsőítenéd az ellenségedet? Tuti hogy nem, hát ők sem tették. Emlékezz milyen nyilatkozatokat nyomott Hami és Alonso ha Vettel került szóba. Ott próbálták lejáratni ahol tudták. Ez a csapatuknál sem lehetett másképp, de ők ezt nem mondhatták ki.
    "Hát kicsodák ezek a senkik kukinyóhoz képest?"
    Na igen, a hangnemed most sem hazudtoltad meg, próbálod a véleményem velem együtt degradálni, ami viszont már személyeskedés.
    Na pont ezek vagytok ti.
    "Játsszunk el a gondolattal,......."
    Ne játszunk el. A F1-be soha nem is volt, mi lett volna ha.
    Nen látom értelmét a további beszélgetésnek
    Biztos érdekes topik lesz, egy vélemény, 10 bólógatás, ismét egy vélemény, ismét 10 bólintás. ;]
    Csak szegény topiknyitót sajnálom, gondolom nem ezért a semmiért dolgozott ennyit.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz bambano #186 üzenetére

    Sajnálom, de ki kell jelentenem: te nem érted ezt a sportágat. Nincs ezzel semmi gond, azzal viszont van, hogy olyan kijelentésekkel állsz elő, hogy aki a legtöbb pontot szerezte az idényben, az a legjobb pilóta abban az évben. Nem, csak a trófeát adják neki. Lehet, hogy ez vonul be a történelemkönyvekbe (meg azért sokszor nyer az adott évben legjobb, ezt pl nem is vitatom Vetteltől 2011-ben vagy 2013-ban), de a paddockban gyakorlatilag körberöhögnének, ha ezt így előadnád. Nem, nem azért, mert Vettelt tartod a jelenlegi mezőny legjobbjának, az oka miatt. Csak nem utálja mindenki a németet a paddockban vagy irigy rá...

    kukinyo: Schumit miért dicsőítették a legunalmasabb Ferrari-dominancia alatt az ellenfelei is? Egyébként milyen hangnemről beszélsz, amikor te dobálod Alonsóval szemben a nagyképű senki jelzőt? Amúgy igen, a te véleményed sokkal kevesebbet ér nekem, mint a Forma-1 bennfenteseinek álláspontja.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Csapoati #189 üzenetére

    Bocsánat, ha erősen fogalmaztam az elején, de nem a véleményed miatt jelentettem ki, hanem amiatt, mert mindent a nyers számokra alapozol. Ajánlott olvasmány a témában: Stirling Moss (0 vb-cím, mégis a legjobbak közé sorolják).

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Feherfy #183 üzenetére

    A "bamba" nem neked szólt, hanem bambano-nek - szerintem nagyjából mindenki értette rajtad kívül.

    "...csak magamból indultam ki, hogy szeretek úgy eszmecserét/vitát folytatni, ahol az a cél hogy megismerd más álláspontját, esetleg tanulj is valamit. Nem a "politikai" vitára számítottam, ahol egymás szavainak kiforgatása a cél..."

    Megismertétek egymás álláspontját? Szerintem igen. Van bármilyen kapcsolódási pont? Ahogy én látom, nincs. Közeledhetnek egymás felé az álláspontok? Nemigen. Akkor lapozás, színes oldal jön...

    A szemészeti problémákat máshol keresd, nem fogom megismételni, amit bambano már leírt. MOD: úgy látom, bambano ötödször is megismételte...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz Csapoati #189 üzenetére

    Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, megvilágosítottad az agyam, hogy az f1 egy olyan sport, ahol másodrangú pilótáknak adják a kupákat és a történelemkönyvek is a futottakmég kategóriával vannak tele.

    Engem átvertek, nem nézek többet f1-et.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kukinyo

    addikt

    válasz Csapoati #189 üzenetére

    Már megint terelsz, forgatsz.
    Én Alonsot mínősítettem nem téged, te viszont engem mint ahogy tetted most is.
    Esetleg felfoghatatlan számodra a különbség?
    Na további jó bólógatást. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz kukinyo #193 üzenetére

    Kérlek linkeld be, hogy mivel minősítettelek az imént. Sok sikert!

    #192: Az irónia nem segít az alapvető problémán. A számok akkor lesznek mérvadóak, ha ugyanazzal megy mindenki. Kb. mint a GP2-ben, bár a csapatok személyzete között is van azért különbség. Ez a hozzáállás mondjuk az atlétikában tökéletes, de ez egy technikai sport.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Breeze

    aktív tag

    válasz Yayoh #194 üzenetére

    Hello, ez mind szép és jó, csak az benne a gáz, hogy azt is nézzük meg hogy Vettel mikor kezdte az f1-t és hogy alonso mikor.Abban az esetben viszont már elég cinkes az ügy :DD

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Csapoati #189 üzenetére

    Ez érdekes, mondjuk Button viszonylatában. Sokaknak az a véleménye, hogy érdemtelenül lett világbajnok, csak a kocsi miatt lett az. Nos, az a helyzet, hogy abban az évben képes volt olyan előnyre szert tenni a szezon első felében, amit a másodikban - a többiek fejlesztései után - meg tudott őrizni. Mindeközben a csapattárs labdába sem rúgott a címet illetően...

    Mindezek alapján inkább elfogadható egy vélemény, amely nyersen, számokra alapoz, mint egy olyan, amely szubjektív elemekre épít és érzésből, légből kapott dolgokra alapozva kijelenti, hogy XY a legjobb.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz sh4d0w #197 üzenetére

    Na várj. Én magamat nem érzem kompetensnek ahhoz , hogy szimplán kijelentsem, hogy ki a jobb. Az nyilvánvaló, hogy mindenki a kedvencét tartja a legjobbnak. De ettől még ezt nem merném sehol sem leírni, ezért inkább adok a szakértők és bennfentesek véleményére. Márpedig náluk ilyen vagy olyan okból Alonso az első. Elfogadnám azt is, ha Vettelt mondták volna, ahogy Schumit is elfogadtam. Nekem csak az a bajom, hogy itt a Vettel-fanok részéről annyi az indok, hogy 4 éven keresztül ő volt a világbajnok, tehát ő a legjobb. Azt senki nem veszi számításba, hogy a legjobb autóban ült 4 évig. Hamilton (és Alonso) renoméja is akkor emelkedett, amikor gyengébb autókba ült és azokkal is villantott valamit. Vettelnél ez az idő most jött el (bár ha azt vesszük, már tavaly is ez volt, és a csapattársa 3 győzelmet szerzett úgy, hogy Vettel is a pályán volt, hiba nélkül), ezért is várnék a "végleges" értékeléssel. Alonsónak is volt egy "gyengébb" éve, a 2007-es, ezt is el kell ismerni.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • gbors

    nagyúr

    válasz sh4d0w #197 üzenetére

    azért vicces ez a "Button érdemtelenül..." téma, mert ha elfogadjuk, hogy ő nem érdemelte meg, akkor 2009-ben ki érdemelte volna meg? Vettel, akinek az év második felében volt a legjobb autója, nem az elsőben? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Yayoh

    aktív tag

    válasz Csapoati #198 üzenetére

    Egy kérdés.Hamilton mikor ült rossz autóban , és mikor villantott vele ? Ha jól rémlik a kezdetektől fogva top csapatnál van...és ha már rossz autónál tartunk , az általad említett 2008-as Monzai győzelmet milyen autóval érte el Vettel ? Vagy az nem bizonyít semmit ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák