Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feherfy

    tag

    válasz Breeze #3 üzenetére

    Nem hiszem hogy gyengébb az a redbull amivel lehet futam győzelmet szerezni. Vagy ezen gondolatmenet alapján Vettel jobb mint Alonsó, de akkor Ricciardo a legjobb hármuk közül?
    Továbbá csapatversenyben is előrébb végzett a Redbull, szóval egyáltalán nem volt gyengébb. :)

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #5 üzenetére

    A négyszeres világbajnok az elmúlt 4 évet egy olyan autóban töltötte ami messze domináns volt a mezőnyben. Egy igazi rakéta volt alatta, amely körönként másodperceket vert mindenkire. Az, hogy az elmúlt évben csak szenvedett az új konfigurációval, és újonc csapattársa konkrétan a földbe döngölte sokak számára bizonyította hogy a 4 világbajnoki címének csak kisebb részét adta ki a pilóta tudása.
    Talán ennek köszönhető a népszerűségének jelentős csökkenése.

    Ami a kétszeres világbajnokot illeti, lehet hogy számodra nem produkált "semmit" egy top csapatnál, de ha tényleg így lenne, akkor az már nem lenne "top". Évek óta 150% hoz ki az autóból. Ha az elmúlt években egy redbull-ban ült volna, ott elég lett volna a 100% is a világbajnoki címhez.
    A csapatát pedig hogyan verte szét? Nem ő építette az autót, nem ő hozott semmilyen csapatot érintő felelős döntést, de szerintem még a pénzügyi dolgokról sem ő döntött.

  • Feherfy

    tag

    válasz Delerium #9 üzenetére

    Nem a számokon van a hangsúly. Értsd úgy, hogy messze többet kihozott egy olyan autóból amivel egy átlagos pilóta az élmezőnyben se lett volna. Ő pedig 2010-ben és 2012-ben a világbajnoki címért is tudott vele küzdeni.

  • Feherfy

    tag

    válasz Viktor77 #144 üzenetére

    Ésssss ott a pont. :DD

    Vettel majd akkor lesz elismerten jó pilóta, és kijelentetten a mezőny legjobb pilótája ha a Ferrarinál (vagy más csapatnál) is megcsinálja/megközelíti azt amit a redbullnál is elért.
    Nem kell neki még 4 címet szereznie, de az én szememben (és szerintem még sokunkéban) akkor fog előre lépni ha nem csak a köztudottan a mezőny legjobb autójával tud a világbajnoki címért harcolni.
    Pont ez az, amit már Alonso megtett, nem egyszer.

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #149 üzenetére

    Feladom. Próbáltam egyszerűen, észérvekkel, normális módon elmagyarázni-megindokolni az én véleményemet, látásmódomat. Mindezt azért hogy rácáfoljak a kezdetben kijelentett "f1 topicban csak elvakult Alonso fanboyok vannak, de aki nem is az, az úgyis gyűlöli Vettelt" sérelmetekre.
    Teljesen értelmetlen az egész, ha valaki nem képes felfogni mások érveit, és csak a saját elvakult demagóg nézeteit ismételgeti.Ráadásul annyira nem méltatja a "vita" partnerét, hogy azt gúnyolódás és szarkazmus nélkül tegye meg.
    Az egész egy szubjektív dolog, és amit már előttem is elmondtak, ebben soha nem fognak az emberek egyet érteni, de nem is kell!
    Lehetne erről a témáról jókat vitázni(=/= veszekedni), de nem habzó szájjal, és nem itt.

    Ui: Elnézést ha személyeskedésnek tűnik, nem konkrétan neked szól az üzenet, csak itt lett tele a poharam.

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #160 üzenetére

    Látod, pont az ilyen megnyilvánulásaidra gondoltam az előző hozzászólásomban is. Mondhat az ember neked bármit, "egyik füleden be, a másikon ki" aztán mehet tovább a mocskolódás. Így aztán várhatsz értelmiségi vitákra mind itt, mind az f1 topicban, főleg ha pont te vagy az értelmetlenebbik fél. Így nehéz téged nem "hülyének" nézni. :)
    Mind ezt elvonatkoztatva attól, hogy kinek szurkolsz!!

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz GIJoe #165 üzenetére

    A cikk nem az írója véleményét tartalmazza, hanem felmérés készült, így 100-150 ember véleményét tükrözi.
    Azt pedig kétlem hogy csak a fórum legmélyebb, legsötétebb pontjában elrejtett Alonso rajongói klub tagjai tudtak a teszt létezéséről. :D

  • Feherfy

    tag

    válasz GIJoe #169 üzenetére

    Akkor menjek neki a 9 és háromnegyedik topicnak? :D Mindenképp csatlakoznék!!! ;]

  • Feherfy

    tag

    válasz kukinyo #171 üzenetére

    Mint látod idézőjeles. Tőle van, ahogy jellemezte magát (az én hozzászólásomra reagálva) #156-nál.

    Szerk: Ott "idióta" szerepel. Akkor tényleg én hibáztam, elnézést.

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz Csapoati #174 üzenetére

    Nekik nem az a lényeg, hogy elismered Schumit, hanem hogy Vettelt nem, amikor (eddig még) csak a mezőny legjobb kocsijával tudott világbajnokságot nyerni. ;]

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #175 üzenetére

    Neked értelmesen kifejtették, hogy 2010-ben és 2012-ben is csak pár ponttal nyerte meg Vettel a világbajnokságot, eltaktikázás és technikai problémák miatt maradt alul Alonso. Ha ezek nem lettek volna, most kettejük párharcát nézve a világbajnoki címek száma könnyen lehetne 3-3, esetleg 4-2 is.
    Ezzel semmi gond nincs, technikai sport, csapat sport, ez ilyen, el kell viselni. De ezeket figyelembe véve, én úgy gondolom, hogy két hasonlóan tehetséges pilótáról beszélünk, csak a szerencse faktor közrejátszott, mint mindig.
    A probléma itt kezdődik, mert te ennek ellenére a vesztes pilótát mélyen lenézed, és a magyarázást mellőzve te csak a 2007-es incidenst tudod felhozni gúnyolódásképp. Viszont az fel sem merül benned, hogy valami hasonló történt épp 2014-ben a te kedvenceddel. (Tudom, Ricciardo nem első évét töltötte a király kategóriában, és az évad második felében már az ő visszajelzései alapján mentek a fejlesztések.)
    Meg se próbáltál semmilyen módon reflektálni az előtte elhangzott érvekre. Ezért gondolom, amit már pár hozzászólással ezelőtt is kijelentettem, hogy veled teljesen értelmetlen vitázni. Nem is törekedsz az általad említett "értelmes vitára", mert amit te produkálsz az nem így néz ki.
    Had ne én magyarázzam el, hogy egy vita más álláspontjának meghallgatásáról, arra való reakcióról, esetleg cáfolásáról szól, amelynek a végén a két fél nézőpontjának kellene közelíteni, mert meg tudják győzni a másikat. Amíg te kötöd az ebet a karóhoz, és nem tudod befogadni más véleményét, addig te ne beszélj vitakultúráról.
    Nem szeretnék túlzottan személyeskedni, de lehet hogy éppen az itt tanúsított hozzáállásod miatt utáltak ki az f1 topicból.

    #156-os hsz-ből idézve: "meg a 151-es hsz-ben is nem azt mondja, hogy nem ért egyet a véleményemmel, hanem biztos idióta vagyok, hogy nem vagyok képes felfogni, amit írt. hát képes vagyok."
    Mivel én ilyet nem állítottam hogy idióta vagy, gondolom te érezted magad annak, ezért mertem tőled idézni.

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz sh4d0w #181 üzenetére

    Köszönöm a kicsit se lenéző megszólítást.

    "ez szemészeti vagy értő olvasásbeli probléma lesz." - Mire gondolsz? Én láttam hogy 2014-ben a Ricciardo-Vettel párharcot magasan az ausztrál nyerte. Sőt, még az általatok annyira kedvelt ponttáblázatban is el tudtam olvasni.

    "Másrészt egy vita során nem kell meggyőznöd a vitapartneredet, mint ahogy neki sem téged. Ütköztettek véleményeket, de ha nincs közös találkozási pont - márpedig szemmel láthatóan nincs -, akkor annyi, nem kell az ebet kötni a karóhoz, tovább kell lépni." - Ebben van igazad. Én csak magamból indultam ki, hogy szeretek úgy eszmecserét/vitát folytatni, ahol az a cél hogy megismerd más álláspontját, esetleg tanulj is valamit. Nem a "politikai" vitára számítottam, ahol egymás szavainak kiforgatása a cél.

    [ Szerkesztve ]

  • Feherfy

    tag

    válasz bambano #184 üzenetére

    Ha három évben hajszál volt az eredmények között a különbség, akkor az autók között se lehetett olyan túl nagy különbség... És abban a két évben, amikor Alonso megkapta azt a nagy ruhát, akkor miért nem bírta megverni Vettelt? - Épp ez a lényeg, hogy a Ferrari 2007 óta nem tudott versenyképes autót építeni, véleményem szerint igen is sok különbség volt. (Hogy ebben ki és mennyire volt hibás, abba most ne menjünk bele, csak újabb vitát szül.) És pont ezért tartom ÉN jobb pilótának Alonsot, mert egy ipari hulladék autóval is abban a 2 évben az utolsó versenyig tudott küzdeni a címért. Miközben tudom, hogy versenyképes autóval ő is minden évben ott lehetne.

    ötödjére mondom, nekem nem fáj kimondani, hogy Rikárdó jobb volt 2014-ben, mint Vettel. Magyarázd el nekem, hogy ezt miért kell 5 alkalommal megismételnem? Nem érdekel, amit írok, nem olvasod el? writeonly fórumozó vagy? De még ebben az ótvarul sikerült 2014-ben is előrébb végzett Vettel, mint Alonso. Miért nem Rikárdó az év pilótája, ha már őt hoztad fel példának? Vagy miért nem a kézenfekvő verzió (Hamilton)?
    Nem olvasom el minden nap újra az összes hozzászólást, rémlett valami, de nem tudtam hogy te írtad.
    Éppenséggel a 2014. év pilótája címet Ricciardo és Hamilton között osztanám ki, de tudtommal itt még mindig arról megy a vita hogy miért sok ember szerint Alonso a mezőny legjobbja.

    csak nem akartok beletörődni abba, hogy esetleg nektek kellene közeledni és feladni a merev Alonso fan álláspontot. Minden hivatalos statisztika szerint Vettel jobb, mint Alonso. Pár ember által kreált alternatív univerzumban Alonso a bajnok, Vettel meg totál csőd.
    Először is, én nem akarok meggyőzni téged, és senkit arról, hogy márpedig a dolgok úgy vannak ahogy én azt látom, mert ez szubjektív dolog. Én az elejétől fogva csak elmagyarázni akartam, hogy lehet ezt másképp is nézni.
    Ha csupán a számokat nézzük, Vettel természetesen jobb. Viszont én kikérem magamnak a merev Alonso fan állításodat. A német most is az egyik legjobb, de nekem 2.-3. helyen áll. Soha, egy szóval nem mondtam hogy Vettel nem tehetséges, csőd, vagy nem jó pilóta. Csak annyit mondtam, hogy nekem még egy másik csapatban is látnom kell őt brillírozni, hogy őszintén ki tudjam jelenteni, hogy ő a mezőny jelenlegi legjobbja.

    2+2=6. a másik erre szól, hogy 2+2 az csak négy. az egyik tábor több emberből áll, nagyobb a hangjuk, így képesek elnyomni azokat, akik szerint csak 4.
    Ez olyan mintha tényként kezelnéd, hogy ő a legjobb és kész. Megint hangoztatnom kell, hogy ez szubjektív vélemény, had döntse el mindenki szabadon hogy ki és miért a legjobb. Merész dolog csak a számokra alapozni, mint ahogy már elmondták ez nem atlétika ahol mért adatok alapján lehet minősíteni az embereket.

    Kicsit úgy érzem, hogy hatalmas fenntartásaid vannak az Alonsonak szurkolókkal. Nem kell túlzottan általánosítani őket. Nem úgy van, hogy aki spanyolt tartja a legjobbnak, az automatikusan gyűlöli Vettelt, és semmibe nézi. Míg ezt fordítva inkább érzem.
    (Van is egy egyenlőségről szóló kép amely kitűnő metaforája lehet a helyzetnek, miszerint a férfiak szerint férfiak = nők, a feministák szerint férfiak < nők.)
    Én személy szerint az elvakult fanokat nem kedvelem, nem az alapján ítélek hogy kinek szurkol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák