Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delerium

    senior tag

    válasz Feherfy #8 üzenetére

    Ez a 150% már nem újdonság, olvastam én már 200%-ot is. Nos ilyen nincs, hogy 150%-ot hoz ki az adott autóból. Hogy, miért, mikor, mi ez a 150%? Nem lehet definiálni semmivel, nyert valami említésre méltót azzal, hogy 150%? Semmit és ez számít, lehet akár 500% is ha nincs eredmény, csak az, hogy "hát igen 150%".

    [ Szerkesztve ]

    "I fight for the Users"

  • Yayoh

    aktív tag

    válasz Feherfy #8 üzenetére

    Hol vert körönként másodperceket mindenkire ? Túl van lihegve annak a RedBullnak a teljesítménye , korántsem volt olyan domináns mint tavaly a Mercedes ...Gondolj csak vissza 2012-re amikor az első 7 futamot mind különböző pilóta nyerte..Azt tudjuk hogy Alonso egy Ufo és 1000%-on teljesít mindig...Nincs bajom Alonsoval , visszont nem is kedvelem , de sose kezdtem el szidni csak mert nem volt szimpatikus.., és aki köpködi Vettelt az az esetek 90%-ban azért teszi mert nem szimpatikus neki..

  • Breeze

    aktív tag

    válasz Feherfy #10 üzenetére

    már ne haragudj de hol volt neked a redbull 2010 2012 és 2013 ban rakéta? akkor alonsoka kocsija volt a másik rakéta? mert csak szinte ő volt ott Vettel mellett. Nem értelek....tudod mi volt a rakéta a forma 1-ben? tavaly a mercedes...Redbull ahoz a kocsihoz sehol nem volt, mikor ők domináltak2011-ben.És amit emlitettem hogy Vettel a 2012-es Ferrarival gyorsabb volt mint alonsoka az tényleg elgondolkodtató.Szétverte a csapatot mindenki utálta már a végén mert csak magyarázott és űvöltözött mindenkivel!Schumit hol hallottad vagy láttad te ilyen cigány módon viselkedni?2006-ban mikor motor hiba miatt elbukta a vb-t Suzukában akkor is mit csinált Schumi? átölelt mindenkit és megköszönte a munkájukat, mert szerette a csapatát és mindenkit!Ez csak egy példa volt.Ez a 150% meg egy nagy hülyeség tudod... üljön be egy Marrusiába és ott mutassa meg a 150%-ot.Ferrari 2010-ben és 2012-ben vb esélyes volt.2010ben alonsoka bukta el a vb-t 2012ben Vettel nyerte meg és 2013ban is!5 év telt el a Ferrarinál és mi volt/lett? leépültek vissza estek nem is kicsit.Lehet itt szindi Vettelt, de ő magasan a legjobb a mezőnyben.Akkor fogotok Vettel ellenesek nagyot koppani mikor szépen elkezdi hozni a Ferrarival az eredeményeket!Látszik benne az igazi német, és a következő Schumi!

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Feherfy #151 üzenetére

    De hat tobb pontot szerzett Vettel, mint Alonso, tehat o a legjobb es a pilotak/csapatfonokok se ertenek hozza meg irigyek, hat nem erted? :D Raadasul a Ferrari meg jobb is volt, mint a Red Bull, csak Alonso huzta le. :D Oriasi!
    bambano: Alonso joval tobb pontot szerzett az F1-ben, mint Vettel, tehat akkor o a jobb, nem? A szamok nem hazudnak. :D
    Ha meg a koltsegvetes dontene, akkor tavaly is 4 csapat ment volna a VB-cimert, szoval ez is netto hulyeseg.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • GIJoe

    addikt

    válasz Feherfy #168 üzenetére

    legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről.
    Pedig, de ;]

  • bambano

    titán

    válasz Feherfy #164 üzenetére

    konkrétan mi a gond ezzel a hozzászólással?

    A stílusa? ha a stílus a gond, nézd már meg, mire válaszoltam:

    "Játsszunk el a gondolattal, hogy 2012-ben Interlagosban úgy száll bele Senna vettelbe, hogy széttörik a hátsó szárnya" erre válaszoltam ugyanebben a stílusban: "Játszunk el a gondolattal, hogy a tapasztalt, 2x világbajnok mellé beül egy pályakezdő tejfelesszájú újonc a mekibe és nem veri el porzósra."

    A tartalma? vagy mi? az a baj, hogy megint ellentmondtam? vagy az a baj, hogy igazam volt?
    ha én ellentmondok a vitában, akkor szerinted csak az "egyik füleden be, a másikon ki"? vagy ha válaszolni merek egy publikus véleményre, akkor inkorrekt vagyok? meg értelmetlenebbik fél? meg jöjjenek értem kényszerzubbonnyal?

    valóban nem várhatok értelmes vitákat olyanoktól, akiknek a vitakultúrájuk annyira mélyen van, mint amit te ebben a hsz-ben bemutattál. csak nézd végig, miket vágtak a fejemhez pusztán azért, mert nem és nem akarom megérteni, hogy mitől jobb alonso vettelnél, és nem és nem akarom megérteni, hogy mitől lesz valaki a 2014-es év legjobb pilótája, aki a középmezőnyig vezette a ferrarit. a probléma, hogy az élről.

    "Azt pedig kétlem hogy csak a fórum legmélyebb, legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről.": miután az f1 topicból már kiutáltak mindenkit, aki másképp gondolta, így akár nem reprezentatív is lehet a felmérés.

    "Mint látod idézőjeles. Tőle van, ahogy jellemezte magát (az én hozzászólásomra reagálva) #156-nál." hol jellemeztem én magam idiótának vagy hülyének? komolyan érdekel, mert itt felmerült a szövegnemértés alapos gyanúja részedről.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Feherfy #178 üzenetére

    Bocs, bamba, ha megengeded...

    "...Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel..." - ez szemészeti vagy értő olvasásbeli probléma lesz.

    "...Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól, amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat..."

    Öhhmm... goto 10, egyrészt. Másrészt egy vita során nem kell meggyőznöd a vitapartneredet, mint ahogy neki sem téged. Ütköztettek véleményeket, de ha nincs közös találkozási pont - márpedig szemmel láthatóan nincs -, akkor annyi, nem kell az ebet kötni a karóhoz, tovább kell lépni.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz Feherfy #178 üzenetére

    "Neked értelmesen kifejtették, hogy 2010-ben és 2012-ben is csak pár ponttal nyerte meg Vettel a világbajnokságot,": ahhoz, hogy valaki pár ponttal bajnokságot tudjon nyerni, ahhoz ott kell lenni szorosan a másik nyakában, hogy amikor a másiknál beüt a pech, akkor ki tudja használni. Ha Alonso annyival jobb pilóta lett volna, mint amit a fanok állítanak, akkor az utolsó versenyre nem 1-2 pont különbséggel érkeznek, hanem fényévekkel. Mint például 2013-ban: 397:242 lett a vége, és elég sok versennyel a vége előtt lett Vettel világbajnok. Ez nem számít?

    Ha azt nézem, hogy pár ponttal nyert Vettel, akkor mondjuk 2010-et meg 2012-t közel döntetlenre lehet hozni, tegyünk ennyi kedvezményt az Alonso fanoknak. De 2011-ben Vettel 392 ponttal első, Alonso 257 ponttal negyedik. Ez nem kis különbség, hanem komoly nagy ruha. Szóval három évben (vegyük hozzá 14-et is, ott sem sokkal végzett előrébb Vettel) majdnem döntetlen, két évben nagy ruha.

    "De ezeket figyelembe véve, én úgy gondolom, hogy két hasonlóan tehetséges pilótáról beszélünk, csak a szerencse faktor közrejátszott, mint mindig.": fentiek miatt ez az állítás nem áll meg. Azt is Vettel szemére hányják, hogy csak jó autóval tudott győzni. Ha három évben hajszál volt az eredmények között a különbség, akkor az autók között se lehetett olyan túl nagy különbség... És abban a két évben, amikor Alonso megkapta azt a nagy ruhát, akkor miért nem bírta megverni Vettelt? hogy csak Alonso is jó autóval tud győzni? khmmm. akkor miért csak Vettelnél negatív kritika ez a tény?

    Alonsot védte a ferrari vezetés is, nyilvánvaló okokból: nem mondhatták, hogy rosszul választottak, mikor nagyon etikusan elpicsázták Raikkonnent és felvették sztárgázsiért Alonsot. Mígnem egyszercsak egy mégnagyobb főnök közbelépett és elzavarta a bagázs zömét. Amely tény bizonyos mértékben hitelteleníti is a megélhetési nyilatkozataikat.

    "Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel.": ötödjére mondom, nekem nem fáj kimondani, hogy Rikárdó jobb volt 2014-ben, mint Vettel. Magyarázd el nekem, hogy ezt miért kell 5 alkalommal megismételnem? Nem érdekel, amit írok, nem olvasod el? writeonly fórumozó vagy? De még ebben az ótvarul sikerült 2014-ben is előrébb végzett Vettel, mint Alonso. Miért nem Rikárdó az év pilótája, ha már őt hoztad fel példának? Vagy miért nem a kézenfekvő verzió (Hamilton)?

    "Meg se próbáltál semmilyen módon reflektálni az előtte elhangzott érvekre.": vagy reflektáltam rá, de mivel nem fért bele a többiek elképzeléseibe, figyelmen kívül hagyták.

    "Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól": ezt én is így hittem, de ebben a témában nem így történt.
    "amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat.": jaja. csak nem akartok beletörődni abba, hogy esetleg nektek kellene közeledni és feladni a merev Alonso fan álláspontot. Minden hivatalos statisztika szerint Vettel jobb, mint Alonso. Pár ember által kreált alternatív univerzumban Alonso a bajnok, Vettel meg totál csőd.

    "Amíg te kötöd az ebet a karóhoz, és nem tudod befogadni más véleményét, addig te ne beszélj vitakultúráról.": szemben azzal, hogy a nézőpontok ugyanolyan távol vannak egymástól, mint az elején, ami csak egyetlen módon lehetséges a fenti mondatban leírt feltételek esetén: ha az alonso fanok is kötik az ebet a karóhoz és nem akarják befogadni más véleményét. Ebből a szempontból a két nézőpont szimmetrikus: mindkét tábor ragaszkodik a saját véleményéhez és nem enged. Ettől lesz a vita parttalan. Más szempontból nézve meg nem szimmetrikus a helyzet, a hivatalos fia eredménylista az egyik tábor véleményét támasztja alá és a másik táborét cáfolja.

    oké, teszek egy utolsó próbálkozást, egy teljesen más témakörből hozott példával:
    az egyik tábor azt állítja, hogy 2+2=6. a másik erre szól, hogy 2+2 az csak négy. az egyik tábor több emberből áll, nagyobb a hangjuk, így képesek elnyomni azokat, akik szerint csak 4. hosszú vita után sem közelednek az álláspontok, végül a 4 pártiak megunják és hagyják a pokolba az egészet (lásd: nem írtam már az f1 topicba pár hete). a 6 pártiak elvárják, hogy a 4 pártiak adják fel az álláspontjukat és közelítsenek a 6 pártiak álláspontjához. A 4 pártiak pedig tudják, hogy az igazság az 4, nem 6, így próbálják meggyőzni a másik pártot, hogy nincs igazuk, de sikertelenül. ha a 4 pártiak engednek, akkor a szakmaiságon csorba esik.

    hát ez van most. focisták, ezotéria "szakértők", homeopátia hívők vitatkoznak így.

    "Nem szeretnék túlzottan személyeskedni, de lehet hogy éppen az itt tanúsított hozzáállásod miatt utáltak ki.": ezt az állításodat kezeld nyugodtan tényként. Azért utáltak ki, mert nem akarom feladni az objektív igazságot a tömeg hangja kedvéért. De semmi gond nincs ezzel, lett egy privát topicotok, váljon egészségetekre.

    ezt írtad: "Teljesen értelmetlen az egész, ha valaki nem képes felfogni mások érveit," "Mivel én ilyet nem állítottam hogy idióta vagy": de, előző mondat szerint ezt állítottad. Ha valaki nem képes felfogni mások gondolatait, akkor az definíció szerint idióta vagy hülye.

    A magam részéről azt vállalom, hogyha nem születik több olyan hsz, amiben túlzó marhaság van, akkor nem fogok reagálni többet. De az is előfordulhat, hogy a nagy marhaságokra se, és nem zavarom tovább köreiteket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Feherfy #183 üzenetére

    A "bamba" nem neked szólt, hanem bambano-nek - szerintem nagyjából mindenki értette rajtad kívül.

    "...csak magamból indultam ki, hogy szeretek úgy eszmecserét/vitát folytatni, ahol az a cél hogy megismerd más álláspontját, esetleg tanulj is valamit. Nem a "politikai" vitára számítottam, ahol egymás szavainak kiforgatása a cél..."

    Megismertétek egymás álláspontját? Szerintem igen. Van bármilyen kapcsolódási pont? Ahogy én látom, nincs. Közeledhetnek egymás felé az álláspontok? Nemigen. Akkor lapozás, színes oldal jön...

    A szemészeti problémákat máshol keresd, nem fogom megismételni, amit bambano már leírt. MOD: úgy látom, bambano ötödször is megismételte...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák